Şimdi Ara

Klon Vu+ Solo2( Yalnızca klon cihazlar ) (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.393
Cevap
25
Favori
90.336
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İsteyen klon alır isteyen orjinaal

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İşin içine satıcılar girdimi malesef böyle oluyor

Ben Dreambox'ımı orjinal aldım ve o şekilde sattım. Almak istediğim Vu+Soloyuda orjinal alacağım ve satarsam orjinal diye satacağım. Bu bir tercihtir / bütçe meselesidir isteyen Orj. alır kullanır satar, İsteyen Clon takılır.

Konu "Klon Vu Solo2 ler" diye açılmış ve fiyatından donanımına kadar bir dünya bilgi verilmiş. Konuya açan satıcı değil, tedarikçi değil. Fakat konuyu çığrından çıkaran Orj. Vu+ satıcısı...

Ben Ayberk gibi firma sahibi olsam, burada "Orj. Vu+ ile Clon Vu+ ların kıyaslaması" gibi bir başlık açar eleştirimi öyle yapardım....Hem forum Sahibi (İmaj Team) Hemde Firma sahibi (Uydu Market) biri statüsüne göre davranmalıdır. Tabi niyet başka ise ona bir yorum yapamam.....

• Aynen katılıyorum.

Özellikle orijinal solo2 ile klon solo2 'nin karşılaştırılması çok yerinde bir öneri...

@bora2004 nick'li bir üye arkadaşımız, klon solo2 cihaz sipariş verdiğini ve cihaz geldiğinde bu başlık altından bir inceleme yayınlayacağını belirtmişti... @bora2004 incelemesi yazısı ile ürün kullanıcıların kafasında şekillenecektir.

Ayrıca, ben ağustos başında fuar izlenimlerime kısaca değinmiştim. Malum cihazı emanet, konsinye tarzı ile kısa süreli almak mümkün olmadığı için, fuarda yarım saat içerisinde neler gözlemlediysem onu aktarabildim ancak... Transcoding işlevi ile ilgili bize bir show yapılmıştı ve show esnasında ben takılmalar gördüm. Belki, oradaki net altyapısı sorunluydu...

Herneyse... Belki de orijinal cihazlarda transcoding normal çalışıyordur.

Bu başlık mevzuundan anlaşılacağı üzere, bizleri orijinal cihazlar ilgilendirmiyor.

Saygılar, sevgiler.

• Transcoding nedir? Bilgilendirir misiniz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kef14

Transcoding nedir? Bilgilendirir misiniz?

Hocam tabiki bilgilendiririm. Yalnız inceleme konusu olan klon solo2'ler konusu amacından uzaklaşıyor. Daha öncede bu başlık altından Cloud Ibox ile ilgili sorularınız oldu. Konu dışına çıkılmış olmasına rağmen, kırılmayın diye yanıtlamıştım. Yani kısaca sizden tüm arkadaşlardan dileğim, konuya bağlı kalabilirsek, bu cihazı edinecek arkadaşlar için, bu konu başlığı iyi bir rehber olacaktır.

Yani transcoding daha detaylı ve ayrı bir inceleme başlığı yapılması gereken bir uygulamadır.

Ancak yine de uygulama hakkında detaya girmeden ve somutlaştırılmış bir örneklem ile açıklamaya çalışayım;

Diyelimki, evinizden uzaktasınız. Evinizdeki cihaza net ortamını kullanarak, herhangi bir aygıt( PC yada mobil aygıtlar olabilir ) üzerinden bağlanıp yayın izleyebilirsiniz.

Transcoding konusunun detaylarına girilmemesi dileğiyle...

Saygılar, sevgiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanguzel_ -- 19 Kasım 2013; 16:26:46 >

• Konu işlemciler üzerine ve Vu+' lar üzerinde olduğu için kişisel görüşümü yazayım.

