Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1213. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
12 Misafir - 12 Masaüstü
5 sn
57.239
Cevap
703
Favori
4.431.850
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
18. Sırada  bugün en iyi #3
Sayfa: önceki 12111212121312141215
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Kef14

Arkadaslar bu klimanin suyu nasil bir su'dur. Montajcilar suyu üzüm agacinin dibine verdiler.

Montajcilar; 'abi saf su, hic bi zarari yok, hem üzüm agaci sulanmis olur' dediler.

iç ortamdaki nemin yoğuşmuş halidir ve saf sudur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cause_of_death

Merhabalar, 35m2 alanda sogutma amacli kullanilacak. Elimde soyle bir liste var su an, tercih siralamam nasil olmali? Butce 2500-3000 civari

Mitsubishi SRK 45 ZJP-S1 - digerlerine gore daha pahali, aradaki farka deger mi?

Carrier X-Power Gold 53 NQV 050M

Toshiba RAS-18 SKV-E - bu seride de ses sorunu var midir?

Midea Premier MS11PI 18 - Yurtdisinda buyuk bir marka olsa da Turkiye ici servis guvenilirligi acisindan iyi bir marka midir?

Panasonic KIT-YE18MKX

Tesekkurler

hepsi güzel klima 35m2 alanda kullnıcaksan sade soğutma için 12lik ala yeter. bu arada zibroda kampanya var 75 serileri üstte yazdığın klimalrdan daha ileri düzeyde 12liği 1975 tl kaçırmayın derim mbirol ustaya ulaşın. ayrıca lg prstij klimalarda üsttekü ürünlerden daha ileri yapıda 2400e felan alınabiliyor. berkerden isimli kullanıcı arkadaş pm yapın.

skv serisi sesli değil binde bir şikayet gelsede esas sesli olan skvr serisnin ve skvp 16lığı.

zaman zaman sorun olsada alarkoda bu klimaları değiştiriyor.

srk zmps serisininde bu yazdıklarınızdan üstünlüğü segment olarak yok.. üstelik diğerleri 18likken o 15lik. ama güzel klimadır oda.

bana kalsa şuan rakam olarak önce zibro 75 serisini alırım 12lilte olsa yeter soğutmada. peşi sıra lg tercih ederim. bu iki klima toshibanın skvp ve pkvep serilerinde kullndığı kompresörü kullanmış o açıdan bu yazıdkalrınızdan üstün diyorum. yazdığını her markanın fiyatını bilmiyorum yanlız.

• quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

quote:

Arkadaslar bu klimanin suyu nasil bir su'dur. Montajcilar suyu üzüm agacinin dibine verdiler.

Montajcilar; 'abi saf su, hic bi zarari yok, hem üzüm agaci sulanmis olur' dediler.

naber len bayNakçı konun neden kaldırıldı? rüşvetmi aldın yoksa kaç para teklif ettiler

@kef14

sadece temizlik yaparken hortumu ağaç dibinden çekiniz asitli suyla yıkandığı için kurutur asmayı. diğer türlü zararı olmaz bencede. diyeceğim ama şuda var sıcak saatlerde yapılan sulama acaba zarar verimi. belediye bahçevanları sabah veya akşam serinliğinde park ve bahçelerdeki msulukalrı açıyorlar. onu bir sorun bilen birine. @Kef14

• quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

quote:

quote:

naber len bayNakçı konun neden kaldırıldı? rüşvetmi aldın yoksa kaç para teklif ettiler

@kef14

sadece temizlik yaparken hortumu ağaç dibinden çekiniz asitli suyla yıkandığı için kurutur asmayı. diğer türlü zararı olmaz bencede. diyeceğim ama şuda var sıcak saatlerde yapılan sulama acaba zarar verimi. belediye bahçevanları sabah veya akşam serinliğinde park ve bahçelerdeki msulukalrı açıyorlar. onu bir sorun bilen birine. @Kef14

:)) hocam bende anlayamadım rakip firma var sanırım :))

gündüz sulama iyi değildir..

• quote:

quote:

quote:

quote:

@kef14

:)) hocam bende anlayamadım rakip firma var sanırım :))

gündüz sulama iyi değildir..

önbellekten çıkıyor. konu ismini yaz ön belleğe bak.

