Şimdi Ara

Kol ve Bacak Nakli Yapılan Adam Öldü !!! (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
298
Cevap
1
Favori
13.539
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: POWER64

quote:

Orijinalden alıntı: Eric Cartman.

quote:

Orijinalden alıntı: ZEUS__

diğer konudan alıntı;

http://forum.donanimhaber.com/m_58087369/tm.htm
    quote:

Orijinalden alıntı: Engin.K

Anlamıyorum hemen hemen tüm ülkelerin gözü üzerimizde dünya çapında ameliyat yapıyoruz herkes bizi izliyor ama şunlrın yaptıgına bak karton kutuda organ taşıyorlar ve sonuç

Hacettepe Üniversitesi büyük bir başarıya imza atarak Türkiye'deki 2. yüz naklini gerçekleştirdi. Rektör Tuncer, 'operasyonun başarılı geçtiğini' söyledi. Ancak aynı kişiye nakledilecek olan bacaklar hastaneye karton kutu içinde getirilmeye çalışılınca, kutunun altının açılması sonucu, bacaklardan biri yere düşmesi operasyona gölge düşürdü

Kol ve Bacak Nakli Yapılan Adam Öldü !!!

200 doktordan biri galiba

Allah rahmet eylesin. Mekânı cennet olsun.

Memleketimizdeki, insan sağlığına verilen önem...

Yazıklar olsun.

Şu rezilliğe, şu kepazeliğe, şu aşağılık sisteme bak. Bu nedir kardeşim. Allah sizi bildiği gibi yapsın. Toplarsan devlet kurumlarına torpille cahil insan topluluklarını olacağı budur. İşi bilenler geziyor, torpilliler böyle kutu kutu pense oynuyor. Yazıklar olsun.

[Utanmasalar sırtlarına takıp getirecekler

BİDE TIP GELİŞTİ DİYORLAR!/b]

• quote:

Orijinalden alıntı: ulas3567

quote:

Orijinalden alıntı: gordonn

Doktorların reklam yapma çabası yüzünden öldü zavallı adam bir umut için riske attı kendini. Yıllarca sadece gövdeye kan pompalayan kalp ekstra uzuvları karşılayamadı. Halbuki bunun böyle olacağını basit bir vatandaş bile tahmin edebilirdi. Çünkü önümüzde 1 ay önce yaşanmış bir olay vardı. Hastaya 2 kol ve bir bacak takılmış vücut bacağı kabul etmemiş ve ciddi kalp,karaciğer ve böbrek yetmezlikleri yaşayıp zar zor kurtarılmıştı... Allah rahmet eylesin. O doktorlar da bunun hesabını bu dünyada olmazsa da öbür dünyada verirler..

Ölüm nedeninin bu olduğuna nasıl karar verdin bilmiyorum ama dediğin gibi olsaydı bacaklar ve kol çıkarıldığında her şey düzelirdi..Kalp bir hastalık geçirmediyse ve yeterince kan mevcutsa emin ol 20 bacağa daha kan pompalayabilir..bu hastanın da zaten ameliyattan önce bütün bunlarına bakılıp ameliyat olabilir denmiş..
    Akdeniz Üniversitesindeki bacağın alınma nedeni de takılan bacağın damarlarının çalışmaması ve vucudun bacağa reaksiyon göstermesidir..

hABERLERİ İYİ OKU. bENİM BÖYLE BİR TESPİT YAPMAM ZATEN İMKANSIZ. 3 defa kalbi durmuş rahmetlilnin. Kaldıramamış bu yükü.. Akdeniz üni deki hastanın durumunu da oku. Organların yeni uzuvlara uyum sağlayamaması karaciğer yetmezliği, böbrek yetmezliği ve aşırı kan kaybı olmuş. 200 üniteden fazla kan vermişler. lütfen biraz araştırın...

• quote:

Orijinalden alıntı: Nirback

bu ülke neden gelişmiyor belli oldu
    biri ölünce doktor olanlar
    kriz olunca ekonomist olanlar
    milli maçta yorumcu olanlar
    ben bugün halkımızın zeka seviyesi adına üzüldüm.ekşi sözlüğün,forumun cahillik düzeyi böyleyse halkı düşünemiyorum.
    Allah rahmet eylesin...

+1
  • quote:

Orijinalden alıntı: baris68

quote:

Orijinalden alıntı: Styric

quote:

quote:

quote:

allah rahmet eylesin.
    bi bakimdan'da olumu kendisi icin iyi olmus.

ama doktorlar oldurdu adami

İnşallah en kısa zaman da kolunu bacağını kaybedersin de öldüğün zaman da seviniriz.

senin sorunun ne?
    benim elim, kolum bacagam kopsun ben zaten yasayamam gider kendimi oldurum.

niye benim elimin, kolumun kopmasini istiyon?

baskasinin kotulugnu dilerken, kendine bu yazdiklarin olmaz insallah.