1. Vu+ Solo2 kullanıcısıyım. Transcoding' in iyi çalışmadığı söylenmiş. Bu benim açımdan doğru değil. Şu ana kadar kullandığım orjinal, Vti ve BH imajlarında hiç sıkıntısız transcoding' i çalıştırdım ve hatta hergün kullanıyorum. Hem tablet, hem cep telefonu hem de işyerinden PC ile sorunsuz bir şekilde bu uygulamayı kullandım. Belki belirtildiği üzere upload yetersizliği takılmalara sebebiyet verebilir ama bende 50 Mbit Superonline Fiber bağlantısı var ve sıkıntım yok.

2. İşlemciler üzerine MIPS üzerinden gidilerek bu işlemcilerin DMM' nın kullandığı işlemcilerinden çok da hızlı olmayabileceği iddiası var.

Burada işlemcinin gerçek hızından bağımsız 2 cihaz arasındaki DMM ve Vu+ benchmarklarına bakmak gerekir. Eğer benchmark olmayacaksa, yapılamıyorsa, bir cihazın hızı 400 ve diğerinin hızı 500 küsür denerek, hız fazla artmamış çıkarımı yapılamaz. Çünkü işlemcide hızdan daha önemli olan şey işlemci mimarisidir. Tampon bellek miktarları, veriyolu genişliği, çekirdek sayısı ve kullanımı vb. gibi onlarca parameter var. Bunların her birini kıyas yapacağımız işlemcileri karşı karşıya getirerek tablolar vasıtasıyla ölçemeyiz, benchmark şarttır. Benchmark yapamıyorsak, o zaman kullanıcı deneyimine bakmak gerekir.

İşlemcilerin MIPS üzerinden gösterilip gösterilmemesi de önemsiz. Bir dönem AMD daha iyi bir mimari tasarımla Intel' in saat hızı farkına kendi işlemcilerini 2800+ şeklinde isimlendirerek satmıştı. Aslında ikisinin benchmark puanları da birbirinin aynıydı, hatta bazen AMD, Intel' i geçiyordu. Burada AMD' nin kendi işlemcisini bu şekilde etiketlemesi ahlaki bir zaafiyet değildir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BD91AF42D -- 19 Kasım 2013; 17:26:33 >

• sonunda konunun normal seyrine dönmesine sevindim

orgi solo2 simulatörü kullanmış biri olarak cihaz serimi seri
    enigma2 restart yapılınca 5 saniyede cihaz açılıyor
    reboot yapınca 20-25 saniye arası cihaz açılıyor
    ccihazın ram çok geniş birde eski ramleri bilemem yenisi ddr3 olması gerek 1gb gibi bir değeri var sanırsam
    bunuda göz önünde bulundurursak çift çekirdek serkan beyin dediği gibi olsa 550mhz çift çekirdek var akıcılık serilik yağ gibi bunu belirteyim

clon aynı birebir kopya olursa aynı akıcılık aynı serilik ondada olur sonuçta clon çıkartacak yerin orjinal solo2 yi fason olarak ürettiği söyleniyor buda eklenince clon ile orjinal arasında kalite farkı olacağını sanmıyorum

ben rengimi clon dan yana kullanıp daha uyguna daha hesaplısına kaçacağım
    garantisi olmasın bozulursa birtane daha alırım nasılsa ucuz elektronik işi garanti ye bakmıyor aaaa bunun garantisi vardı nasıl bozuldu gibi şeyler sökmüyor , ürün bozulmayacak garantisi değil yani, garanti sadece ürün bozulursa şu süre içinde belli şartlara bağlı kalarak onarım tamirat yada yenileme sunuyor

200 dolar bandına oturunca cihazı ancak öyle alırım yani mart nisan gibi beklemedeyim

quote:

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

quote:

Transcoding nedir? Bilgilendirir misiniz?

Hocam tabiki bilgilendiririm. Yalnız inceleme konusu olan klon solo2'ler konusu amacından uzaklaşıyor. Daha öncede bu başlık altından Cloud Ibox ile ilgili sorularınız oldu. Konu dışına çıkılmış olmasına rağmen, kırılmayın diye yanıtlamıştım. Yani kısaca sizden tüm arkadaşlardan dileğim, konuya bağlı kalabilirsek, bu cihazı edinecek arkadaşlar için, bu konu başlığı iyi bir rehber olacaktır.

