Şimdi Ara

Kobo Kullanıcıları (41. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: rock steady Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 2 Misafir - 2 Masaüstü1 Mobil1 Android
5 sn
2.131
Cevap
105
Favori
159.716
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkürler :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mkeles84 kullanıcısına yanıt
    Dostlar,
    koboya yükleyebileceğim, fransızca ve ingilizce öğretici kitaplar vs. eğitim dökümanları bildiğiniz bir kaynak var mı? Yavaştan fransızca öğrenmeye çalışıyorum da, şimdilik fransızca kitap okumak hayal ama en azından öğretici şekilde hazırlanmış dökümanlar vs. varsa veya başka türlü içerikler, paylaşmanız çok iyi olur.

mkeles84 dostum,
    Kobo Glo HD anasayfasını düzenleyebilme imkanımız var mı? Mesela google sayfasını veya tarayıcıyı ana ekranda nasıl tutabilirim?
  • search34_ S kullanıcısına yanıt
    dostum, okuma yüzdesi, bölümün kaç dk sonra biteceği gibi verileri görebiliyorsun kepub a çevirince.Yazar hakkında notlar,detaylar vs.de görüntülenebiliyor sanırım bu şekilde.Tam bir kitap kalitesi hissiyatı alıyorsun ve okumak çok daha keyifli oluyor,tavsiye ederim.

Kepub için Calibre programını kurup, eklenti indirme kısmına kepub output yazıyorsun (yanlışsa arkadaşlar düzeltsin) ve yüklüyorsun.
    Sonra Calibreye attığın dosyayı tek tıklayıp, üst menü sekmesinden dönüştür - kepub yapıyorsun.Orda düzenleme menüsu açılıyordu sanırım.Çok kolay esasen.
  • Merhaba arkadaşlar,

Kobo Aura One alarak aranıza katıldım..Yalnız aklıma takılan bir sorunu paylaşmak istedim..
    Cihazın sol alt köşesinde renk bozukluğu var gibi geldi yeşilimsi gibi sanki..
    Böyle bir sorunu olan var mı yoksa ekran özelliğinden midir?

Teşekkürler şimdiden..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vibrant

Dostlar,
    koboya yükleyebileceğim, fransızca ve ingilizce öğretici kitaplar vs. eğitim dökümanları bildiğiniz bir kaynak var mı? Yavaştan fransızca öğrenmeye çalışıyorum da, şimdilik fransızca kitap okumak hayal ama en azından öğretici şekilde hazırlanmış dökümanlar vs. varsa veya başka türlü içerikler, paylaşmanız çok iyi olur.

mkeles84 dostum,
    Kobo Glo HD anasayfasını düzenleyebilme imkanımız var mı? Mesela google sayfasını veya tarayıcıyı ana ekranda nasıl tutabilirim?

Yok mu dostlar hiç kaynak ??
  • quote:

quote:

Dostlar,

mkeles84 dostum,

Yok mu dostlar hiç kaynak ??

http://english-e-books.net

http://e-kitap-arsivi-eksi.blogspot.com.tr

http://englishtips.org

Şu an aklıma gelenle. Umarım işinize yarar.

• tuventhh T kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.
  • Arkadaşlar Kobo Aura düz modelini almıştım, daha nerdeyse hiç kullanmadım, çizgi roman ve manga okumayı denedim fakat okunmuyor gibi. Sanırım cihazı satıcam, almayı düşünen varsa özel mesaj atabilir.
  • Arkadaşlar merhaba
    Ben de KOBo Aura H2O Edition 2 cihazını ile aranıza katıldım.
    Cihaz uyku moduna alınınca arka plan ışığını kafasına göre bazen kapatıyor bazen kapatmıyor.Uyku modunda ışığı şarjı bitene kadar açık kalabiliyor.
    Fabrika ayarlarına geri döndürüp kendi mağazasındaki kitapları kullanmama rağmen değişen birşey olmadı.Çözüm bulabilen var mı?
  • @arcis, yazılımdan kaynaklı bir sorun, 6" Edition 2 kullanan bir arkadaşta da olmuştu. Işık kapalıyken uyku moduna gir-çık yaptığında %2 ışık açık hale geliyor. Sizin söylediğiniz gibi ışık açıkken uyku moduna girdiğinde de ışığı kapanmıyor. Yeni güncellemeye kadar, uykuya bırakmadan önce ışığı kapatmanız gerekiyor şuan için.
  • arcis kullanıcısına yanıt
    Kobo edition 2'da da benzer bir sorun son güncelleme sonrası olmuştu. Tam olarak açıp kapattım düzelmişti (ışık bir kaç saniye sonra kapanıyor güncelleme öncesinde hemen sönüyordu)...
    Sonra bir kere daha tekrarladı, ışık seviyesini değiştirmiştim aynı işlem ile düzeldi. Sonra tyine değiştirdim sorun olmadı. Sanırım ışık seviyesini değiştirince bir seviyede bug var...
  • Merhaba yakın zaman ingilizce kelime bilgimi geliştirmek için Kindle PW ya da Kobo almayı düşünüyorum. Bu kitaplar türkçelerinden daha pahalı olacağı için genel olarak internetten bedava pdf gibi fotmatlarını yükleyip okuyacağım. Sözlük özelliği benim için önemli olacak fakat Kononun sitesinde sözlüğün sadece orjinal marketten alınan kitaplar üzerinde işe yarayacağı yazıyor , bu doğru mu ve pdf ve diğer bedava indirilen kitaplarda sözlüğü çalıştırmanın bi yolu var mı ?