Senin sorunun ne velet ? Milletin yaşayıp yaşamayacağına sen mi karar vereceksin ? ya da yaşarsa iyi yaşamazsa kötü buna sen mi karar vereceksin. Senin gibiler biran önce gebersin zaten. Siz ve sizin gibi banlasınlar umrumda değil. Gerizekalılar olduğu sürece hiç bir engelli bu ülkede iyi bir hayat süremez. Şuna bak lan 93lü velet gelmiş hayat dersi veriyor. Kaybol da hayatın boyunca unutamayacağın sözlere maruz kalma.

sen kim sin? yasin buyuk diye kendini adam mi saniyon?
    bu benim dusuncem sana ne?
    olumlerinde hayirlisi olur bunu unutma.

kimin olup, olmeyecegene allah kara verir. senin ne kadar benim gebermemi istiyosan, belki sen bende once geberecen.

Evet yaşım büyük. Ve o beğenmediğin engellilerden birisiyim. İnan senin gibi bir varlık ile aynı havayı teneffüs etmek bile ölmek için yeterli bir neden. Umarım bütün söylediklerin için pişman olursun.. Görüş ve düşüncelere saygım vardır ama kimse kimsenin hayatını diline dolandırma cüretin de bulunamaz. Liseni bitir hayata atıl. Belki adam olduğunda öğrenirsin.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

allah rahmet eylesin.
    bi bakimdan'da olumu kendisi icin iyi olmus.

ama doktorlar oldurdu adami

İnşallah en kısa zaman da kolunu bacağını kaybedersin de öldüğün zaman da seviniriz.

senin sorunun ne?
    benim elim, kolum bacagam kopsun ben zaten yasayamam gider kendimi oldurum.

niye benim elimin, kolumun kopmasini istiyon?

baskasinin kotulugnu dilerken, kendine bu yazdiklarin olmaz insallah.

Senin sorunun ne velet ? Milletin yaşayıp yaşamayacağına sen mi karar vereceksin ? ya da yaşarsa iyi yaşamazsa kötü buna sen mi karar vereceksin. Senin gibiler biran önce gebersin zaten. Siz ve sizin gibi banlasınlar umrumda değil. Gerizekalılar olduğu sürece hiç bir engelli bu ülkede iyi bir hayat süremez. Şuna bak lan 93lü velet gelmiş hayat dersi veriyor. Kaybol da hayatın boyunca unutamayacağın sözlere maruz kalma.

sen kim sin? yasin buyuk diye kendini adam mi saniyon?
    bu benim dusuncem sana ne?
    olumlerinde hayirlisi olur bunu unutma.

kimin olup, olmeyecegene allah kara verir. senin ne kadar benim gebermemi istiyosan, belki sen bende once geberecen.

Evet yaşım büyük. Ve o beğenmediğin engellilerden birisiyim. İnan senin gibi bir varlık ile aynı havayı teneffüs etmek bile ölmek için yeterli bir neden. Umarım bütün söylediklerin için pişman olursun.. Görüş ve düşüncelere saygım vardır ama kimse kimsenin hayatını diline dolandırma cüretin de bulunamaz. Liseni bitir hayata atıl. Belki adam olduğunda öğrenirsin.

tm sen haklisin uzatmaya gerek yok.

• Bu konuda hiç bi bilgim yok ama bi teorim var
    Bence senelerce kolsuz, bacaksız yaşayan bir insanın bünyesi, vucüt yapısı, organları o anki duruma göre alışmıştır. Sen bu vücuda 4 yeni organ eklersen, bünyenin bugune kadar ki enerjisi yetmez olur ve vucüt yıpranmaya baslar bir süre sonrada kaldırmaz bu durumu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TakanAdam -- 28 Şubat 2012; 17:08:12 >
  • hacettepe universitesi cikip aciklama yapmazsa hala bu on yargilar giderilmicek

1) neden illa 4u bi anda nakil edilmeye calisildi

2) antalyadaki nakilden ders alinmadida hala bu buyuk risk goz onune alindi

3) hic 2 tane veya 3 tane nakil yoksa dunyada, ilk nicin 4 tane yapildi

Bana gore hacettepe tip, tip dunyasinda antalyadaki olayi hazmedemedi ve bu nakili yapmaya calisti, turkiyedede zaten reklam cok onemlidir gittiler bide reklam yaptilar resmen. Hem adamin duygularini kullanarak kandirdilar (ellerindeki en iyi denekti). Basarili olsalardi evet su an alkislanicaklardi ama bu kadar riskli bir operasyona, bu kadar ciddiyetsiz bir sekilde davranilmaz. Ne bir adam akilli aciklama, nede tek tek degilde 4uzu birden takmalarini aciklamalarinin sebebini soyluyorlar. Organlarin tasinirkenki rezaletini soylemiyorum.