Yani transcoding daha detaylı ve ayrı bir inceleme başlığı yapılması gereken bir uygulamadır.

Ancak yine de uygulama hakkında detaya girmeden ve somutlaştırılmış bir örneklem ile açıklamaya çalışayım;

Diyelimki, evinizden uzaktasınız. Evinizdeki cihaza net ortamını kullanarak, herhangi bir aygıt( PC yada mobil aygıtlar olabilir ) üzerinden bağlanıp yayın izleyebilirsiniz.

Transcoding konusunun detaylarına girilmemesi dileğiyle...

Saygılar, sevgiler.

transcoding dedikleri bir çeşit streaming gibi geliyor bana eğer öyleyse ve gelişmiş bir ayar yeri varsa 20kb/s hızda biraz kaliteden ödün vererek hd bir yayını karşıya izletebiliriz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acemilinux -- 19 Kasım 2013; 17:26:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Apache40

Konu işlemciler üzerine ve Vu+' lar üzerinde olduğu için kişisel görüşümü yazayım.

2. İşlemciler üzerine MIPS üzerinden gidilerek bu işlemcilerin DMM' nın kullandığı işlemcilerinden çok da hızlı olmayabileceği iddiası var.

Burada işlemcinin gerçek hızından bağımsız 2 cihaz arasındaki DMM ve Vu+ benchmarklarına bakmak gerekir. Eğer benchmark olmayacaksa, yapılamıyorsa, bir cihazın hızı 400 ve diğerinin hızı 500 küsür denerek, hız fazla artmamış çıkarımı yapılamaz. Çünkü işlemcide hızdan daha önemli olan şey işlemci mimarisidir. Tampon bellek miktarları, veriyolu genişliği, çekirdek sayısı ve kullanımı vb. gibi onlarca parameter var. Bunların her birini kıyas yapacağımız işlemcileri karşı karşıya getirerek tablolar vasıtasıyla ölçemeyiz, benchmark şarttır. Benchmark yapamıyorsak, o zaman kullanıcı deneyimine bakmak gerekir.

İşlemcilerin MIPS üzerinden gösterilip gösterilmemesi de önemsiz. Bir dönem AMD daha iyi bir mimari tasarımla Intel' in saat hızı farkına kendi işlemcilerini 2800+ şeklinde isimlendirerek satmıştı. Aslında ikisinin benchmark puanları da birbirinin aynıydı, hatta bazen AMD, Intel' i geçiyordu. Burada AMD' nin kendi işlemcisini bu şekilde etiketlemesi ahlaki bir zaafiyet değildir.

Harika...

Tamda istediğim gibi bir değerlendirme !

Konuyu oldukça objektif bir gözle ele almışsınız. İşte bu zemin üzerinden bazı detaylara girilebilir şimdi... Konu başlığını dikkatli incelediğinizi anladım.

İşlemci hızlarının detaylarına daha sonra gireriz.

Ancak burada şimdi asıl üzerinde durulması gereken husus, uydu cihazlarında bahsettiğiniz benchmark'lar yapılamayınca, manipülasyona açık bir alan haline geliyor. Ardından abartılı bir çok teknik değer açıklanıyor.

Yine Vu+ lar üzerinden birkaç örnek vereyim.

UNO cihaz ilk çıktığında, flash bellek kapasitesini, 512 MB. olarak açıklandı. Konuyu tüm forumlarda dile getirdim. En sonunda 128 MB. flash bellek olduğunu kabul etmek zorunda kaldılar. Birde sağda solda cihazların karşılaştırma tablolarını yayınlamıyorlar mı !? Tam allahlık adamlar yani...

