Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

KOMBİ ARIZALARI BURAYA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
12.959
Cevap
262
Favori
1.112.794
Tıklama
Giriş
    8361 Mesaj
    Merhabalar,

Evimdeki Demirdöküm kombide su sıcağı açınca sorunsuz sıcak akmaktayken, ki kaynar su akıyor, duş alınabilecek dereceye getirmek için en ufak bir soğuk su açarsam kombi devreden çıkıyor, su soğuyor. Evde banyodaki lavabo ve mutfak lavabosunda ve duşta sıcak su var, petek falan ısıtmıyor kombi, ev merkezi sistem. Eve servis çağırdım, ev eski ve beşinci kat diyerek İski'yi aramamı ve su basıncını artırmamı söyledi gitti, ancak kattaki diğer iki dairede böyle bir sorun yok, bana su basıncından olsa diğer dairelerin de yaşaması gerekirdi gibi geliyor. Servisin dediği başvurmak istemediğim bir çözüm. Konu hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok makbule geçer. Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi F355 Challenge -- 4 Temmuz 2019; 13:5:53 >
    quote:

Orijinalden alıntı: F355 Challenge

Merhabalar,

Evimdeki Demirdöküm kombide su sıcağı açınca sorunsuz sıcak akmaktayken, ki kaynar su akıyor, duş alınabilecek dereceye getirmek için en ufak bir soğuk su açarsam kombi devreden çıkıyor, su soğuyor. Evde banyodaki lavabo ve mutfak lavabosunda ve duşta sıcak su var, petek falan ısıtmıyor kombi, ev merkezi sistem. Eve servis çağırdım, ev eski ve beşinci kat diyerek İski'yi aramamı ve su basıncını artırmamı söyledi gitti, ancak kattaki diğer iki dairede böyle bir sorun yok, bana su basıncından olsa diğer dairelerin de yaşaması gerekirdi gibi geliyor. Servisin dediği başvurmak istemediğim bir çözüm. Konu hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok makbule geçer. Teşekkürler.
    Kombi merkezi sistem ne demek ? eğer 2 daire ısıtıyorsa su basıncı düşükse , soğuksu başka yerlerden açılırsa devreden çıkıyor demektir.

ilkin şu işemi kontrol ediniz ( kombiyi of yapın ) , kombiye su basınçı için su alıyorsunuzya , su alır gibi yapın bakalım kaç bara kadar su basıncı artacak .( fazla basınç olursa 1,5 bara petekden hava alıp düşürün)

en az 2 bar basınç kombiye geliyorsa bildiğim kadarı ile yeterli olması lazım.
    Yada musluk lara manometre takıp şebeke basınçını çek etmen lazım , ben size en kolay yöntemi söyledim.

• Yarbay
    8361 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: metnes71

Kombi merkezi sistem ne demek ? eğer 2 daire ısıtıyorsa su basıncı düşükse , soğuksu başka yerlerden açılırsa devreden çıkıyor demektir.

ilkin şu işemi kontrol ediniz ( kombiyi of yapın ) , kombiye su basınçı için su alıyorsunuzya , su alır gibi yapın bakalım kaç bara kadar su basıncı artacak .( fazla basınç olursa 1,5 bara petekden hava alıp düşürün)

en az 2 bar basınç kombiye geliyorsa bildiğim kadarı ile yeterli olması lazım.
    Yada musluk lara manometre takıp şebeke basınçını çek etmen lazım , ben size en kolay yöntemi söyledim.

