Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (570. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
30.148
Cevap
529
Favori
1.261.820
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 568569570571572
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Anlaştığım doğalgaz firmasının İzmir merkezde 3 tedarikçisi mevcut üçünde de yeni Airfel digifel premix yok!!!

6100tl yi gözden çıkarıp Bosch Condens 2500 taktırmaktan başka çare kalmadı. (proje, doğalgaz tesisatı, işçilik, menfez vs)

En çok kızdığım da izmirde bu işi toptan yapanlar SİYAH ÖN PANELLİLER üretimden kalktı, yenileri gri deyişleri. Çıldırcam mecburen airfel den vazgeçtim Bosch ta karar kıldım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

buderus rc 100 modülasyonlu oda termostatı, 250liraya bulunuyor
    çok teşekkür ederim hocam.

• disintegration kullanıcısına yanıt
    tavsiyeniz için teşekkür ederim.

• Merhaba,

eski kombimi değiştirmek istiyorum, düz yoğuşmasız mı alsam yoğuşmalımı, premix mi yakıt konusunda fark çok olurmu premix e verilen fiyat farkına değermi sizce.

aklımdaki kombiler şunlar yardımcı olursanız sevinirim.

https://www.epey.com/kombi/arcelik-dgk-22-ey-premix.html (premix)
    https://www.epey.com/kombi/baymak-lambert-attivo-24-fi.html
    https://www.epey.com/kombi/bosch-condense-2000-w-24.html

veya başka bir model tavsiyeniz varmıdır. şimdiden teşekkürler.

• tifosi41 T kullanıcısına yanıt
    eski kombin ile kış boyunca maximum 55c de ısındıysanız kombini devamlı 60c 65c de kullanmadıysanız ve de bütçen varsa premix yoğ kombi alınmasında fayda var

yazdığın kombilerden arçelik olanı premix yoğ ana hidroblok grubu pirinç değil kompozittir

baymak ise eski teknoloji (sabit fan,klasik pompa) yarı yoğ

bosch condens 2000 yarı yoğ ama teknolojik özellikleri iyidir

bu konunun ilk sayfasında kombi marka modelleri yazdım bakabilirsiniz

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkürler premix arçeliğin siparişini verdim umarım memnun kalırım.
  • Arkadaşlar belki yanlış sayfaya yazıyorum ama sorunumu diğer sayfalardan çözüme ulaşamadım. Kusura bakmayın. Disintegration ustada buradan ulaşabilirim düşüncesiyle

Merhaba ustad

Formdaki bilgi yorumlarınızdan faydalanmak isterim. Yardımcı olursanız sevinirim

Kullanmakta olduğum Bosch condense 2000 model kombinin bar düşme sorunu var Bunu hiçbir şekilde çözemiyorum. Kaçak tespit cihazsız kombi-petekleri ve tesisat suyu soğuk durumda kendim test ettim şöyleki, tesisatı kombi barını ikiye yükselttim kombi altındaki 2 vanayı kapattım ve kombiyide komple kapalı konuma alarak iki gün bekledim. 2 gün sonra kombide bar düşmesinin devam ettiğini gözlemledim. buradan tesisatta Kaçak olmadığı sonucuna vardım sorun kombide benimle aynı kombiyi kullanan 3-4 arkadaşımda da aynı sorun var barı ikiye yükseldiğinde iki gün sonra Ortalama bir buçuğa kadar iniyor düşme süresi böyle daha sonra genleşme tankına hava bastırdım yine çözüm olmadı sorunum devam etmekte ve hiçbir yerde bunun çözümüne ulaşamadım gelen Bosch servisi arkadaş da konuyu çözemedi en sevmediğimiz arıza tipleridir bunlar dedi ya Bunu böyle kullanacaksınız dedi ya da kombi değiştireceksiniz dedi Bu da benim için bir külfet Hocam sizi severek takip ediyorum bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz bu sorunu ben nasıl çözerim izmir'de ikamet etmekteyim saygılar

• quote:

bosch class 6000 kesinlikle öneririm yanında tabi bosch cr10 olacak. cr10 u monte edeceğiniz odada termo vana olmayacak

kombinin kazan sıcaklığı 60c olsun zaten evde ısı ihtiyacına göre ısıtma yapacak
    Öneriniz üzerine Bosch Class 6000w kombiyi aldım.
    Yeni kombi uzakta olan odaların peteklerinin birini çok az, diğerini ise hiç ısıtmadı.
    Bunun üzerine kombi tesisatını yapan ustanın tavsiyesi üzerine Rothenberger marka Ropuls model basınçlı bir cihaz ile (kimyasal kullanmadan) petek ve tesisat temizliği yapıldı.
    Temizlik öncesi çok umudum yoktu ama gerçekten işe yaradı.
    Eski kombinin ısıtma yapmasına rağmen yeni kombi neden ısıtmadı hala anlamış değilim ama temilik sonrası hiçbir problem kalmadı.
    Kombi sıcak kullanım suyunu hazırlarken boşa akan su miktarı biraz fazla. Zaten kombiyi alırken benzer yorumlar okumuştum.
    Yazı yazan ve yardımcı olan herkese tekrar teşekkürler.