Ama PC alanında kullanılan parçalarda böyle abartılı açıklamalar yapılsa, anında çürütülür. Böyle olduğu bilindiği içinde, abartılı veriler açıklanmaz. Belki dolambaçlı olarak iyi güçlü gösterme çabası olabilir. Ancak konu hakkında kaba fikre sahip olanlar, neyin ne kadar doğru olduğunu kestirebilir. Yani kısaca; PC alanında kullanılan parçalarda, bu abartılı veriler ile piyasa çıkılmaz.

Ama uydu sektörü öyle değil maalesef... Her türlü manipülasyon ver çarpıtma itina ile yapılır.

Tekrar Vu+'ya dönecek olursak; Ultimo cihazda da 128 MB. flash bellek vardır. Merak eden arkadaşlar baksın, kaç MB. ilan edilmiş.

Daha işin içinde kullanıcıların bi haber olduğu VRAM konusu var. Var, var, var oğlu var. Bu konuları örnek verip, konunun dağılmasını istemem.

Velhasılı kelam, chipset konusuda aynı şekildedir. Ben kullandığım cihazda gerçek hıza bakarım. Gerçek hız ise, kullandığın cihazın işlemcisinin hızı ile doğru orantılıdır. Klon solo2'nin hızını, 800se cihazın hızı ile karşılaştırdığımda, biraz daha hızlı olduğunu söyleyebilirim. Birilerinin iddia ettiği gibi 1300 Mhz. hız kesinlikle sözkonusu değildir yani...

Son olarakta ahlaki zafiyet üzerine; abartılı teknik verilerle ile kullanıcıları etkileyen her türlü satış çabası, ahlaki bir zafiyettir. Öyle ki, bu konu zaman zaman firmaların bir birlerini mahkemeye vermesi sonucuyla bile karşı karşıya kalınabilmektedir.

İşte veriler abartılı olunca, meydanda boş olunca, bu tip üst düzey cihazlar ile zorlu izlemelerin kolaylaştırılması ve konforlu hale getirilmesi ile yüksek kar marjları ile çalışan bir sektör haline geliyor.

Konunun tamda burası itibariyle, aynı işlevleri klon cihazla elde edebiliyorsam, orijinaline neden daha fazla ödeyeyim. Kendi adıma böyle düşünüyorum.

Konu başlığının amacı da budur zaten...

Saygılar, sevgiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanguzel_ -- 19 Kasım 2013; 18:16:46 >

• serkanguzel_ kullanıcısına yanıt
    sayın serkangüzel,elıne beynıne sağlık,düşüncelerımızı dıle getırdığın ıçın!!

bız vede bızler gibıler yola duşen bır taşı kaldıranıda, vede yola taş doşeyıp lastık patlasın tamır edeyım de cebım dolsun düşüncesınde olanları, yazdıklarından çök ıyı anlıyoruz..

bır harf oğretebıleyım dıye bılgisını paylaşanlara (yanlışta osa bıle ?) @serkanguzel_ ıçten teşekkürlerımızı bır borç olarak arz ederız..

muammer ekşıoğlu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 2eksi2 -- 20 Kasım 2013; 11:14:00 >
  • valla şimdiye kadar hiçbir şeyin çakmasını almadım..ucuz olacak diye garantisi olmayan arkasında bir firma olmayan yazılım desteğinin olduğunu kimsenin bilmediği bir cihazıda alıp ondan sonra sorunlarıyla uğraşmaktansa orjinalini almak herzaman daha iyidir..klondur birebir aynısıdır demenin hiçbir mantığı yok..görüyoruz ondan sonra forumlarda mağdur olanları..tabi ucuz olacak kullanılan malzeme kalitesi işçilik hiçbir arge çalışması yapmamış hazıra konmuş uyanık çinliler insanlara bu malları orjinali ile aynı mal diye her ortamda lanse ederek buna inanan insanlara satmaktadır..ben kimsenin yanında ve karşısında değilim ve tarafsız bir bölgeden düşüncelerimi yazmaktayım....bende solo2 kullanıcısıyım ve şu çakma cihazın çıkmasını herkezden çok istiyorum..çıksında alanların ne durumda olduğunu görelim..ortalama klon cihazın maliyeti herşey içinde 500tl civarına gelecek benim hesabıma göre..850tl zaten burdaki fiyatı..ayrıca peşin para vereceksin burda 12 aya kadar taksit seçeneğide var..ne olduğunu bilmediğin bir ürüne vereceksen bu parayı senin tercihindir..benim düşüncelerim bunlar..katılırsınız katılmazsınız sizin bileceğiniz birşey ama saygı duymanızı beklerim..ben herkezin düşüncesine saygı duyuyorum..herkez kendi düşüncesini paylaşması gayet medenice birşey ama birbirimize saygısızlık yapmayalım arkadaşlar..bırakın herkez fikrini yansıtsın..herkeze hayırlı günler..