Alıntıları Göster
    Hocam ev merkezi sistem, doğalgazlı şofben bendeki basınç falan yok yani.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Yarbay
    2753 Mesaj
    Merhaba.
    20 yıllık baymak kombi var. Sıcak su açılınca (Kombi mutfakta) acayip bir gaz kokusu olmaya başlıyor. Bacayı temizlettim ama çözüm olmadı.
    Kombinin değişmesi lazım dediler. Ama yeni yönetmelikler gereği içeride kmbiye izin yok artık malum. Kombi masrafının yanında bir sürü de tesisat işi çıkacak ve balkona taşınacak. Hiçistemiyorum şu an böyle bir masraf ve sıkıntı. Bu arızanın tamiri mümkün müdür.

kombi değil şofben. sıcak su sensörü kontrol edilecek ve şofbene gaz ayarı yapılacak
    |
    |
    F355 Challenge kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

sorun genelde bacada olmaz ana eşanjörün hava kanalları dolmuştur ana eşanjör sökülüp temizlenecek.
    |
    |
    xbagci kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

birde şunu belirtmek isterim gaz kokusumu yoksa karbonmonoksit kokusumu onu ayırt etmen gazım. yanmış gaz karbonmonoksit kokusudur, yanmamış gaz sarmışak kokusuna benzer. gaz kokusuysa gaz valfi çıkış borularına bakılmalı
    |
    |

Demirdöküm aden marka kombimim gaz valfi bozuldu bu parçanın maliyeti nedir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yarbay
    4928 Mesaj

bobin 150 komple 300 orjinal sit
    |
    |
    musti.ozd kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

ebu abdillah
    teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için.
    |
    |
    ebu abdillah kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Merhaba @xbagci Ana Eşanjör temizliği fan kontrolü ve gaz valfi kontrolü gerekli baca temizliği demişsiniz ama kombiniz hermetik mi bacalı mı bu soruya yanıt verebilir misiniz?

|
    |
  • Yüzbaşı
    356 Mesaj

Merhaba @musti.ozd gaz valfinin bozulduğuna nasıl kanaat getirdiniz? Ben iki hafta üstüste Aden kart değiştirdim gaz valfine çıkış vermediği için.

|
    |
    musti.ozd kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    356 Mesaj

Merhaba @acrylia kombinizin plakalı eşanjörü arızalı olabilir. Doldurma musluğu sağlamdır.

|
    |
    acrylia kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    356 Mesaj

Merhaba @endülüs_faruki kombinizin 3 yollu motoru değil tamir takımı arızalı muhtemelen.

|
    |
    endülüs_faruki kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    733 Mesaj

Merhabalar. Kombimin gece basinci dusmus geri yukseltim.fakat sicak su gelmiyor.Cesmeden sicak suyu actigim zaman kombiden o cikan o ses de cikmaz oldu.Sıkıntı ne olabilir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NerdStark -- 21 Temmuz 2019; 16:24:39 >
    |
    |
    Bahsedilenler: ecaservisi
  • Yüzbaşı
    356 Mesaj
    Merhaba kombinizin marka ve modeli nedir? ekran ya da led ışıklarında herhangi bir kod mevcutmudur?

• Yüzbaşı
    733 Mesaj

Fotolar soyle.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    ecaservisi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

su eksilmesiyle bu cihaz durmaz ya enerji gelmiyor yada kart arızalı
    |
    |
    NerdStark kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Servis cagirmaktan baska sansimiz yok o zaman heralde. Tesekkurler hocam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    kombiustası kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    bizde de bosch kombi zwa 24-2a 23 s6400 modeli var. ara ara 50 ışığı yanıp sönüyordu, restart atıyordum düzeliyordu. bugün 2-3 kere yaptım anca kendine geldi kombi. servis çağırdım bakalım ne diyecekler. 50 ışığı arızası nette şöyle diyor "Ateşleme elektrodu, iyon elektrodu, elektronik kart veya gaz armatörü gibi parçalarda problem olabilir. Net teşhis için sorunu yerinde görmek gerekir." umarım çok bir fiyat çıkarmazlar. acaba servis geldiğinde söylemem gereken, dikkat etmeleri gereken bir yer var mıdır?
e-ticaret
Paykasa
SEO
haberler
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,330
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.