Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1545. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: leadwell Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 24 Misafir (2 Mobil) - 23 Masaüstü2 Mobil
5 sn
57.233
Cevap
703
Favori
4.431.724
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
79. Sırada  bugün en iyi #31
Sayfa: önceki 15431544154515461547
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fym2005

quote:

Orijinalden alıntı: trhuseyn

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Shadowlands

quote:

merhaba 18 m2 oda,6 m2 hol,10 m2 mutfak ve 7 m2 odayı ISITACAK bir klima arıyorum sanırım 18000 yeter 18 m2 lık odaya takıp bu odanın 25 derece ve dıger yerlerınde 20 ve uzerınde olmasını ıstıyorum ev İZMİR DE son kat yeni bina catı yok sanırım yalıtımla teras zemını kaplı asagıdakı klımalar arasında kaldım bunların ıcınden bırını tercıh etmemde yardımcı olur musunuz degsık onerılerede acıgım butce 2500 son

http://www.hepsiburada.com/lg-mega-asnw1862ea1-asuw1862ea1-a-17000-btu-h-inverter-klima-pm-evlgasnw1862ea1

http://www.hepsiburada.com/samsung-ar7000-ar18hssdcwknsk-a-18000-btu-h-inverter-klima-p-EVSAMAR7000AR18

http://www.hepsiburada.com/samsung-ar5000-ar5600-ar18jsfncwk-sk-a-18000-btu-h-inverter-klima-p-EVSAMAR5600AR18HSF

http://www.hepsiburada.com/airfel-as18-0942-sinv-a-enerji-sinifi-18000-btu-h-seasonal-inverter-klima-p-EVAIRFAS180942SINV

http://www.hepsiburada.com/airfel-as18-0940-inv-a-enerji-sinifi-18000-btu-h-inverter-klima-p-EVAIRFELAS180933

BİR DE ŞÖYLE Bİ MODEL VAR 12000 BTU FORUMDAKI KULLANICILARI ISITMADA 23000 BTU LUK PERFORMANS VERDIGINI IDDIA EDIYORLAR BU MUMKUNMUDUR MUMKUNSE ELEKTIRIGI 18000 LIK KLIMAYA GORE DAHA COK YAKMAZ MI VE BENIM BELIRTMIS OLDUGUM ODALARI ISITMAMA YETER MI

http://www.gizerlerdenal.com/urun/samsung-aqv-12-kbanstk-jungfrau-split-klima

YUKARIDAKI YAZDIGIM MODELLER HAKKINDA BILDIKLERIM

LG DIŞ ÜNİTE PETEKLERI BAKIR SANIRIM SAMSUNGLARIN ALIMINYUM DAYANIIKSIZ OLDUGU SOYLENIYOR EN ALTTA PAYLASTIGIM SAMSUNGUNDA BAKIR OLDUGU BELIRTILIYOR AIRFELLERIN DAIKIN GUVENCESINDE OLMASI ARTI AMA COK SESLI CALISTIKLARI VE DAIKIN SERVISLERINCE BILE ONERILMEDIGINI SOYLEYENLER VAR HA BIRDE MIDEA KLIMALAR VAR AMA SANIRIM BIR COK BAYI SATMAKTAN VAZGECMIS FUJITERM DE YENI DUYDUM FIJUTSININ MIS ONLAR HAKKINDA NE DERSINIZ

İşin özü sözü o fiyata 24.000 btu klima olmaz, önce bir tane 12.000 btu al sonra paran olunca bir 12.000 btu daha.
    O paraya iş gören klima yok.
    İki 12.000 btu mükemmel iş görür önce ikisini açar heryeri ısıtırsın havaalr normale döndümü tekide iş görür böyle kullanan onlarca arkadaşımız var tek klima ile o kadar alanda ne iş yapar nede faturaya can dayanır.

Yinede siz bilirsiniz para sizin zevk sizin.

ben 24000 lık degıl 1 adet 18000 lık alacagım ıs gorur bence

trhuseyn dedıgın model ınverterlı mıdeanın hıoc bı yerde fıyat yok ne kadardır

18 lik oraya yeterli gelmez arkadaşım havalar soğuk olduğunda ama genede karar sizindir mesuliyet asla almam

fung frau klımanın 12000 btu olmasına ragmen 23000 lık ısı vermesıne ne dıyorsun bu mumkun mu bence degıl

Arkadaşım sık sık yapılan hatayı yapacaksınız klima çıktığı btu ya göre değil nominal değere göre alınır sonra yandım diyeceksiniz ayda 500 tl fatura gelecek.

