Şimdi Ara

Knight Online ve Sunucularının Açılış Tarihleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
1
Favori
34.884
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bazı arkadaşlarımız 10 yıldan beri UsKO'da oynadıklarını iddia ediyorlar, bende 5 yıldır Helios'ta oynuyorum sanıyordum ki, uzun araştırmalarım sonucunda Helios'un 2012 yılında açıldığını öğrendim ve şok oldum. Çeşitli kaynaklar kullanarak yaptığım bu araştırmada Knight Online US tarihinin bütün serverlarının resmi duyuru ve açılış tarihlerini size sunuyorum. Bir daha ki sefere bu bilgilere dayanarak sallarsınız.

Knight Online US 14 Ağustos 2004 tarihinde 2 sunuculu Open Beta olarak başlatıldı.

Ares

14 Ağustos 2004

Diez

14 Ağustos 2004

Xigenon

1 Aralık 2004

Beramus

(Beta 18 Mart 2005) 25 Mart 2005

Cypher

11 Temmuz 2005

Olympia

24 Kasım 2005

Edana

20 Mart 2006

Manes

30 Haziran 2006

Pathos

31 Temmuz 2006

Logos

22 Kasım 2006

Ronark

6 Mart 2007

Girakon

31 Temmuz 2007

Akara

11 Kasım 2007

Carnac

(Beta 26 Şubat 2008 Carnac sadece Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, İngiltere ve Avustralya için açıldı)

Carnac East & West

21 Mart 2008

Ionia

21 Nisan 2009

Kronos

16 Ekim 2009

Helios

1 Mart 2012

Titan

23 Ekim 2012

Destan

27 Ekim 2012

Düzenleme: Son sunucu Destan eklenmiştir.Tags: ko ne zaman açıldı, knight ne zaman açıldı, knight online ne zaman açıldı, knight online ne zaman kuruldu, usko ne zaman açıldı, ares ne zaman açıldı, diez ne zaman açıldı, xigenon ne zaman açıldı, beramus ne zaman açıldı, cyper ne zaman açıldı, olympia ne zaman açıldı, edena ne zaman açıldı, manes ne zaman açıldı, pathos ne zaman açıldı, logos ne zaman açıldı, ronark ne zaman açıldı, girakon ne zaman açıldı, akara ne zaman açıldı, carnac ne zaman açıldı, ionia ne zaman açıldı, kronos ne zaman açıldı, helios ne zaman açıldı,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi S -- 28 Ekim 2012; 15:02:16 >

• emeğine sağlık eminimki bu konu sayesinde kimse yalan söyleyemicek ve meraklı olanların benim gibi merakı giderilcek :)
  • Teşekkürler, inşallah öyle olur.
  • Usko değilde knight deseler o zaman hak veririm 2004 ten öncede knight vardı ama usko değildi tabi
  • Teşekkürler güzel konu olmuş
  • Kaynağı edinebilir miyiz?
  • Server açılış tarihine bakarsak en çok 2006'da oyuncu varmışki 4 server açmışlarki zaten öyleydi. 2010 2011 de açılan server yok 2008 2009'da 1'er tane daha öncede söylediğim gibi bu oyun 2004-2007 aralarında oynanırdı şimdi boş
  • bi ara beramus 1-2-3-4 vardı 4 bile full çekiyordu arkadaş nasıl bi oyunduysa
  • quote:

Orijinalden alıntı: NeShTeR

Usko değilde knight deseler o zaman hak veririm 2004 ten öncede knight vardı ama usko değildi tabi

Evet, UsKO'dan önce MyKO var ChKO var, KoKO var JapKO var...

quote:

Orijinalden alıntı: KheanJaii

Server açılış tarihine bakarsak en çok 2006'da oyuncu varmışki 4 server açmışlarki zaten öyleydi. 2010 2011 de açılan server yok 2008 2009'da 1'er tane daha öncede söylediğim gibi bu oyun 2004-2007 aralarında oynanırdı şimdi boş

Doğru tespit.

• emeğine sağlık güzel konu
  • 2005 şubat ayında Ares'te PsYcHoAlonE isimli bi asasla başlamıştım oyuna. İlk oyun performansımı size şöyle özetleyebilirim: skiller ve statlar eşit dağıtılmış. Moradon'un dışına çıkmayı bilmeyen. 34 lvl olmuş ama hala silan, werewolf, orc hunter kesip ezik kasan bi charım vardı. Daha sonra yavaş yavaş oyunu öğrenince 2 adet sword breaker +7 fp 7 set gibi itemlere sahip olmuştum.

