Şimdi Ara

KOMBİ ARIZALARI BURAYA (480. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
16.255
Cevap
313
Favori
1.446.343
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 478479480481482
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kombiustası

Kart yolcu

Yedek kartım var, olmadı takıp denerim. Peki bu karttaki sorun tamir edilebilir cinsten midir ?
  • Merhaba arkadaşlar. Ben yeni buderus gb 172 taktırdım. Kombi bazen kendisi çalışmaya başlıyor. Bu esnada içinden hafif gürültülü bir şekilde su sesi geliyor. Doğalgaz sayacı da işlemiyor yani yanmıyor.. Bu durum kombinin normal kendini koruma amaçlı bir hareketi midir yoksa bir arıza mı var acaba?
  • system electronıc kullanıcısına yanıt
    genelde karttaki röleler bozuluyor. tamiri mümkün
  • quote:

Orijinalden alıntı: turnasuyu

Merhaba arkadaşlar. Ben yeni buderus gb 172 taktırdım. Kombi bazen kendisi çalışmaya başlıyor. Bu esnada içinden hafif gürültülü bir şekilde su sesi geliyor. Doğalgaz sayacı da işlemiyor yani yanmıyor.. Bu durum kombinin normal kendini koruma amaçlı bir hareketi midir yoksa bir arıza mı var acaba?

sıcak su konforu için çalışması normal. kombide hava varsa gürültü dediğin şey o olabilir. yoksa o kombide gürültü çok zor
  • iyi pazarlar ustalarım,
    bizim demirdöküm nitron kombi var. yaklaşık 2 hafta hiç açılmadı, elektriği de kesikti. şimdi kombiyi açınca lavabo ve banyoya sıcak su veriyor fakat peteklere gelince; ben örneğin 45 dereceye ayarladıysam yaklaşık 5 saniye kadar kombi harlıyor sonra ateşi söndürüp sadece pompa çalışmaya devam ediyor. ekranda su sıcaklığını da benim ayarladığım değerin üstünde bir değer gösteriyor.yani kombi ''suyu ısıttım'' deyip duruyor. tabi suyun ısındığı falan yok.pompa çalışmaya devam ediyor. sizce arızası neden olabilir? yazdan çıktığımızdan geçen kış sorunsuz çalışıyordu. servis olayına girmek istemiyorum. fiyatları gerçekten çok uçuk. yardımcı olursanız çok sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: akula06

genelde karttaki röleler bozuluyor. tamiri mümkün

Role arızası ise hallederim ben onu, olmazsa elimdeki, önceden tamir ettiğim kartı takayım, ondan sonra bakayım o kartın arızasına.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ebu abdillah

quote:

Orijinalden alıntı: turnasuyu

Merhaba arkadaşlar. Ben yeni buderus gb 172 taktırdım. Kombi bazen kendisi çalışmaya başlıyor. Bu esnada içinden hafif gürültülü bir şekilde su sesi geliyor. Doğalgaz sayacı da işlemiyor yani yanmıyor.. Bu durum kombinin normal kendini koruma amaçlı bir hareketi midir yoksa bir arıza mı var acaba?

sıcak su konforu için çalışması normal. kombide hava varsa gürültü dediğin şey o olabilir. yoksa o kombide gürültü çok zor

Sıcak su konforu için doğalgaz sayacının çalışması lazım. Sayaç çalışmıyor. Yani kombi yanmıyor. Başka bir nedeni olması lazım. Belli aralıklarla suyu devir daim yapması mı gerekiyor acaba kombinin?

• ahmedensar A kullanıcısına yanıt
    3 yol ve ya su filtiresi tikanikli gibi gozukuyor
  • Merhabalar. Kombi çalışırken basınç yükselmesinden dolayı her kış başında hava bastırıyorum. Bunun başka çözümü yok mu? Bir de pompadan ses geliyor.Usta değişmesi gerektiğini söyledi.Bunun basınçla ilgisi var mı? Kombi eca confeo dijital.Kombi yaklaşık 10 yıllık.bir ustada deşanjör gibi bişeyin değişmesi gerekiyor dedi.Pompadan gelen sesi bende duyuyorum.Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
  • Merhaba Arkadaşlar,

Benim Demirdöküm Neva Kombiyi kış pozisyonuna geçirmek istediğimde mode tuşunu ve diğer tuşların çalışmadığını gördüm.
    Kombi musluk suyunda sorunsuz çalışıyor. arızası hakkında yardımlarınızı bekliyorum. teşekkürler.