Orada ne 18 nede 24 iş görür aklın yolu bir mantık dediğimi gerektirir.

Ben 5 klima aldım ama 10 sene içinde yavaş yavaş, önce bir 12 alın borcu bitince bir 12 lik daha yoksa asla performans alamazsınız buraya klima ile ısınma olmaz yok şu klima ısıtmadı kervanına sizde katılırsınız.

Dediğim gibi para sizin zevk sizin ben klima satmıyorum şuraya gitde demiyorum tecrübemi aktarıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shadowlands -- 1 Şubat 2016; 0:47:02 >

• Harbiri arkada jangfro kullanıyor onun yorumlarini okuyun iyi klima diyor bilgi almak için sorun öğrenin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 15 20 yıllık 12000 btu eski klima yerine Altus ALK 1210 A+ 12200 BTU/H Inverter Klima almayı düşünüyoruz 1800 TL civarı önerebileceğiniz başka İnverter klima varmı?
  • Arkadaşlarhhepinize iyi günler. Adana oturuyorum ve inverter bir klima almak niyetindeyim. Panasonic etherea 15 qke modelini almayı düşünüyorum fakat fiyatından dolayı başka alternatiflere yöneldim. Mideanın premier 18 binliğini buldum. Değerleri iyi gibi tavsiye eder misiniz acaba mideayı? Alan 23 m2 pencereler pimapen ama sadece adı pimapen giriş kattayız cihaz hem ısıma hem de soğutma için kullanılacak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: srabonn

15 20 yıllık 12000 btu eski klima yerine Altus ALK 1210 A+ 12200 BTU/H Inverter Klima almayı düşünüyoruz 1800 TL civarı önerebileceğiniz başka İnverter klima varmı?
    quote:

Orijinalden alynty: srabonn

15 20 yyllyk 12000 btu eski klima yerine Altus ALK 1210 A+ 12200 BTU/H Inverter Klima almayy dü?ünüyoruz 1800 TL civary önerebilece?iniz ba?ka Ynverter klima varmy?

Güzel karde?im bu para bu klimaya verilmez

Ayny paralara hatta dahada dü?ük paralara adam gibi klima almak varken lütfen böyle klimalara yönelmeyin

Altus alynmazmy alynyr ama fiyatlary dü?ük oldu?unda ve so?utmada alynyr diyorum

Fiyaty gerçekten çok ama çok uygun olur ysytma içinde belki derim

Çöpe atacak 1800 tl niz yoksa mideanyn klimalaryna bakyn adam gibi klimalardyr

Hiç olmady en son ihtimal airfel klimalara bakyn

Altus kim bu yukarydaki yazdyklarym kim

• trhuseyn T kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkür ederim. Isıtma için Hangi klimayı alalım?
    20 yıllık sorun çıkaran 12 bin btu luk klima yerine 12 bin btu ısıtan inverter klima almak istiyoruz tamamen ısıtmada kullanılacak izmirde oturuyoruz 1800 civarı bütçemiz var ama siz fiyat performans klima tavsiye edin bütçeyi arttırırız.
  • 30 metrekare salon soğutma amaçlı klima bakıyorum. Fiyat aralığı yok ancak fiyat-performans açısından en verimli klimayı arıyorum. Tavsiye verebilirsiniz sevinirim.

• quote:

Cevabınız için teşekkür ederim. Isıtma için Hangi klimayı alalım?
    20 yıllık sorun çıkaran 12 bin btu luk klima yerine 12 bin btu ısıtan inverter klima almak istiyoruz tamamen ısıtmada kullanılacak izmirde oturuyoruz 1800 civarı bütçemiz var ama siz fiyat performans klima tavsiye edin bütçeyi arttırırız.

Midea fairwind serisi tamda bu bütçenize göredir

Altus bunun yanında klima asla değildir

Panasonic Etherea KIT-E 12 QKE Inverter Klima bu klimada mideadan iyidir (bayilerde güzel fiyatlara bulunabilir)

Mitsubishi elektirik sf35-35 ve bu klimada her yönden iyidir (fiyatı yüksek ama peşin alımlarda ve iyi bir araştırma ile güzel fiyatlara alınabilir)

Panasonic ve diğer cihaz sizin bütçenizin nerdeyse iki katı alacak durumunuz var ise tabiki alın derim

• 1000 1500 tl arası klima önerebilirmisiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: canbaz67

1000 1500 tl arası klima önerebilirmisiniz

Nereye, kaç metre kare.
    Ara katmı, çatımı, yalıtım nasıl.
    Bilgi verin pat diye tavsiye olmazki.

