Şimdi Ara

Klimada manuel mi, elektronik mi? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
0
Favori
1.407
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • klima görevini yapsında manuel elektronik farketmez..
  • benım kafadakı ınsanlar ıcın arabadakı klima gereksiz ve klima motoruda gereksız güç kaybı hatta ağırlık oldugundan yanıtlamasam daha doğru olur sanırım
  • Otomatik klimada size sadece bir kere sıcaklık değerini girmek gerekiyor. Örneğin, 27 dereceyi girdiniz.

Yaz veya kış hiç farketmiyor hep aynı sıcaklık. Oh, puh demeye gerek yok. Ayarladığınız sıcaklık değeri sabitleniyor.
  • elektronik, daha kullanışlı
  • Elektronik (görüntü güzelliği) ve otomatik (kullanışlılık) tercihimdir.
  • Bence çok önemli bir donanım değil ama otomatik olması daha iyi,
    neticede otomatik klimayı manuel modda kullanabiliyorsunuz, ama manuel klimayı "otomatik" modda kullanamıyorsunuz.
  • Elektronik tabikide. Özellikler elektronik klimanın avantajı kışın daha iyi anlaşılır.
  • otomotik klimaların çift bölgeli olanı güzel.
    sağ ile sol arasında 7 dereceye kadar farklı ısılara yarlayabiliyorsun.
    hanımla kavga etmeni önlüyor.
    o istediği sıcaklığa ayarlıyor, sen istediğin scaklığa.
    yoksa kavga çıkacak wallahi.
  • Araçta klima olsun otomatik ya da manuel farketmez..
  • yarı otomatik klima bence herzaman en iyisidir dereceleri tek tek düşürüp yükseltmek bende dikkat kaybına yol açıyor...
  • En önemlisi kapasite bence. Kapasite yeterliyse ayarlamak hiç bir zaman sıkıntı olmuyor. Kapasite yetersizse dijital panelin de bir faydası olmuyor, orada bir 22°C var uzakta, gitmesek de görmesek de dijitler bizimdir oluyor :)

Kapasite yeterliyse farklı sıcaklık kimsenin aklına bile gelmiyor zaten. Isı ve nem bakımından konfor şartları aşağı-yukarı belli neticede. Bu bakımdan sağ/sol ayırmak da pek cazip gelmiyor. Zaten üfleyicileri üzerimize çevirmek sağlıklı değil, ancak kısa süreli yapılabilir... Klima ortamı soğutmalı, bizi değil.

Konfor açısıdan benim için en iyisi düğmeli termostatikler, ama mutlaka kapasiteli bir klima. Hem derece seçilebiliyor hem de arkadaşın yazdığı gibi 3°C için altı defa düğmeye basmıyoruz.
  • Manuel rahat elektronik daha şık
  • Manuel arıza çıkardı mı,kendin bile tamir edebiliyorsun.Fakat elektronik öle mi ? Hem parçası yani astarı pahalı,hem de tamiri için usta şart.

Isıtma,soğutma yapsın,yeter.Açıp,kapamak içinde basit,küçük bir tuşa basmak yeterli.Onuda yapamayan arabaya binmesin
  • Daha önce Elektronik iklim kontrollü dijital klima kullanan...
    Şimdi ise manuel klima kullanan...

Birisi olarak söyleyebileceğim tek şey;

"Manuel klima nedir? Arkadaş!"

"Soğutsun yeter" diyenler, uzun dönem dijital klima kullansınlar -özellikle güney ve akdenizde yaşayanlar- sonra gelip tekrar yazsınlar.
  • Aracımdaki manuel ama elektronik olmasını tercih ederdim.
  • Otomatik ve elektronik klima farklıdır.. Öncelikle bunları karıştırmamak gerekir..

Analog kumandalı, otomatik klimalı araçlar mevcut..

Otomatik klime bana göre ihtiyaçdır, büyük rahatlık sağlar..

Elektronik olmasıda artı olarak güzel bir ayrıntı.. Bu arada demeden geçmeyeyim, çift bölge ve daha fazla bölgeli klimalarda gayet işlevsel..

Babam yaşı itibariyle benden daha fazla üşüdüğü için onun tarafına (kışın) her daim en sıcağa ayarlarım, benim tarafımı oda sıcaklığı civarında tutarım.. Ne ben terliyorum, ne o üşüyor :)
  • corollada manuel kullanıyorum sıcak soğuk ayarından ayarlıyorum fan çalışıyor arada ayarlanan soğuğa göre devreye girip çıkıyor gayette güzel soğutuyor , lagunada otomatik kullandım berbattı aracın ısındığını anlayana kadar terden bir hal oluyorduk , sürekli kendimiz kurcalıyorduk . avensis te kullandım otomatik ayarlanan dereceye göre gayet güzel soğutuyordu . otomatik konfor sağlıyor ama doğru düzgün çalışacak yoksa kanser ediyor insanı .

arac durdugunda felan ıç ısıdaki farkı çok hızlı algılayan bir sistemi olmalı yoksa otomatik tam bir işkence . kendi manuelimle memnunum arac alacak olsam illa otomatik olsun diye kasmam . herseyi sürekli kurcalarım otomatik vites otomatik klima otomatik farlar otmatik silecekler bana göre değil
  • otomatik bence
  • dijital e devam.tercih edersem yine dijital
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.