Şimdi Ara

KOLTUK DEĞNEKLİ VATANDAŞA KAPI AÇMAYAN OTOBÜS ŞOFÖRÜ - İZMİR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
2.912
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bu konu hakkında fikir ve yorumlarınız nedir?

Sizce sürücü haklı mı?

(Altyazıları açmanızı tavsiye ediyorum)

• Sürücünün kuralı uygulayacağı tutmuş ama kaydırma yapıp en gereksiz yerde uygulamış..
  • quote:

Orijinalden alıntı: otosarrafı

Sürücünün kuralı uygulayacağı tutmuş ama kaydırma yapıp en gereksiz yerde uygulamış..
    Otobüs şoförü haklı. Oraya giren bir motosikletli o sırada adama çarpsa sürücünün hatası olur. Ki öyledir de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Karbon 12

Otobüs şoförü haklı. Oraya giren bir motosikletli o sırada adama çarpsa sürücünün hatası olur. Ki öyledir de.

Alıntıları Göster
    Trafik zaten akmıyor ve de adamın fiziksel sıkıntısı olduğu belli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Febr

Trafik zaten akmıyor ve de adamın fiziksel sıkıntısı olduğu belli.

Alıntıları Göster
    sürücü haklı
  • Kırmızıda herkes efendi gibi beklerken, arabaların arasından değdire değdire geçen motosikletli duyarlı vatandaş tespiti.

Kırmızı ışık dedin mi sadece 4 tekerlekliler içindir he mi. Sen aralardan geç git.
  • Bu motorcularında her türlü kuralı hiçe sayıp duyarlı vatandaş triplerine girmeleride bi başka hoşluk 😂
  • quote:

Orijinalden alıntı: superegoid

Kırmızıda herkes efendi gibi beklerken, arabaların arasından değdire değdire geçen motosikletli duyarlı vatandaş tespiti.

Kırmızı ışık dedin mi sadece 4 tekerlekliler içindir he mi. Sen aralardan geç git.
    Durak olmadığı için otobüs şoförü haklı. Klasik haksız olduğu halde kendini haklı göstermeye çalışan motosikletçi videosu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: white without pressure

Durak olmadığı için otobüs şoförü haklı. Klasik haksız olduğu halde kendini haklı göstermeye çalışan motosikletçi videosu.

Alıntıları Göster
    Engelli olan vatandaşlar, engelsiz olanlar kadar bu hizmetlerden faydalanmak istiyorlar,bizi ezik eksik hiçbir işe yaramaz görmeyin,bizde öyle yada böyle yaşayan bireyiz vs fikirleriyle yaşıyorlar ve haklılar da, fakat işin diğer tarafında da engelli oldukları için engelleriyle alakasız ekstralar görmek istiyorlar.

Yeri biliyorum evimin dibi, engelli adamın yürüdüğü yönde 50 60 metre ilerde bir durak var. Neredeyse 4-5 dakikada bir farklı hat numarasıyla ama aynı yere giden otobüsler geçiyor, tamamıyla bu hareketler haksızken sadece "engelli,koltuk değnekli" diye gereksiz yere yapılmış hareketler. Otobüs şoförü de sonuna kadar haklı orada o yolcuyu alma zorunluluğu yok.

• 20 yıl izmirde yaşadım engelli adama açmıyor ama nedense mini etekli çıtı pıtı bayan isteyince direk aciyorlar kapıyı
  • Motorcumusun fahri polis mi yeter be kardesim bi boka atlamayin yeter yaw
  • quote:

Orijinalden alıntı: Killer_Elite

Motorcumusun fahri polis mi yeter be kardesim bi boka atlamayin yeter yaw
    bunlar hep böyle Arabaların yanından 0 geçerler ama sen bi aksilik yaptın mı yandın
  • quote:

arabaların yanından 0 geçen motorcular... otobüs şoförü haklı.
  • quote:

Kırmızıda herkes efendi gibi beklerken, arabaların arasından değdire değdire geçen motosikletli duyarlı vatandaş tespiti.

İzmirde yaşıyorum aralık ayında arabayı sattığımızda 1.5 ay otobüsle gidip gelmek zorunda kaldığım dönemde otobüs trafikte ilerleyemeden durağın sadece 10 metre ilerisinde bekliyor, şiddetli bir şekilde yağmur da yağıyor sabah iş okul vakti şoför almadı. Diğer illerde nasıl bilmiyorum ama durak harici hiçbir şekilde almıyorlar. Ayrıca aktarma yapıyorum üçyol metrodan o kadar çok insan var ki bazı zamanlar üçyol metrodan, insanlar metroya sığmıyor bir kısmı gelecek metroyu beklemek zorunda kalıyor. Güzelim tecrübeli ve işini bilen kentkartın yerine gelen izmirim kart zımbırtısının da daha web sitesi bile yok. Öğrenci 1.35 arada bir kart tanımsız diyor bir daha basıyorum ücretiniz zaten alındı diyor ama turnike açılmıyor mecburen bir daha basıyorum ekstradan 2.40 daha kesiyor. Kentkartın uygulamasından otobüsün durağa kaç dakikada geleceğine kadar takip edebiliyorduk saolsunlar onu bile takip edemez olduk. Ben yine şanslıyım kurtuldum bu çileden 6 liraya otobüs parasının biraz üzerine gidip geliyorum. Hem ulaşım sürem yarıya düştü hem rahat hem stres yok.