Aklıma takılan birkaç husus daha var. Cevaplarsanız sevinirim.

1) Bu kombiyi araştırıken (Net, katalog, Youtube vs.) göstergesini hep turuncu renk aydınltmalı gördüm. Bana gelen kombinin aydınlatması beyaz renk. Eve gelen servise sordum, 2018 modeller böyle dedi. Doğru mudur bilen var mı?

2) Evde cam balkon var. Baca çıkması için delikli yeni bir cam yapıldı. Ama bacanın camdan geçmesi için bacaya aşağı doğru eğim vermek zorunda kaldım (az birşey ama bacayı kasıyor). Yoğuşmalı kombiler için hafif yukarı eğim tavsiyesi var ama bendeki gibi Konvansiyonel kombi için bu aşağı doğru eğim bir problem oluşturur mu?

3) Servis oda kumandasını (CR10) yerden en az 1,5m mesafedeki bir yüksekliğe monte etmemi söyledi. Bunun hakkında tavsiyeniz nedir? (Oda kumandası bağlandı ancak henüz duvara monte etmedim.)

4) Servis oda kumandasının montajını yaparken +/- kutuplara bakmadan bağladı. Sordum hatta +/- önemli değil mi diye. Yok bunda +/- yok önemi de yok dedi. Ama kumanda montaj yapılmadan önce ben içine baktığımda, bariz bir tarafta + işareti vardı.

5) Oda kumandasının kombiye bağlanma yeri için tüm kumandaları (on/off veya modülasyonlu) kombide aynı yere bağlanacağını söyledi ama sanki on/off kumandalar ile modülasyonlu kumandaların kombide montaj yerlerinin farklı olduğunu okumuştum. Kombi içinden fotoğraf çektim.KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

• quote:

Orijinalden alıntı: cemcagdas

Arkadaşlar belki yanlış sayfaya yazıyorum ama sorunumu diğer sayfalardan çözüme ulaşamadım. Kusura bakmayın. Disintegration ustada buradan ulaşabilirim düşüncesiyle

Merhaba ustad

Formdaki bilgi yorumlarınızdan faydalanmak isterim. Yardımcı olursanız sevinirim

Kullanmakta olduğum Bosch condense 2000 model kombinin bar düşme sorunu var Bunu hiçbir şekilde çözemiyorum. Kaçak tespit cihazsız kombi-petekleri ve tesisat suyu soğuk durumda kendim test ettim şöyleki, tesisatı kombi barını ikiye yükselttim kombi altındaki 2 vanayı kapattım ve kombiyide komple kapalı konuma alarak iki gün bekledim. 2 gün sonra kombide bar düşmesinin devam ettiğini gözlemledim. buradan tesisatta Kaçak olmadığı sonucuna vardım sorun kombide benimle aynı kombiyi kullanan 3-4 arkadaşımda da aynı sorun var barı ikiye yükseldiğinde iki gün sonra Ortalama bir buçuğa kadar iniyor düşme süresi böyle daha sonra genleşme tankına hava bastırdım yine çözüm olmadı sorunum devam etmekte ve hiçbir yerde bunun çözümüne ulaşamadım gelen Bosch servisi arkadaş da konuyu çözemedi en sevmediğimiz arıza tipleridir bunlar dedi ya Bunu böyle kullanacaksınız dedi ya da kombi değiştireceksiniz dedi Bu da benim için bir külfet Hocam sizi severek takip ediyorum bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz bu sorunu ben nasıl çözerim izmir'de ikamet etmekteyim saygılar
    ana eşanjöre baktırdınız mı delinmiş olabilir

• quote:

ana eşanjöre baktırdınız mı delinmiş olabilir

Alıntıları Göster
    Ustadım servis geldi kofti birşey söylemeden ( bu tip arızalar en sevmediğimiz arıza tipi. Ya kombiyi değiştireceksiniz yada böyle kullanmaya devam edeceksiniz dedi) yaraya merhem olmadan gitti

• mmtsmr M kullanıcısına yanıt
    2018 modelleri görmedim ne desem yalan olur

konvansiyonel kombi bacası aşağı doğru eğimli olmalı ama fazla değil sorun olmaz

cr10 yerden en az 1.5mt yüksekte olmalı ve herhangi bir ısı kaynağına uzak olmalı

o.t montajında artı eksi önemli değil ve bosch ta on off veya modülasyonlu resimdeki beyaz kapaklı yere bağlanır,doğru sıkıntı yok

kombiden kazan sıcaklığını 55c veya 60c ayarlayın gerisini cr10' a bırakın

• Ustad bende izmirdeyim sizinle irtibat kurmamız mümkünmü

• cemcagdas C kullanıcısına yanıt
    servisi bosch müşteri hizmetlerine şikayet edin.olmadı ücretsiz olarak gelip tekrar baksınlar

kombi tamircisi değilim yardımck olmak isterdim ama ana eşanjör delinmiş olabilir kombinin kapağını açtığında ortada kocaman beşgen alüminyum renkteki şeydir. forumda @kombiustası nickli arkadaş var ona da sorabilirsin

