Şimdi Ara

Kobo Kullanıcıları (44. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.129
Cevap
105
Favori
159.437
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kobo auro one da aynı şekilde oldu. Yarım yamalak güncelleme işte
  • Bendeki kobo touch hızlandı biraz performans azıcık daha iyi fakat arayüzü yarım türkçe yerine ingilizce yaptım, yarım yamalak görmek hoşuma gitmedi.
  • Benim aura one da aynı oldu ama hiç sorun değil bence. Açın kitabınızi okuyun ne işiniz var arayüzle :)

Yeni güncellemede düzelir heralde.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende kobo glo hd mevcut, cihazı uykuya alınca okudupum kştabın kapağı geliyor, onun yerine istediğim bir duvar kağıdını koyamazmıyım ?
  • kobo aura edition 2 cihazıma her zamanki gibi meritokrasi'den kitap atmaya çalışıyorum, fakat usb kablom olmadığı için bilgisayarımdaki kitapları mediafire sitesine yükleyip cihazıma internet ile indiriyordum fakat artık hiçbir kitabı cihaza yükleyemiyorum bu şekilde, download penceresi geliyor downloada tıklıyorum indiriyor gibi gözüküyor fakat sonra hiç tepki vermeden internet sayfasına geri dönüyor. başına gelip bu durumla karşılaşıp yardımcı olacak birileri var mıdır ?
  • halithalit kullanıcısına yanıt
    mümkün tahminimce
    kobodaki tüm kapakları silip istediğin resmi koyarsan onların yerine
    açılışta o resim gelecektir. Mecbur gelecektir hemde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fleetwood Mac

kobo aura edition 2 cihazıma her zamanki gibi meritokrasi'den kitap atmaya çalışıyorum, fakat usb kablom olmadığı için bilgisayarımdaki kitapları mediafire sitesine yükleyip cihazıma internet ile indiriyordum fakat artık hiçbir kitabı cihaza yükleyemiyorum bu şekilde, download penceresi geliyor downloada tıklıyorum indiriyor gibi gözüküyor fakat sonra hiç tepki vermeden internet sayfasına geri dönüyor. başına gelip bu durumla karşılaşıp yardımcı olacak birileri var mıdır ?

Son güncellemeden sonra bende de bu yöntem çalışmıyor malesef artık mecbur kabloyla yüklüyorum kitapları...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Öz...

quote:

Orijinalden alıntı: Fleetwood Mac

kobo aura edition 2 cihazıma her zamanki gibi meritokrasi'den kitap atmaya çalışıyorum, fakat usb kablom olmadığı için bilgisayarımdaki kitapları mediafire sitesine yükleyip cihazıma internet ile indiriyordum fakat artık hiçbir kitabı cihaza yükleyemiyorum bu şekilde, download penceresi geliyor downloada tıklıyorum indiriyor gibi gözüküyor fakat sonra hiç tepki vermeden internet sayfasına geri dönüyor. başına gelip bu durumla karşılaşıp yardımcı olacak birileri var mıdır ?

Son güncellemeden sonra bende de bu yöntem çalışmıyor malesef artık mecbur kabloyla yüklüyorum kitapları...

Hocam mobileread forumundan öğrendiğime göre download linklerinde kitabın ismi geçince indirmiyor. Ben de çözümü şöyle buldum.

Yüklemek istediğim kitabı hotmail hesabıma birine mail gönderecek şekilde hotmail sunucularına yükledim. Daha sonra yüklenmiş olan dosyanın linkini bit . ly ile kısalttım ve Kobo tarayıcısında açtım ve oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fleetwood Mac -- 18 Ağustos 2017; 13:43:46 >

• Merhabalar,bende aura one cihazı ile aranıza katılmış bulunmaktayım:D

Aranızda bu kılıftan satın alan var mı?nasıl memnunmusunuz kılıftan ve siteden.

https://m.tr.aliexpress.com/s/item/32763562871.html?trace=storeDetail2msiteDetail&spm=a2g10.12010612.0.0.3a1026aeueljmY

• Merhaba, kobo aura h2o ed2 ile aranıza katıldım.

