Şimdi Ara

Kocaeli'de 18 yaşındaki genç intihar etti: Bir araba, bir ev uğruna yıllarımı harcamak istemiyorum (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
228
Cevap
4
Favori
18.150
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
376 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Türkiyede geçim korkusu + pahalılık + gelecek kaygısı + kargo firmasında çalışmak ki bu bile başlı başına intihar nedeni

Allah rahmet eylesin

• Bu çocuğun ölüm nedeni toplum, kimse baskasini suclamasin, hepimiz sucluyuz.
    Toplum maddelesti, manevi değerleri unuttu, arabanın evin mutluluk getireceğini saniyor.
    Manevi ve dini değerler bu çocuğa ogretilseydi bugün bu genç hayatta olur, yaşamına devam ederdi, rahat bir yaşamı olmazdı belki ama aramızda olurdu.
    Toplum ciddi anlamda maddelesti, maneviyat unutuldu, kanaat eden bir toplum değiliz, komşum aç yatsın da ben tok yatayim diyoruz, araba alırken de satarken de babamiza guvenmiyoruz, hile, yalan çok yaygin vs vs.
    Bugün gencin bugün aramızda olmamasının nedeni hepimiziz,suçluyu kendi içinizde arayın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • En çirkin talep hayatını kaybeden insan üzerinden yapilanidir.

Maddelesen bir toplumun sonucu bu, genc arkadasimizin aramizda olmayisinin nedeni, başka bir şey değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geng -- 26 Eylül 2020; 0:6:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alparslan46

Dediğin yıllarda benim babam memurdu bizde 3 kardeş çalışıyorduk ama babanın 2 senede aldığı evi ne hikmetse ancak babam 2000 de emekli olunca yaptırabildik. Baban başka yollardan kazanmış olmasın parayı

Tuhaf tuhaf imalarda bulunup adamın tepesini attırma. Benim babamın boğazından haram lokma geçmedi. Namusuyla, şerefiyle, alın teriyle inşaatlarda çalışıp evini aldı. Dört kişi bi şeyi doğrultamadıysanız o sizin beceriksizliğiniz.

• geng G kullanıcısına yanıt
    Bence yanlış bakıyorsun. Babasının arabasını çalıp, arkadaşlarıyla içki içip ölenler de var. Biraz kendimizi çeki düzene vereceğiz. Arkadaşın kendisine yabancılaştığını yazdığı yeri bir daha okuyun. Size kimse 2. bir şans vermiyor hayatta, ilk seferinde yapamayınca mızıkçılık yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lise 2de kız arkadışmdan ayrılmştım dünyanın sonu gibiydi hayattan soğumuştum oturduğum parkda babam yaşımda şarapçı bi dayı sofrasına davet etti biraz peynir birazda üzüm vardı afiyet olsun dedim oturdum yanına. Anlamışki hayırdır derdin ne dedi. Bende anlattım baştan sona.. gülerek yaşın genç daha çok acılar yaşıyacaksın bak bana hiçbişeyim yok kimsem yok kafam rahat benim yerimde olsan defalarca ölmek istersin ama ben kalıp yaşamayı seçtim kaybedenlerden olmadım demişti o zaman anlamıştım en çaresiz olduğunuz anda sizden daha çaresiz birine kulak verin! Büs büyük egonuz karşınızdaki kişinin acizliği karşısında yok olup gidiyor..

• Aynı sene babam 9.000 liraya 3+1 aldı yeni kooperatif sitesinden tek işçi maaşıyla

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ciddi ciddi bi sürü insan kerimceme cevap yazmış....

• Rindaman kullanıcısına yanıt

başka biri dinci bilmemne sende tipi almancı şöyle böyle, bizim milletten bir cacık olmaz onu anladım. herkes yobaz olmuş bu memlekette. herkeste yargı dağıtıyor, herkes en doğrusunu biliyor. herkes birşeyi yapınca en mantıklısını yapıyor. bu saatten sonra kim kimi kesiyorsa, kim kimi öpüyorsa haddime değil birşey demek. intihar eden intiharını sakince etsin, kim ne yapıyorsa en mantıklısını yapar bize helal olsun demek düşer.

• Hala din diyor adam
    En düşük intihar oranı Yunanistan’da
    Ortodoksluk öğretin bari. Madem din en önemlisi, en etkili o dinmiş demek ki.

Memleketi din yoğun hale getirdiğinizden beri sanki gün yüzü gördük de hala din diyor adam.

• Yazık, tek kelime ile...

Maddeye bu kadar değer vermek doğru değil,
    1. vücudundaki uzuvların sana yetecek kadar işlevsel mi ?
    2. İnsan olarak belli bir zeka seviyesine sahip misin ?
    3. Kas ve sinir kitlen düzgün çalışıyor mu ?

