Şimdi Ara

Kobo Kullanıcıları (103. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.131
Cevap
105
Favori
159.707
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 101102103104105
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sefa7887@gmail.com S kullanıcısına yanıt

merhaba sık okuyan biriyseniz normal tablet hiç önermem.

pdf ler düz metin ise (roman vs) 7 inç ve üzeri olan cihazlar (mesela paperwhite 5 veya kobo libra2) yeterli olur. pdf sayfa çevirme hızları vs de gayet iyiler. yalnız görme keskinliği sorunu olanlar için belki 8 inç modeller bir tık daha iyi olabilir. taşınabilirlik açısından da 7 inç ideal, küçük bir çanta gözü veya irice palto cebine sığıyor.

eğer iki kolonlu, grafikli, tablolu, resimli akademik makale/kitap okuyacaksanız bu ölçülerdeki cihazlarla okumak zor olur. bunun yerine arkadaşların da belirttiği 10 inç ve üzeri cihazlara bakmak lazım, Kobo ve Kindle'In yanı sıra farklı markalar da var ama ben şahsen bunlardan hiç kullanmadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ysahin2000 -- 9 Mart 2023; 9:19:5 >
  • sefa7887@gmail.com S kullanıcısına yanıt
    Yanınızda taşıyacaksanız 7 inç uygun. Ama evde ya da genelde kapalı mekanda kullanacaksanız Huawei diyorum. Gerçi Huawei çok şık kılıfı ve kalemi ile geliyor. iPad mini 6 var bende de ama kitap okumak için e kitap okuyuculardan başkası yalan. Ben yanımda çantamda boox leaf 2’yi taşıyorum. Bir de Huawei’ye olsun Boox’a olsun telegram kurulabildiği için kitapları gruplardan direkt olarak yükleyebilirsiniz. Bu da çok avantaj sağlıyor. Aynı zamanda maille de yollayabilirsiniz alabilirsiniz.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • sallagitsindostum S kullanıcısına yanıt
    Aslında iPad mini yi yanimizda götürüp yine o işi biraz görebiliriz Huawei gibi sanki insanın elinde bir tane olacak masraf olarak görmüyorum insanın kendisine yaptığı belkide en faydalı şey çünkü tozlanan kitaplar onları koyacak yer vs uğraşmak çok kötü

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • ysahin2000 Y kullanıcısına yanıt

Hocam Paperwhite 5 aldım. Aldığım satıcı biraz şüpheli. Yorumlarda ürünün çalıntı ya da iade ürünü olduğunu yazanlar var. Benim ekranda da jelatin yoktu açtığımda. Beni huylandırdı bu. Arkada da çiziğe benzer bir şey var ama tam çizik gibi de değil emin olamadım. Kutuyu açarken videoya çektim. Kindle larda jelatin oluyor mu normalde bilginiz var mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Di Zetemeno kullanıcısına yanıt

Hayırlı olsun, eğer sıfırsa hiç açılmamışsa zaten dış karton kutudan anlaşılır, en üstte çekince kopan bir şerit olmalı, ekranda değil ama komple bir şeffaf naylonu oluyor

ayrıca kindlelarda sıfır cihazların ekranı normal uyku ekranı gibi olmuyor, ilk kutudan çıkışa özel bir görüntü var ekranda sonrasında olmayan. ilk başta power düğmesine basınca cihaz açılıp kurulum ekranını başlatıyor,

youtube da unboxing paperwhite diye arattırın vardır kesin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ysahin2000 -- 9 Mart 2023; 23:13:35 >

Ayrıca amazon hesabınız varsa cihazı ilk açtığınızda bu hesapla ilişkilendirebilirsiniz eğer cihaz çalıntı vs ise zaten kaydedemezsiniz

Son olarak eğer satıcının sizi kandırdığına emin olursanız kim olduğunu yazın da başkası da aldanmasın

Aynen dediğiniz gibi çıktı hocam yabancı kutu açılım videolarını da izledim onlardaki gibi benim cihaz da. Amazon hesabına bağlanmakta da bir sorun yok. Arkadakiler de çizik değil sanırım iz. Reklamların görüntüsü kötü durmuyor sanırım kaldıramayacağım. Hem ekran koruyucu gibi görünüyor. Gerçi reklamı kaldırınca da ekran koruyucu konulabiliyormuş sanırım. Genel olarak memnun kaldım cihazdan.