• Geçen gün uydu konusunda turkey de(anladınız umarım hangi site) tanınan bir sitede bu klon vu başlığını gördüm, birkaç kişi bişiler yazdığı anda sitede başlığı çöp deyip kapadı. Sonra dikkat edince gördüm, SİTE yöneticileri firmanın satış temsilcisi.
    Normalde klon cihaz almam ama bu çocukça tavirlarindan sonra bende klon solo2 beklemeye kararverdim.
    Daha bir allahin kuluda çıkıp klon solo2 ile orjinalini karşılaştırmamis, sadece kötü, niye anlatan yok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: abilgen73

valla şimdiye kadar hiçbir şeyin çakmasını almadım..ucuz olacak diye garantisi olmayan arkasında bir firma olmayan yazılım desteğinin olduğunu kimsenin bilmediği bir cihazıda alıp ondan sonra sorunlarıyla uğraşmaktansa orjinalini almak herzaman daha iyidir..klondur birebir aynısıdır demenin hiçbir mantığı yok..görüyoruz ondan sonra forumlarda mağdur olanları..tabi ucuz olacak kullanılan malzeme kalitesi işçilik hiçbir arge çalışması yapmamış hazıra konmuş uyanık çinliler insanlara bu malları orjinali ile aynı mal diye her ortamda lanse ederek buna inanan insanlara satmaktadır..ben kimsenin yanında ve karşısında değilim ve tarafsız bir bölgeden düşüncelerimi yazmaktayım....bende solo2 kullanıcısıyım ve şu çakma cihazın çıkmasını herkezden çok istiyorum..çıksında alanların ne durumda olduğunu görelim..ortalama klon cihazın maliyeti herşey içinde 500tl civarına gelecek benim hesabıma göre..850tl zaten burdaki fiyatı..ayrıca peşin para vereceksin burda 12 aya kadar taksit seçeneğide var..ne olduğunu bilmediğin bir ürüne vereceksen bu parayı senin tercihindir..benim düşüncelerim bunlar..katılırsınız katılmazsınız sizin bileceğiniz birşey ama saygı duymanızı beklerim..ben herkezin düşüncesine saygı duyuyorum..herkez kendi düşüncesini paylaşması gayet medenice birşey ama birbirimize saygısızlık yapmayalım arkadaşlar..bırakın herkez fikrini yansıtsın..herkeze hayırlı günler..

Tabiki... Aynen katılıyorum.

Herkes fikrini yazmalı. Zaten forumlar bunun için var.

Ben çok eskiden beri klon cihazlar kullanırım. Hiç bir sakıncasını görmedim. Birilerinin iddia ettiği gibi, donanımsal bir mağduriyette yaşamadım. Teknoloji çok hızlı değiştiği için, cihaz kullanım süreleri de kısaldı. Dolayısı ile klon cihaz kullanmakla, cihazlara daha az para harcamış oluyorum.

Kısaca daha önce belirttiğim gibi, orijinal cihaz kullanmak isteyen, orijinal kullansın, mutlu huzurlu uyusun.

Bizler gibi klon cihaz alıp kullanmak isteyenlerde fiyat/performans oranından memnun olsun.

