Şimdi Ara

Kombi patlar mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
17.870
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dün Vaillant kombim kablosuz termostatı ile kurduğu ilişkiyi bir anlık bozmuş ve bu nedenle servisin ayarlamış olduğu maksimum sıcaklıkta hem de bu yaz sıcağında çalışmış! Eve geldiğimde içerisi hamam gibi olmuştu, radyatörlerden neredeyse alev fışkıracaktı, kombiye bir baktım 1-2 arasında olması gereken basınç 3,5 ve ibre kırmızıda! panikle su sıcaklığını sıfırladım, 1 saat içerisinde normale döndü ama merak ettiğim konu eğer ben eve geç gelmiş olsaydım kombi patlar mıydı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• kombinin patlaması diye bir şey yoktur ancak kuru yanma yapar oda 1000 de 1 ihtimal kombi maksimumda yanarken genleşme yapıp ibreyi yükseltmesi normal birde ntc ler ve emniyet termiği atar yani sonuç patlama olmaz çünkü kombide kazan yoktur
  • quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

kombinin patlaması diye bir şey yoktur ancak kuru yanma yapar oda 1000 de 1 ihtimal kombi maksimumda yanarken genleşme yapıp ibreyi yükseltmesi normal birde ntc ler ve emniyet termiği atar yani sonuç patlama olmaz çünkü kombide kazan yoktur

bilgi için teşekkür ederim, aslında patlamaktan kastım radyatörlerin veya kombinin basınca dayanamayıp sıcak suyu biryerlerden fışkırtması vs vs...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: arzu_atalay

quote:

kombinin patlaması diye bir şey yoktur ancak kuru yanma yapar oda 1000 de 1 ihtimal kombi maksimumda yanarken genleşme yapıp ibreyi yükseltmesi normal birde ntc ler ve emniyet termiği atar yani sonuç patlama olmaz çünkü kombide kazan yoktur

bilgi için teşekkür ederim, aslında patlamaktan kastım radyatörlerin veya kombinin basınca dayanamayıp sıcak suyu biryerlerden fışkırtması vs vs...

fışkırtma olayı ancak şöyle olur.

kurulumu yapan servis bağlantıları iyi yapamamışsa veya plastik boruları iyi kaynatamamışsa ancak öyle olur, su bir yerlerden sızar.

Patlama olması için kazan olması lazım kombiustasının dediği gibi.

• Buharlı kazan olmadığı sürece kalorifer kazanı ve kombi teker patlamasına benzer hiç bir şey olmaz

Türkiye de insanları böyle kandırıyorlar
    http://www.kure.tv/webtv/803-haber/diyarbakirda-kalorifer-kazani-patladi/3461-Bolum/78349/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yenerbalcı -- 8 Ağustos 2012; 9:27:13 >
  • quote:

Konu hort olacak ama kazan yoktur dediniz kombide , ama genleşme tankı var mesela bizim kombi'de bunun yüksek basınçtan patlama ihtimali nedir ? olasılık var mıdır ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.