Çok sevindim sorun olmamasına, amazon live chat muhtemelen reklamları kaldırır ama bu halinin de bir zararı yok dediğiniz gibi. Şahane bir cihaz ebat ve hız olarak güle güle kullanın

Teşekkürler hocam

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Şu üst menü kitap okurken kaybolmuyor mu hocam ya tam ekran okuyamıyor muyuz kitabı?

Şu Aa yazan, büyüteç olan yeri soruyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Di Zetemeno -- 12 Mart 2023; 20:49:43 >

Ekranın herhangi bir yerine dokununca gider o kısım

Tamam hocam o içinde yüklü gelen sözlüğün saçmalığıymış kendi yüklediğim kitapta hallettim o sorunu. Bir de şey soracağım bunda kobo'daki gibi sayfaları altta çıkan çubukla kaydırarak geçme özelliği yok sanırım? O özellik güzel oluyordu sayfaları bütün halinde görüyorduk.

Sayfalarda ileri geri gezinmeyi kastediyorsanız alt orta kısımda parmağınızı biraz yukarı kaydırırsanız sayfa değiştrme şeridi çıkacaktır

• Bilgisayardan kullanıyorum, memnunum.

Evet oldu hocam ama sanırım pdf lerde olmuyor

• Merhaba. Kobo Glo cihazım açılmıyor.Şarja takmama resetlemeye çalışmama rağmen hiç bir tepki vermedi. Farklı kablo, pc, ve şarj cihazları ile denedim ancak sonuç değişmedi. Uzun zaman önce Ebay'den almıştım. Benzer bir sorun yaşayıp çözüm bulan oldumu?

• BK2000 kullanıcısına yanıt

uzunca bir süre kaliteli kabloyla pc ye bağlı (1 gün mesela) tutunuz, eğer işe yaramadıysa mobileread sitesinde şöyle bir öneride bulunulmuş, umarım işe yarar:

HARD RESET (FOR KOBO AURA H2O AND GLO HD):

1. Turn it off first, press and hold the power button for 5 to 6 seconds;

2. Press and hold the power button;

3. With two fingers, simultaneously and repeatedly tap the bottom corners of the touch screen;

4. Continue to tap the corners repeatedly until the device begins to reset;

5. Complete the device setup after the reset completes.

• benim kobo da aynı şekilde bozuldu hocam. daha sonra şarja taktıktan sonra açmaya çalıştım bu sefer ekranda ince kılcal çizikler oluştu. ekran içten kırılmış diyorlar ama bilemedim. ekran yaptırma maliyeti de 2500 tutarmış.

şimdi cihaz boşta duruyor. ben de 100 tlye satayım dedim. ama bu sefer de aklıma kurt düştü. alan kişi ekranı yaptırıp cihazı benim hesabımla kullansa bana bir sıkıntı doğurur mu acaba? ne gibi bir şey yapabilir benim kobo hesabımı kullanarak? @ysahin2000 hocam bilir belki.

kobo cihazı kurarken ya d&r ya da rakuten kobo hesabı ile oturum açılıyor. hiç çevrimiçi kitap satın almadım ama eğer siz kob veya d&r hesabınızla kitap aldıysanız muhtemelen kredi kartı bilgisi de girmişsinizdir, kart bilgisinin cihazda tamamen tutulduğunu sanmıyorum ama en garantisi cihazı kurarken kullaındığınız d&r veya kobo hesabınızın şifresini değiştirmek, eğer kobo hesabınızda kayıtlı kredi kartı varsa bunu bilgisayar üzerinden silmektir.

• 
Sayfa: önceki 101102103104105
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.