Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (2407. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
57.242
Cevap
703
Favori
4.432.039
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 24052406240724082409
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar elektrik tüketimi konusunda merak edenler için bilgi vermek istiyorum. 1 ay boyunca klimam neredeyse aralıksız çalıştı günde ortalama 16 saat hatta çok soğuklarda 15 gün boyunca hiç kapatmadım. 25 derecede çok üşürsek 26da kullandık fan ayarı otomatikte ve ay sonunda 303 lira elektrik faturası geldi.
  • TylerDurden_35 T kullanıcısına yanıt
    Rica ederim hocam. Faydalı olabildiysem ne mutlu bana...

Hafif bir tozlanma söz konusu ise hiç endişelenmeyin. Dediğim gibi çok sık bakım da gereksizdir. Bir sezon daha kullanıp takip ederek kendinize bir referans noktası belirlemiş olursunuz ve böyle daha rahat şekilde kullanırsınız.

Saygılarımla...
  • TheDeviLofDark kullanıcısına yanıt
    Merhaba. Çok geçmiş olsun. Ürün ile beraber servisin tutumu da çok önemli. Ne yazık ki servis,ürün gibi tek tip olamıyor. Ses yapan klimaya içini açalım gaz basalım denmesi zaten bilgi seviyelerini gösteriyor. Sizin sesten yana şikayetiniz var,ısıtma soğutmadan yana değil ama çözüm gazıyla oynamak?

İlginç bir öneri...

Keşke elimizden bir şey gelse,rahatsızlığınız devam ediyorsa süreci çok uzatmadan çözüm yolları aramanızı tavsiye ederim. Gelişmeleri bildirirseniz memnun olurum.

Saygılarımla...
  • klima5505 kullanıcısına yanıt

Biri gaz demişti, biri duvardan oluyor ince demişti, ince diyen servis de montajını yapan Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]  (kısa vidayla yapmış zaten başımıza düşmedi şükür, son değişime gelen servis eliyle tuttu çıktı direk) inceyse neden oraya montaj yapıyorsun o zaman onu anlamıyorum teknik olarak senin söylemen lazım montaj oraya olmaz diye o zaman. Ayrıca aynı tip duvarda tanıdıkta elegant plus modeli var gram sesi yok. İki ev de klasik toki evleri.

Değiştirildi ama arada sıcak/soğuk fark etmeden "dırrrrrrrrrr" diye titreşim yapıyor normal mi bu bilmiyorum tabi (model bazında çünkü plus modelde yok ne Antalya'da olanda ki zaten o hep full hızda çalışıyor, ne de tanıdığın yeni aldığında). Eskisi sürekli yapıyordu. Silent modda yapıyor zaten üstünde çalıştırmıyorum. Eskisi de ilk geldiğinde azar azar yapıyordu sanki sonradan artmıştı. Yok dış ünite duvarı titretiyor ondan oluyor diyorlardı başta da belirttiğim gibi. 3 silindirli araç motoru mu bu böyle titretebilsin duvarı. Nasıl bir sorun böyle bir ses yapar bilenler varsa aydınlatırsa eğer iade edersem çok yardımı dokunur. Az bilgisiz veya girişken olmasam iteleyecekler.

1-2 ay daha kullanacağım artarsa iade edeceğim. İşin garibi video çekince sesi almıyor video, ses kaydı açıp üstüne koymam gerekiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: TheDeviLofDark

Biri gaz demişti, biri duvardan oluyor ince demişti, ince diyen servis de montajını yapan   (kısa vidayla yapmış zaten başımıza düşmedi şükür, son değişime gelen servis eliyle tuttu çıktı direk) inceyse neden oraya montaj yapıyorsun o zaman onu anlamıyorum teknik olarak senin söylemen lazım montaj oraya olmaz diye o zaman. Ayrıca aynı tip duvarda tanıdıkta elegant plus modeli var gram sesi yok. İki ev de klasik toki evleri.

