Şimdi Ara

kombi sıcak su aşırı ısınıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
35.262
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar bende falke 31 hc kombi var kombi sıcak su ayarı 38 dereceye getirdiğimde 62 dereceye kadar çıkıp duruyor sorunumu nasıl giderebilirim. ayrıca bazen ısıtma kısmında 40 decerede olan ısı bazen kendi kendine 85 derece çıkıyor. Bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim. saygılar

• kronik sorun ntc deyişecek
  • quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

kronik sorun ntc deyişecek

Arkadaşım Ayar Bozulmuştur.
  • Önce kombinin filtrelerini kontrol edin.
    Çok çok aşırı bir tıkanma mevcutsa kombi yanmaya başlayınca suyu gönderimiyor ve
    sadece içindeki suyu ısıtıyordur o yüzden derece ani yükselebilir.
    İkinci ihtimal pompa arızalanmıştır. Yine aynı şekilde kombi suyu hazırlayıp pompa
    tesisata gönderimiyorsa bu yüzden ancak içindeki kadar suyu ısıtır bu yüzden sıcaklık
    ani yükselir. Yok bu da değilse arkadaşın dediği gibi elektronik bir sıkıntı vardır.
    Ama benim tavsiyem önce tesisat ve mekanik sıkıntılar var mı gözden geçirmek ondan
    sonra servisi aramak yönündedir. Çünkü vatandaş kombinin garantisi bitince yetkili
    servisler yerine özel sservisleri arıyorlar. Bunların içinde kötü niyetli olanları çok fazla.
    Bir arkadaşımın kombisini, kış kıyamet dinlemeden, dükkana götürmek
    lazım diyerek söküp, iki gün sonra bilmem ne aqua blok değişti deyip 400 TL sini aldılar.
    Sonra anladık ki değişin sadece iki tane plastik tırnak gibi birşey. Aman dikkat.
  • teşekkür ederim. çift daldırmalı ntc usta değiştirdi ama nasıl değiştirdi sizin demeniz yine takılan ntc bozuk ozaman
  • ntc aldım ama daha önce usta kabloyu kesti farklı bir uç taktı yeni adığım olmuyor bu kablolu soketi nasıl temin edebilirim elektrikçileri gezdim bizde bunlar olmaz dedi ntc aldığım yer bende yok dedi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smk55 -- 2 Şubat 2013; 18:53:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: smk55

ntc aldım ama daha önce usta kabloyu kesti farklı bir uç taktı yeni adığım olmuyor bu kablolu soketi nasıl temin edebilirim elektrikçileri gezdim bizde bunlar olmaz dedi ntc aldığım yer bende yok dedi

istanbuldaysan gel temin ederiz sana
  • Konuyu hortlatmak gibi olacak ama aynı sorun bende de var.

Daha yeni Ariston hsx 24 ff hermetik kombi aldım 3 yıl garantili. Kullanım suyunu fazla ısıtıyor. suyu israf etmemek için fazla açmıyorum, 35 dereceye ayarlı olmasına rağmen insanın elini yakıyor. Suyu acarsam biraz soğuyor ama yine 35 olmuyor, daha sıcak oluyor. Servisi aradım normal diyor, suyu fazla acin ayarlayın diyor.

Benim anlamadığım olay suyun sıcaklığını suyun debisiyle ayarlayacaksak kombinin üzerindeki derece ayarı ne işe yarıyor. Eskiden kullandığım vitopend 100 de böyle değildi, istenilen sıcaklığa ulaştığı zaman alevi söndürüyor, sonra tekrar başlatıyordu. Suyu da hiç sogutmuyordu. Servisteki arkadaşa bunu söyleyince yenilerde bunun olamadığı soyledi, yani başından savdi. Bunun çözümü varmıdır acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi travian12 -- 3 Aralık 2017; 2:37:52 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar bende de aynı durum vardı esanjor temizliği yaptırdım geçti. Ama şöyle bir durum var neden olduğunu anlamadım. Kombinin sıcak su çıkışını ev tesisatından ayırdığımda (yani sıcak suyu bir kovaya döktüğümde) ve 40 dereceye ayarladığımda önce 45-50'yi buluyor sonra 39-41 arasına sabitleniyor. Ancak kombinin sıcak su çıkışını ev tesisatına bağladığımda kombi suyu 55'lerde sabitliyor. Kombici bu durumun suyun debisi yani belediye ile ilgili olduğunu söylüyor ama benim kafama yatmadı. Sizce durum neden kaynaklanıyor olabilir?