Ve o bütçeye iyi bir klima yok.
  • Shadowlands S kullanıcısına yanıt
    hocam haklısınız herhangı bılgım olmadıgı ıcın pat daldım k.bakmayın bılgı edındıkten sonra donus saglayacagım
  • 35 Metrekare'lik salonuma klima taktırmak istiyorum salonun yan cephesi yere kadar boydan boya cam ve batıya bakıyor dolayısıyla saat 11'den akşam güneş batana kadar güneş alıyor. Ön cephe ise kuzeye bakıyor ve kapalı bir balkon ve neredeyse iki kısa duvar dışında orada da hiç duvar yok, yere kadar cam. Bilecik çok sıcak bir yer değil ama salon bu güneşten dolayı yazın inanılmaz sıcak oluyor, ancak kışın güneş olmadığında da zor ısınıyor. Yani klimayı kışın da biraz kullanmam gerekecek. Bosch'tan keşif için gelen arkadaş 24 bin btu almanız lazım dedi. Biraz araştırdım ve tanınmış markalarda 24'lik klimalar 3500'den aşağı yok civarı ben maksimum 3000 civarı birşey bakıyorum acaba 18 binlik alsam kurtarmaz mı? Klima marka model önerisi olan varsa bilgilerini paylaşırsa çok sevinirim.
    Tavsiyeler için sağolun yardımcı oldunuz

LG Sirius Deluxe Inverter V 12K BTU şu klimayı gözüme çarptı inceliyorum SCOP değeri 4.6 yani çok verimli bu kadar verimli klimalar 5000 TL civarı bu klima neden 2300 TL ye bulunuyor anlamadım. Isıtmada A++ verimlilikte Klimada derece ve harcadığı elektriği watt olarak anlık görülebiliyor ve kontrol edilebiliyor.
    Benim için SCOP değerinin yüksek olması önemli verimli klima alıp 80 lira elektrik faturası ödemek varken niye scop değeri düşük klima alıp 120 130 tl elektrik ödeyim

http://www.lg.com/tr/inverter/lg-AS-W126J1R0

Bu LG Sirius Deluxe Inverter klima kağıt üstünde oldukça şahane duruyor. Araştırıyorum.

• quote:

Tavsiyeler için sağolun yardımcı oldunuz

LG Sirius Deluxe Inverter V 12K BTU şu klimayı gözüme çarptı inceliyorum SCOP değeri 4.6 yani çok verimli bu kadar verimli klimalar 5000 TL civarı bu klima neden 2300 TL ye bulunuyor anlamadım. Isıtmada A++ verimlilikte Klimada derece ve harcadığı elektriği watt olarak anlık görülebiliyor ve kontrol edilebiliyor.
    Benim için SCOP değerinin yüksek olması önemli verimli klima alıp 80 lira elektrik faturası ödemek varken niye scop değeri düşük klima alıp 120 130 tl elektrik ödeyim

http://www.lg.com/tr/inverter/lg-AS-W126J1R0

Bu LG Sirius Deluxe Inverter klima kağıt üstünde oldukça şahane duruyor. Araştırıyorum.

Evet kağıt üzerinde şahane durur her kağıt üstündeki değerler de aynen kağıt gibidir

Aliminyum bir klima benim tabirimle naylon klima

Dünya devleri bu klima üretme işini beceremiyor samsung ve lg çığır aştılar maşallah

Üret naylon klimayı sür piyasaya

Dikkat eder iseniz naylon olan herşey zaten ucuzdur

Bizim görevimiz söylemek uyarmak geriside alacak olan kişileri bağlar sonradan beddua almak istemem şahsım adına

