Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1215. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: channex Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 18 Misafir (2 Mobil) - 17 Masaüstü2 Mobil
5 sn
57.246
Cevap
703
Favori
4.432.533
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12131214121512161217
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • istanbul da yaşıyorum, 100 mkare evimizin 30 mkare salonunda kullanmak için bir klima arıyorum ama karar veremedim elektroworld de 800 tl ye samsung 9000 klima var tavsiye edermisiniz yada hangi klimayı tavsiye edersiniz? max bütçe 1300-1400 TL
  • quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

quote:

Orijinalden alıntı: cause_of_death

Merhabalar, 35m2 alanda sogutma amacli kullanilacak. Elimde soyle bir liste var su an, tercih siralamam nasil olmali? Butce 2500-3000 civari

Mitsubishi SRK 45 ZJP-S1 - digerlerine gore daha pahali, aradaki farka deger mi?

Carrier X-Power Gold 53 NQV 050M

Toshiba RAS-18 SKV-E - bu seride de ses sorunu var midir?

Midea Premier MS11PI 18 - Yurtdisinda buyuk bir marka olsa da Turkiye ici servis guvenilirligi acisindan iyi bir marka midir?

Panasonic KIT-YE18MKX

Tesekkurler

hepsi güzel klima 35m2 alanda kullnıcaksan sade soğutma için 12lik ala yeter. bu arada zibroda kampanya var 75 serileri üstte yazdığın klimalrdan daha ileri düzeyde 12liği 1975 tl kaçırmayın derim mbirol ustaya ulaşın. ayrıca lg prstij klimalarda üsttekü ürünlerden daha ileri yapıda 2400e felan alınabiliyor. berkerden isimli kullanıcı arkadaş pm yapın.

skv serisi sesli değil binde bir şikayet gelsede esas sesli olan skvr serisnin ve skvp 16lığı.

zaman zaman sorun olsada alarkoda bu klimaları değiştiriyor.

srk zmps serisininde bu yazdıklarınızdan üstünlüğü segment olarak yok.. üstelik diğerleri 18likken o 15lik. ama güzel klimadır oda.

bana kalsa şuan rakam olarak önce zibro 75 serisini alırım 12lilte olsa yeter soğutmada. peşi sıra lg tercih ederim. bu iki klima toshibanın skvp ve pkvep serilerinde kullndığı kompresörü kullanmış o açıdan bu yazıdkalrınızdan üstün diyorum. yazdığını her markanın fiyatını bilmiyorum yanlız.

Cevap icin cok tesekkurler. Zibro markasina hic kulak asinaligim yok, biraz arastirayim lg nin 12000 lik prestige modeline de bakacagim cok tesekkurler

• quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

Ülen yokluğumuzda forumu ele geçirmişin

Samsung servislere ciddi bastırmaya başlamış duyduğumuza göre.
    Belki de LG'cileri gördükten sonra kendilerine geldiler, bilemem artık.

Est. hadimemi abi, bu konuda kral sizsiniz. üstelik sizi ikide bir çağırdım siz girmediniz foruma

abi samsung u geç bir yol ya sen makineyi dinledim oldukça sessiz demesen tekirdağlı hocada alınabilri demese hatta birol ustada çokta fena değil desede. adam gözümün önünde kapağını yukarı doğru açarken elşnde kaldı:) sabiha gökçende bir mağazada simini unuttum şimdi. hadi bunalrda konu olmasında.

adamların avrupada sattıkalrı ürnle burdakiürenler aynı değil yazdım gçnderdim cevap bile vermiyorlar. hadi lg ninde euroventte ürnle kod farkı olsada en azından kasadan üründen ve en önemlsi servisten memnuniyet var.

lg yide normalde sevmem ama samsung daha kötü bence. hala taklitçilikten kurtulamadı bu firma. en büyük taklitçiliğşde ne bilyormusun şirket ilk evvela japonyada kurulumuş sonra koey etaşınmış. bana göre bu yolu bile kullanmışlar

yanlız şu hakkıda teslim edim burda çamaşrı makinelri tutulmuyor hatta millet korktuğu için buzdolaplarıda tutulmuyor olabilir. ama yurt dışında çamaşır makinesini çok kullandık geyet güzeldi. (yanlız kimse bunu baz almasın yıllr önceki durum) şuan diğer evde buzdolabı var bosch un samsung a üettirdiği bir dolap. gayet güzeldi geçen yıl iç ışık yanmamya başladı ve fazla soğutma başladı. boschta parça yok iyimi. başka bir servis getirdim boch servisini aradı yanımda cevap kapı otomatiğini değiştirirsen düzelebilir ama kesin değil. öyşe kaldı servisçi arkadaşta boşver bu şekilde devam et dedi 1 derece yükselttik öyle gidiyor bakalım. am arızanın düzelebilme ihtimali çok tuhaf bir durum.

