Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı
39.258
Cevap
331
Favori
3.176.217
Tıklama
Giriş
      38 Mesaj
      28 Aralık 2015 22:35:37
      Ben mitsubishiye karar verdim.Arçelik bakmadım bile.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      29 Aralık 2015 01:03:52
      Arçelik 15410 AA modelini kullanan var mı? Acaba sesi nasıldır? Tavsiye eder misiniz?
      |
      |
      29 Aralık 2015 10:48:37
      merhabalar
      Hole klima bağlatmayı düşünüyorum.Evim 100mt. banyo mutfak vs haric diğer odalara serinlik dağılsın istiyorum. 10 gündür geceli gündüzlü arastirmaktan bunaldım. Kalite bütçe performans derken enson ALORCO CARRIER UQV 050H veya 060H
      ürünlerinde stopladım. bilgisi olan veya kullanıcı arkadaslardan bilgi rica ederim. (Kurtarın beni bu dertten )

|
      |
      29 Aralık 2015 10:53:55
      Arkadaşlar Antalyada çatı kat yatak odası (15 m2)ve misafir odası(17m2) için ömürlük klima düşünüyorum .(9000-12000)BTU 5000tl bütçem var.ne tavsiye edersiniz.yakıt tüketimi ve sessiz olması önemli.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      29 Aralık 2015 15:23:10
      arkadaşlar
      ALORCO CARRIER UQV 050H veya 060H
      bilgisi olan kullanan varsa lutfen yardimci olabilir mi

29 Aralık 2015 17:01:48
      quote:

Orijinalden alıntı: dem_ka

arkadaşlar
      ALORCO CARRIER UQV 050H veya 060H
      bilgisi olan kullanan varsa lutfen yardimci olabilir mi

güzel cihaz yanlız kasası kaba bunun dışında tasarruflu dur elektrikte
      |
      |
      30 Aralık 2015 13:34:10
      Klimanın takılacağı duvarın hemen arkasındaki dış tarafına da motoru takılacak...

Klima ve motoru arasında mesafe 1,5-2 metre olur mu?Ayrıca bakır boru uzun geldiğinde fazla kısım yuvarlanıp motor arkasına mı gizlenir yoksa fazlalık kesilir mi?
      30 Aralık 2015 14:11:03

mesafe sende 1,5-2m demişsiniz benim sadece duvar vardı en fazla 25-30cm idi takanlar bunu böyle taksak fırın gibi ısıtır ama soğutma yapmaz diyerek (bende soğutma amaçlı almıştım )iki tur dolamışlardı boruyu bu dediğim 97-98 yıllarında toshiba da oldu bu güne kadarda tık demeden çalıştı evi satıncada almadım eskidi diye ...
      |
      |
      Tarih Bilinci kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      30 Aralık 2015 14:36:31
      quote:

Orijinalden alıntı: Tarih Bilinci

Klimanın takılacağı duvarın hemen arkasındaki dış tarafına da motoru takılacak...

Klima ve motoru arasında mesafe 1,5-2 metre olur mu?Ayrıca bakır boru uzun geldiğinde fazla kısım yuvarlanıp motor arkasına mı gizlenir yoksa fazlalık kesilir mi?

sen kestirme yuvarla temiz olsun
      |
      |
      01 Ocak 2016 15:30:02
      24binlik bi klima alacagim. Ne tavsiye edersiniz ve nerden en uyguna bulabilirim? Isinmak icin kullanacagim
      |
      |
      02 Ocak 2016 00:31:09
      quote:

Orijinalden alıntı: Garden State

quote:

Orijinalden alıntı: nemesis

24binlik bi klima alacagim. Ne tavsiye edersiniz ve nerden en uyguna bulabilirim? Isinmak icin kullanacagim

Arkadaşım bilgiler vermeniz lazım.

Kaç metre kare alan.
      Kaçıncı kat.
      Yalıtım nasıl.
      Pencereler tekmi çiftmi.
      Ara katmı, üst katmı eğer üst ise çatı varmı.
      Bütçe ne kadar.
      Odada kaç kişi bulunacak gibi bilgileri verin.