Değiştirildi ama arada sıcak/soğuk fark etmeden "dırrrrrrrrrr" diye titreşim yapıyor normal mi bu bilmiyorum tabi (model bazında çünkü plus modelde yok ne Antalya'da olanda ki zaten o hep full hızda çalışıyor, ne de tanıdığın yeni aldığında). Eskisi sürekli yapıyordu. Silent modda yapıyor zaten üstünde çalıştırmıyorum. Eskisi de ilk geldiğinde azar azar yapıyordu sanki sonradan artmıştı. Yok dış ünite duvarı titretiyor ondan oluyor diyorlardı başta da belirttiğim gibi. 3 silindirli araç motoru mu bu böyle titretebilsin duvarı. Nasıl bir sorun böyle bir ses yapar bilenler varsa aydınlatırsa eğer iade edersem çok yardımı dokunur. Az bilgisiz veya girişken olmasam iteleyecekler.

1-2 ay daha kullanacağım artarsa iade edeceğim. İşin garibi video çekince sesi almıyor video, ses kaydı açıp üstüne koymam gerekiyor.

Merhaba. Duvar ince ise tek değişen şey,sesin içeri iletilmesi olacaktır. Duvarın ince olması klimanın sesli olmasını sağlamaz. İnce duvar ve ince sıva sesi yayarak uğultuya sebep olur ama sonuçta bunun kaynağı yine klimadır.

Rotary kompresörler bir miktar titreşim yaparlar. Çünkü hareketli kısmı bir mil üzerine eksenden kaçık olarak yerleştirilmiş silindir yapıya sahiptir.

Kompresör max. devirlere çıktığında bu daha çok hissedilir. Ama rahatsız edici boyutta olmamalıdır. Bir ses kaydı veya video aktarabilirseniz daha sağlıklı olur.

Şöyle sadeleştirebiliriz,

Duvar ince olduğu için ses daha kolay yayılacaktır ve yankı yapacaktır. Bu sesin içeri taşınmasını ve bir miktar daha yüksek seviyeye ulaşmasına sebep olur.

Kompresör,dış üniteye dokunduğunuzda hissedilir bir titreşim verebilir. Kauçuk takozların amacı da esasen bu titreşimi klimayı taşıyan ayaklara(duvara sabitlenen konsola) iletmemektir.

Eğer imkanınız varsa dış ünitenin takozlarının fotoğrafını da çekebilirseniz iyi olur.

Takoz takıldı iş bitti şeklinde düşünemeyiz. Her takozun kauçuk kalitesi farklıdır. Taş gibi sert kauçuk takoz taktılar ise hiçbir faydası olmaz.

Takozun mantığı,nispeten yumuşak bir malzeme olması sayesinde dış ünitenin titreşimini sönümleyip yastıklamaktır.

Buna ek olarak bahsettiğiniz "drrrrrrrrr" sesi,kompresörün etrafında bulunan dış ünite iç tesisatına ait boruların kompresöre temas etmesi sonucunda veya kompresörün kendisinden gelebilir. Kompresördeki sesi ise kapalı (hermetik) bir sistem olması sebebiyle net olarak saptamak zordur. Kompresör içerisinde yağlama sorunu vb. sorun meydana geldi ise bu sese sebep olacaktır.

Bu sorun artar ve iade aşamasına gelirseniz. Firma buna karşı diretirse ilçenizdeki kaymakamlık bünyesinde bulunan "Tüketici Hakem Heyetleri"ne başvurmanızı tavsiye ederim. Sesten yana şikayetiniz olduğunda anlaşmazlığın büyümesi halinde bilirkişi görevlendirilir ve ses ölçümü yapılır.

Firmanın beyan etmiş olduğu ses seviyesinin anormal derecede üstünde bir ses seviyesi ölçülmesi halinde sonuç lehinize olur ve iade işlemleri başlatılır. Ama benim tavsiyem bu süreci çok uzatmadan denemelerinizi yapıp karara varmanızdır. Geçen zaman aleyhinize işleyebilir.

Bu vesileyle bu mesajımda müsadenizle genel bir açıklama yapmak istiyor ve gerek duyuyorum,

"Bu hususta vermiş olduğum tavsiyeler Baymak markası olduğu için veya Baymak'a has değildir. Hangi marka olursa olsun bu tarz anormal sıkıntılarda hakkınızı arama imkanınız söz konusudur ve şahsen önermekteyim."

