Şimdi Ara

KOMBİ ARIZALARI BURAYA (181. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
16.251
Cevap
313
Favori
1.446.161
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 179180181182183
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: metucu

dışarda 5 cm..tavanda da içten köpük var..alt da yakıor..faturası 350 geldii..benim oturma odam kapısını kapatınca cok iyi ısınıyor.ancak koridor çok uzun....ordan çok soğuk geliyor..1 metrelik petek var koridorda..ama koridor 9 metre..tabanı da fayans..sizce bu durumda çatıya da izocam ya da taş yünü sersem sorun çözülür müü..ben kombiyi değiştirmeyi bile düşünüyorum..peteklerin arkasına alumunyum panelde koydum..ayrıca rev 24 rf ot kullanıyorum..23 dereceye ayarladımm..dediğim gibi..oturma odasının kapısı kapalıyken iyi..oda term oturma odasında duruyor..

yalıtımmm
  • quote:

Orijinalden alıntı: HELCI

DD Sargon Condense yoğuşmalı 20.000 kcal/H kombim var durduk yere f5 hava akışında problem arızası verdi zor şer servisini çağırdım gelen teknisyen fan motoru arızalı teşhisi koydu.teşhis ile arıza arasında bağlantı varmıdır veya asıl sorun ne olabilir aydınlatırsanız sevinirim.

bu cihazda prosestat yoktur fan veya kart arızalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: lavgirin

demir döküm hk 323 FE kombimiz var , çalışmaya başladığında ses yapıyor , bizimkiler servisi çağırmış fanda sıkıntı var 200 lira gibi bi fiyata değişirim demiş.ustam ne önerirsiniz? bana bir fan için fazla söylenmiş gibi geldi.

fiyat normal
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: turgay_lermi

quote:

quote:

quote:

DD Sargon Condense yoğuşmalı 20.000 kcal/H kombim var durduk yere f5 hava akışında problem arızası verdi zor şer servisini çağırdım gelen teknisyen fan motoru arızalı teşhisi koydu.teşhis ile arıza arasında bağlantı varmıdır veya asıl sorun ne olabilir aydınlatırsanız sevinirim.

arıza belli zaten baca yada prosestat arızalı. baca çalışıyosa prosestattadır sıkıntı. dolayısıyla servis ne diyorsa doğrudur tahminimce. bacanın arızalı olması muhtemel..

teknisyenin değişelim dediği fan motoru ne kadardır bilginiz var mı acaba?

ben özel servisim 200 tl ye değiştiriyorum. ama onların fiyatı ne olur bilemem. tahmini 300 tl ye kadar yolu var. servisten servise değişir.

servis 320 TL fiyat verdi nihayii son fiyatı yarın verecek.Ayrıca beni ek garanti yaptırmam konusunda teşvik etti. 10 yıllık 1000 TL imiş karta 9 taksit yapıyorlarmış.Ek garanti konusunda siz neler söylersiniz,tavsiye edermisiniz?
    200 TL verdiğiniz fiyata takıp çalıştırma dahil mi ?

fanı bu fiyatı normal fakat tamiride var turgay isimli arkadaş düz fan zannetmiş 200 tl fiyat vermiş onun devir konrtollü sit marka
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kombiustası -- 3 Şubat 2014; 20:26:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

quote:

bu cihazda prosestat yoktur fan veya kart arızalı

servisde fan arızası dedi aynen.Bu forum bana güven verdiğinden paylaşmak istedim ayrıca fiyat konusu nasıl üstte yazdığım sorularıda cevaplarsanız çok sevinirim.
  • cevaplandı üste bak
  • hocam yakalamışken sizi kafama takılan bişeyide sorayim hk 323 FE'nin yeni kombilerle arasında verim olarak kayda değer bir fark varmıdır?

Bu kombi için başka bir yorumunuzda büyük bir sorun çıkarmazsa kullanmaya devam edin demiştiniz bir başkasına . Bizdemi öyle yapalım yoksa değiştrimeyi mi tavsiye edersiniz.

