Şimdi Ara

KOMBİ ARIZALARI BURAYA (646. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16.251
Cevap
313
Favori
1.446.087
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 644645646647648
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sağolun hocam güzel düşünceleriniz için.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • s.a. arkadaşlar , benim problemim ;

Kombi eca calora 8 yıllık kombi.

problem , ısıtma sistem yaz konumunda ; kullanım suyu açılınca kombi problemsiz çalışıyor , kullanım suyu kapatılınca kombi duruyor , stop ediyor , bazen 3 bazen 5 sn.sonra tekrar kombi kendiliğinden
    çalışmaya başlıyor , alev yanıyor o anda kullanım suyu ve ısıtma sistemi ışıkları yanmıyor , pompa devreye girmiyor , sadece kombide alev ateşleme açık kafasına göre çalışıyor ısınan su genleştiği için peteklerdeki sular ısınıyor.Dün hanım fark etmemiş evin bütün petekleri felaket ısınmış , bende tekrar kontrol ettim , musluğu açtım kombi çalıştı kapattım durdu , sonra kendiliğnden
    sadece ateşleme yaptı , bende kombiyi of dan kapattım .

kombinin " ECA Calora Termo Manometre Basınç ve Sıcaklık Göstergesi " nin derece gösterme bölümü bozuldu , sadece basınç göstergesi sağlam. Bunun kartla falan haberleşme yaptığını
    zannetmiyorum , arızanın bununla alakası varmıdır ?

- kombi donma koruma sensorumu bozuldu acaba o mu tetikleme yaptırıyor , donma sensoru nerdedir ?

bu ne hatasıdır , kart olsa her zaman yapması lazım , bu arada sırada olan bir şey.

resimdeki 3 nolu parcanın içinde 3 yollu vana parcası varmı , banyo yaparken petekler ısınıyor , bunun içinin sebebi ilemi acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metnes71 -- 27 Haziran 2019; 12:11:24 >

• Merhabalar duştayken suyu ayarlıyorum 1 2 dakika o sıcaklıkta devam ediyor sonra bi sıcak bi soğuk oluyor bu neden oluyor ? Duş almak ölüm oldu resmen. Kombi markası vaillant

• MrCaner kullanıcısına yanıt
    3 yollu vana sorunlu gözüküyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

3 yollu vana sorunlu gözüküyor
    Bizim yapabilecek biseyimiz var mı yoksa illa servis mi çağıralım

servislik dostum teşhiş tanı şart
  • quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

servislik dostum teşhiş tanı şart
    teşekkürler hocam
  • metnes71 M kullanıcısına yanıt
    Bu kombi tek eşanjörlü, 3 yollu vana yok. Musluk suyunda pompa kesinlikle çalışmaz. Suyun ısınmasından dolayı genleşen su peteklere gitmez en fazla bi iki karış boruyu ısıtır, petekler ısınıyorsa pompa kesinlikle çalışıyordur, grundfos pompa kalitelidir çalıştığını duyamayabilirsin hatta fan çalışınca kesinlikle duyamazsın.
    Kombi çalışıyor ve petekler ısınıyorsa ya kış konumundan yaz konumuna geçmiyor( ekran kartı arızalı) yada donma koruma devreye giriyor ( sensör arızası)
    Arasıra yapıyor olması ekrankartından olma ihtimalini yükseltiyor ama petek konum ledi yanmıyor diyorsun. Durum servislik ölçülmesi lazım

Eger herhangi bir sebepten dolayı kombı devreden çıkmıyorsa ntc üzerinde düşün. Birde petek boruların bak yada peteklere ısı geçiyorsa üç yollu sorunu var. Takip et ek lazım belkide kombi talepte düşüyor yeniden çalışıyor bu durumda soguyor suyunuz

• Herkese selamlar.
    Kombi eca confeo plus.
    Problem şu : banyoda duş alıyorsunuz peteklerdeki suyun basıncı artıyor. Basınc 3 barı geçince alttan tahliye başlıyor. 2 bar altına indiriyorum. İlk duş almadan sonra tekrar basınç artıyor.
    Su doldurma vanası ile oynamadık , o kapalı.
    Problemin kaynağı ne olabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: acrylia

Herkese selamlar.
    Kombi eca confeo plus.
    Problem şu : banyoda duş alıyorsunuz peteklerdeki suyun basıncı artıyor. Basınc 3 barı geçince alttan tahliye başlıyor. 2 bar altına indiriyorum. İlk duş almadan sonra tekrar basınç artıyor.
    Su doldurma vanası ile oynamadık , o kapalı.
    Problemin kaynağı ne olabilir
    Genleşme tankı havası bitik , Yada genleşme tankı mebran yırtık tank yenilencek.

bakalım ustalardan başka ne cevap gelecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ebu abdillah

Bu kombi tek eşanjörlü, 3 yollu vana yok. Musluk suyunda pompa kesinlikle çalışmaz. Suyun ısınmasından dolayı genleşen su peteklere gitmez en fazla bi iki karış boruyu ısıtır, petekler ısınıyorsa pompa kesinlikle çalışıyordur, grundfos pompa kalitelidir çalıştığını duyamayabilirsin hatta fan çalışınca kesinlikle duyamazsın.
    Kombi çalışıyor ve petekler ısınıyorsa ya kış konumundan yaz konumuna geçmiyor( ekran kartı arızalı) yada donma koruma devreye giriyor ( sensör arızası)
    Arasıra yapıyor olması ekrankartından olma ihtimalini yükseltiyor ama petek konum ledi yanmıyor diyorsun. Durum servislik ölçülmesi lazım
    donma koruma devreye giriyor ( sensör arızası) = bu sensorun yeri nerde.
  • Merhabalar,