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Merhaba. Duvar ince ise tek değişen şey,sesin içeri iletilmesi olacaktır. Duvarın ince olması klimanın sesli olmasını sağlamaz. İnce duvar ve ince sıva sesi yayarak uğultuya sebep olur ama sonuçta bunun kaynağı yine klimadır.

Rotary kompresörler bir miktar titreşim yaparlar. Çünkü hareketli kısmı bir mil üzerine eksenden kaçık olarak yerleştirilmiş silindir yapıya sahiptir.

Kompresör max. devirlere çıktığında bu daha çok hissedilir. Ama rahatsız edici boyutta olmamalıdır. Bir ses kaydı veya video aktarabilirseniz daha sağlıklı olur.

Şöyle sadeleştirebiliriz,

Duvar ince olduğu için ses daha kolay yayılacaktır ve yankı yapacaktır. Bu sesin içeri taşınmasını ve bir miktar daha yüksek seviyeye ulaşmasına sebep olur.

Kompresör,dış üniteye dokunduğunuzda hissedilir bir titreşim verebilir. Kauçuk takozların amacı da esasen bu titreşimi klimayı taşıyan ayaklara(duvara sabitlenen konsola) iletmemektir.

Eğer imkanınız varsa dış ünitenin takozlarının fotoğrafını da çekebilirseniz iyi olur.

Takoz takıldı iş bitti şeklinde düşünemeyiz. Her takozun kauçuk kalitesi farklıdır. Taş gibi sert kauçuk takoz taktılar ise hiçbir faydası olmaz.

Takozun mantığı,nispeten yumuşak bir malzeme olması sayesinde dış ünitenin titreşimini sönümleyip yastıklamaktır.

Buna ek olarak bahsettiğiniz "drrrrrrrrr" sesi,kompresörün etrafında bulunan dış ünite iç tesisatına ait boruların kompresöre temas etmesi sonucunda veya kompresörün kendisinden gelebilir. Kompresördeki sesi ise kapalı (hermetik) bir sistem olması sebebiyle net olarak saptamak zordur. Kompresör içerisinde yağlama sorunu vb. sorun meydana geldi ise bu sese sebep olacaktır.

Bu sorun artar ve iade aşamasına gelirseniz. Firma buna karşı diretirse ilçenizdeki kaymakamlık bünyesinde bulunan "Tüketici Hakem Heyetleri"ne başvurmanızı tavsiye ederim. Sesten yana şikayetiniz olduğunda anlaşmazlığın büyümesi halinde bilirkişi görevlendirilir ve ses ölçümü yapılır.

Firmanın beyan etmiş olduğu ses seviyesinin anormal derecede üstünde bir ses seviyesi ölçülmesi halinde sonuç lehinize olur ve iade işlemleri başlatılır. Ama benim tavsiyem bu süreci çok uzatmadan denemelerinizi yapıp karara varmanızdır. Geçen zaman aleyhinize işleyebilir.

Bu vesileyle bu mesajımda müsadenizle genel bir açıklama yapmak istiyor ve gerek duyuyorum,

"Bu hususta vermiş olduğum tavsiyeler Baymak markası olduğu için veya Baymak'a has değildir. Hangi marka olursa olsun bu tarz anormal sıkıntılarda hakkınızı arama imkanınız söz konusudur ve şahsen önermekteyim."

Saygılarımla...

Alıntıları Göster

Firmaya ses kaydını atmıştım bulabilirsem buraya da atayım ama geceleri 10 metre ötedeki salondan noluyor diye geliyorlardı o derece yani. Gece açıp uyumak mümkün değildi. Bilgisayardan çok ses yapıyor. Bu dediklerimin hepsi silent mod çalışırken geçerli daha üstünü açamadım bile ses çok fazla olacak diye. Bir de dış ünite içindeki fan dururken tak diye vuruyordu 1 kere yakalayabilmiştim videosunu çekip ses kaydıyla göndermiştim (servisteki elemana wpden atmıştım o yüzden bulamayabilirim mail atmadım) onlar da genel müd. yazmışlar değişim kararı vermişler.

Bakalım 0 taktılar arada yapıyor ses ama artık olacak o kadar diyorum. Sürekli olmaya başlarsa önceki gibi iade istyeceğim artık. Hatta ilkinde edecektim de fiyatlar almış başını gitmiş.

