Şimdi Ara

Kolonya, Maske ve Dezenfektan Fırsatları [ANA KONU] (433. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
17.602
Cevap
326
Favori
600.552
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
74 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 431432433434435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    saolasın hocam :)

doğru hatırlamışssınız ,çok kod bulup riven dışında dağıtmıştım.
  • RisusSardonicus kullanıcısına yanıt
    ffp2 veya ffp3 maske önerebilirmisiniz ? Hastane veya kalabalık ortamlarda kullanmak için..
  • quote:

Orijinalden alıntı: AslanAvda

saolasın hocam :)

doğru hatırlamışssınız ,çok kod bulup riven dışında dağıtmıştım.
    Aynen hocam bende o zamanlar bulduklarımı dağıtmıştım sizi de genel olarak LOL bölümünde görüyordum. Tekrardan geçmiş olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mrt32 kullanıcısına yanıt
    hala oynuyorum fakat o bölüm çok bozdu artık sıcak fırsatlarda geziyorum hocam:) saolasın tekrardan

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • RisusSardonicus kullanıcısına yanıt
    Sağlıkçı olarak yıkanabilir maske öneriyor musunuz gerçekten bu konuda çok fikir karmaşası var ben karşıydım koruduğunu düşünüyorsanız bakıcam teşekkürler.
  • Yıkanabilir maske işi benim aklıma hala yatmıyor. Mutlaka bir koruması, faydası vardır; ancak o maskenin 15 defa yıkanmasına rağmen ilk günkü gibi kalması pek olası gelmiyor bana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jahnny -- 7 Eylül 2020; 11:49:5 >
  • tashunkee kullanıcısına yanıt
    Metro gross marketlerde aro marka 1 litrelikler 29 lira civarına vardı hocam, denemedim ama raflar doluydu baya. Yakınlarda varsa bakabilirsiniz

• Hocam eğer kullanılmış bir maskeyi kesip orta katmanı diğerleriyle kıyaslarsanız ve yakınca eriyor mu kontrol ederseniz metlblown olup olmadığı anlaşılabilir, daha önceki sayfalarda böyle söyleniyordı

• Mitrovic kullanıcısına yanıt
    Kulak kısmı cidden çok iyi ama yanlarda boşluk oluyor gibi geldi. Tekrar deneyeceğim bugün.

• Merhaba hocam, evonyde 3 katta aynı mı meltblown filtre var mı acaba?
  • bilkentli06 B kullanıcısına yanıt
    Evony'de her kat Spunbond-Meltblown-Spunbond şeklinde . Aslında 9 kat oluyor . Evony kullanıyorum tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yazilimsever

Kulak kısmı cidden çok iyi ama yanlarda boşluk oluyor gibi geldi. Tekrar deneyeceğim bugün.
    Haklısınız. Şu anda arkadaşla onu tartışıyorduk. roll ya da bgood şöyle bir ürün yapsa keşke.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fhozbek

Sağlıkçı olarak yıkanabilir maske öneriyor musunuz gerçekten bu konuda çok fikir karmaşası var ben karşıydım koruduğunu düşünüyorsanız bakıcam teşekkürler.
    Sektörün içerisinde birisi olarak ben tavsiye etmem. Hiç ama hiç hijyenik gelmiyor.

Hekimler özellikle n95 falan boşuna kullanıyor, her muayene o maskenin değişmesi gerekiyor. Sadece yanınızda virüsü gezdiriyor ve su çay içerken virüsü direk bulaştırıyor veya yakalanıyor.

Cerrahi maskeyi de çok yanlış kullanıyoruz. Maske bir kere takıldığı zaman çeneye kola takılmayı geçin dokunmamak bile gerekiyor. Virüsü kol çantası gibi gezdiriyoruz sadece.

İnsanlarda haklı 2-3 saatte bir maske değiştirecek güce sahip değiliz. Devlet utansın bir cerrahi maskeyle 7 gün gezen var etrafımda. Gücüm yettiğince kutu kutu dağıtıyorum.

Not: maskeyi takmadan önce ve çıkartmadan önce elleri dezenfekte edilmesi gerek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Styric -- 7 Eylül 2020; 13:51:36 >

• Merhabalar,

Belki işinize yarar, 5 lt el dezenfektanı 69,62 TL olarak görülüyor Avansas'da. Kokusu nasıldır bilemem ama fiyatı emsallerine göre uygun görünüyor.

Link:https://www.avansas.com/dr-lory-alkol-bazli-el-ve-cilt-dezenfektani-5-lt-p-83089
  • bilkentli06 B kullanıcısına yanıt
    Merhaba. Konuda üç kat da SMS yazıldı Evony için o yüzden hiç kontrol etmedim. Öyledir herhâlde.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben Voinmed maskeyi çok beğendim (meltblownlu mavi kutu). Hem yüzümü tam kapatıyor, hem nefes alıp vermede sıkıntı çekmiyorum hem de ipleri yumuşak hiç rahatsız etmiyor. Kullanılan maske temel kriterlere sahip olduktan sonra gerisi hangi marka olursa olsun tamamen kişisel titizlik ve dikkate kalıyor zaten. 200 tane daha alıp kış için koyacağım kenara.

• Marjinal01 kullanıcısına yanıt
    hocam voinmed maskenin burun teli nasıl oluyor bazı maskelerde şekil vermenize rağmen eski düz şekline geri dönüyor ve gerçekten meltblown mu test ettiniz mi?
  • Tyler Durden kullanıcısına yanıt
    O filtre testini yapmadım valla varlığı yeterli diye ihmal ettim. Tel işini gayet güzel yapıyor bence, kıstırıyorum aynen kalıyor, eski formuna dönmüyor yani. Ayrıca telle sıkıştırınca ne burnumdan düşüyor ne de çenemden sıyrılıp kurtuluyor. Yan katlı kısımda yeterince kapanıyor, zaten orasının tam kapanması bizim kullanım şeklimizle imkansız gibi bir şey. Filtre testini olmazsa yapayım birazdan, ne yapıyoruz bunun için şimdi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Marjinal01 -- 7 Eylül 2020; 16:10:34 >
  • Marjinal01 kullanıcısına yanıt
    cakmak testi 20 cm civarı uzaktan yakıp üfleme şeklinde oluyor kuvvetli üflediğinizde sönerse geçememiş oluyor alev dalgalanırda sönmez ise geçmiş oluyor

su testi maskeye su döküyorsunuz diğer tarafa akıtırsa geçememiş oluyor akıtmaz ise testi geçmiş oluyor
  • Bu Voinmed’in mavi olanın içindeki katmanı çakmak ile yaktım eridiğini gördüm, bazı yerlerde çakmakla yakıp erimesini gözlemlemek test yollarından birisi diye okumuştum ne kadar doğru bilmiyorum.

• 
Sayfa: önceki 431432433434435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.