• Engelli vatandaş yerine şöyle güzel alımlı bi abla el kaldırsın bak nasıl alıyorlar,buyrun hanfendi diyip

İzmirin sistemi hakkında bi bilgim yok belediye veya özelmi bu otobüsler bilmiyorum ama Ankara'da belediye şöförleri duraktan hareket etsin yani ayağını frenden çeksin gazı versin hayatta yavaşlayıp almaz insanı,ama özel halk otobüsleri istediği yerde alıyor el kaldır yeterki ..Hele sincana çalışan o beyaz minibüsler güzergah durak falan bilmez adamı evinden bile alır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mendieta58 -- 22 Şubat 2016; 19:13:52 >
  • quote:

Cahilliğin de bu kadarı yani. Hadi cahilliği geçtim, gördüğünüzü dahi yorumlayamıyorsunuz.

1- Kırmızı ışıkta geçen bir motosikletli mi var videoda?
    2- Motosiklet sürücüsü otobüsün ardında yolun açılmasını beklerken bu olaya tanık olup otobüs sürücüsünün yanına gitmiyor mu?

Hepiniz uyuz oluyorsunuz değil mi?
    Bir motosikletin 20 katı para vererek dört tekerlekli binek hayvanları alıp, 5-6 katı fazla vergi ödeyip, 4-6 katı benzin harcayarak motorcunun 20 dakikada gittiği yolu 1,5 saatte gittiğiniz için motorculara uyuz oluyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: muti9696

İzmirde yaşıyorum aralık ayında arabayı sattığımızda 1.5 ay otobüsle gidip gelmek zorunda kaldığım dönemde otobüs trafikte ilerleyemeden durağın sadece 10 metre ilerisinde bekliyor, şiddetli bir şekilde yağmur da yağıyor sabah iş okul vakti şoför almadı. Diğer illerde nasıl bilmiyorum ama durak harici hiçbir şekilde almıyorlar. Ayrıca aktarma yapıyorum üçyol metrodan o kadar çok insan var ki bazı zamanlar üçyol metrodan, insanlar metroya sığmıyor bir kısmı gelecek metroyu beklemek zorunda kalıyor. Güzelim tecrübeli ve işini bilen kentkartın yerine gelen izmirim kart zımbırtısının da daha web sitesi bile yok. Öğrenci 1.35 arada bir kart tanımsız diyor bir daha basıyorum ücretiniz zaten alındı diyor ama turnike açılmıyor mecburen bir daha basıyorum ekstradan 2.40 daha kesiyor. Kentkartın uygulamasından otobüsün durağa kaç dakikada geleceğine kadar takip edebiliyorduk saolsunlar onu bile takip edemez olduk. Ben yine şanslıyım kurtuldum bu çileden 6 liraya otobüs parasının biraz üzerine gidip geliyorum. Hem ulaşım sürem yarıya düştü hem rahat hem stres yok.

İzmir ne yazık ki bir ŞEHİR değil, sadece kalabalık bir köy.
    Bir İzmirli olarak bunu üzülerek söylüyorum.

• quote:

Bir motosikletin 20 katı para vererek dört tekerlekli binek hayvanları alıp, 5-6 katı fazla vergi ödeyip, 4-6 katı benzin harcayarak motorcunun 20 dakikada gittiği yolu 1,5 saatte gittiğiniz için motorculara uyuz oluyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Febr

quote:

Alıntıları Göster
    Motorcu değilim ama motorcuya giydirmeyi bırakın adam zaten engelli vatandaşı gördüğünde otobüsün arkasında kendi şeridinde trafiği bekliyor sonrasında gidiyor otobüs şöförünün yanına.
    Durak haricinde indirme bindirme yapılmaması normal fakat herkes bu kuralı uygulamıyor hatta kimse uygulamıyor hatta durakta beklerken otobüs durağın 100 mt ilerisinde duruyor arkasından herkes koşa koşa birbirleriyle yarışıyor (istanbul) durum böyle olunca o vatandaşı alması gerekirdi bence.

Çoğu şöför otobüsü kullanırken elinde telefon muhabbet ede ede gidiyorlar bunlarda kural ihlali..

• quote:

Orijinalden alıntı: cocainer

Motorcu değilim ama motorcuya giydirmeyi bırakın adam zaten engelli vatandaşı gördüğünde otobüsün arkasında kendi şeridinde trafiği bekliyor sonrasında gidiyor otobüs şöförünün yanına.
    Durak haricinde indirme bindirme yapılmaması normal fakat herkes bu kuralı uygulamıyor hatta kimse uygulamıyor hatta durakta beklerken otobüs durağın 100 mt ilerisinde duruyor arkasından herkes koşa koşa birbirleriyle yarışıyor (istanbul) durum böyle olunca o vatandaşı alması gerekirdi bence.

Çoğu şöför otobüsü kullanırken elinde telefon muhabbet ede ede gidiyorlar bunlarda kural ihlali..

Alıntıları Göster
    1) Orası durak değil almaması gayet normal. Onu geçtim arkada önde durak bile yok. Vatandaş otobüsü minibüs sandı herhalde.
    2) İzmirde durak harici otobüs durmaz. Kural kuraldır. İster kadın ol ister erkek.
    3) İzmirde bütün otobüsler belediyeye aittir. Özel halk otobüsü denen çağdışı saçmalık yoktur.
    4) Evet izmir kocaman bir köydür lütfen ama lütfen artık gelmeyin, yeteri kadar göç aldık.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.