Şimdi Ara

Klima temizliği

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.456
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Peugeot 306 aracımda kaloriferi açtığım zaman aracın içerisine çok ağır derecede bir koku doluyor.Silikon kokusunu andırıyor daha çok.Kalorifer düğmesini kırmızıdan yeşile çektiğimde koku kesiliyor.
    Güvendiğim bir ustaya durumu anlattım.Bu araçlarda polen filtresi olmadığı için zamanla klima kirliliği oluşabileceğini bununda temizlikle çözülebileceğini anlattı.Bu işlemi o yapmıyormuş ve yapan her ustada da sağlıklı sonuç alınmıyormuş.İşin garibi klimayı açtığım zaman bir koku olmuyor.
    Böyle bir sorunla karşılaşan var mı?Klima ustası tavsiye edebilir misiniz?İstanbul Anadolu yakasındayım.

• Sırf bu koku için polen filtresini yerinden çıkarıp klimayı çalıştırdım yine aynı koku geldi, demek ki polen filtresiyle alakası yok
  • klimanın evaparatör bölümüne bakterileri temizlemek ve bu tarz kokuları önlemek için sıkılan spreyler var onlardan sıktırın. klima temizlik kimyasalı olarak piyasada satılıyor.
  • evaparatöre nereden ulaşacağız ki
  • polen filtresini söktüğünüz bölümde, içinde soğutma peteğinin bulunduğu kutu.
  • Klima motorunu kontrol ettirdikten sonra bence her ihtimale karşı polen filtresini de yenileyin kafanızda soru işareti kalmasın kolay gelsin.
  • Spreyi polen filtresini taktığımız yerdenmi püskürteceğiz
  • bu sprey işini bende merak ediyorum. işe yarıyormu. bu arada klimayı uzun süre içerden devirdaim yaptırmak sağlık için zararlı. arada dışardan devirdaim yada cam aralayın...
  • Aracın kliması polen filtreli değil.
  • Polen filtresini taktığımız vh kaset büyüklüğü gibi bir bölme haznesi var, spreyi orayamı sıkacağız
  • evet dediğiniz bölümden içeri mümkün oldukça yayarak sıkmak iyi olur hem petek yüzeyini hem de hava kanallarını temizler böylece.

araçta polen filtresi yoksa da bir şekilde evaparatöre havanın girdiği kanallara ulaşarak ya da mümkünse evaparatör kutusu açılarak sıkılabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustyyyyy -- 8 Haziran 2009; 22:37:53 >
  • Teşekkürler mustyyy
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.