Yükleyebileceğim bir Türkçe-Türkçe sözlük var mı acaba?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba Arkadaşlar.Çok kitap okuyan biriyim. Kitaplara daha kolay erişebilmek adına E-kitap okuyucu almayı düşünüyorum. Ancak Koba Aura One ve Kobo H20 Edition 2 arasında kaldım. Aura one bir kitap boyutunda büyük ve özellikleri büyüleyici. Ancak şarjın az gittiği konusunda çok fazla şikayet var yani 900 TL gibi bir para verip bu sorunla karşılaşmak beni korkutuyor. H20 Edition 2 ise aşağı yukarı aura one ile aynı özelliklere sahip gibi duruyor.Ama edition 2 nin plastik çerçevesi ve ekran küçüklüğü aklımı karıştırıyor. Ben büyük ekrandan yanayım. Siz ne düşünüyorsunuz ve tavsiye ederdiniz.? NOT: Kobo markasını tercih etme nedenim neredeyse tüm e kitap formatlarını desteklemesi. Aura one da ise sadece şarj konusu beni ikileme sürükledi.
  • dnzklds D kullanıcısına yanıt
    6 aydan fazladır aura one sahibiyim. Beni fazlasıyla memnun etti. 30 a yakın kitap okudum.
    Şarjın az gittiğini ilk defa duyuyorum, almadan önce de araştırmıştım. Günlük ortalama 45 dk okuma süresiyle iki hafta falan gidiyor.Ki akıllı kapaklı kılıf kullanıyorum, kapanmıyor cihaz uykuya geçiyor. Ayrıca 2-2.5 saatte tam doluyor bataryası.
  • ozgurs59 O kullanıcısına yanıt
    Yorumların için teşekkür ederim ozgurs59. Goodereader'da bu sorun için ayrı bir konu açmışlar. Çokca yorum vardı. Ama yorumunla içimini rahatlattın diyebilirim.
    Rica ederim hocam.

Ama şunu söyleyeyim, bataryada ani düşüşler mevcut. %70 ten %59 a düşüyor aynı şekilde %40da da pek durmuyor. Ama toplam süre önceki mesajda da yazdığım gibi yeterli bence. Bu sorun da güncellemeyle düzelir diye umuyorum.

• Merhaba, ben de kobo almayı düşünüyorum. Hangi modelini önerirsiniz? Ayrıca nereden almalıyım cihazı? D&R'ın garanti konusunda çok sorun çıkarttığını duydum. Tavsiyeleriniz nelerdir? Teşekkürler.

• ozgurs59 O kullanıcısına yanıt
    Banada yeterli geldi. Evet bahsedilen sorunlar senin değindiğin sorunla muhtemelen aynı.Kararımı verdim.Pazartesi Aura One alacağım . Sağol kardeşim.
  • SupremeC S kullanıcısına yanıt
    Merhaba. Fiyat aralığını ve istediğin özellikleri belirtir misin? Mesela gece okuma yapar mısın? Boyutu nasıl tercih edersin? Ödeyebileceğin para miktarı nedir? vs... vs... ben Ben kobo aura one almayı düşünüyorum. Normal bir kitap boyutunda ekranı var. Çözünürlüğü iyi ve su geçirmiyor. Ayrıca comforlight özelliği sayesinde gece daha rahat okuma yapabilirsin, gözlerin daha az yorulur ve sabah daha dinç uyanabilirsin. Daha az para ödemek istiyorum dersen Kobo H20 ve H20 edition 2 var. Edition 2, Aura one dan daha küçük ve özellikleri biraz daha kısılmış bir e reader. Yine su geçirmeme özelliği ve comforligt ışığı mevcut. Daha küçük bir ekran ve daha büyük bir bataryaya sahip olduğu için daha uzun okuma süresi sağlıyor. Aura one da h20 edition 2 de binlerce e-pub alabiliyor. PDF içinde istiyorum diyorsan çok iyi performans elde edemezsin. Onun için diğer markalar araştırmalısın. Yinede hiçbiri ios ve androidin yerini tutmaz PDF konusunda. Yok daha makul fiyatlı bir cihaz istiyorum dersen Kobo aura' yada giriş-orta seviye Kindle'ları öneririm.

Öncelikle verdiğin bilgiler için sağol. Geceleri okuma yaparım. Taksitle almayı düşünüyorum o nedenle D&R'da satılanlardan almayı düşünüyorum fiyat olarak farketmez o nedenle. Beni uzun süre idare etmesi ve şarjının en az 1 hafta gitmesi önemli. Dayanıklılık bu açıdan önemli. Bir de hangisinin şarjı daha geç bitiyor acaba?

• SupremeC S kullanıcısına yanıt
    Rica ederim. Açıkçası bende senin gibi araştırma sürecindeyim. Yani kullanıcı tecrübem yok. Bu yüzden verdiğim bilgiler kağıt üzerinde doğru olabilir ama kullanan arkadaşlar bu konuda daha sağlam bilgiler verebilirler. Çok iyi bir şarj performansı istiyorum dersen H20 Yada H20 edition 2 için kobo firması sitesinde daha uzun şarj vaadinde bulunuyor. Para konusundada farketmez diyorsan Aura One alman daha iyi gibi gözüküyor. Yukarıda benim soruma cevap veren arkadaşında tavsiyesiyle öneriyorum. Bende senin gibi almayı düşünüyorum ve aura one alacağım. D&R da bon's karta 9 taksit yapıyorlar. Kredi kartıyla pek işim olmaz ama sırf buna özel kart çıkattırdım mağazadan almak istediğim için.
  • Calibre 3.6'ya güncelleyip kepub atayım dedim, uygulama hata vermeye başladı. Böyle bir sorun yaşarsanız tekrar bir önceki sürüm 3.5'e geçin düzeliyor.
  • 
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.