• quote:

quote:

quote:

Merhabalar, 35m2 alanda sogutma amacli kullanilacak. Elimde soyle bir liste var su an, tercih siralamam nasil olmali? Butce 2500-3000 civari

Mitsubishi SRK 45 ZJP-S1 - digerlerine gore daha pahali, aradaki farka deger mi?

Carrier X-Power Gold 53 NQV 050M

Toshiba RAS-18 SKV-E - bu seride de ses sorunu var midir?

Midea Premier MS11PI 18 - Yurtdisinda buyuk bir marka olsa da Turkiye ici servis guvenilirligi acisindan iyi bir marka midir?

Panasonic KIT-YE18MKX

Tesekkurler

hepsi güzel klima 35m2 alanda kullnıcaksan sade soğutma için 12lik ala yeter. bu arada zibroda kampanya var 75 serileri üstte yazdığın klimalrdan daha ileri düzeyde 12liği 1975 tl kaçırmayın derim mbirol ustaya ulaşın. ayrıca lg prstij klimalarda üsttekü ürünlerden daha ileri yapıda 2400e felan alınabiliyor. berkerden isimli kullanıcı arkadaş pm yapın.

skv serisi sesli değil binde bir şikayet gelsede esas sesli olan skvr serisnin ve skvp 16lığı.

zaman zaman sorun olsada alarkoda bu klimaları değiştiriyor.

srk zmps serisininde bu yazdıklarınızdan üstünlüğü segment olarak yok.. üstelik diğerleri 18likken o 15lik. ama güzel klimadır oda.

bana kalsa şuan rakam olarak önce zibro 75 serisini alırım 12lilte olsa yeter soğutmada. peşi sıra lg tercih ederim. bu iki klima toshibanın skvp ve pkvep serilerinde kullndığı kompresörü kullanmış o açıdan bu yazıdkalrınızdan üstün diyorum. yazdığını her markanın fiyatını bilmiyorum yanlız.

Cevap icin cok tesekkurler. Zibro markasina hic kulak asinaligim yok, biraz arastirayim lg nin 12000 lik prestige modeline de bakacagim cok tesekkurler

• Merhaba,

Klima forumunda iki konu açtım. Bu konuyu takip eden tecrübeli kullanıcıları açtığım konulardan haberdar etmek için bu mesajı yazıyorum.

Açtığım konular :
    - Klimanın havasını tavana vermek için şeffaf plastik birşey (!) arıyorum
    - Klima çalışırken sinema sisteminde görüntünün (sinyalin) anlık gidip gelmesi

Teşekkürler.
  • Üstadlar Antalya 35 Metrelik salonumda misafirden misafire kullanmak amacıyla (hem ısıtma hem soğutma)ortalama 1500 Tl bütçeli aşağıdaki hangi ürünü tavsiye edersiniz. Şimdiden teşekkürler

Airfel Green 18000 BTU Split Klima (Bundle Set)

Samsung AQ18TSM Boracay Split Klima

GREE KLİMA SPLİT GR 21 21000 BTU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Benibianla -- 27 Temmuz 2013; 14:59:06 >
  • Selamlar. Bodrumda yaşıyorum ısıtma amaçlı bir klima arıyorum. forumu okumaya çalıştım ama kafam iyice karıştı.
    Isıtacağım mekan 30-35 m^2 anca var. tavan yüksekliği 2.5 m civarı.
    2000-2500 tl arası bütçem var.
    Bana yardımcı olabilecek olan var mı?
    Şimdiden teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: echeberian42

Selamlar. Bodrumda yaşıyorum ısıtma amaçlı bir klima arıyorum. forumu okumaya çalıştım ama kafam iyice karıştı.
    Isıtacağım mekan 30-35 m^2 anca var. tavan yüksekliği 2.5 m civarı.
    2000-2500 tl arası bütçem var.
    Bana yardımcı olabilecek olan var mı?
    Şimdiden teşekkürler.

Şu alete bakın:

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-alarko-carrier-53nqv050-m-x-power-gold-fiyati,449082.html

• Teşekkür ederim kocausta. Netten degilde dukkandan almayı dusunuyorum. birazdan cikip fiyatını ögrenirim. Baska tavsiyen olabilirmi. Şudur dedigin klima varsa 3000'e kadar zorlarım. Tekrar tesekkurler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Apache40

10 m² lik hizmetli odasına klima almak istiyoruz. Oda güneye bakıyor ve İstanbul' dayız. Sadece soğutma amacıyla kullanılacak.

Mitsubishi Electric MSH-GE 25' e karar verdik. Bunun dışında önereceğiniz kaliteli ve tercihen inverter olmayan klima öneriniz varsa duymak isterim.

hiç aramayın ME den daha kalitelisi yok. klasik klimaların galiba artık onlarda gelmeyecekmiş forumda yazılanlara göre.

msh-ge20 varsa ellerinde 10m2 için 7000 btu alınız 10m2 için 9 luk büyük çünkü.