Geçmişte kullandığımız klon Dreambox'lardan son derece memnun olduk. Bu forumda klon HD dreambox'larla ilgili açılan başlıklarda, bilgilerimizi paylaştık, hala da paylaşırız. Yani klon cihaz edinimi ve kullanımı, bugünün konusu değildir. Zaten bir tedirginlik olsaydı, kullanıcı olarak başta bizler tedirgin olurduk.

Geçmişte klon dreambox'larla ilgili konu başlığı açılıp, sayfalarca görüş alış verişi yapıldığında, orijinal Dreambox getirten, Kaya Center, Karadağ uydu gibi firmalar, bu konu başlıklarından rahatsız olmadılar. Adamlar çıtır çıtır orijinal cihazlarını sattılar. Klonlar da çıtır çıtır satıldı. Yani kimse rahatsız olmadı.

Fakat klon solo2 ile ilgili konu başlığı açtıktan sonra, bir sürü ipe sapa gelmez, dayanağı olmayan kötüleme yapılmaya çalışılıyor. Yani bir kaygı olduğunu anlayabiliyorum.

Klon solo cihazın fiyatına gelince; cihaz şu anki fiyatı ile satın alınamaz zaten... Ancak yılbaşından sonra yeni bir fiyat düzeltmesi yapılacak bu cihazlarda... Benim tahminim 160 - 180 dolar bandına oturacaktır. Yani her zamanki klon - orijinal fiyat zamini olan 1/3 fiyat zeminine gelecektir.

Üretici ve perakendeci açısından malı fiyatlamak kolay değildir. Rakip malların fiyatı ve mala olan talep gibi piyasa gerçeklerine göre, malın fiyatı oluşur her zaman...

Uzak doğu klon mallarla doludur. Klon orijinal fark etmeden iyi mal, iyi paradır.

Klon - orijinal ayrımının oluşmasına bir yerde markacılar sebep olmaktadır. Çünkü markacıların çok yüksek kar marjarı ile çalışmak istemesi nedeniyle, bire bir aynı özellikli malı ruhsatsız piyasaya sürenler çıkmıştır. Dünyada elektronik ürünlerin fason üretim üssü Çin'dir. Markacıya siparişi fason imalat ile üretilir. Markacı malını aldıktan sonra, fason üretim tesisleri boş mu yatacak. İşte aynı malların işletim ruhsatı olmayanları piyasayı kaplayacak. Yani mallar donanımsal olarak bire bir aynıdır. Klonların eksikliği işletim ruhsatının olmamasıdır. İşletim ruhsatı konusu yazılımla alakalı olduğu için, çok rahat bir şekilde aşılabilmektedir.

Velhasılı kelam, klon cihazlarla ilgili açılmış bir konu başlığına gelip klon cihaz almayın diye tartışma yaratmaya çalışmak, başlı başına absürd bir durumdur. Zaten konu başlığında açıkça yazıyor klon olduğu...

Saygılar, sevgiler.

• quote:

Orijinalden alıntı: gidakontrol

Geçen gün uydu konusunda turkey de(anladınız umarım hangi site) tanınan bir sitede bu klon vu başlığını gördüm, birkaç kişi bişiler yazdığı anda sitede başlığı çöp deyip kapadı. Sonra dikkat edince gördüm, SİTE yöneticileri firmanın satış temsilcisi.
    Normalde klon cihaz almam ama bu çocukça tavirlarindan sonra bende klon solo2 beklemeye kararverdim.
    Daha bir allahin kuluda çıkıp klon solo2 ile orjinalini karşılaştırmamis, sadece kötü, niye anlatan yok
    @gidakontrol

orada ver gazı ver gazı millet yığılsın ballandıra ballandıra anlatmalar falan serkan bey uğradımı doğru yanlış ne varsa dökülmeler
    bu aralarda yeni bir cihaz çıkacakmış onun ballandırma safhası var

bir çok kere dediler klonlara yazılım desteği olmaz diye küçük bir değişiklik ile orginal yazılımları kullanıyorlar
    clon dream cihazlar yada clon vu cihazlar enigma2 den başka sistem kullanıyormu hayır orjinale gelen onada geliyor
    zamanında dm cihazların clonları çıktığında millet göbek atmıştı ilk 500s ler neden
    45 dolara al ozamanın parası ile 75 lira , 200 liraya sat

vergi verilmiyormuş devlet zarar ediyormuş

gümrükte çalışanlar o cihazların piyasasını sizden bizden iyi biliyor girişte vergiyi koyarlar üzerine

yılbaşı geçsede bi clonlansak bakalım nasıl olacak :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acemilinux -- 21 Kasım 2013; 0:38:09 >