Ek olarak duvarlar ince derken yine yalıtım falan var yani. Tamam çok kaliteli değil klasik toki evleri. Buna rağmen ses yapacaktıysa (ciddi ciddi duvardansa ses yani genel müd. değişim kararı verdiği için öyle değil gibi geliyor bir de aynı tarz duvarda tanıdığın evinde plus modeli takılı onda 0 ses var) bana söyleseler zaten başka yere taktırırdım.

Yine de ben Ankara içindeki servislerinden pek memnun kalamadım. 3 farklı servis geldi, pek bilgili değiller gibi geldi bana. Birisi daha iyi gibiydi yine ama.

Bir de kompresör max devire silent moda almışken bile çıkabilir mi? Çıkarsa ne kadar süre kalır o devirlerde? Dış ünite öyle ahım şahım titremiyor. Zaten o bahsettiğim sesi algılamak çok zor oluyor video bile ses almıyordu. Ses kaydı açıp iç ünitenin sağ üst kısmına koydum anca öyle kaydedebildim sesini. Geceleri çok daha net oluyordu sessizlikte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheDeviLofDark -- 15 Mart 2021; 16:9:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: TheDeviLofDark

Firmaya ses kaydını atmıştım bulabilirsem buraya da atayım ama geceleri 10 metre ötedeki salondan noluyor diye geliyorlardı o derece yani. Gece açıp uyumak mümkün değildi. Bilgisayardan çok ses yapıyor. Bu dediklerimin hepsi silent mod çalışırken geçerli daha üstünü açamadım bile ses çok fazla olacak diye. Bir de dış ünite içindeki fan dururken tak diye vuruyordu 1 kere yakalayabilmiştim videosunu çekip ses kaydıyla göndermiştim (servisteki elemana wpden atmıştım o yüzden bulamayabilirim mail atmadım) onlar da genel müd. yazmışlar değişim kararı vermişler.

Bakalım 0 taktılar arada yapıyor ses ama artık olacak o kadar diyorum. Sürekli olmaya başlarsa önceki gibi iade istyeceğim artık. Hatta ilkinde edecektim de fiyatlar almış başını gitmiş.

Ek olarak duvarlar ince derken yine yalıtım falan var yani. Tamam çok kaliteli değil klasik toki evleri. Buna rağmen ses yapacaktıysa (ciddi ciddi duvardansa ses yani genel müd. değişim kararı verdiği için öyle değil gibi geliyor bir de aynı tarz duvarda tanıdığın evinde plus modeli takılı onda 0 ses var) bana söyleseler zaten başka yere taktırırdım.

Yine de ben Ankara içindeki servislerinden pek memnun kalamadım. 3 farklı servis geldi, pek bilgili değiller gibi geldi bana. Birisi daha iyi gibiydi yine ama.

Bir de kompresör max devire silent moda almışken bile çıkabilir mi? Çıkarsa ne kadar süre kalır o devirlerde? Dış ünite öyle ahım şahım titremiyor. Zaten o bahsettiğim sesi algılamak çok zor oluyor video bile ses almıyordu. Ses kaydı açıp iç ünitenin sağ üst kısmına koydum anca öyle kaydedebildim sesini. Geceleri çok daha net oluyordu sessizlikte.

Alıntıları Göster

10 metre ötedeki salondan duyulacak bir ses kesinlikle normal sayılamaz.

Duvar kısmında ise yalıtım var ise ses iletimi nispeten daha az olacaktır. Zaten bu kısım rahatsız edici olmamalıdır. Sadece sesi bir miktar yayarak az da olsa artıracaktır,en büyük etkisi bu yönde olur.

Silent modda fan devri en düşük seviyeye indirilir. Kompresör frekansı ihtiyaca göre max. seviyeye çıkabilir ancak fan devri düşük olduğu için bu uzun sürmeyecektir. Süresi ise tamamen mekânını ısı kayıp kazancına bağlıdır,net bir yorum yapmak mümkün olmayacaktır.

İleriye dönük gelişmeleri bildirirseniz memnun olurum.

Saygılarımla...