• 9köy kullanıcısına yanıt
    İyi geceler tavsiyene uyacağım abi ay sonu faturadan anlayacağız zaten hiç kapanmadan çalışıyor.
  • mbirol kullanıcısına yanıt
    Selam ustam hiç kablo falan sıyırmaya'cağım onlar sizin işiniz,iyi geceler.
  • Merhabalar, ofiste 3 kişiyiz, odamız 20 metrekare kadar. Uygun fiyatlı ne tavsiye edersiniz. Klima konusunda bir bilgim yok, o yüzden şöyle olsun böyle olsun diyemiyorum. Orta karar bir şey olursa yeterli.. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: karamaçalar

İyi geceler tavsiyene uyacağım abi ay sonu faturadan anlayacağız zaten hiç kapanmadan çalışıyor.

aynen:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: kvnccelik

Merhabalar, ofiste 3 kişiyiz, odamız 20 metrekare kadar. Uygun fiyatlı ne tavsiye edersiniz. Klima konusunda bir bilgim yok, o yüzden şöyle olsun böyle olsun diyemiyorum. Orta karar bir şey olursa yeterli.. :)

şuan uygun rakamlı zibroda kampanya var mbirol ustaya ulaşınız. ayrıca airfeller uygun rakamlıdır fakat alüminyum boru sorunu var. midea ve uğur vs markalarda bakabilirsiniz. inverter 9luk veya 12lik yeter sizin büronuza.
  • Vestel'in Midea üretimi kaliteli serisi var mıydı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmcol

Vestel'in Midea üretimi kaliteli serisi var mıydı?

sanırım optimum isimli bir seri var veya optimum serisiyle aynı olan bir seri.. tam bilmiyırum vesteldeki model ismini sorunuz bayiye. şayet 2 yıl önceki kalite devam ediyorsa problem olmaz. alırsanızda vakum yaptırınız ayrıca alüminyum boru taelep ediniz vestelde aliminyum boru kullnıyor. vakum konusunu okuyunuz. şuan cevap veremeyebilirm sorunuz olursa. diğer arkdaşlarda yardımcı olurlar forumdan size.
  • quote:

Merhaba, kendi evim olması sebebiyle kaliteli olmasını istediğim, bebek olacak olursa uzun süre çalışacağını düşündüğüm için salona inverter olarak, yatak odasına ise yazları ve kışları kısa süreli olarak kullanılmak üzere 2 adet klima ihtiyacım var.

Ev istanbul anadolu yakası, salon güney-batı cephe, 3. katta, apt. 1 yıllık, mantolama ve ısıcam var. ev dubleks, salondan üst kata merdiven çıkışı var ve salon kapısı genel olarak açık tutuluyor. salon net 25 m². batı cephede pencere ve güney cephede fransız balkon var. Özellikle kışın ısınma, yazın da rüzgarsız ve sıcak zamanlarda soğutma amaçlı olarak kullanılacak. bu yıl ya da seneye çocuk sahibi olmayı düşünüyoruz, o zaman uzun süre ısınma amaçlı olarak kullanılır diye düşünüyorum ve invertera bu sebeple yöneldim. yoksa şu anki ihtiyaç güniçinde kısa süreli kullanım şeklinde.

Yatak odası 12 m², çatı katı ve tavan eğimli, yazın öğlenden sonra acayip sıcak kışında acayip soğuk oluyor. Oda güney cephe ve bir cam var. Yatak odası olması sebebiyle mümkün olduğunca düşük ses çıkaran, inverter olmayan, düşük kapasiteli (7.000/9.000) bir klima yeterli gibi geliyor. 12.000'lik olursa üst kattaki 25 m² tüm alanı serinletir aslında ama bütçeyi asıl olarak invertera ayırmak istiyorum.

Bütçe taksitli olarak 3.500.-TL, aşağısı daha makbuldür :). Arada bir aklım vestel (6 yıl garanti ve uzun ödeme vadeleri nedeniyle)/baymak dahil uygun fiyatlı klimalara kayıyor. Ancak gönlüm Japonlardan yana. Şu an zibro'da kampanya var ama 12.000'likler için. İki klimanın da aynı marka olması mantıklıdır sanırım, Vestel'in Midea üretimi serileri varmış, herhalde daha kalitelidir. Üstatların marka ve model önerilerini bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

quote:

quote:

Vestel'in Midea üretimi kaliteli serisi var mıydı?

sanırım optimum isimli bir seri var veya optimum serisiyle aynı olan bir seri.. tam bilmiyırum vesteldeki model ismini sorunuz bayiye. şayet 2 yıl önceki kalite devam ediyorsa problem olmaz. alırsanızda vakum yaptırınız ayrıca alüminyum boru taelep ediniz vestelde aliminyum boru kullnıyor. vakum konusunu okuyunuz. şuan cevap veremeyebilirm sorunuz olursa. diğer arkdaşlarda yardımcı olurlar forumdan size.