Kobo almak istiyorum f/p olduğunu düşündüğüm için ama bu sözlük olayı engel şuan almama.

• @espadaaa, dil geliştirmek amacıyla alacaksanız Kindle Paperwhite öneririm. Kelime havuzu çalışması var. Kindle'da PDF'te de kelime seçimi yapabiliyorsunuz dolayısıyla sözlük çalışır. Kobo'da PDF'te kelimeyi seçip anlamına bakamazsınız. Kindle'a sözlük yükleme ve sözlük kaynağı bulmak kolaydır. Kobo'da fabrika ayarlarıyla ne geliyorsa o.
    Kobo'da ücretsiz e-kitaplarda sözlük çalışır.
    http://koboturkiye.com/blog/kobo-mu-kindle-mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mkeles84 -- 8 Temmuz 2017; 10:14:11 >
  • espadaaa kullanıcısına yanıt
    Hem Kindle hemde Kobo kullanan birisi olarak tavsiyem;

İngilizce okumak ve öğrenmek için Kindle. Çünkü sözlük versiyonu, Kobo ya göre daha işlevsel.

Türkçe okumak içinse, Kobo veya Kindle olabilir.

Ben İngilizce okumak için Kindle ' ı, Türkçe okumak içinse Kobo yu kullanıyorum.

• krassnoyarsk K kullanıcısına yanıt
    aynı sorun bende ve aynı cihazı kullanan arkadaşımda da var. D&R garanti süreciyle uğraşmak istemediğim için öyle kullanıyorum.. Siz bri girişimde bulundunuz mu?
  • contrast C kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

D&R'a sorduğumda getirin faturasıyla gönderelim servise dediler..
    Daha sonra şunu farkettimki gündüz hiçbir sıkıntı yok. Gece okurken ComfortLight PRO özelliği açıkken sol alt yeşil sağ alt kırmızımsı gözüküyor. Hatta üst taraflarda bile renk değişikliği oluyor biraz..Başka kullanan arkadaşlarda da mı böyle mi oluyor acaba?

Yolum D&R'a düştüğünde ordaki cihazlarla bir karşılaştırma yapmayı düşünüyorum ama sanki ComfortLight PRO özelliğinden kaynaklı gibi doğal bir özellik geliyor :)
  • herkese merhaba, yeni oura one aldım dün. meritokrası dısında e pub arsıvı guncel yerler var mı onerebılecegınız? özellikle güncel kitapları bulmak ıstıyorum??
  • hakkan.hakkan H kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Bu sitelere bir bakabilirsin.

http://www.eskikitaplarim.com/
    http://muteferrika.bitballoon.com/
  • Selam arkadaşlar,
    bende bir kobo aldım ve aranıza katıldım.
    Meritokrasi arşivi var şuan elimde ve diğer bu konudaki linklerden bir klasör oluşturdum bilgisayarıma attım.

Size sormak istediğim soru ise şu,
    Ben okuma için yayıncının varsayılan fontlarını kullanıyorum.
    Sizin tavsiyeniz var mı? kerning-georgia-helvetica...? Hangi fontta odaklanmanız ve akıcı okumanız kolay oluyor ne kullanıyorsunuz ne tavsiye edersiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ihtiyarjedi

Selam arkadaşlar,
    bende bir kobo aldım ve aranıza katıldım.
    Meritokrasi arşivi var şuan elimde ve diğer bu konudaki linklerden bir klasör oluşturdum bilgisayarıma attım.

Size sormak istediğim soru ise şu,
    Ben okuma için yayıncının varsayılan fontlarını kullanıyorum.
    Sizin tavsiyeniz var mı? kerning-georgia-helvetica...? Hangi fontta odaklanmanız ve akıcı okumanız kolay oluyor ne kullanıyorsunuz ne tavsiye edersiniz?

Hocam ben Caecilla fontunu kullanıyorum.
  • 
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.