Sonra çok hatırlamıyorum sıkılıp başka char kasmış olabilirim ya da o zamanlar id'leri biz belirlemiyorduk id pass knight online tarafından veriliyordu ya da sadece pass'tı. Hatırlayamadım şimdi
  • Şimdi gelir 'eski oyuncular' ben 1 Aralık 2004'den beri xıgenonda oynuyorum diye , yanlış yaptın vermeyecektin tarihleri .
  • moruk eksik bilgi var açılış saatleri yok

iyi paylaşım müptelası var bu tarihlerin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Artı SIFIR

2005 şubat ayında Ares'te PsYcHoAlonE isimli bi asasla başlamıştım oyuna. İlk oyun performansımı size şöyle özetleyebilirim: skiller ve statlar eşit dağıtılmış. Moradon'un dışına çıkmayı bilmeyen. 34 lvl olmuş ama hala silan, werewolf, orc hunter kesip ezik kasan bi charım vardı. Daha sonra yavaş yavaş oyunu öğrenince 2 adet sword breaker +7 fp 7 set gibi itemlere sahip olmuştum.

Sonra çok hatırlamıyorum sıkılıp başka char kasmış olabilirim ya da o zamanlar id'leri biz belirlemiyorduk id pass knight online tarafından veriliyordu ya da sadece pass'tı. Hatırlayamadım şimdi

Şifreleri oyun kendisi atıyordu.
    Hala ezberimde duruyor.

• Malezya servere nami değer MyKO da öğrenmiştik oyunu. Sonra bir bırak bir başla derken kendimizi Heliosta bulduk. Nasıl bir lanettir bu
  • Güzel bilgi olmuş gerçekten.

Olympia yeniydi ben başladığımda, Kasım 2005 diyor demek o aralıklarda başlamışım

Ayrıca dikkatinizi çektiyse Kronos 2009 - Helios 2012.

3 sene aralıkla yeni SV açılmış, eskiden böyle miydi
  • quote:

Orijinalden alıntı: cgh0gy-

Şimdi gelir 'eski oyuncular' ben 1 Aralık 2004'den beri xıgenonda oynuyorum diye , yanlış yaptın vermeyecektin tarihleri .

Hiç yoktan destekli sallamış olurlar, kötü mü.

quote:

Orijinalden alıntı: Turkhes

moruk eksik bilgi var açılış saatleri yok

Aslında saatlerini de yazmak gibi bir niyetim de vardı fakat Amerika saatine göre olduğu için pek anlam ifade etmez diye yazmadım, ama sana bir kıyak geçebilirim, Olympia'da oynuyordun sanırım. Olympia: 24 Kasım 2005 10:49:25 AM

quote:

Orijinalden alıntı: W

Güzel bilgi olmuş gerçekten.

Olympia yeniydi ben başladığımda, Kasım 2005 diyor demek o aralıklarda başlamışım

Aslında Helios'ta açılmayacaktı hocam, Korlash serverların birleştirilme durumundan bahsetmişti resmi forumda. Helios'un açılması K2'nun son sömürgesiydi, davayı kaybedeceğini anlayınca yaptı tüm bunları, ki çoğumuz da farkına varmıştı zaten bu durumun.

• quote:

Orijinalden alıntı: S

quote:

Orijinalden alıntı: cgh0gy-

Şimdi gelir 'eski oyuncular' ben 1 Aralık 2004'den beri xıgenonda oynuyorum diye , yanlış yaptın vermeyecektin tarihleri .

Hiç yoktan destekli sallamış olurlar, kötü mü.

quote:

Orijinalden alıntı: Turkhes

moruk eksik bilgi var açılış saatleri yok

Aslında saatlerini de yazmak gibi bir niyetim de vardı fakat Amerika saatine göre olduğu için pek anlam ifade etmez diye yazmadım, ama sana bir kıyak geçebilirim, Olympia'da oynuyordun sanırım. Olympia: 24 Kasım 2005 10:49:25 AM

quote:

Güzel bilgi olmuş gerçekten.

Aslında Helios'ta açılmayacaktı hocam, Korlash serverların birleştirilme durumundan bahsetmişti resmi forumda. Helios'un açılması K2'nun son sömürgesiydi, davayı kaybedeceğini anlayınca yaptı tüm bunları, ki çoğumuz da farkına varmıştı zaten bu durumun.

Kaldı ki gereksiz de..

Zaten boş olan oyunda yeni server açacağına birleştirirsin.

• bılgı ıcın tesekkurler
  • quote:

Kaldı ki gereksiz de..

Zaten boş olan oyunda yeni server açacağına birleştirirsin.

İşte... Diyorum ya hocam, davayı kaybedeceğini anlayınca piyangolar, çekilişler yapılmaya başladı, üstünde de bir yeni server açınca kazanacağını kazandı adamlar gider ayak. Amaç para kazanmaksa istediği kadar gereksiz olsun, hiç bir şey ifade etmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi S -- 5 Ağustos 2012; 14:14:50 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.