Şimdi Ara

KOMBİ ARIZALARI BURAYA (183. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
16.251
Cevap
313
Favori
1.446.215
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 181182183184185
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Fernando_S

Viessmann Vitopend 100 için üç yollu vana değişim fiyatı 250 TL normal midir?

KOMBİ ARIZALARI BURAYA
    normal
  • quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

quote:

Orijinalden alıntı: Fernando_S

Viessmann Vitopend 100 için üç yollu vana değişim fiyatı 250 TL normal midir?

KOMBİ ARIZALARI BURAYA
    normal

Ustam peki evin kombiye en uzak noktasındaki ebeveyn banyonun suyunu az ısıtması, hatta sular açıkken petekleri ısıtmasının sebebi bu parçadan mı kaynaklanır?

• evet 3 yollu kaçırıyor gözüküyor
  • vitopend 100 kombim var..yalıtım vs herşey çok iyi durumda olmasına rağmen günlük minimumda 12-13 m3 gaz harcıyor..sizce neden olabilir...yani kombinin neresinde sorun olabilir..ne biliim mesela bi yerler tıkanmış olabilir mi..yetkili servisi getirdim bişey yok dedi..tabi başından savma için
  • quote:

Orijinalden alıntı: metucu

vitopend 100 kombim var..yalıtım vs herşey çok iyi durumda olmasına rağmen günlük minimumda 12-13 m3 gaz harcıyor..sizce neden olabilir...yani kombinin neresinde sorun olabilir..ne biliim mesela bi yerler tıkanmış olabilir mi..yetkili servisi getirdim bişey yok dedi..tabi başından savma için

cihazlar çiğ yakmaz sorun yalıtımda yani yakmışsın yakıtı
  • kombide hicbirsey olmaz diyorsunuz yani.minimumda 12 m3 de normal.peki..o zaman..komsular gunluk 8-9 yakiyor ayni yalitimla.benimki de oyleydi..sonradan artti.neyse kimse cozemez..anlasildi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • çözülecek bir sorun yok gazın uçma ihtimali yok yakılmış o veya bu şekilde evden eve deyişi,r yakıt
  • konu açtım fakat bu konuyu görmemiştim..Sorunum şu ; Arkadaşlar merhaba,demirdöküm kalisto kombim de şöyle bir sorun var, su basınç gösterge sinde basınç 1,2 bar arası fakat ben petek sıcaklıgını arttırınca mesela 55 dereceye getirince basınç 3,4 arası oluyor yani gösterge sonundaki kırmızı yere kadar dayanıyor,yani sonuna kadar yükseliyor... Bu neden kaynaklanır..? bu bir sorunmudur..? zaten bazı peteklerin üst kısmı ısınıyor ,alt kısma dogru soguyor,havasına felan da bakıyorum hava yok peteklerde..Bu sorunda bununlamı alakalı acaba...?
  • merhaba,

ariston BS 24FF model kombim var, 3-4 senelik bir cihaz. Bu sene yillik bakimini yaptirdim. Bakima gelen yetkili servis dairedeki tesisatin da basincli su ile temizletilmesinin iyi olacagini soyledi. Fakat aciliyetten bahsetmedigi icin onu yaptirmadim. Yillik bakim sonrasi kombi cok gurultulu calismaya basladi, servise soyledigimde temizlendigi icin pervanelerin daha rahat dondugunu normal oldugunu birkac gune gececegini soyledi. Tabii ki ses gecmedi ve gecen gun tekrar servis cagirdim ve devir daim pompasi motorunun yalpalama yaptigini her bozulabilecegini soyleyerek 320 TL fiyat verdi. Ayrica daire tesisati temizlenmezse yine bozulabilir dedi.

Acikcasi servise pek guvenmedigim icin burdaki bilenlerin ustalarin fikrini almak istiyorum. Bu durumda ne yapmam lazim? Kombi gurultulu de olsa calisiyor. Devir daim degistirip tesisat temizligi yaptirayim mi? (500-600 TL bir fiyat cikacak) yoksa kombinin bozulmasini bekleyip yeni bir kombi mi alayim?

Onerileriniz icin simdidien tesekkurler

• quote:

Orijinalden alıntı: system electronıc

konu açtım fakat bu konuyu görmemiştim..Sorunum şu ; Arkadaşlar merhaba,demirdöküm kalisto kombim de şöyle bir sorun var, su basınç gösterge sinde basınç 1,2 bar arası fakat ben petek sıcaklıgını arttırınca mesela 55 dereceye getirince basınç 3,4 arası oluyor yani gösterge sonundaki kırmızı yere kadar dayanıyor,yani sonuna kadar yükseliyor... Bu neden kaynaklanır..? bu bir sorunmudur..? zaten bazı peteklerin üst kısmı ısınıyor ,alt kısma dogru soguyor,havasına felan da bakıyorum hava yok peteklerde..Bu sorunda bununlamı alakalı acaba...?

