Şimdi Ara

Kolunuz ve bench pressiniz kaç? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (2 Mobil) - 4 Masaüstü2 Mobil
5 sn
129
Cevap
0
Favori
19.780
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Mitrovic

quote:

Orijinalden alıntı: ihtiyarjedi

quote:

Orijinalden alıntı: tancatanca

yav arkadaş güç denemesi için mi kaldırılır mbu bencpress zira 100 kg kaldırınca ne oluyor 20 kg kaldırınca ne oluyor rekor denemesimi yapıyorsunuz gövde gösterisimi ben 7,5 kg anca kaldırıyorum :)

Yarım şınav ya da tam şınav ile büyük oranda güç gelişimi oluyor tavsiye ederim.
    Bir ara forumda şınav programı vardı 30 günlük bayağı etkili.

Antremandan sonra eve geliyorum şınav çekeyim diye vallahi kolumda derman olmuyor siz nasıl yapıyorsunuz bu işi?

------

1 ay önceki ölçümde kolum 38 cm

5.5 ay oldu.

Benchde 2.5 x 2.5 ile başladım. 15x15 takıyorum bar hariç. Yaparken barı göğsüme değdiriyorum, dikkat ediyorum bazıları aşağıya tam indirmiyor. Bir de burada 100 kilolar konuşuluyor ama salonda sağlam çalışan elemanlar bile 60-70 civarı takıyor nasıl yapıyorsunuz bunu

Ben bundan 4 ay oncesine kadar 10+10 agirlik ve 20kg bar ile 40bench press yapiyordum.

Uyguladigim programdan dolayi lineer olarak artirmaniz gerekiyor agirligi. Agirlik arttikca kaldiriliyor bir sekilde ve arkaya donup baktiginizda evet gelismisim diyorsunuz.

Ben klasik 10tekrar araliginda 40kg ile devam etmis olsaydim eminim suan 42.5 ya da 46 ten oteye gecemezdim. Zorlayinca oluyor.

Yurtdisina gore bizim sayilar tirt bile. 100kg bench yaptiktan sonra yeniyim demiyorsunuz.

Bizim salonda 120kg giren 1-2kisi var onun disinda herkes bara 5kg- 10kg takiyor.

Benim anlamadigim şınav cekemeyen adam bench press yapmasin once bir kendi agirligni kaldirsin sonra gelsin bench press e

• Boy 183cm

Kilo 69kg

Yağ oranı. %15,5

Biceps. 37.2cm

Göğüs. 100.5cm

Omuz. 117cm

Sırt genişliği. 63cm

Bel. 76cm

Bacak 53cm

Kalça 97cm

Calf 33cm

Bench de 30kg-30kg+18kg bar ağırlığı ile 5X5 yapıyorum göğüs gününde.
  • Kollar 38-39 vardır heralde.

80 kg bench press ile 8-12 tekrar yapıyorum. 4 set.
  • 34cm. ama ön kol :):)
  • Temel hareket ama bench press yapmıyorum
    Kol 42
    Dumbell Press 20kg sol 20kg sağ 4x12
  • quote:

Orijinalden alıntı: t ulpa r

Temel hareket ama bench press yapmıyorum
    Kol 42

42 kola nası o kadar basıyorsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozan1212

quote:

Kol 42

Sence az mı anlayamadım ? Daha fazlada denedim ama hareketin formu bozuluyor verim alamıyorum yarım yarım yapmak zorunda kalıyorum ve tekrar sayım düşüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi t ulpa r -- 19 Ocak 2017; 12:18:44 >
  • quote:

quote:

quote:

Kol 42

Sence az mı anlayamadım ? Daha fazlada denedim ama hareketin formu bozuluyor verim alamıyorum yarım yarım yapmak zorunda kalıyorum ve tekrar sayım düşüyor

Çok az benim kol 37 cmyken o kadar basardım

• quote:

quote:

quote:

quote:

Kol 42

Çok az benim kol 37 cmyken o kadar basardım

Doğrudur bilemiyorum , belkide güç ile alakalı olabilir.

• t ulpa r T kullanıcısına yanıt
    42 cm kol ile 40 kg mi yapiyorsun dumbell press?
    Yag oranin, boyun, kilon kaç?
    Ben 38 cm kol ile 90 kg bench press yapiyorum. Demekki protein tozunun bcaanın gainerin kreatinin aminoasitin yag yakicinin testo turevinin kazeinproteinin etkisi varmış :))
  • Kol ölçüsü yag oraniyla da ilgili. Ben gecen sene 70 kilo 10-12 tekrar yapiyordum 41 cm kol vardı. Bu sene 85 kilo 10-12 tekrar yapiyorum 38-39 cm. 7-8 kilo verdim. Ancak uzun zamandır izole kol calismiyorum. Geçen sene ise deli gibi kol calisiyordum yag oranimda biraz yüksekti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0B8937EC2 -- 19 Ocak 2017; 22:54:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DevrimSeven60

Ben 38 cm kol ile 90 kg bench press yapiyorum. Demekki protein tozunun bcaanın gainerin kreatinin aminoasitin yag yakicinin testo turevinin kazeinproteinin etkisi varmış :))