Dediğiniz gibi oldu. Gerçekten bayilerin elinde kalmamış. Elinde kalanlar da çok yüksek fiyat çektiler. Ben de onun yerine Mitsubishi Heavy Industries SRK28 HG-S modelinin siparişini verdim. 1200 TL ve ücretsiz kargo seçeneği, seçimimde etkili oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: echeberian42

Teşekkür ederim kocausta. Netten degilde dukkandan almayı dusunuyorum. birazdan cikip fiyatını ögrenirim. Baska tavsiyen olabilirmi. Şudur dedigin klima varsa 3000'e kadar zorlarım. Tekrar tesekkurler.

3 bin lira üzerinde olan birçoğundan daha iyi ve verimlidir kullanımda, bence başkasını aramayın.
    Resmi fiyatlar netten daha yüksektir.
    Tabii işin bu tarafı sizin tercihiniz.
  • quote:

quote:

quote:

10 m² lik hizmetli odasına klima almak istiyoruz. Oda güneye bakıyor ve İstanbul' dayız. Sadece soğutma amacıyla kullanılacak.

Mitsubishi Electric MSH-GE 25' e karar verdik. Bunun dışında önereceğiniz kaliteli ve tercihen inverter olmayan klima öneriniz varsa duymak isterim.

hiç aramayın ME den daha kalitelisi yok. klasik klimaların galiba artık onlarda gelmeyecekmiş forumda yazılanlara göre.

Dediğiniz gibi oldu. Gerçekten bayilerin elinde kalmamış. Elinde kalanlar da çok yüksek fiyat çektiler. Ben de onun yerine Mitsubishi Heavy Industries SRK28 HG-S modelinin siparişini verdim. 1200 TL ve ücretsiz kargo seçeneği, seçimimde etkili oldu.

hayrılı olsun güle güle kullanın montajda vakuma dikkat edin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Benibianla

Üstadlar Antalya 35 Metrelik salonumda misafirden misafire kullanmak amacıyla (hem ısıtma hem soğutma)ortalama 1500 Tl bütçeli aşağıdaki hangi ürünü tavsiye edersiniz. Şimdiden teşekkürler

Ustalar bir cevap yokmu
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Tekrar teşekkür ederim. 15 dk vakum yeterli olur mu bu klima için?

• Herkese selamlar üstadlar mesajıma bir cevap verebilirseniz sevinirim ayrıca araştırmalarım esnasında "Panasonic KIT-PW18-GKE" diye bir cihazı çok tavsiye ettiler ancak ısıtma ve soğutma "C"sınıfı olunca karar veremedim bu cihaz içinde görüşlerinizi öğrenebilirmiyim. Teşekkürler
  • quote:

quote:

Üstadlar Antalya 35 Metrelik salonumda misafirden misafire kullanmak amacıyla (hem ısıtma hem soğutma)ortalama 1500 Tl bütçeli aşağıdaki hangi ürünü tavsiye edersiniz. Şimdiden teşekkürler

Ustalar bir cevap yokmu

Şunlara bir bakın:

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-auer-ag18-0929-r2-r410a-fiyati,748360.html

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-ugur-uac-18-i-fiyati,756267.html

• Kocausta cevabın için teşekkür ediyorum ve hemen bu cihazlardan birini almak için araştırmaya başlıyorum.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Tekrar teşekkür ederim. 15 dk vakum yeterli olur mu bu klima için?

20 dk yaptırmaya çalışın garantide kalın. gerçi iklimsa servisleri iyidir ben dah hiç söylemeden sharp klimanın vkumun başlatmışlardı. size zorluk çıkartmazlar.

• quote:

Kocausta cevabın için teşekkür ediyorum ve hemen bu cihazlardan birini almak için araştırmaya başlıyorum.

auer daylux arifel üçüde gree klimada üretilen aynı firmanın ürünleridir.. bu ürünleri alırsanız kesinlikle bakır boru talep edin. yoksa almayın... kocausta size alın desede almayın. iyi abimizdir ama bazen ucuz olsun diye inadına kaliteden vaz geçiyor

şuan aynı kalitede zibro 65 serilerinde kampanya var. 2-3 yüz fazla verin sağlam bakır boru onlardan alın. uğru konusunda alabilrisiniz genden kontrol edin bakır boru meselesini..

hep birlikte şu alüminyu kullnımından vazgeçirelim firmaları haydi el ele.

• Kocausta ve 9köy ustalarım öncelikle cevaplarınız için teşekkür ederim. Auer'in Antalya'da bayii yokmuş genel merkezlerine sordum o yüzden vazgeçtim uğur'da hanımın hoşuna gitmedi görüntü açısından gözümü kapattım Gree 21.000 BTU'luk klimayı Koçtaş'tan 1.529 Tl'ye aldım servisini Daikin yapıyormuş randevu için aradım dönüş yapacaklarını söylediler. Bakır boru sordum bazısından çıkıyor bazısından çıkmıyor dediler çıkmassa ücreti mukabilinde bakır boru ile değiştireceğim vakum olayını sordum yapıyorlarmış. Bakalım artık hayırlısıyla bekliyorum.
  • 
Sayfa: önceki 12131214121512161217
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.