Anakartın resmi

https://store.donanimhaber.com/dd/bf/0f/ddbf0f85b65eba13e7f67aa5f5b73f7d.jpg

• Merhaba arkadaşlar, Baymak luna ocean model bacalı kombimde sıcak suyu açınca kalorifer peteğide ısınıyor , bildiğim kadarıyla bu bir 3 kollu vana arızasıymış. Bu arızanın Tamirini bizler yapabiliyormuyuz. Kombinin içini açtım bu parçaya bağlı bir kaç boru var bunların tamamını sökmek ve bu vanayı komple çıkarmak zorundamıyım ? Zorunda değilsem nereden müdahale etmem ve Hangi parçalarını değiştirmem gerekiyor ?
    Bi yardımcı olurmusunuz ? Teşekkür ederim şimdiden. .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi INSURG3NT -- 23 Ekim 2016; 21:51:41 >

• ahmedensar A kullanıcısına yanıt
    quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

Genelde bunun sebebi pislik tutucu filtrenin tıkanması olur, temizlemeniz gerekiyor.

Bende benzeri sorunu bu şekilde çözdüm. Devirdaimdeki filtre tıkanmış. Kil gibi incecik bir tabaka pompanın devir daim yapmasına engel olduğu için 50 derecede bile çalıştırsam, suyun çok az bir kısmı ısınıp, sensör görev tamam 50 dereceyi geçti gazı kes dediğinden, diğer kısımlardaki su ısınmıyor ve petek su sıcaklığı 30 derece bile olmuyordu.
    Filtre temizliğinden sonra basıncını dengeleyip (1,5-1,7 tutuyorum genelde) çalıştırdım. 40 saniye çalışıp gazı kesen kombi dakikalarca suyu ısıtmak için yandı ve ev artık ısınıyor.

• Arkadaşlar demirdokum kombim çok sesli çalışıyor sorun nedir

• erhanmat E kullanıcısına yanıt
    genleşme tankı ve pompa deyişecek maliyet 450 tl
  • boreas06 B kullanıcısına yanıt
    fan kanatları dolmuş bakım yapılacak düzelmez ise fan deyişecek
  • glare32 G kullanıcısına yanıt
    kartın tamir edilecek düzelir
  • DD atron kombi ilk calistirmada 2-3sn. Atesleme yapiyor yanma oluyor ama sonra sönüyor. Atesleme yerinin onunde duran yuvarlak pencerenin lastigini çıkarıp oradan iceriye hava girince normal yaniyor. Sonra o lastigi takiyorum sorun yok. Kombiyi kapatıp ertesi gun tekrar acinca yine yanmiyor. Hava almiyor diye baca borularini söktüm fanı söktüm temiz. Baca sensörü protestat normal. Devirdaim normal cesmede sicak su normal

• quote:

Orijinalden alıntı: hacilord

DD atron kombi ilk calistirmada 2-3sn. Atesleme yapiyor yanma oluyor ama sonra sönüyor. Atesleme yerinin onunde duran yuvarlak pencerenin lastigini çıkarıp oradan iceriye hava girince normal yaniyor. Sonra o lastigi takiyorum sorun yok. Kombiyi kapatıp ertesi gun tekrar acinca yine yanmiyor. Hava almiyor diye baca borularini söktüm fanı söktüm temiz. Baca sensörü protestat normal. Devirdaim normal cesmede sicak su normal

hangi arıza kodunu veriyor söylemen gerek illa soralımmı. çok eksik bilgi var. arıza kodu vermiyorsa ayarladığın ısıya hemen geliyormu. 2-3 sn değilde 10-15 sn olmasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ebu abdillah -- 24 Ekim 2016; 0:45:05 >
  • hacilord H kullanıcısına yanıt
    Cihaz oksijen çekemiyor alev kopuyor iyon çubuğu alev hissetmiyor çözüm cihaza baca hava ayarı yapılacak

• Çok teşekkür ederim kombiustası. Bu baca hava ayarından biraz bahsedebilirmisin. Ayar için bir cihaz gerekiyormu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hacilord -- 24 Ekim 2016; 0:58:58 >
  • 
Sayfa: önceki 478479480481482
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.