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lavgirin

hocam yakalamışken sizi kafama takılan bişeyide sorayim hk 323 FE'nin yeni kombilerle arasında verim olarak kayda değer bir fark varmıdır?

Bu kombi için başka bir yorumunuzda büyük bir sorun çıkarmazsa kullanmaya devam edin demiştiniz bir başkasına . Bizdemi öyle yapalım yoksa değiştrimeyi mi tavsiye edersiniz.

Teşekkürler.

CİHAZ MİADINI fazlasıyla tamamlamış deyiştirsen daha iyi
  • sayin kombi ustasi.oncelikle cevaplariniz icin cok tesekkurler.size bir iki tane daha sirum var.1.kablosuz termostadimi0.1 derece hassasiyete ayarladim.kombiyi de60dereceye getirdim.ot birbucuk metre yukseklikte ve gunduz oturma..gece yatak odasinda duruyor.ot kullanimi ya da yalitim adina tavsiyeniz var mi..tavanda strafor var ama yine de izocam dosesek mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gerekenleri uygulamışsın
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hikmet214

Usta merhaba,demirdöküm neva,alttan ısıtma,oda termostatı taktırdım,kombi ayarı 50 derece,termostat taktırmadan önce basınç bu kadar düşmüyordu.acaba sıcaklık değeri 50 olduğu için mi(yada sıcaklık farkından mı) basınç bu kadar düşüyo. bende 2-3 günde bir basıncı musluktan yükseltiyorum.HERŞEY NORMAL Mİ??ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.(İYİKİ VARSIN)

Hergün basınç düşüyorsa sistemde kaçak vardır

KUSURA BAKMAYIN zamanınızı alıcam,cahilliğimi mazur görün,, sistemde kaçak derken...herhangi bir yerden su sızıntısı yok ama...

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

arıza belli zaten baca yada prosestat arızalı. baca çalışıyosa prosestattadır sıkıntı. dolayısıyla servis ne diyorsa doğrudur tahminimce. bacanın arızalı olması muhtemel..

ben özel servisim 200 tl ye değiştiriyorum. ama onların fiyatı ne olur bilemem. tahmini 300 tl ye kadar yolu var. servisten servise değişir.

servis 320 TL fiyat verdi nihayii son fiyatı yarın verecek.Ayrıca beni ek garanti yaptırmam konusunda teşvik etti. 10 yıllık 1000 TL imiş karta 9 taksit yapıyorlarmış.Ek garanti konusunda siz neler söylersiniz,tavsiye edermisiniz?

fanı bu fiyatı normal fakat tamiride var turgay isimli arkadaş düz fan zannetmiş 200 tl fiyat vermiş onun devir konrtollü sit marka
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

farketmiyo kombi ustası kardeşim zaten değiştiren usta revizyonlu parça takacak 1 yıl garanti verecek. aynı kapıya çıkar bende taksam aynı. sıfır parça kimse takmaz diye düşünüyorum.. baca revizyonunun fiyatı belli zaten açma beni abiii

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

KOMBİ ARIZALARI BURAYA

farketmiyo kombi ustası kardeşim zaten değiştiren usta revizyonlu parça takacak 1 yıl garanti verecek. aynı kapıya çıkar bende taksam aynı. sıfır parça kimse takmaz diye düşünüyorum.. baca revizyonunun fiyatı belli zaten açma beni abiii

ayrıca prosestat var die hatırlıyorum eminmisin en son 2-3 ay önce bi baca değişimi yapmıştım bu kombiye vardı die hatırlıyorum sanki?

