Şimdi Ara

Kobo Kullanıcıları (42. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.130
Cevap
105
Favori
159.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kobo icin turkce-turkce sozluk mevcut mu arkadaslar. penolope diye bir tool ile kobo sozlukleri yapilabiliyordu ama ben beceremedim.

tdk sozlugunu penelope ile yapabilecek biri ciksa keske aramizdan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bugün komple font denemesine vakit ayırdım desem yeridir.
    Tavsiyem kesinlikle Literata ya da Palation olacaktır.
    Ben sanırım bundan sonra sürekli literata kullanacağım. Okuması akıcı-dikkat toplama konusunda eksiklik hissetmedim ve ciddi anlamda estetik geldi.
  • Kobo Glo HD cihazı olup da ekranı kırılıp vs sorunlu cihazı atıl durumda olan var mı?
  • Birkaç sorum var

Kobo aura mı kobo glo hd mi daha iyi?

İnfrared ekran mı carta ekran mı daha iyi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elmanderr -- 25 Temmuz 2017; 17:35:22 >
  • Arkadaşlar merhaba. Yerinde kitaplara bakabilir inceleyebilirsiniz. Başarılı bir yapısı olan UCUZ KİTAP AL yıllardır hizmet ve kalitesindeki başarıyı tüm piyasaya göstermiştir. Reklam diye düşünmeyin sakın. Ben önerdiğim için söylüyorum.www.ucuzkitapal.com Kitap arıyorsanız en yeni ve yayın evleri çok olan kitaplar burada. Adrese teslim tavsiye ederim. Bilginize. İyi günler...
  • Bugün yeni güncelleme geldi. Kobo glo hd kullanıyorum. Güncelledikten sonra arayüz yarı türkçe yarı ingilizce oldu 😁 Başka güncelleyen var mı? Sizde durum nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: Öz...

Bugün yeni güncelleme geldi. Kobo glo hd kullanıyorum. Güncelledikten sonra arayüz yarı türkçe yarı ingilizce oldu 😁 Başka güncelleyen var mı? Sizde durum nedir?

Evet bende de aynısı oldu.

• Ne yenilik geldi ?

• Açıklamada hata düzeltmeleri falan yazmışlar.
  • aura one için yaptım ben de güncellemeyi, aynı şekilde oldu yarısı türkçe yarısı ingilizce. Çok da karıştırmadım ne değişiklik var diye.
  • Pocket a attığım makaleler kobo glo hd de görünmüyor. Pocket hesabından çıkış yaptım yeniden açtım. Yenile yaptım ama hala pocket hesabıma attığım makaleler görünmüyor. Daha önce bu sorunu yaşayan ve çözümünü bilen var mı?

• Koboda okuduğumuz kitabı eş zamanlı olarak telefondan nasıl takip edebiliriz.Satın almadan koboya attığımız e-kitaplar için soruyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: fensinn

Koboda okuduğumuz kitabı eş zamanlı olarak telefondan nasıl takip edebiliriz.Satın almadan koboya attığımız e-kitaplar için soruyorum

Satın alınmayan kitaplarda diğer cihazdan kaldığın yerden devam edemiyorsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: ihtiyarjedi

Arkadaşlar bugün komple font denemesine vakit ayırdım desem yeridir.
    Ben sanırım bundan sonra sürekli literata kullanacağım. Okuması akıcı-dikkat toplama konusunda eksiklik hissetmedim ve ciddi anlamda estetik geldi.

Aura one da bu fontları göremedim, siz kendiniz ayrıca mı yüklediniz bu fontları?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Handsome2000

quote:

Aura one da bu fontları göremedim, siz kendiniz ayrıca mı yüklediniz bu fontları?

Evet, bilgisayara takinca ana dizinde fonts diye klasor olusturup font dosyalarini atmak yeterli.

Palatino, bookerly, literata ve birkac font daha attim genellikle literata ve bookerly kullaniyorum.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Handsome2000

quote:

Evet, bilgisayara takinca ana dizinde fonts diye klasor olusturup font dosyalarini atmak yeterli.

Palatino, bookerly, literata ve birkac font daha attim genellikle literata ve bookerly kullaniyorum.

Cevabınız için teşekkür ederim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Glo HD'de gece modunu kurmak isteyenler:

.Kobo klasörünün içindeki Kobo klasöründe bulunan "Kobo eReader.conf" dosyasını açarak son satıra şunları ekleyin:

[FeatureSettings]
    InvertScreen=true

Sonra da yeniden başlatın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Be All My Sins Remembered -- 31 Temmuz 2017; 1:51:8 >
  • geçen sene kindle pw3 vardı elimde , derslerden dolayı sattım, şimdi mezun olunca kobo glo hd aldım, kobo yu seçmemdeki en önemli etken edup oldu, kindle de her seferinde çevir olmadı Türkçe karakter hatası , öyle çevir böyle çevir bırtırmıştı, koboyu yeni aldımn birkaç kitap attım sıkıntısız şuan ,bakalım memnun kalacammı
  • quote:

Orijinalden alıntı: halithalit

geçen sene kindle pw3 vardı elimde , derslerden dolayı sattım, şimdi mezun olunca kobo glo hd aldım, kobo yu seçmemdeki en önemli etken edup oldu, kindle de her seferinde çevir olmadı Türkçe karakter hatası , öyle çevir böyle çevir bırtırmıştı, koboyu yeni aldımn birkaç kitap attım sıkıntısız şuan ,bakalım memnun kalacammı

Kindle kullanıyorum sizin dediğiniz sorunların hiçbirini yaşamadım. Calibreden kitapları seçip cihaza gönder diyorum 10 sn de bir sürü kitap yüklüyorum. Hiç sizin dediğiniz gibi ona çevir buna çevir yapmadım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pistachios

quote:

Orijinalden alıntı: halithalit

geçen sene kindle pw3 vardı elimde , derslerden dolayı sattım, şimdi mezun olunca kobo glo hd aldım, kobo yu seçmemdeki en önemli etken edup oldu, kindle de her seferinde çevir olmadı Türkçe karakter hatası , öyle çevir böyle çevir bırtırmıştı, koboyu yeni aldımn birkaç kitap attım sıkıntısız şuan ,bakalım memnun kalacammı

Kindle kullanıyorum sizin dediğiniz sorunların hiçbirini yaşamadım. Calibreden kitapları seçip cihaza gönder diyorum 10 sn de bir sürü kitap yüklüyorum. Hiç sizin dediğiniz gibi ona çevir buna çevir yapmadım.

ben sürekli çeviriyordum ve bunu gerektiryordu hocam edup dan docx e ordan da mobi ye çevirmem gerekiyordu ki karakter hatası olmasın,

• 
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.