Arkadaş gibi ben de 18000 btu klima arayışı içindeyim. Açıkçası Vestel ve yan ürünlerine bakmıyorum.

bunun dışında eca spylos içn 4800 TL fiyat aldım. Ayrıca fujiplus shina fiyatı da benzer seviyelerde.

bunlar dışında 2. elde midea dc inverter (21000btu) modeli var 4000TL, bosch var 3.000TL civarında. Satıcı bu iki ikinci el ürünü ısrarla tavsiye etti.

sizin görüşünüz nedir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TheDeviLofDark kullanıcısına yanıt
    Yüreğim sıkışıyor okurken.
    Baymak Elegant Plus 12000 aldım bugün geldi
  • _RuLazz_ kullanıcısına yanıt

Hayırlı olsun hocam. Plus modellerde sıkıntı görmedim ben 2 adet var 2si de sıkıntısız.

Aman teknik servise işiniz düşmesin Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] 

• quote:

Orijinalden alıntı: mcabar

Arkadaş gibi ben de 18000 btu klima arayışı içindeyim. Açıkçası Vestel ve yan ürünlerine bakmıyorum.

bunun dışında eca spylos içn 4800 TL fiyat aldım. Ayrıca fujiplus shina fiyatı da benzer seviyelerde.

bunlar dışında 2. elde midea dc inverter (21000btu) modeli var 4000TL, bosch var 3.000TL civarında. Satıcı bu iki ikinci el ürünü ısrarla tavsiye etti.

sizin görüşünüz nedir?

Merhaba.

FujiPlus Shina ile E.C.A Syplos benzer fiyatlarda iken E.C.A Syplos serisini tavsiye ederim.

FujiPlus,birden fazla üreticiye üretim yaptırmaktadır. Shina serisi ise AUX üretimidir,Baymak ile aynı üreticiye sahip cihazdır.

E.C.A bu bakımdan daha avantajlıdır,daha kalitelidir.

İkinci el için şahsen tavsiyede bulunamıyorum.

Bu konuyu şöyle açabiliriz ;

Klima iyi olsa da ilk montajı nasıl gerçekleşti ? Üstüne basa basa hatırlatmaya çalıştığımız vakum işlemi yapıldı mı?

Bakımları düzgünce yapıldı mı yoksa satılacağı zaman göstermelik mi yapıldı ? Cihaz kirin tozun içinde deyim yerindeyse can çekişerek mi çalıştı ?

Acaba kaç ev değiştirdi ?

Demonte cihaz ise (hali hazırda sökülmüş ise) her fonksiyonu sağlam mı ?

Bu vb. soruların maalesef çoğunlukla cevabı yoktur.

Benim tavsiyem,bütçeniz kısıtlı olduğu zaman gerekirse bir sezon daha sabredip sıfır cihaz almanızdır.

İkinci el aldınız,bir arıza çıktı garanti vs. yok. İşte serüven o vakit başlayacaktır.

İllaki ikinci el tercih edilecekse en azından henüz sökülmemiş olan bir klima bakılmalıdır. Vakum vb. konulara yine cevap alınamaz belki ama en azından çalıştırır test edersiniz. Demontajı için bir miktar ücret ödersiniz ama çalışmasını görerek alırsınız.

Ama yerinden sökülmüş cihazlar risk taşır. Satıcılar bazen bakımını yapıp test edip kendisi garanti verebiliyor.

Örneğin diyor ki,

Bu cihazı benden alırsınız,ben montajı gerçekleştiririm. 1 yıl da garanti veririm.

Bu da iyi bir ayrıntı ama 1 yılın sonunda,sizin evinizde yer bulana kadar çalışmış olan bir cihazın arıza verme olasılığı yine sıfır 2-3-5 yıl garantili cihaza göre daha fazladır.

İkinci el,ancak riskleri göze alınarak tercih edilebilir. Ancak sıfır cihaza bütçeniz yeterli ise hiç bu riske girmemenizi tavsiye ederim.

Saygılarımla...

Ayrıntılı yanıtınız için çok teşekkür ederim. Bugün için denkleme +300 TL fiyat ile Lg dual eco da girmiş oldu. Açıkçası bayi bile fiyatı çok uygunmuş dedi. Siz ne düşünüyorsunuz. 4800e ECA mı yoksa 5.100e Lg dual eco mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcabar

Ayrıntılı yanıtınız için çok teşekkür ederim. Bugün için denkleme +300 TL fiyat ile Lg dual eco da girmiş oldu. Açıkçası bayi bile fiyatı çok uygunmuş dedi. Siz ne düşünüyorsunuz. 4800e ECA mı yoksa 5.100e Lg dual eco mu?