• quote:

quote:

quote:

Usta merhaba,demirdöküm neva,alttan ısıtma,oda termostatı taktırdım,kombi ayarı 50 derece,termostat taktırmadan önce basınç bu kadar düşmüyordu.acaba sıcaklık değeri 50 olduğu için mi(yada sıcaklık farkından mı) basınç bu kadar düşüyo. bende 2-3 günde bir basıncı musluktan yükseltiyorum.HERŞEY NORMAL Mİ??ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.(İYİKİ VARSIN)

Hergün basınç düşüyorsa sistemde kaçak vardır

KUSURA BAKMAYIN zamanınızı alıcam,cahilliğimi mazur görün,, sistemde kaçak derken...herhangi bir yerden su sızıntısı yok ama...

resisatta

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

KOMBİ ARIZALARI BURAYA

ayrıca prosestat var die hatırlıyorum eminmisin en son 2-3 ay önce bi baca değişimi yapmıştım bu kombiye vardı die hatırlıyorum sanki?

fan devir konrtollü cihazlarda prosestat olmaz yok

• Merhaba, birsey merak ediyorum. İki sefer kombi değiştirdik ve her ikisinde de sıcak su gelirken aniden soğumaya başlıyor. Kışta olduğumuzu düşünürsek duş konusunda büyük sıkıntı oluyor. Acaba sadece bizim kombi mi böyle yoksa lanet olası tüm kombiler mi böyle?

-teşekkürler.. :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: akula06

usta merhaba aynı sorun bende de var. kombiden suyu tahliye ettim. tahliye musluğu açıkken genleşme tankına hava bastım ama sanki boşa basıyormuşum gibi geldi. hava bastıkça tahliye musluğundan su akıyordu. baya bir hava bastım ama sorun hala devam ediyor. sibopdan su falan da çıkmadı delik olsa böyle bir durum söz konusu olurdu herhalde. sıcaklık arttıkça basınç 2,5 bar a yükseliyor. acaba eksik mi hava bastım?

tankın rahmetli

hava basmadan önce sibopdan bir miktar hava çıkışı oldu. delinen tank da bu olabilir mi?
  • quote:

quote:

quote:

usta merhaba aynı sorun bende de var. kombiden suyu tahliye ettim. tahliye musluğu açıkken genleşme tankına hava bastım ama sanki boşa basıyormuşum gibi geldi. hava bastıkça tahliye musluğundan su akıyordu. baya bir hava bastım ama sorun hala devam ediyor. sibopdan su falan da çıkmadı delik olsa böyle bir durum söz konusu olurdu herhalde. sıcaklık arttıkça basınç 2,5 bar a yükseliyor. acaba eksik mi hava bastım?

tankın rahmetli

hava basmadan önce sibopdan bir miktar hava çıkışı oldu. delinen tank da bu olabilir mi?

olabilir

• Merhaba arkadaşlar. Benimde bir sorum olacak ustalara.
    Viessmann Vitopend 100 kullanıyorum. Evi aldığım zaman üzerindeydi ve 1 sene olmadı kullanalı. Günlük şehir dışına çıktığım için kapatma gereğinde bulundum ertesi gün akşam açtığımda peteklerin bazıları yarım bazıları hiç ısınmadı. Isınanlarında üst kısımları ılık, alt kısımları soğuktu. sıcak su ile ilgili problem yok çalışıyor ama peteklerim ısınmıyor. Hava yapmış olabilir diye bikaçtanesinden su aldım. Mesela mutfaktaki petekten su aldım ılıkken üst kısım ısındı ama alt aynı kaldı. Oturma odasından bayağı aldım hep soğuk su verdi hiç ısınmadı. Bu arada basınç düşünce ekliyerek yaptım. minimum 1 maximum 3 gösteriyor ortalama 2 yapıyorum ben hatta dün bacınç 1 de de çalıştırdım ama nafile. Sabah servislede görüştüm bi problem olmadığını tesisatçı çağırmam gerektiğini söylediler. Cevaplarınızı bekliyorum. Teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinyorr -- 5 Şubat 2014; 12:06:15 >

• @kombiustası

Merhaba usta.Kombimde baca ışığı yanıyor.Fanı çalıştırdım sorun yoktu içini açtım herşeyini temizledim.Yine de ateşleme yapmıyor.Prosestat veya kartta mı sorun var acaba?
  • 
Sayfa: önceki 179180181182183
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.