BAkım yaptırın tankada baksınlar

• quote:

Orijinalden alıntı: BuZZLuCK

merhaba,

ariston BS 24FF model kombim var, 3-4 senelik bir cihaz. Bu sene yillik bakimini yaptirdim. Bakima gelen yetkili servis dairedeki tesisatin da basincli su ile temizletilmesinin iyi olacagini soyledi. Fakat aciliyetten bahsetmedigi icin onu yaptirmadim. Yillik bakim sonrasi kombi cok gurultulu calismaya basladi, servise soyledigimde temizlendigi icin pervanelerin daha rahat dondugunu normal oldugunu birkac gune gececegini soyledi. Tabii ki ses gecmedi ve gecen gun tekrar servis cagirdim ve devir daim pompasi motorunun yalpalama yaptigini her bozulabilecegini soyleyerek 320 TL fiyat verdi. Ayrica daire tesisati temizlenmezse yine bozulabilir dedi.

Acikcasi servise pek guvenmedigim icin burdaki bilenlerin ustalarin fikrini almak istiyorum. Bu durumda ne yapmam lazim? Kombi gurultulu de olsa calisiyor. Devir daim degistirip tesisat temizligi yaptirayim mi? (500-600 TL bir fiyat cikacak) yoksa kombinin bozulmasini bekleyip yeni bir kombi mi alayim?

Bu kadar kısa sürede pompa kafa dağıtması zor bakmak lazım pompa ise 250 tl tesisata gelince tıkanma yoksa makina emiş yapılmasına gerek yok

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: system electronıc

konu açtım fakat bu konuyu görmemiştim..Sorunum şu ; Arkadaşlar merhaba,demirdöküm kalisto kombim de şöyle bir sorun var, su basınç gösterge sinde basınç 1,2 bar arası fakat ben petek sıcaklıgını arttırınca mesela 55 dereceye getirince basınç 3,4 arası oluyor yani gösterge sonundaki kırmızı yere kadar dayanıyor,yani sonuna kadar yükseliyor... Bu neden kaynaklanır..? bu bir sorunmudur..? zaten bazı peteklerin üst kısmı ısınıyor ,alt kısma dogru soguyor,havasına felan da bakıyorum hava yok peteklerde..Bu sorunda bununlamı alakalı acaba...?

BAkım yaptırın tankada baksınlar

genleşme tankına hava basmak veya arızalı ise degiştirmek gerekiyormuş...Biraz araştırınca gördüm...peki bu demirdöküm kalisto da nerede bu genleşme tankı..? nereden hava basılıyor..?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: BuZZLuCK

merhaba,

Bu kadar kısa sürede pompa kafa dağıtması zor bakmak lazım pompa ise 250 tl tesisata gelince tıkanma yoksa makina emiş yapılmasına gerek yok

Bilgi icin tesekkurler. Tesisatin tikanma yapip yapmadigini nasil tespit edebilirim; en uzak petekler nispeten az isiniyor, bir de yillik bakim esnasinda kombi altindan baya bi pis su akmisti, filtre var demisti servis. Acaba yeni filtre mi takmadi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• İyi aksamlar 8 yildir baykan yildiz plus kombi kullanıyoruz isimi pek duyulmamis ama çok memnunuz.Bir sorum olucak bu kombinin baca temizlik modu nasil calisiyor her yil bacayi sokup temizlerim.ama.paneldeki ibareyi hep merak ettim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lazpanyol -- 10 Şubat 2014; 22:38:52 >
  • Ancak servis paramtresi girilerek kaldırılır servis tarafından

• Demir döküm neva isimli kombi var kaç yılının bilmiyorum kiracıyım bugün f_01 hatası vermeye başladı ne yaptıysam düzelmedi. Donarak can vereceğim evde bilen eden varsa lütfen yardımcı olsun. Ne yaptıysam bir türlü düzelmedi ısıtmıyor suyu .
  • quote:

Orijinalden alıntı: cgh0gy-

Demir döküm neva isimli kombi var kaç yılının bilmiyorum kiracıyım bugün f_01 hatası vermeye başladı ne yaptıysam düzelmedi. Donarak can vereceğim evde bilen eden varsa lütfen yardımcı olsun. Ne yaptıysam bir türlü düzelmedi ısıtmıyor suyu .

cihaz hararet yapmış veya pompa donmuş cihazı kapatın açın belki düzelir
  • takip

• kombiustası kullanıcısına yanıt
    Yok hocam saatlerce kapalı kaldı resetledim, suyu boşalttım geri doldurdum herşeyi yaptım fakat f_01 deyip duruyor delirtecek beni. Ne sıcak su var ne kalorifer donarak ölmeyelim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cgh0gy-

Yok hocam saatlerce kapalı kaldı resetledim, suyu boşalttım geri doldurdum herşeyi yaptım fakat f_01 deyip duruyor delirtecek beni. Ne sıcak su var ne kalorifer donarak ölmeyelim.

go to service
  • 
Sayfa: önceki 181182183184185
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.