• quote:

servisi bosch müşteri hizmetlerine şikayet edin.olmadı ücretsiz olarak gelip tekrar baksınlar

kombi tamircisi değilim yardımck olmak isterdim ama ana eşanjör delinmiş olabilir kombinin kapağını açtığında ortada kocaman beşgen alüminyum renkteki şeydir. forumda @kombiustası nickli arkadaş var ona da sorabilirsin
    Sizi takip etmekteyim bilgi birikiminiz birçok kişiye faydası olmuştur ve bende buna istinaden sizinle görüşmek istedim. Teşekkür ederim ilginize.

Ustad önerdiğiniz kişi ile görüştüm tesisatta Kaçak var dedi. Ben bu testi eski form üyesi Bircan bey'in tavsiyesi üzerine yaptım. Bu teste göre kombi sıkıntılı izlenimi oluştu. Bu sıkıntı benden önce kullanan kişilerde de varmış buradan yola çıkarak tesisatta bir Kaçak olsa bu zamana kadar İlla ki bir yerlerden belli etmez miydi veya Alt kattaki komşunun tavanlarından bir yerden kendini belli etmez miydi hocam. Bir de İşinin ehli bir insan hiç denk gelmedi görüştüğüm kişiler hep deneme yanılma yoluyla bu işin çözüleceği izlenimini yarattı Bu da benim için bir külfet demektir Oysa ki benim istediğim nokta atışı bir tespit. Izmir'de bu işin ehli tanıdıklarınız var mı hocam

• Bir de işin farklı bir boyutu Bu kombin aynısından kullanan 3 arkadaşımda da benim yaşadığım sonun aynısı var burada aklıma bir şey geliyor Kronik bir sorun olabileceğine dair Sizin düşünceniz nedir hocam

• cemcagdas C kullanıcısına yanıt
    bosch condens 2000 piyasanın en eski kombilerinden biridir nerdeyse 9-10 yıldır piyasada kombiyi revize bile ettiler klasik pompa yerine erp pompa taktılar yeni versiyonları bu şekilde satılıyor.böyle sorunlar duymadım.bence müşteri hizmetlerini arayın servisi şikayet edin tekrar gelip adam gibi kontrol etsinler genleşme tankı ve ana eşanjöre baksınlar

• quote:

bosch condens 2000 piyasanın en eski kombilerinden biridir nerdeyse 9-10 yıldır piyasada kombiyi revize bile ettiler klasik pompa yerine erp pompa taktılar yeni versiyonları bu şekilde satılıyor.böyle sorunlar duymadım.bence müşteri hizmetlerini arayın servisi şikayet edin tekrar gelip adam gibi kontrol etsinler genleşme tankı ve ana eşanjöre baksınlar
    Ustad müş. Hiz aynı servisi yönlendirip duruyor. Sürekli servis ücreti vermekten başka bir sonuç çıkmıyor. Sorun işinin ehli nokta atışı yapacak usta bulmak zor. Sizin çevrenizde kaliteli iş yapan usta var ise yönlendirebilirseniz çok iyi olur.

• Hocam evde daha önce kalorifer tesisatı vardı. Bu sene doğalgaza geçtik ve kombi tesisatı döşendi ama daha gaz açılmadı. Yalnız yaptıkları tesisat da kombinin bacası pek içime sinmedi,

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]fotoğrafını atsam anlaşılır mı acaba. Baca uzunluğu 2.5 metre falan oldu yalnız iki adet dirsek var, bi arkadaş direkleri birer metreden hesap yapıyorlar bu baca çekmez dedi, sizinde görüşünüzü almak istedim.

• quote:

2018 modelleri görmedim ne desem yalan olur

konvansiyonel kombi bacası aşağı doğru eğimli olmalı ama fazla değil sorun olmaz

cr10 yerden en az 1.5mt yüksekte olmalı ve herhangi bir ısı kaynağına uzak olmalı

o.t montajında artı eksi önemli değil ve bosch ta on off veya modülasyonlu resimdeki beyaz kapaklı yere bağlanır,doğru sıkıntı yok

kombiden kazan sıcaklığını 55c veya 60c ayarlayın gerisini cr10' a bırakın
    Çok teşekkürler cevabınız için. Aklıma takılanları da gidermiş oldunuz.
    Sizin gibi bilgili ve yardımsever insanlar toplumumuzda artsa keşke...
  • selam. 135 metrekare evimde bütçe sorunum yok. sorunsuz sıcak suyu iyi olsun. 1 sefer taktıracağız kafamız kuağımız rahat olsun. sizden ricam bana hangi marka modeli almam gerektiğini söylermisiniz? hiç anlamıyorum. bulunduğum şehre yeni doğalgaz geldi.herhes bişey söylüyor kafam karıştı. tşkler.
  • 
Sayfa: önceki 568569570571572
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.