Şimdi Ara

Kocaman siyah arılar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
27
Cevap
0
Favori
41.877
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler geçen gün bu kocaman siyah arılardan biri kovaladı diyebilrim bilgisi olan varmı bu siyah kocaman arılar sokarsa nolur ?

düzgün cevaplar

• bi arkadaşım var çok fena tükürür. geçen gün yüzmeye gittik oraya buraya tükürdü yine sona bu siyah arılardan bi tanesini gördük. hayvanları mutasyona uğrattın diye dalga geçiyoduk. doğruymuş. 3-4 güne foruma konu olduysa 1 aya kalma uluslararası bi sorun olur. yandık
    O arılar eşşek arısı değildir, onların adı latince Xylocopa ya da Türkçe "Marangoz arıdır". Komple siyah kocaman ve şişko olurlar.. Eşekarısının aksine polen toplarlar, normal arıları eşşek arısı gibi öldürmezler. Bir yere yuva yaparlar kendi halinde yaşarlar. Bi kısmının iğnesi vardır, sokarlarsa eşşek arısı ile aynı tehlikededir.
  • Eşek arısı denir onlara

al sana düzgün cevap

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zmpprz -- 17 Haziran 2011; 18:45:35 >

• kocaman siyah bir arı seni sokmuş olur
    şaka bir yana tehlikeli olabilirler dikkatli olmak gerekir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ImNoTReaL_

Eşek arısı denir onlara

al sana düzgün cevap

Bak güzel kardeşim araya kaçıyorsun numune olarak tamam ama ben isimlerini sormadım anlatım olarak öyle dedim sonucunda ne olcağını sordum :)

• quote:

Eşek arısı denir onlara

al sana düzgün cevap

seni smileyi gereksiz yere harcayıp israf etmekten tutukluyorum..konuşmama hakkına sahipsin

• bi arkadaşım var çok fena tükürür. geçen gün yüzmeye gittik oraya buraya tükürdü yine sona bu siyah arılardan bi tanesini gördük. hayvanları mutasyona uğrattın diye dalga geçiyoduk. doğruymuş. 3-4 güne foruma konu olduysa 1 aya kalma uluslararası bi sorun olur. yandık
  • Arkadaş haklı eşşek arısı deniliyo ve soktuğında normal sarı arının etkisinden 5-6 kat daha etkili oluyo ve bağzı insanlarda letal etki yapabiliyor.
  • Letal etki ne oluyor tam olarak
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrek95

Letal etki ne oluyor tam olarak

ölüyon
  • Simsiyah ve buyuk arilara diyosan, biz onlara domdom arisi diyoruz. Birisini soktugunu gormedim simdiye kadar
  • quote:

Letal etki ne oluyor tam olarak

letal = lethal = ölümcül.

hele alerjin falan varsa baya sakat bi durum.
  • quote:

düzgün cevaplar

Zaten yeni kurallar yüzünden istemesek de düzgün cevaplar vermek zorundayız.

Buradan.

• quote:

quote:

Eşek arısı denir onlara

al sana düzgün cevap

Bak güzel kardeşim araya kaçıyorsun numune olarak tamam ama ben isimlerini sormadım anlatım olarak öyle dedim sonucunda ne olcağını sordum :)

tamam abi pardon Özür dilerim.

• haklıolanadam kullanıcısına yanıt
    O arılar eşşek arısı değildir, onların adı latince Xylocopa ya da Türkçe "Marangoz arıdır". Komple siyah kocaman ve şişko olurlar.. Eşekarısının aksine polen toplarlar, normal arıları eşşek arısı gibi öldürmezler. Bir yere yuva yaparlar kendi halinde yaşarlar. Bi kısmının iğnesi vardır, sokarlarsa eşşek arısı ile aynı tehlikededir.
  •  Kocaman siyah arılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: olağan_şüpheli

Kocaman siyah arılar

Yav napıyon gece gece

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kırlangıçtır o
  • Beyler ufak bi hort yaşatmışsınız... 4 sene önce vardı bu arılar artık yok ama hala aynı evdeyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haklıolanadam -- 1 Temmuz 2015; 16:58:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: .i.

sonunda bilgili biri
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.