Şimdi Ara

Km düşürülmüş araba satmışlar ne yapabiliriz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
1
Favori
1.697
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar 2011 yılında 2006 model caddy araç aldık araç aldığımızda 52.500 km yapmıştı. Gaziantep şahintaş servisine gitmişler babam ile arabayı göstermek için ancak yarın bakabiliriz demiş servis çok yoğundu. Serviste çalışan biri gelip aracı sistemde kontrol ettim bir hafta önce 50.000 bakımına bize gelmiş araç dedi. Araç sahibide servis faturasını göstermiş uyuşuyordu dedikleri babamda inanmış arabayı almış birkaç özel servise de gösterdik arabanın motoru iyi durumda falan dediler hiç şüphelenmeden arabayı kullandık. Geçen günlerde arabamızı satıp sıfır bir araç almak için niyetlendik bende arabayı bi kontrol edelim diyince gerçek ortaya çıktı arabanın 2009 yılında km geri sarılmış çıktı ortaya bugün tanıdık bir avukatla telefonda görüştü babam adam daha önce böyle bir durumla karşı karşıya geldiğini ve tek celsede kazandığını belirtmiş hafta içi babamı arayacak detaylı görüşecekler. Sizden öğrenmek istediğim bu konuda bişey yapılabilir mi? yapılırsa ne yapılır? üzerinden uzun süre geçtiği için bişey yapabileceğimizi düşünmüyorum ben

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Vatandaşın biri sizin gibi aynı mağduriyeti yaşamış mahkemeye vermiş aracı satan kişi ayıplı mal satmaktan yargılanmış para cezası verilmişti diye hatırlıyorum bi araştırmak gerek

• Tek celse imkansız.geçmiş olsun.

• Insallah hakkinizi alirsiniz , takipteyim..

• 6 yaşında dizel caddyi 50 inde sanmışsınız, bi de satın almışsınız...
    Km manyaklığı öyle bi seviyede ki, 4 yaşındaki araba da 100.000de 10 yaşındaki de...
    Piyasadaki araçların yarısı km düşürülmüş. Hatta muayeneye girmeden düşürüyorlar kmyi, 5664te de görünmüyor. Mahkeme süründürür sonuç alınır mı bilemem
  • http://m.milliyet.com.tr/ikinci-el-aracta-kilometre--gundem-2073584/

• eko33 E kullanıcısına yanıt
    Hocam aldığımızda 5 yaşındaydı sahibi araba memur arabasıydı ben aldığımda, bende çok kullanmadım dedi servise gidince servis bir hafta önce 50.000 bakımına geldi demiş sahibide faturayıda görünce oda inanıp almış

• kesinlikle kazanırsız.emsalleri var bir sürü.
  • 5 senede farketmediyseniz sorun yok.
  • Hocam kazanırsak neyi kazanacaz şimdi bu yüzden arabayı satamadım değeri düştü maddi zararımı ödeyecekler mi ödeselerde ne kadar öderler varmı bilginiz?

• bi emsal dava var.araci geri satın aldıgınız kisiye iade edebiliyorsunuz.paranızı geri aliyorsunuz.
  • Hocam piyasa değeri çok değişti benim aldığım parayı bana iade ederse şimdi pertlisi ancak gelir

• Almadan once iyi inceleyecekti baban kardesim. Bu durumda buyuk ihtimal arac iade edilir e tabi buda saticinin isine gelir cunku piyasa yukseldi. Ne kadar dusurmusler?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Emre-45 E kullanıcısına yanıt
    80000 kadar geri sarmışlar

• Aman dikkat bi kazık da avukattan yemeyin

• Kimseye güven olmuyor zaten memlekette herkes bi fırıldak peşinde :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Z. Acar

80000 kadar geri sarmışlar

Km sini 80.000 kadar arttirin. En fazla 1-2 bin lira zarariniz olur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Emre-45 E kullanıcısına yanıt
    İnternetteki ilanda hemen değiştirdim zaten kilometreyi. fiyatıda aşağı çektim aslında derdim 2000-3000 değil. Satan adam cezasını çeksede yeterli benim için

• Bir halt olmaz hocam bırakın mahkeme işlerini vs olan hem zamaniniza hem de sinirinize olur...buradaki çoluk çocuğun lafina bakıp da hareket etmeyin.biri de demişki mahkemeyi kazanırsınız aracı iade edip paranızı alırsınız...allahım aklıma mukayet ol...yapacağınız tek şey kazık yediğinizi kabullenip aracın fiyatını 2,3 bin tl düşürüp satmak ve bu işi kafaya takmamak.dünyadaki kaziklanan ilk insan siz değilsiniz,son da olmayacaksınız malesef...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • O işten birşey çıkmaz bizzat şahidim 2 kişinin sonuç alamadığına. Hatta birisi çok yakın arkadaşım sarıdan çıkma symbol satmışlar km si toplamda 650 bin falan düşürülmüş 3 ayrı muayenesinde görülen rakamlara göre. Dava açtılar dava düştü hatta bahsettiğim arkadaş direk savcıya çıktı durumunu izah etmeye ama yine sonuç yok. Savcı aracı almadan araç hakkındaki herşeyi araştırmak alıcının sorumluluğu, aracın devrini alırken malı görerek bilerek ve kontrol ederek aldığınızı kabul etmişsiniz demiş. Ayıplı mal olayına gelince görmek isteyen herkes bu ayıbı görebilirdi 5664 e mesaj atmak yeterli ve bunu yapmadıysanız sizin ihmaliniz söz konusu sonuçta bu mesajı atmanızın önünde hiçbir engel yok. Maalesef ki hırsızın hiç suçu yok bizim kanunlarımıza göre.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.