SCOP değeri 4.6 yazmışlar kullanıcı kitapçığında teknik değerlerdede aynısı yazıyor gerçek olmasa bukadar verimli olmasa yazamazlar sanırım bunları çektiği elektriği verdiği ısıyı yazıyor hepsi çok güzel , anlamadım pek
    Alüminyum klima dediğiniz içi ve tüm boruları Aliminyumdanmı yapmışlar ?
    bizde evde lg beko funai gibi klimalar var 20 yıldır kullanıyoruz gene işyerinde vestel ve lg beko var onlarda 15 yıldır onlarda sorun çıkartmadı bu eski kilimaların içi boruları hep bakır
    evdeki 20 yıllık lg bekoda motor kalkınmıyordu kondansatörünü alıp değiştirdim gene 2 yıldır sorunsuz kullanıyorum klimacı arkadaş 60 tl istedi ben 10 liraya alıp kendim değiştirdim.
  • Tosun911 T kullanıcısına yanıt
    Dostum midea Premier 18000 bulduğum yerde 24000 likte varmı?? Ve fiyat ne kadar? Ben yatak odamda kullanıyorum Premieri klima mükemmel iç ünitede ses yok ısıtma soğutma mükemmel.
    Dış ünite biraz sesli ama sanırım montaj dan kaynaklı. Çünkü adam montajı yaparken plastik takozlardan kullanmadı,ben sonradan taktım.hala da boru titreme sesi geliyor.
    Ama makina tam görevini yapıyor.
    Yazın tek zamanlı sayaçla gece 11 sabah 07.30 a kadar çalıştırdım fatura 25-30 tl fark etti.
    Kesinlikle tavsiyemdir

• quote:

Orijinalden alıntı: schubo85

Dostum midea Premier 18000 bulduğum yerde 24000 likte varmı?? Ve fiyat ne kadar? Ben yatak odamda kullanıyorum Premieri klima mükemmel iç ünitede ses yok ısıtma soğutma mükemmel.
    Dış ünite biraz sesli ama sanırım montaj dan kaynaklı. Çünkü adam montajı yaparken plastik takozlardan kullanmadı,ben sonradan taktım.hala da boru titreme sesi geliyor.
    Yazın tek zamanlı sayaçla gece 11 sabah 07.30 a kadar çalıştırdım fatura 25-30 tl fark etti.
    Kesinlikle tavsiyemdir

Pm gönderdim hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: schubo85

Kesinlikle tavsiyemdir

Pm gönderdim hocam

• quote:

SCOP değeri 4.6 yazmışlar kullanıcı kitapçığında teknik değerlerdede aynısı yazıyor gerçek olmasa bukadar verimli olmasa yazamazlar sanırım bunları çektiği elektriği verdiği ısıyı yazıyor hepsi çok güzel , anlamadım pek
    Alüminyum klima dediğiniz içi ve tüm boruları Aliminyumdanmı yapmışlar ?
    bizde evde lg beko funai gibi klimalar var 20 yıldır kullanıyoruz gene işyerinde vestel ve lg beko var onlarda 15 yıldır onlarda sorun çıkartmadı bu eski kilimaların içi boruları hep bakır
    evdeki 20 yıllık lg bekoda motor kalkınmıyordu kondansatörünü alıp değiştirdim gene 2 yıldır sorunsuz kullanıyorum klimacı arkadaş 60 tl istedi ben 10 liraya alıp kendim değiştirdim.

O zaman lg alın arkadaşım olmadı arçelik alın

Bilgi istediniz verdik geriside sizin bileceğiniz iştir

Beko bu kadar iyi diyorsunuz beko alın geçin benden size ayıracak vakit bu kadar

• 35 Metrekare'lik salonuma klima taktırmak istiyorum salonun yan cephesi yere kadar boydan boya cam ve batıya bakıyor dolayısıyla saat 11'den akşam güneş batana kadar güneş alıyor. Ön cephe ise kuzeye bakıyor ve kapalı bir balkon ve neredeyse iki kısa duvar dışında orada da hiç duvar yok, yere kadar cam. Bilecik çok sıcak bir yer değil ama salon bu güneşten dolayı yazın inanılmaz sıcak oluyor, ancak kışın güneş olmadığında da zor ısınıyor. Yani klimayı kışın da biraz kullanmam gerekecek. Bosch'tan keşif için gelen arkadaş 24 bin btu almanız lazım dedi. Biraz araştırdım ve tanınmış markalarda 24'lik klimalar 3500'den aşağı yok civarı ben maksimum 3000 civarı birşey bakıyorum acaba 18 binlik alsam kurtarmaz mı? Klima marka model önerisi olan varsa bilgilerini paylaşırsa çok sevinirim.
  • 
Sayfa: önceki 15431544154515461547
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.