Rica ederim.

Isıtma ağırlıklı kullanımınız olacak ise E.C.A Syplos'u tavsiye ederim. Soğutma ön planınızda ise LG Dual Eco da tercih edilebilir.

Tabi bununla beraber servis yaygınlığını da gözetmeniz uygun olur. E.C.A'nın en azından yakın çevrenizde iki servisi olmalıdır. Aksi halde servis kısmından risk barındıracaktır.

Saygılarımla...

• quote:

Merhaba.

Öncelikle Arçelik 12660 serisini tavsiye edebilirim. İnternet fiyatları yüksek durumda ancak bayilerden de fiyat almanızı tavsiye ederim,bütçenize daha yakın seviyede fiyatlara ulaşabilirsiniz.

Alternatif olarak daha uygun fiyat bandında Arçelik 15325 modelini tavsiye edebilirim.

28m^2 alanınız sahip olduğu şartlarla birlikte 15000-18000 Btu kapasiteye ihtiyaç duyacaktır.

f/p ürünü,fiyatına göre iyi performans sunabilecek örnekleri sunacak olursam,

Arçelik 15325'i aslında bu kategoride anarak tekrar edebilirim.

E.C.A Syplos R32 gazlı 18000 Btu kapasite ile bu modeli tavsiye edebilirim.

Kapasite büyük olacağı için fiyatlar da maalesef yüksek seviyelerde geziniyor.

Yine f/p ürünü olup fiyatı 5000'li sayılarda bulunacak şekilde

Samsung AR35 veya Airfel LTXN50U modelini tavsiye edebilirim. İki cihaz aynı seviyededir ancak Samsung AR35 serisi daha günceldir.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster

Üstadım ,uzun kıyaslamalar sonucunda bütçemi de biraz zorlayarak 6600 tlye 7 taksit e, Gree G-Tech almaya karar verdim,Bayi ile görüştüğümde 6 senede garantisi varmış,bu fiyata bu klima alınır mı?,önerinizi bekliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: EditörünSeçimi

Üstadım ,uzun kıyaslamalar sonucunda bütçemi de biraz zorlayarak 6600 tlye 7 taksit e, Gree G-Tech almaya karar verdim,Bayi ile görüştüğümde 6 senede garantisi varmış,bu fiyata bu klima alınır mı?,önerinizi bekliyorum

Alıntıları Göster

Merhabalar hocam.

6600TL Taksitli fiyatı gayet uygun. Şu anda 7400TL fiyatı var peşin için.

Verim değerleri de gayet ideal olan bir cihazdır. Temizliğinin kolay olması ile lanse edildi. Evet,diğer iç ünitelere göre temizliği daha kolay ama ilk kez bu işlemi yapacağınız zaman dikkatli olmanızı (ileriye dönük,kendiniz yapacaksanız diye söylüyorum) gerekirse sökerken bir kişinin refakati ile kesintisiz şekilde video çekerek sökmenizi tavsiye ederim. Tekrar toplarken faydası olacaktır.

Mesajımın başında bu açıklamayı yapmamın sebebi,bu cihazın kolay temizlenebilir olarak lanse edilmesidir. Bu cazibesi ön planda olduğu için sizin de dikkatinizi çekti ise bu hususta bir bildiri olması adına...

Cihazın verim değerlerine gelirsek,gayet ideal ve ortalamanın üstünde bir performans değerine sahip. Giriş sınıfı diye tabir ettiğimiz,hatta orta sınıfın da üstünde bulunuyor. Diğer alternatifimiz olan Arçelik 12660'ya yakın durumda.

Sonuç itibariyle bu fiyata alınabilecek bir cihaz olduğunu söyleyebiliriz.

Saygılarımla...

• quote:

Merhabalar hocam.

6600TL Taksitli fiyatı gayet uygun. Şu anda 7400TL fiyatı var peşin için.