Evimdeki Demirdöküm kombide su sıcağı açınca sorunsuz sıcak akmaktayken, ki kaynar su akıyor, duş alınabilecek dereceye getirmek için en ufak bir soğuk su açarsam kombi devreden çıkıyor, su soğuyor. Evde banyodaki lavabo ve mutfak lavabosunda ve duşta sıcak su var, petek falan ısıtmıyor kombi, ev merkezi sistem. Eve servis çağırdım, ev eski ve beşinci kat diyerek İski'yi aramamı ve su basıncını artırmamı söyledi gitti, ancak kattaki diğer iki dairede böyle bir sorun yok, bana su basıncından olsa diğer dairelerin de yaşaması gerekirdi gibi geliyor. Servisin dediği başvurmak istemediğim bir çözüm. Konu hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok makbule geçer. Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi F355 Challenge -- 4 Temmuz 2019; 13:5:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: F355 Challenge

Merhabalar,

Evimdeki Demirdöküm kombide su sıcağı açınca sorunsuz sıcak akmaktayken, ki kaynar su akıyor, duş alınabilecek dereceye getirmek için en ufak bir soğuk su açarsam kombi devreden çıkıyor, su soğuyor. Evde banyodaki lavabo ve mutfak lavabosunda ve duşta sıcak su var, petek falan ısıtmıyor kombi, ev merkezi sistem. Eve servis çağırdım, ev eski ve beşinci kat diyerek İski'yi aramamı ve su basıncını artırmamı söyledi gitti, ancak kattaki diğer iki dairede böyle bir sorun yok, bana su basıncından olsa diğer dairelerin de yaşaması gerekirdi gibi geliyor. Servisin dediği başvurmak istemediğim bir çözüm. Konu hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok makbule geçer. Teşekkürler.
    Kombi merkezi sistem ne demek ? eğer 2 daire ısıtıyorsa su basıncı düşükse , soğuksu başka yerlerden açılırsa devreden çıkıyor demektir.

ilkin şu işemi kontrol ediniz ( kombiyi of yapın ) , kombiye su basınçı için su alıyorsunuzya , su alır gibi yapın bakalım kaç bara kadar su basıncı artacak .( fazla basınç olursa 1,5 bara petekden hava alıp düşürün)

en az 2 bar basınç kombiye geliyorsa bildiğim kadarı ile yeterli olması lazım.
    Yada musluk lara manometre takıp şebeke basınçını çek etmen lazım , ben size en kolay yöntemi söyledim.

• quote:

Orijinalden alıntı: metnes71

Kombi merkezi sistem ne demek ? eğer 2 daire ısıtıyorsa su basıncı düşükse , soğuksu başka yerlerden açılırsa devreden çıkıyor demektir.

ilkin şu işemi kontrol ediniz ( kombiyi of yapın ) , kombiye su basınçı için su alıyorsunuzya , su alır gibi yapın bakalım kaç bara kadar su basıncı artacak .( fazla basınç olursa 1,5 bara petekden hava alıp düşürün)

en az 2 bar basınç kombiye geliyorsa bildiğim kadarı ile yeterli olması lazım.
    Yada musluk lara manometre takıp şebeke basınçını çek etmen lazım , ben size en kolay yöntemi söyledim.

Alıntıları Göster
    Hocam ev merkezi sistem, doğalgazlı şofben bendeki basınç falan yok yani.

• Merhaba.
    20 yıllık baymak kombi var. Sıcak su açılınca (Kombi mutfakta) acayip bir gaz kokusu olmaya başlıyor. Bacayı temizlettim ama çözüm olmadı.
    Kombinin değişmesi lazım dediler. Ama yeni yönetmelikler gereği içeride kmbiye izin yok artık malum. Kombi masrafının yanında bir sürü de tesisat işi çıkacak ve balkona taşınacak. Hiçistemiyorum şu an böyle bir masraf ve sıkıntı. Bu arızanın tamiri mümkün müdür.
  • F355 Challenge F kullanıcısına yanıt
    kombi değil şofben. sıcak su sensörü kontrol edilecek ve şofbene gaz ayarı yapılacak
  • xbagci kullanıcısına yanıt
    sorun genelde bacada olmaz ana eşanjörün hava kanalları dolmuştur ana eşanjör sökülüp temizlenecek.
  • xbagci kullanıcısına yanıt
    birde şunu belirtmek isterim gaz kokusumu yoksa karbonmonoksit kokusumu onu ayırt etmen gazım. yanmış gaz karbonmonoksit kokusudur, yanmamış gaz sarmışak kokusuna benzer. gaz kokusuysa gaz valfi çıkış borularına bakılmalı
  • Beyler merhaba
    Demirdöküm aden marka kombimim gaz valfi bozuldu bu parçanın maliyeti nedir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 644645646647648
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.