Bi arkadas kalbin motora benzemedigi soylemis ama yanilmis, kalp evet kapatisesinin ustune cikabilir ama bu surekli olursa, kalp yetmezligi, tansiyon vb seyler olusur buda yasam sansini azaltirir. Kisaca kamyonu ceker, zorluk cekmez ama bi anda motor yanabilir iste kalp boyle bisi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Manyetizma -- 28 Şubat 2012; 17:28:33 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ulas3567

quote:

Doktorların reklam yapma çabası yüzünden öldü zavallı adam bir umut için riske attı kendini. Yıllarca sadece gövdeye kan pompalayan kalp ekstra uzuvları karşılayamadı. Halbuki bunun böyle olacağını basit bir vatandaş bile tahmin edebilirdi. Çünkü önümüzde 1 ay önce yaşanmış bir olay vardı. Hastaya 2 kol ve bir bacak takılmış vücut bacağı kabul etmemiş ve ciddi kalp,karaciğer ve böbrek yetmezlikleri yaşayıp zar zor kurtarılmıştı... Allah rahmet eylesin. O doktorlar da bunun hesabını bu dünyada olmazsa da öbür dünyada verirler..

Ölüm nedeninin bu olduğuna nasıl karar verdin bilmiyorum ama dediğin gibi olsaydı bacaklar ve kol çıkarıldığında her şey düzelirdi..Kalp bir hastalık geçirmediyse ve yeterince kan mevcutsa emin ol 20 bacağa daha kan pompalayabilir..bu hastanın da zaten ameliyattan önce bütün bunlarına bakılıp ameliyat olabilir denmiş..
    Akdeniz Üniversitesindeki bacağın alınma nedeni de takılan bacağın damarlarının çalışmaması ve vucudun bacağa reaksiyon göstermesidir..

hABERLERİ İYİ OKU. bENİM BÖYLE BİR TESPİT YAPMAM ZATEN İMKANSIZ. 3 defa kalbi durmuş rahmetlilnin. Kaldıramamış bu yükü.. Akdeniz üni deki hastanın durumunu da oku. Organların yeni uzuvlara uyum sağlayamaması karaciğer yetmezliği, böbrek yetmezliği ve aşırı kan kaybı olmuş. 200 üniteden fazla kan vermişler. lütfen biraz araştırın...

Evet imkansız..malesef o gazetede yazanların da o yorumları yapması imkansız.. Bütün ölümler de kalp durur..Bu kalp 4 uzuva yetmedi durdu anlamına gelmez.. Şu anlatılan tablolar tek böbrek naklinde de olabilir 4 organ naklinde de..
    Basit bir vatandaşın bildiğini sağlık bakanlığı hacettepe üniversitesindeki doktorlar filan bilmiyordu ha? Aklınız alıyormu böyle birşeyi allah aşkına..katil mi bu adamlar ?

• Allah rahmet eylesin, ailesi adına çok acı bir durum, hastasını tam olarak görecekken ölümüyle karsılaştılar, çok acı.
    Bir arkadaş neden 4ü birden takılmış demiş, 1zorken neden 4 takmalarını, uzuvlarında ayrı(kopuk) bir şekilde çokta ömrünün olmaması açıklıyor herhalde, bu adamın haybiyeden gittiğini değiştirmiyor. Buzamana kadar neredeydiler, bu nakiller antalya sayesinde moda oluncamı hadi bizde yapalım dediler...gerekirse diğer 3uzuv takılmayıp(gerekirse uzuvlar ölmeliydi, hastanın ölmesinden iyliydi.) tek uzuv ile sabırlı bir süreç beklenebilirdi(kendine geldikten sonra yine bir uzuv bulunurdu.), bu hastanın tek nakili kaldırabileceğini düşünenlerdendim...
    İnş buradaki profesör arkadaşları kızdırmamışımdır. Bende bilgisizsem aydınlatılmak isterim.
  • O nakiller Bakanlığı
    harekete geçirdi 28 Şubat 2012 Salı 17:32 Hacettepe Üniversitesi'nde
    nakil yapılan hastanın
    hayatını kaybetmesinin
    ardından Sağlık Bakanlığı
    sürece el koydu Bakanlıktan yapılan
    açıklamada, "Nakil Komisyonu yarın toplanacak. Ankara ve
    Antalya'daki durumlar
    incelenecek"

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: iamburak

Resmen fail oldu Allah rahmet eylesin... Anlamadığım birşey var eğer nakil olmasaydı şuan hayattamı olacaktı?
    Allah rahmet eylesin ne diyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: FBurak.

