Şimdi Ara

Klimada manuel mi, elektronik mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
0
Favori
1.407
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar klimada hangisini tercih edersiniz? Neden?

• otm. sıcaklığı ayarlarsın devamlı o sıcaklıkta tutar arabayı.
    manulde hiç ayar tutturamadım ya sıcak ya soğuk oluyordu
  • quote:

Orijinalden alıntı: a3l4i

otm. sıcaklığı ayarlarsın devamlı o sıcaklıkta tutar arabayı.

Otomatik avantajlı diyorsunuz yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: a3l4i

otm. sıcaklığı ayarlarsın devamlı o sıcaklıkta tutar arabayı.

aynen dijital klima kullanımı hem kolay hemde göze hitap ediyor..
  • İçerisini soğutsunda naparsa yapsın
  • manuel klima daha iyidir diyecek varmı merak ediyorum..

yıllardır çok çeştli araçlarım oldu ama manuel klimanın hiçbir artısını görmedim.. acaba gören var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avensis42 -- 30 Ocak 2013; 21:27:18 >
  • dijital klimanın görüntüsü güzel oluyor bir kere ama kullanımda manuel klimayı daha çok seviyorum

cama hava üflemeye çevirdiğimde otomatik olarak klimayı açanlardan nefret ediyorum

manuel klimada araç içini aynı sıcaklıkta tutmak için sıcaklık ayarını istediğim sıcaklığa getiriyorum içerisi ısındıktan ya da soğuduktan sonra
  • Dijital olsun,mümkünse de minimum çift bölge olsun:)

Çok şey istemiyorum aslında
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jason Becker

İçerisini soğutsunda naparsa yapsın

+1903

Yaz sıcaklarında ACS (aç camı serinle) yapmaktan gına geldi artık
  • 1.4 clio aymbol SYmbol var otomatik klimalı 1 kere bile kendi kendi kapanıp dinlenip sonra çalıştıgını görmedim :D
    klima manuel gibi sürekli acık
  • dijital klimanın artıları çok daha fazla sağ sol ayrı ayrı soğutup ısıtabiliyor.

belirli derecelere ayarlama imkanı sağlıyor .

görüntü açısından daha estetik.

bu artılar göz önünde bulundurunca dijital klima tercih sebebi oluyor.
  • Fark etmez benim için ekektronik olanın daha sık arıza yapacağını düşünüyorum.
  • Elektronik.
  • Araç olsunda varsın klimasız olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Otomatik.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Manuelinde çeviriyorsun kulağı derece merece dinlemiyor. Tam otomatik, elektronik. Görüntü açısından da sadelik katıyor...
  • Dijital klima göze daha hoş gelsede kullanımda bazı sıkıntılar yaşıyorum. Mesela dereceyi 3 derece arttırmak için 6 kez tuşa basmak gerekiyor.

Klimalar fonksiyonlarına göre manuel ya da otomatik olabiliyor.
    Görünümlerine göre de çevirmeli ya da dijital oluyor.

Çevirmeli klimalar hem manuel hemde otomatik fonksiyonlu olduğu gibi dijital klimalar sadece otomatik fonksiyonlu oluyor.

Çevirmeli klimalarda klimaya hareket el ya da parmak gücü ile verilirken dijital klimalarda elektrikli klepeler , vanalar bulunuyor.

Manuel klimalar ufleme sıcaklığına göre çalışırlar. Bir değer girersiniz ve o değerde sabit çalışırlar.
    Otomatik fonksiyonlu klimalar ise manuel fonksiyonlu klima özelliğine ek olarak dönüş sıcaklığına göre de çalışabilirler. Mahal sıcaklığını girersiniz ve o değeri tutturmak için üflediği havanın sıcaklığını ve devirini değiştirebilir.

Ayrıca otomaik klimalarda gördüğümüz min 14 max 28 değerleri aslında sıcaklık değeri değildir. 14 min soğutma kapasitesi 28 ise max ısıtma kapasitesi anlamına gelir. Klimalar 6 derecelere kadar soğuk üflediği gibi 40-45 derecelere kadar da sıcak üfleyebilir.

Sıcaklık ölçen bir prob ile aracımda 6 dereceye kadar sıcaklık gördüm. ( manuel modda 14 gösteriyordu )

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• hem görüntü hem kullanım dijital daha kullanışlı, ayrıca aracın içindeki sıcaklıgı istedigin degerde tutabiliyorsun...hatta çift bölgeli yada 4 bölgeli klima olsun
  • Dijital klimanın rahatlığı var ama bana göre klimanın esas görevi aracın içini soğutmak.

Dijital klimanın artıları daha fazla ama uzun süreli kullanımlarda manuel klima daha mantıklı bir hal alabiliyor. Kimi insanlar, sorunsuzluk isteği üzerine, aracın klimasının manuel olmasını talep edebiliyor. Yurt dışında BMW 5 Serisi gibi arabaların manuel klimalı versiyonları bile mevcut, bu arabalar ülkemizde lüks sınıfa hitap ettiği için manuel olanını bulmak epeyce zor, hatta imkansız.
  • Dijital klima bariz daha iyi bana göre zira Çift bölgeli olması iyi. Her bölgeye ayrı hava verebiliyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jeremy Klakson -- 30 Ocak 2013; 22:26:06 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.