Teşekkürler üstat. diğer konuda da optimum demişsiniz şimdi gördüm. Vestel'in sitesinde optimum serisini göremedim şimdi bakınca. aslında benim birkaç gün önceden bir mesajım var cevaplamamış kimse :(
    Vestel sormamın sebebi güzel indirimlerle alabilme imaknım var şu anda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmcol -- 25 Temmuz 2013; 12:38:19 >

• ramazan bitiyor
    en sıcak günleri de atlatıyor sayılırız
    firmalar geçen seneki sıcakları düşünüp stokları çoğaltmıştır.
    ama bu sene daha bi serin, en azından ankara.
    eylül-ekim aylarında stokları eritmek için güzel kampanyalar olur diye tahmin ediyorum
    yanlış mıyım?
  • 2012 Haziran 307 gün-derece iken 2013 Haziran da bu değer 263 gün-dereceye düşmüş. Temmuz ayıda normal seviyelerde geçti gibi.

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

• @xraytr
    destekli sallamışım
  • quote:

quote:

quote:

quote:

İyi geceler evet doğru hatırladınız,size bir şey danışıcam klima 24-26 arası çalıştırıyorum hiç durmadan çalışıyor ne zaman 27 yapıyorum klima kendini kısıyor acaba 24-26 olduğu zaman klima ufak'mı kaldıda devamlı çalışıyor şüphesi duyuyorum nedersiniz selamlar.

keşke benim klimamda 26 derecede çalışsa. şayet 26derecde çalışsa daha az tüketim yapacaktır onun için söylüyorum. çalıştıkça kısar inverter klima kendisini.

benim vidolarımı izlemişsinizdir 24C de bile nekadar az tüketimi var. yetersiz gelse bu tüketimi göremeyiz. yani siz dert etmeyin devamlı çalışması demek yetersiz gelmesi demek değildir. ben hiç buradan görmeden bile söylüyorum size. 24C de dahi sizin klimanızın ışığı tek yanıyordur. bunun manasıda inverteri verimli olarak kullanıyor demektir.

basit bir pens ampermetre alıp tüketimi ölçebilirsiniz. piyasada 15-20 tl ye satılıyor.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-elektronik-test-olcum-cihazi-dt266c-pensampermetre-plus-multimetre-sorunsuz-132202611/detay

bu şekilde klimanın kablosunu çengel içine alır ölçersiniz.

problem yok korkmayın 27 ciddi bir sıcaklık derecesidir.

ufak gelmez merak etmeyin büyük bile. öyle olsa 27derecdede durmaz klima.

Selam cevap için teşekkür ederim,evet tek ışık yanıyor yalnız ustam bu panoyu görünce şaşırdım ben o ölçümü nasıl yapıcam o kablolar klimadamı.

Aleykûmselam, rica ederim. süper ozaman yetmese çift ışık yanardı.

bu resim temsili görsellerden bulmuştum. klimanın elektrik koruyucu kapağını açsanızda bu kadar teferruat yoktur.

ama birazda beceri gerektiryormuş ben daha basit sanıyordum onun için iptal edeyim bu durumu uğraşmayın hiç.

serhat6363 kardeşim, sende uğraşma.

Ahada klimada Amper böyle ölçülür,sizin için özel olarak çektik fotoyu

• Geçen yıl Mart ayında Sn Kocausta'nın tavsiyesi ile Toshiba RAS18 inv. almıştım gayet memnunuz.Kendisine tekrar teşekkür ederim yardımları için.
    Sormak istediğim şu klimaya bakım yaptırmamız gerekiyormu??Düzenli olarak kendim filtreleri temizliyorum ve hiçbir sikayetimiz yok.Cevaplayan olursa şimdiden teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sahing

Geçen yıl Mart ayında Sn Kocausta'nın tavsiyesi ile Toshiba RAS18 inv. almıştım gayet memnunuz.Kendisine tekrar teşekkür ederim yardımları için.
    Sormak istediğim şu klimaya bakım yaptırmamız gerekiyormu??Düzenli olarak kendim filtreleri temizliyorum ve hiçbir sikayetimiz yok.Cevaplayan olursa şimdiden teşekkürler..

Kullanılan odanın hijyen-temizlik durumuna göre yılda bir veya birkaç yılda bir temizlik yaptırılmalı.
    Bu iş garanti kapsamında değildir, 70-100 lira civarı ücret alınıyor.
    Klimanın kendi servisine yaptırmak en iyisi, yabancı kişi söküp takarken hasar yapabilir.
  • 9000 BTU için 1000 tl civarı öneri alabilir miyim?

Örneğin bu klima nasıldır ?

Demirdöküm Inverter A410 09HP

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maestro2 -- 26 Temmuz 2013; 0:08:38 >
  • 
Sayfa: önceki 12111212121312141215
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.