Boy 183-184 kilo 83-84.Dumbell pres ile bench pressi nasıl kıyaslıyorsun ? Ne alaka 20 20 kilo Dumbell Press gayet ideal benim için şu an.
    Bak adam yarışmacı koluda 45 vardır 26 26 kilo çalışıyor Dumbell press.Olay fazla kaldırmak değil düzgün formda yapmak hareketi yoksa 30 30 kiloylada yaparım 6-7 tekrar yamuk yumuk olur verim alamam.
    Powerlifting değil bu spor mesele en ağırını kaldırmak değil ölçü almak hacim kazanmak hareketleri doğru formda yapmak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi t ulpa r -- 19 Ocak 2017; 23:29:8 >

• quote:

quote:

Boy 183-184 kilo 83-84.Dumbell pres ile bench pressi nasıl kıyaslıyorsun ? Ne alaka 20 20 kilo Dumbell Press gayet ideal benim için şu an.
    Bak adam yarışmacı koluda 45 vardır 26 26 kilo çalışıyor Dumbell press.Olay fazla kaldırmak değil düzgün formda yapmak hareketi yoksa 30 30 kiloylada yaparım 6-7 tekrar yamuk yumuk olur verim alamam.
    Powerlifting değil bu spor mesele en ağırını kaldırmak değil ölçü almak hacim kazanmak hareketleri doğru formda yapmak

Hocam yardimci kas grubu muhabbeti var size hak veriyorum fakat aradaki fark "50" kg.

• quote:

quote:

quote:

Hocam yardimci kas grubu muhabbeti var size hak veriyorum fakat aradaki fark "50" kg.

Her neyse neyi doğru kabul ettiğin beni ilgilendirmiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi t ulpa r -- 19 Ocak 2017; 23:39:19 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Her neyse neyi doğru kabul ettiğin beni ilgilendirmiyor

Boşver hocam momentumla, ıkınmayla 150kg bassalar ne olur? Görüntüleri çöp. 48kol 25dumbell press giriyorum. Gayette verim alıyorum. Ayrıca kolla bench press ne alaka onuda anlamış değilim. Adamın bicepsi büyük tricepsi küçük belki. Omuz ve arka kol yardımcı gruplar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Auerbach1

20 lik dumbellarla en son 35cm felanken çalışırdım 40cm civarı kolu olan bir arkadaş grubunda herkes dumbell presste 32 lik 36 lık zaman zaman 40 lıklarla çalışılıyor powerliftingi dilinize dolamışsınız ancak naturel bbnin temeli progresive overloaddur yani periyodik olarak ağırlıkları artırmak 42cm kol ciddi bir rakam ya yağ tulumusundur yada totondan bir habersin yok yıldızları hedef aldım yok hissederek yaptım felan fasa fiso ancak coluk cocugu kandırırsın yada o çok estetik 48 ve 42cm kollarınızı atarsınız olur biter internetten bulduğun bir foto değil yemeyiz ona göre ayrıca zayıf tricepslerle iyi bir itişçi olmana imkan yok ancak 20 lik dumbellarla oyalanırsın zayıf triceps ilede 42/48 cm kol hemde estetik 😂😂

Arkadas gucunun farkinda olmayabilir ben bir ara 27.5kg dumbel ile flat press yapiuordum ama o sirada bench press calismiyordum ve 60kg barbell bana cok uzak bir rakam gibi geliyordu...

Simdi 85kg dayim ama bu hareket paterni ve sinir sistemim bu harekete sartlandi sonucta, dumbel press denesem muhtemelen 40+40 zor gelecektir. Hareketler birebir ayni degil ama yinede kiyaslanabilecek kadar yakindir dumbel ile barbel

Ayrica dediklerinize sonuna kadar katiliyorum, powerlifter olmak gerekmiyor ama guclenmek gerekiyor.

Zaten bircok powerlifter, bircok vucut gelistirmeciden daha iyi vucuda sahip (agirlik icin cok fazla kalori ile yaglanma gibi ozel bir hedefi yoksa)

Ya da kisa sureli bir program ile en az bb kadar estetik hale gelebilirler

• 40 cm üstü defineyse gercekten büyük gözükür. Ben desteksiz serbest bench press te 85 kilo 11 tekrar, 100 kilo 5 tekrar ve 110 kilo 3 tekrar basabiliyorum kolum 38-39 cm arasi. Yaparken arch falan da yapmiyorum normal bodybuilding yapılışı seklinde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0B8937EC2 -- 20 Ocak 2017; 21:42:8 >
  • Bu arada dinlenme inanılmaz iyi geldi bench press'e zorlandığım ağırlık 1 hafta dinlenme ardından direk dümdüz pat pat çıkardım. Bunu yine aynı sürede çıkarabilmek için uyku ve beslenmeye dikkat etmem gerektiğinin işareti bu.
  • kol 36 serbest benchte 4 set 12 tekrar 40 kilo. bar ağırlığını saymadan tabii.

bu arada spor salonunda ne babayiğitler 40+ kollarda 60-70 giriyorlar. forum ahalisi 30 cm kolla nasıl 100'ün altına yatıyor anlamadım. troll müsünüz nesiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HAŞORTMANLI -- 23 Ocak 2017; 9:44:59 >
  • quote:

Kol 42

hocam 36 kolla 25 sağ 25 sol 4x12 dumbell press yapıyorum. Arkadaşlar bana gülüyor hafif kaldırdığım için
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.