Verim değerleri de gayet ideal olan bir cihazdır. Temizliğinin kolay olması ile lanse edildi. Evet,diğer iç ünitelere göre temizliği daha kolay ama ilk kez bu işlemi yapacağınız zaman dikkatli olmanızı (ileriye dönük,kendiniz yapacaksanız diye söylüyorum) gerekirse sökerken bir kişinin refakati ile kesintisiz şekilde video çekerek sökmenizi tavsiye ederim. Tekrar toplarken faydası olacaktır.

Mesajımın başında bu açıklamayı yapmamın sebebi,bu cihazın kolay temizlenebilir olarak lanse edilmesidir. Bu cazibesi ön planda olduğu için sizin de dikkatinizi çekti ise bu hususta bir bildiri olması adına...

Cihazın verim değerlerine gelirsek,gayet ideal ve ortalamanın üstünde bir performans değerine sahip. Giriş sınıfı diye tabir ettiğimiz,hatta orta sınıfın da üstünde bulunuyor. Diğer alternatifimiz olan Arçelik 12660'ya yakın durumda.

Sonuç itibariyle bu fiyata alınabilecek bir cihaz olduğunu söyleyebiliriz.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster

teşekkürler cevaplar için

• quote:

Orijinalden alıntı: EditörünSeçimi

teşekkürler cevaplar için

Alıntıları Göster

Rica ederim.

Saygılarımla...

• Serüven bitti Baymak Elegant Plus klima montajı bugün akşam saatlerinde yapıldı özetlemek gerekirse.

Tamamen şahsi düşüncelerimi kapsayan bir kaç detay aktarmak istiyorum.

Her zaman söylediğim bir söz var Teknolojisi biraz şans işi. Servisin beni ilk aramasıyla birlikte gelecek olan ekip hakkında bir izlenim oluştu bende. Telefonda ne sorsam "Hallederiz" cevabı aldım.

Baya genç 3 arkadaş geldi ölçtüler biçtiler klima montajına başladılar.

İçlerinden tecrübeli olan sürekli olarak yanındakileri uyarıp ne yapmaları gerektiğini söylüyordu. 3 kişide galoşlu ve maskeli idi.

Vakumlama tamı tamına 35 dakika sürdü ve benim telefonda talep ettiğim vakumlama için hiç bir zaman acele etmediklerini işlerinde önemli bir kısmı buna ayırdıklarını söylediler.

Montaj tamamlandı taleplerim yerine getirildi. Etrafa saçılan parça artık ne varsa toplayıp temizleyip gittiler.

Cihazda hem iç ünite hem dış ünite beklediğimden daha sessiz geldi bana. Şu an ısıtmada kullanıyoruz ilk izlenimim iyi olduğu yönünde. Faturada bunu teyit etmiş olacağım.

Son anda Japon serisinden bir cihaz almaktan vazgeçmiştim. Uzun süre Samsung AR35 kovaladım ancak o cihazda kısa süre içinde zamandı ve limitimizi aştı.

Ben konuda kalmaya ve burada paylaşılanlardan birşeyler öğrenmeye devam edeceğim ancak kendisini övmeden geçemeyeceğim değerli abimiz @klima5505 çok ama çok teşekkür ediyorum.

Kendisinin emeği, yardımcı olma isteği çok değerli.

Usanmadan sorduğum bütün sorulara cevap verdiği için kendisine bir kez daha teşekkür etmek istiyorum.

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _RuLazz_ -- 18 Mart 2021; 0:42:25 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• içten merdivenli dubleks daire (85 m2) 2+1 daire için sadece soğutma amaçlı tek klima yeterli olur mu? Yer İzmir. Binada anladığım kadarıyla yalıtım var.

Alt katta salon ve mutfak üst katta ise yatak odası, banyo ve çalışma odası var.

Tek klima mantığında üst kata taktırmak mı mantıklı olur alta mı? Dış ünitenin sesi uyurken rahatsız etmesin diye sadece salona taktırıp üst kata hava gitmesini umut etmek ne kadar tutar sizce?

• greenflash kullanıcısına yanıt
    Sıcak hava yükselir ama soğuk hava için aynı şeyi söyleyemeyiz.

Dublekslerin şekli şemali bozuk oluyor. Küçükte olsa performans alamayacağınızı düşünüyorum.

Çözüm olarak Multi İnverter olan modellere bakmanızı tavsiye ederim.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 24052406240724082409
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.