• quote:

Orijinalden alıntı: acemilinux

@gidakontrol

orada ver gazı ver gazı millet yığılsın ballandıra ballandıra anlatmalar falan serkan bey uğradımı doğru yanlış ne varsa dökülmeler
    bu aralarda yeni bir cihaz çıkacakmış onun ballandırma safhası var

bir çok kere dediler klonlara yazılım desteği olmaz diye küçük bir değişiklik ile orginal yazılımları kullanıyorlar
    clon dream cihazlar yada clon vu cihazlar enigma2 den başka sistem kullanıyormu hayır orjinale gelen onada geliyor
    zamanında dm cihazların clonları çıktığında millet göbek atmıştı ilk 500s ler neden
    45 dolara al ozamanın parası ile 75 lira , 200 liraya sat
    sözüm yukarıdaki mesajlarda orjinal cihazı sahiplenene orjinali sahiplen ama milleti illa orjinal alın diye sıkıştırma, siz hiçmi clon dm cihaz satmadınız peynir ekmek gibi sattınız hemde , peki ozamanlar çıkıp buralarda dm cihazlara sahip çıkalım dedinizmi dediyseniz gösterin bunlar harbi sahip çıkmış diyelim

ben biliyorum neyin ne olduğunu , vergi verilmiyormuş devlet zarar ediyormuş

gümrükte çalışanlar o cihazların piyasasını sizden bizden iyi biliyor girişte vergiyi koyarlar üzerine

yılbaşı geçsede bi clonlansak bakalım nasıl olacak :)

.... soru taşınmıştır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tekniking -- 20 Kasım 2013; 19:39:21 >

• Klon konusu daha ucuza, daha düşük kalitede, merak, hobi vb gibi nedenlerden ötürü tercih edilmektedir. Orijinal cihaz tercih etme konusuda kaliteli ürünü, hakkını vererek satınalmak, yine merak ve hobi amaçlı tercih edilmektedir. Burda her iki tarafın konuya bakış açısına saygı duyulmalıdır. Türkiye'de ilk 500hd sim 2, 500hd ferrari, 800se ferrari, 800se sim 2, 800se a8p, vu solo ferrari, vu duo ferrari, vu uno ferrari, cloud ibox cihazlarını hobi amaçlı getiren test eden ender kişilerden biriyimdir sanırım:)

Forumlarda dreambox klonlarının incelemelerini paylaşmışımdır. Vu klonlarını Türkiye distribütöründeki arkadaşlarıma duyduğum saygıdan dolayı paylaşım yapmamışımdır. Kendileri gerek servis gerek yazılım konusunda bu sektörde bu işi gönülden ve profesyonelce yapan kişilerdir.

Orijinal cihaz satış fiyatı hariç her zaman klon cihazlardan iyi olacaktır bunu tartışmaya gerek yok. Fakat klona karşı olan kişilerede şunu söylemek isterimki klon satın alan kişilerde her zaman bu cihazların dezavantajlarını bilerek yukarda bahsettiğim sebeplerden ötürü tercih edeceklerdir.

Bu zamana kadar getirdiğim test ettiğim hiçbir klon cihaz bozulmamıştır. Klon cihaz kullanmak yabancı dil, bilgisayar bilgisi, vb gibi hususlar gerektirir. Bu konu biraz merak hobi uzmanlık gerektirir.