• Hayırlı akşamlar... Demirdöküm nitron kombi de ntc problemi vardı. Problem sıcak su çalışmadığı hale 60 70 derece görüyor ve bu nedenle ateşleme yapmamasıydı. D6n6 arıza kodu ilk açılışta görünüyordu.

Ntc sensör piyasa diliyle daldırma sensör değişimi yaptım. Sorun ortadan kalktı ancak şimdide sıcak su ayarladığım sıcaklık üzeri geçtiği halde durmuyor.

Denemek için 30 a ayarlayıp musluğu açıyorum. Kombi yavaş yavaş yakmaya devam ediyor. En son 65 derece gördüm ama nafile. Suyun altına anca soğuk açarak girebiliyorsunuz.

İlk problem olan dereceyi düzgün okuyamama şimdi yerini kafama göre hep ısıtırım olayına döndü.Ayrıca ilk açılışta D6n6 arıza kodu halen görünüyor.

Ben okuduğu değer karşısında durumu yönetmesi gereken bir yerde sıkıntı olduğunu düşünüyorum. Muhtemelen kart kontrol edemiyor şimdide.

Özetlersek... Taktığım ntc nin arızalı olma ihtimalinden midir ki okumayı düzgün yapıyor...

Yoksa kontrol kartında bir ayar falan mı yapmak gerekiyor ntc değişiminden sonra {farklı direnç değeri falan} olabilir mi? 65 e geldiği halde kapatmamasından ötürü.

Ya da direkt kartta bir problem mi vardır?

Yardımlarınızı bekliyor şimdiden teşekkür ediyorum.

• Merhaba. Konu epey eski.. Benim de kanayan yaram.. Bosch36 Kw tam yoğuşmalı kombim var. Su kullanımında hep kaynar su veriyor. Bir teknisyen geldi, 3 tane ntc sensör değiştirdi, sonuç fiyasko. Acaba hangi marka ve model kombi ılık yıkanma suyu veriyor. Bu tip kullanım suyu veren kombisi olan beni bilgilendirirse sevinirim.

• Mini Chiller M kullanıcısına yanıt

35 kw kombi minumum kapasitesi 9kw olsa, bu mevsimde şebeke suları çok ısındığından dolayı kombinin minumum alev kapasitesi fazla olduğu için derece yükselir. Bazı kombiiler derece yükselmeden kapatıp yeniden açar fakat böyle modellerde aç kapa ile denge kurmaya çalışmaz ve derece yukarı gider. Yüksek kw li kombilerin tamamında bu problem var. Suyu çok açacaksın yada kovaya dolduracaksın

• Gaz vanasını kıs

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Teşekkürler....Sonuç vermedi.

• Yeni bir kombi almayı düşünüyorum. 18-20 Kw güç yeterli. Önereceğiniz markalar nedir? Konum: Bornova/İzmir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mini Chiller -- 26 Temmuz 2023; 4:27:27 >
  • Mini Chiller M kullanıcısına yanıt

sonuç vermez çünkü hermatik değil. gaz miktarını fanın emiş hızı ayarlar. fan hızına göre gaz az gelirse fakir karışımdan dolayı alev kopar. çaresi ya suyu çok açacaksın yada kova. kışın şebeke suyu soğuyunda düzelir

• NTC SEN SÖRÜ DEGIS OLMASSA KARTA BAKTIR

• aynı durum bende de var, peteklere elini atamıyon yanıyor resmen, halbuki 30 dereceye getirmişim petek sıcaklığını. ntc denilen şeyi mi değiştirmek gerek ?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.