Şimdi Ara

Elektrik Sobası mı ? Klima mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
32.822
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1

Elektrik Sobası mı ? Klima mı ?

(En Son Oy Tarihi: 14.11.2023)
Giriş
    Öncelikle iyi akşamlar.
    Şu önümüzdeki 3-4 saat boyunca. Isınma amacıyla 2'sinden birisini çalıştırmam gerekiyor.Titreme geldi.Üşüdüm.
    Acaba elektrik tasarrufu bakımından hangisi daha az yakar.

Klima eski model 3-4 yıllık.
    Elektrik sobası 3 çubuklu, buharlı olandan.
    Fikirlerinizi bekliyorum.

• Arkalarında yazması lazım şukadat watt diye. Hangisi düşükse onu yak.
  • klima daha az yakar.
  • Sana tavsiyem japon sobası bakımı yok, arızası yok ömürlük anasını satayım gazı koy yak 10 saat durmaksızın çalışmaya 2 litre gaz yakıyor. Yani 10 saat ısınma ve paso ısınmanın bedeli 5 lira Deli gibide ısıtıyor valla....
  • Soba
  • Elektrik Sobasına baktım; 220-230 V Yazıyor
    Klima'ya baktım; 220-240 V Yazıyor.

Acaba Maximum güçte çalıştığındamı bunlar geçerli.
  • volt değil watt ına bakacaksın. fakat her durumda klima daha az yakar.(bir arızası-sorunu yoksa)
    ikisinde de örneğin 2500 watt yazıyorsa kliman elektrikli ısıtıcıdan daha fazla ısıtır. muhtemelen kliman 2500 watt tan daha düşük değerlidir. çünkü 2500 wattlık klima baya güçlü bir klimadır.
  • bizim evde de şu uzun klimalardan var.
    Bir de bizimkinler gitti odun sobası kurdular.

Odun sobası 2 gundur durmadan yanıyor . sadece azcık odun ve komür atman gerekli
  • klima bozuk yada tarih öncesi değilse daha ekonomik ısıtır
  • en iyisi jeotermal

ama senin seçenklere bakarsak bence elektrik sobası
  • klima ac, elektrik sobasi cok gereksiz bir alet onundeki yanar arkasindaki donar, kapattigin anda oda buz gibi olur.

tuketime gelince, sobanin arkasina bak orada guc degeri yaziyordur. V yazan degen W yazana bakacaksin. 3 lu use muhtemelen 1800 W civari bir seydir. Klimaninda uzerinde yaziyordur muhtemelen dis unitede yaziyordur. W olana bakacaksin. kW olarakta yaziyor olabiir(1kW=1000W)
  • Klimayı kombiye tercih eden biri olarak klima diyorum, elektrikli ısıtıcı kw katilidir
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.