50-60m2 camlar cift ama yalitimi iyi degil. Mustekil ev. Suan 12binlik var ama pek bir ise yaramiyor. Bi kac saat calisirsa anca soyle biraz sogugu kiriyor. Dublex ev. Alt kat icin istiyorum. Merdivende kapi yok oylede bir sorun var. ust katada kacicak hava. Iki uc kisi olacak. Fiyat sorun degil yeterki iyi bisey olsun. Ucuz mal istemiyorum. Bir kere aliyim. Zaten iyi bisey icin kafadan 3500tl civarinda bir para vermemiz gerekiyor anladigim kadariyla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nemesis -- 2 Ocak 2016; 0:38:41 >
      |
      |

• Yüzbaşı
      274 Mesaj
      02 Ocak 2016 14:07:16
      Merhaba arkadaşlar, ofisimiz için bir inverter klima istiyoruz ama yerimiz salon tipi almaya müsait değil. Şantiye içi prefabrik ve yaklaşık 45-50m2 bir yer ve 3 cephe komple cam ve çok iyi bir yalıtıma sahip değil. Klimacımız bize ME Comfort inverter serisi MSZ-HJ60va ya da MSZ-HJ71VA almamızı tavsiye etti. Elektrik bazlı ısınma ve soğutma yaptığımız için ve şantiye elektriği olduğu için oldukça yüklü bir elektrik faturası ödemek durumunda kalıyoruz tavsiyelerinizi rica ediyoruz.
      |
      |
      Core i7 6900k @4.4ghz/ Asus x99 Deluxe / 4x4 Kingston Xpredator ddr4 @3000 / Asus PG278Q Rog Swift / Gtx 1080ti / Samsung 960 Evo 500gb 840evo 256gb / TT Core X71tg / Nzxt Hue / SS Gold Strider1200w / Custom Loop
    • Yarbay
      4118 Mesaj
      03 Ocak 2016 02:06:33
      quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşım bilgiler vermeniz lazım.

Kaç metre kare alan.
      Kaçıncı kat.
      Yalıtım nasıl.
      Pencereler tekmi çiftmi.
      Ara katmı, üst katmı eğer üst ise çatı varmı.
      Bütçe ne kadar.
      Odada kaç kişi bulunacak gibi bilgileri verin.

50-60m2 camlar cift ama yalitimi iyi degil. Mustekil ev. Suan 12binlik var ama pek bir ise yaramiyor. Bi kac saat calisirsa anca soyle biraz sogugu kiriyor. Dublex ev. Alt kat icin istiyorum. Merdivende kapi yok oylede bir sorun var. ust katada kacicak hava. Iki uc kisi olacak. Fiyat sorun degil yeterki iyi bisey olsun. Ucuz mal istemiyorum. Bir kere aliyim. Zaten iyi bisey icin kafadan 3500tl civarinda bir para vermemiz gerekiyor anladigim kadariyla.

Klima takılacak yer kaç metre kare onu anlamadım.
      60 metre kare diyorsunuz sonrada alt kata takılacak diyorsunuz.
      Evmi 60 metre kare yoksa klimanın takılacağı yermi bunu çözemedim.

60 metre kare ise oraya salon tipi daha iyi olur veya 30.000 btu kaliteli bir klima ama o fiyata asla olmaz.

12.000 btu ılıtıyor diyorsunuz 60 metre kareyi nasıl ılıtır çözemedim.

Klima bir odaya takılır bir çok alana pek faydası olmaz.

Alt kata takilacak. Sadece alt kat yani klimanin takilacagi alan 50-60 m2 civari. Ust kat haric. Salonu isitacak yani. Salon tipinide dusundum ama yer kaplayacak ve guzel durmayacak diye dusunuyorum. 12 btu ise yaramiyor sadece biraz sogugu kiriyo demistim. Duvara monte olanlar en fazla kac btu olabiliyor? Birde bunlari gunde 8 saat falan calistirsak ne kadar fatura gelir acaba? Tesekkurler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Teğmen
      147 Mesaj
      03 Ocak 2016 11:33:40
      selam arkadaşlar,bende ras18 inverter toshiba klima var 4 senedir sorunsuz kullanıyorum,fakat bu günlerde sorunum klima defrosta girmiyor,geçen gün dış üniteyi dinledim defrosta giriş sesi geliyor ve hemen gene hızlı çalıma yapıyor bu olayı dakika geçmeden peşpeşe yapıyor,dışarıya çıkıp dış ünitedeki buzlanmayı sıcak su dökerek erittim,fakat klima hala ılk üflüyor,sorunumla ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler
      |
      |
      03 Ocak 2016 12:04:07
      Samsung klimalar nasildir? Mesela su iyi duruyor:

http://www.hepsiburada.com/samsung-ar7000-ar24hssdcwknsk-a-24000-btu-h-inverter-klima-p-EVSAMAR7000AR24

|
      |
      03 Ocak 2016 15:28:45
      Merhaba arkadaşlar

Benim de klima tavsiyenize ihtiyacım var

30-35m2 salon
      Çift cam ama yalıtım vasat
      Ara kat (2.kat-4 katlı binada)
      Odada 3 kişi bulunacak ortalama
      Bütçem 3000try civarı
      Bir de yerli olaun istemiyorum

Teşekkürler

|
      |
      03 Ocak 2016 21:43:20
      vestel kullanmaktayım hiç memnun değilim alacak arkadaşlar varsa araştırıp öyle alsınlar.
      |
      |
      03 Ocak 2016 22:31:07

Dubleks bir evde ara kapı mevcut değilse ısıtma konusunda ciddi sıkıntılar yaşanabilir. Biliyorsunuz ısınan hava yükseliyor. Eğer ara kapınız yoksa klimanın ısıtacağı hava bir şekilde üst kata doğru kaçacak. Bu da size elektrik maliyeti olarak dönecek. Bence klima almadan evvel araya bir kapı yapılabiliyor mu onu araştırın derim. Duvar tipi split klimalar 24000 btu/h'a kadar çıkarlar. Isıtmada bu değerler biraz daha yüksektir. 27.000 btu/h'ı bulur. Günde 8 saat full kapasite bir cihaz alacaksanız inverter almayın derim. Inverter kompresörlerin elektrik tasarrufları klima ortamı istenen sıcaklığa çıkardığı zaman ortaya çıkar. İşinize karışmak gibi olmasın ama benim dubleks bir evim olsa klimayla ısıtmayı tercih etmezdim.
      |
      |
      nemesis kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      03 Ocak 2016 23:00:51
      quote:

Orijinalden alıntı: extraordinaryman45

Dubleks bir evde ara kapı mevcut değilse ısıtma konusunda ciddi sıkıntılar yaşanabilir. Biliyorsunuz ısınan hava yükseliyor. Eğer ara kapınız yoksa klimanın ısıtacağı hava bir şekilde üst kata doğru kaçacak. Bu da size elektrik maliyeti olarak dönecek. Bence klima almadan evvel araya bir kapı yapılabiliyor mu onu araştırın derim. Duvar tipi split klimalar 24000 btu/h'a kadar çıkarlar. Isıtmada bu değerler biraz daha yüksektir. 27.000 btu/h'ı bulur. Günde 8 saat full kapasite bir cihaz alacaksanız inverter almayın derim. Inverter kompresörlerin elektrik tasarrufları klima ortamı istenen sıcaklığa çıkardığı zaman ortaya çıkar. İşinize karışmak gibi olmasın ama benim dubleks bir evim olsa klimayla ısıtmayı tercih etmezdim.

Ev izmir alacatida. Yani orda dogalgaz fln yok. Mazotlu kalorifer var. hicbir ise yaramiyor ve korkunc makiyetli. Ayrica cok gurultulu calisiyor. Ev yazlik aslinda. Ama ben kisinda kalmak istiyorum. Araya kapi koyma sansimiz yok. Yukariyada hava kacsa cok sorun degil. Yukarininda sogugu biraz kirilmis olur. Yani aslinda klima olmasada olur. Tavsiyelere acigim. Ama her cesit elektrikli isiticiyi denedim. Yeterli olmuyor.

• Er
      3 Mesaj
      04 Ocak 2016 00:56:07
      (alarko carrier 53 nqv 060h) nihayet uzun ugraslar sonucu cihazı aldım. nasipse 2_3 güne kadar takılacak. 3.820 tl. Yarı pesin yarı taksit.Kış performansı hakkında bilgi yazarım. Yaza Allah kerim.

|
      |

Reklamlar
sohbet
SEO
haberler
Blogio
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Ankara Web Tasarım
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,418
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.