Şimdi Ara

Komando olma sorunu-A grubu çürük

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
1
Favori
34.322
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bugün muayen ldum yedek subay adayı olarak ama kagıtta 28.mad a grubu arızalı diyor
    boy179 kilo 88 acaba kilodan dolayı mıdır.komando gitmek istiyorum isaretledim hatta...
    bu arızadan dolayı alınmama olasılıgı var mı??

• quote:

Orjinalden alıntı: zimbirti

arkadaşlar bugün muayen ldum yedek subay adayı olarak ama kagıtta 28.mad a grubu arızalı diyor
    boy179 kilo 88 acaba kilodan dolayı mıdır.komando gitmek istiyorum isaretledim hatta...
    bu arızadan dolayı alınmama olasılıgı var mı??

askere gidip gelen önemli değil diyolar önemli olan b gurubu arızalı olmayın diyolar ayrıca gölüklü filan komandoda varmış ben onların yalancısıyım
  • evet 28.madde gereği a32f yada a33f gibi kilo eksiği yada kilo fazlası olanlara verilen kodlar..
    a grubu arazalılar da bildiğim kadarıyla isterlerse komando çıkabiliyor, fakat gittikleri birliklerinde eğitimlerde yeterli düzeyde olamazlarsa refüze edilip ist tuzlaya geri görev olarak gönderiliyor.
  • Olma sen komando boşver gerçi ben eğirdire gittiğimde çok fazla a grubu arızalı vardı.. o kiloları hemen verdirirler merak etme..önemli olan bacakların kuvvetli olsun
  • arkadaslar gözlük takanlara a grubu arızalı yazıyorlar ama bende gozluk takıyorum ve 28. maddeye gore elverişlidir yazıyor bu neden oldu anlamadım ama samsundaki doktor heralde okadar onemsemedi peki gözluk takmak engelmidir askerlikte bide bir sorum daha var sol elini kullanan bir kişi icin silah tutmak ne kadar zor olur bilen veya duyan arkadaslar varsa cwplarını bekliyorum tessekkurler..
  • valla ben eğirdirdeyken gözlük numarası 1 e kadar olanları refuse ediyorlardı yani tuzla piyade okuluna yolluyolardı ve komando olamıyorlardı. ayrıca sol el çok da önemli olmasa gerek ben bi kaç kişi gördüm solak olup attığını vuran! önemli olan gez-göz-arpacık
  • boyum 1.70, kilom 54kg.. ayrıca 4,50 numara miyop ve 1 numara astigmat gözlük takıyorum..

benim arıza durumum ne olur?
  • Sen bu gidişle zaafiyetten nalları dikersin adamım. Yalan olmuşsun sen abijim biraz ekmek ye yaw.
    quote:

Orjinalden alıntı: Ag0r

boyum 1.70, kilom 54kg.. ayrıca 4,50 numara miyop ve 1 numara astigmat gözlük takıyorum..

benim arıza durumum ne olur?
  • evet a grubu arızayı çok ciddiye almayın benim çok arkadşaım var a grubu arızalı olan ama komando olan donduklerinde min. 20 kilo veren çok adam gördüm bende özelikle eğitim tugayına düşmek istiyorum en az 10 kilo veryiyim fit olurum :D bacak ve kollarıma sonuna kadar güveniyorum :D
  • Bugün muayene oldum boy 177 kilo 70,gözlükler 7 numara miyop olduğundan almadılar. Ayrıca ünv mezunu olmanın getirdiği ayrıcalığı askerlik dairesinde kendi gözlerimle görmüş oldum.
    Not:İlerde lazer ile göz ameliyatı olup askerliğimi yapmayı planlıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VicariouS -- 5 Eylül 2008; 18:13:43 >
  • tecili bozdurup askere gitmek için şubeye gittim orda doldurduğum kağıtta komando olmak istiyormusunuz sorusuna hayır dedim ve kendi kendime soruyorum neden böyle düşündüm diye belkide çevremden duyduklarım yüzünden yok yapamazsın yok eğitimleri çok ağır falan birde bunun üzerine A grubu arızalı çıktım boy:1,70 kilo 76 şuanda ben komando olmak istesemde olamam mı yada komando olmak için neler yapmam gerekir
  • merhaba arkdaşlar bende kasımda gidiyorum askere benim sorum şudur komando olmayı çok istiyorum hemde enzor şartlarda boyum 1,80 kilom 70 yaklaşık 5 senedir dövüş sporlarıyla uğraşıyorum benim aklıma takılan kilodan komandoluğu kaçırırmıyım ?
  • komandolukta kiloya çok uçuk farklar yoksa bakmıyorlar
    ıspartaya düşerseniz en kötü tuzlaya gönderirler

foçaya düşerseniz hiçbir yere göndermezler çünkü foçadan refüze olmak gibi birşey yoktur
  • selamun aleyküm bnm boy 1,88 kilo 75-80 civarı 1,75 gözlük takıyorum durumum ne acaba şimdiden tşk
  • boyum 1.74 kilom 70 askerlik için yoklamaya gittiğimde form doldurmuşum o formda komando olmak istiyormusunuz kutucuğunu işaretledim gözlerim 1 , 1.5 miyop diğer bir sağlık sorunumda kronik bronşit ve küçükken apandist ameliyatı oldum .
    Yani benim sorum komando olabilmek için sadece bu kutucuğu işaretlemek mi gerekiyor ??
  • Gözlük varsa komando olamazsınız
  • tanıştığım komandolardan birinin gözleri bozuk halde refuze olmamıştı , ve keskin nişancıydı...
  • bende astım hastasıyım komando ederler mi acaba ? 91/4 devre gidiyorum...
  • ben komando olmak icin göz ameliyatı olmayı düşünüyorum boy 1.80 kilo 75 ameliyat geçirmedim tek sorun göz uygunmudur goz numaram 2.5 -2.5 miyop

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 0.50 uzak gozlugu takiyorum 25 metreden havali tufekle sigara vuruyorum birde biraz silah ve tufek kullandim , yapım boyuma oranla atletik kilo 60 boy 1.72 komando olurmuyum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.