Kusura bakma arkadaşım intihar edemezsin. Senin doğaya ve senin sahip olduklarına sahip olmayanlara karşı sorumlulukların var, hatta borcun var...
    Ama tek suçlu sen değilsin,
    1.Sevmek için sevmeyi bilmek gerekir, sana sevmeyi öğretememiş ana baba ya da çevren,

2. Arabanın sadece bir ulaşım amaçlı araç olduğunu (toplu taşıma) ve evin yani barınmanın temel ihtiyaç olduğunu bu koşulları sahip olamasan bile bir şekilde sağlanabileceği (kira yardımı , bakım evi ) halde yol köprü yapanlar ve onları seçenlerin,

Hepsinin suçu var ama en çok senin suçun var, unutmamak lazım ki ağaçlar ve köpekler de birer canlı , başka bir zaman dünyaya bugün olan formunda gelmeyebilirsin.

• amadeus99 A kullanıcısına yanıt
    Gel görki geçen gördüm habertürkte 10 tane bilim insanı toplanmış imamhatipler kapatılmalı mı konusunu konuşuyorlardı

• Sağlıklı bir beyin kendi yaşamını sonlandıramaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: cemsinan

Hala din diyor adam
    En düşük intihar oranı Yunanistan’da
    Ortodoksluk öğretin bari. Madem din en önemlisi, en etkili o dinmiş demek ki.

Memleketi din yoğun hale getirdiğinizden beri sanki gün yüzü gördük de hala din diyor adam.

Koçum, Allah inancın var mı ? Müslüman misin ?

• quote:

Orijinalden alıntı: kaiberdono

başka biri dinci bilmemne sende tipi almancı şöyle böyle, bizim milletten bir cacık olmaz onu anladım. herkes yobaz olmuş bu memlekette. herkeste yargı dağıtıyor, herkes en doğrusunu biliyor. herkes birşeyi yapınca en mantıklısını yapıyor. bu saatten sonra kim kimi kesiyorsa, kim kimi öpüyorsa haddime değil birşey demek. intihar eden intiharını sakince etsin, kim ne yapıyorsa en mantıklısını yapar bize helal olsun demek düşer.

Aslında yobaz sensin de, farkında değilsin.

• Arkadaşlar herkes istediğine inanmakta özgür, ancak kimse kimsenin inancını kucumseyemez, aşağılayıcı ve üstü kapalı küçümseyici şeyler yazamaz.Bunu yapanın kendisi yobazin en önde gidenidir, bunu unutmasın.
    Sağlıklı ve saygılı bir şekilde fikirlerinizi paylaşabilirsiniz, orada sıkıntı yok, olması gereken de budur zaten.

• Niye bize gelince beceriksizlik size gelince hükümetin beceriksizliği oh ne ala. Her durumda kendinize yontmayı nasılda beceriyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Turkuaz Prusa

Türkiyede geçim korkusu + pahalılık + gelecek kaygısı + kargo firmasında çalışmak ki bu bile başlı başına intihar nedeni

Allah rahmet eylesin

Yani şimdi linç yiyeceğim ama bana göre sağlığın yerindeyse intihar etmek aptallıktır. Yada aptallık demeyelim kendi düşüncesidir. Saygı duyarım zerre üzülmem. Doğal seleksiyon derim ama ona da kızıyorsunuz artık.

Ülke zaten iğrenç tamam ama Amerikada ki adam günde 8 saat kendini geliştirse iyi bir yere gelecek iken sen gerekirse köpek gibi günde 4 saat uyuyup çalışıp kendini geliştireceksin abi. Sonra da Amerika ya gidip yaşayacaksın. Ben yukarıda yazdığım şeyi yapan birisiyim. Hala şuan bir şey elde edemedim ama yaklaşıyorum. Bir senem kaldı, sonrasında Amerika olmadı Kanada olmadı Almanya ne varsa gideceğim.

Yani hayata bir kere geliyorsun, bir daha da gelmiyorsun. kökten yanlış kurulmuş bir ülkede doğduğun için intihar edilir mi ya? Hani şuan vize denen bir şey olmasa, kendini geliştirip gitme imkanın olmasa, ülkeler birbirlerine duvar örse bir tık anlayacağım.

• geng G kullanıcısına yanıt

Sonsuz güçlü bir yaradana inansam da, dini inançlar düşünüldüğünde herhalde en son inanacağım dinler, bazı ortadoğu kaynaklı kişilerin yaradanla görüştüklerini iddia ettikleri modeller olurdu koç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemsinan -- 26 Eylül 2020; 10:54:43 >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.