O nakiller Bakanlığı
    harekete geçirdi 28 Şubat 2012 Salı 17:32 Hacettepe Üniversitesi'nde
    nakil yapılan hastanın
    hayatını kaybetmesinin
    ardından Sağlık Bakanlığı
    sürece el koydu Bakanlıktan yapılan
    açıklamada, "Nakil Komisyonu yarın toplanacak. Ankara ve
    Antalya'daki durumlar
    incelenecek"

Daha önce akılları nerdeydi...
  • MORUK NEDEN SİLDİN MESAJIMI ? HANGİ KURALI AYKIRIYDI ?

edit: AMAN TARTIŞMA OLMASIN,AMAN KİMSE KİMSEYE LAF ETMESİN.HERKES AYNI FİKİRDE OLSUN.HİÇ KAVGA ETMİYORMUŞUZ GİBİ YAPALIM.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VROOOM -- 28 Şubat 2012; 18:01:24 >
  • Herhalde gündeme gelmek için 4'ünü birden taktılar. Zaten rahatlardı adama imzalatmışlar ölümümden sorumlu değildirler diye.. Böyle bir yazı olmasa hayatta takmazlar 4 tane uzvu..
  • Ulaş bey transifüzyonun doğuracağı riski bilmeyen doktor olabilirmi?
    Hayır.
    Demek ki riski biliyor. Peki doktorlar bu ameliyatı yaparken planlarını nasıl yapmalı. En kötü senaryoya göre değil mi?
    En kötü senaryo ne organların kabul görmemesi.
    Peki insan vucuduna bir iki gün içinde kollar ve bacaklar yapboz gibi çıkartıp takılırsa. Üstelik bu opersayonlara immun sistemin verdiği ateşli, ağrılı bol irinli bir çeşit enfeksiyon tablosuda eklenirse hastanın kurtulma olasılığı nedir?

Bu tablodan sağ çıkma ihtimalinin ne kadar zor olduğunu görüyormusunuz?

İşte milletin dediği bu hastaya ve ailesine durumun bu kadar vahim olabileceğinin bilgisi adam akıllı verildiyse ve adam kabul ettiyse doktorun suçu ne.
    Ama işte organları alıcaz takıcaz deniycez. Kabul etmezse vucudu çıkartacaz. Organların kabul olmadığı durumlar oluyor ara sıra gibi yuvarlak cümlelerle durumunun vehametini adam akıllı açıklamadan yapıldıysa bu ameliyat işte o zaman insanın tepesi atıyor. Milletin tepkiside buna. Herkes şu soruyu sorar ya benim yada ailemden birinin başına gelseydi.

Ben sağlık camiasında çalışıyorum sağlık sisteminin de ne kadar kötü bir hal aldığını bu camianın içinde olan herkes gibi biliyorum. Bizim kendimizin bile güveni kalmamışken dışardan bakan insanların nasıl olsun.

• http://gundem.milliyet.com.tr/mesleki-rekabet-kurbani-mi-oldu-/gundem/gundemdetay/28.02.2012/1508741/default.htm

milliyette daha detaylı anlatılmış olay.
    yukarda neden tek tek nakledilmemiş denmiş ama vücuttan alınan organın belirli bir sürede vücuda nakledilmesi lazim.

aynı anda yapılan yüz naklinde de nakil yapılan kişinin yüzünde pek fazla hasar olmadıgını gorebilirsiniz. buna dair haberlerde çıktı. mesleki hırsın kurbanı oldu sadece şevket çavdar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xrict

Akdeniz Üniversitesi yaptı ya Hacettepe gururuna yediremedi böyle bir planı bile yoktu apar topar garibanı ameliyata soktular o da öldü, Allah rahmet eylesin. Allah belanı versin Hacettepe!

kuruş bilgin yokken laf olsun torba dolsun diye mesaj yazmışsın.Şoyle ornek vereyim Rh negatif kanlı annenin hamilelikte çocuğu rh pozitif olursa annenin kanındaki antikorlar tepki verebilir ancak vermeyebilirde.E yani tepki vercek diye çocugu doğurmayacak mı anne? Bunlar gurur meselesi değildir tıp harikasıdır.Merhumun nasıl öldüğü bilinmiyor.Belki başka bir hastalıktan öldü belki vücudu ters tepti.Doktorlar haşa ilah değil kardeşim. Ki doktorlar zorlamadılar merhumun kendi istedi ameliyatı. Ayrıca Akdeniz uni. tıp okuyorum kimseyle sidik yarıştırdğımızda yok onlar da bizlerle yarışmıyor. Ancak herşey istenildiği gibi gitmiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Levopron

Ki doktorlar zorlamadılar merhumun kendi istedi ameliyatı.

İşte bu rahatlığı seviyorum.

Adam o hastaneye girerken uzuvları olmasa da sapasağlamdı.
    Dün o hastahaneden parçalanmış ceseti çıktı.

Bu kadar basit yani..
  • Bu adam denek olarak kullanılmıştır.

Kimse boş boş konuşmasın
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.