Bu verdiğim bilgiler ışığında uydu severler kendilerine uyan seçeneği tercih edebilirler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bora2004 -- 20 Kasım 2013; 20:58:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bora2004

Klon konusu daha ucuza, daha düşük kalitede, merak, hobi vb gibi nedenlerden ötürü tercih edilmektedir. Orijinal cihaz tercih etme konusuda kaliteli ürünü, hakkını vererek satınalmak, yine merak ve hobi amaçlı tercih edilmektedir. Burda her iki tarafın konuya bakış açısına saygı duyulmalıdır. Türkiye'de ilk 500hd sim 2, 500hd ferrari, 800se ferrari, 800se sim 2, 800se a8p, vu solo ferrari, vu duo ferrari, vu uno ferrari, cloud ibox cihazlarını hobi amaçlı getiren test eden kişiyimdir sanırım:)

Forumlarda dreambox klonlarını incelemelerimi paylaşmışımdır. Vu klonlarını Türkiye distribütöründeki arkadaşlarıma duyduğum saygıdan dolayı paylaşım yapmamışımdır. Kendileri gerek servis gerek yazılım konusunda bu sektörde bu işi gönülden ve profesyonelce yapan kişilerdir.

Orijinal cihaz satış fiyatı hariç her zaman klon cihazlardan iyi olacaktır bunu tartışmaya gerek yok. Fakat klona karşı olan kişilerede şunu söylemek isterimki klon satın alan kişilerde her zaman bu cihazların dezavantajlarını bilerek yukarda bahsettiğim sebeplerden ötürü tercih edeceklerdir.

Bu zamana kadar getirdiğim test ettiğim hiçbir klon cihaz bozulmamıştır. Klon cihaz kullanmak yabancı dil, bilgisayar bilgisi, vb gibi hususlar gerektirir. Bu konu biraz merak hobi uzmanlık gerektirir.

Bu verdiğim bilgiler ışığında uydu severler kendilerine uyan seçeneği tercih edebilirler...

Objektif yaklaşım ve değerlendirme için teşekkür ederim.

Klon vu+ incelemelerini satın alanlar olarak, hep birlikte yapacağız inşallah...

• cloud ibox 2 ve solo 2 klonlar yolda dostum geliyorlar...

cihazlar hakkında forumda azda olsa görüşlerimi sizlerle paylaşırım...

detaya girdiğinizde hep bu işin ticaretini mi yapıyorsun diyerek sorgulandığımdan artık çok ender inceleme yapıyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: bora2004

cloud ibox 2 ve solo 2 klonlar yolda dostum geliyorlar...

cihazlar hakkında forumda azda olsa görüşlerimi sizlerle paylaşırım...

detaya girdiğinizde hep bu işin ticaretini mi yapıyorsun diyerek sorgulandığımdan artık çok ender inceleme yapıyorum...

Sizi çok iyi anlıyorum.

Ayrıca getirdiğiniz klon cihazlar ile ilgili paylaşımlarınızın birçoğunu okudum.

Siz paylaşabildiğinizi yada paylaşmak istediğiniz kadarını paylaşınız. Önemli olan kullanıcılara doğru ve objektif bilgiler verebilmektir.

Saygılar, sevgiler.
  • Yıllardır dreambox klonları, yazılım, plugin, soru ve sorunları tf de dahil bir çok forumlarda paylaşıldı. Bir çok yerde klonları halen satılıyor (uydu Market dahil)

Ama vu'ya gelince sanki kendi markaları gibi bazıları sahiplenmeye çalışıyor.

Bırakın abicim isteyen istediğini alsın.

• quote:

Yıllardır dreambox klonları, yazılım, plugin, soru ve sorunları tf de dahil bir çok forumlarda paylaşıldı. Bir çok yerde klonları halen satılıyor (uydu Market dahil)

Ama vu'ya gelince sanki kendi markaları gibi bazıları sahiplenmeye çalışıyor.

Bırakın abicim isteyen istediğini alsın.

Mevcut durumu çok iyi özümsediğiniz için tebrik ediyorum.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.