Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (2353. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
14 Misafir - 14 Masaüstü
5 sn
57.242
Cevap
703
Favori
4.432.031
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23512352235323542355
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: drahte 1905

Sabit bir butcem yok, amacim lukse kacmadan fiyat/performans urunu makul klima satin almak.

Her 12.000BTU'lik klima icin butceyi 3.000TL civarina cekip, hizli bozulucak yada cok elektirik tuketecek bir model almak istemiyorum, ayni zamanda klima basina 5000TL civarina cikip, is yeri kullanimi icin gereksiz konfor ozellikleri olan bir klimayida tercih etmek istemiyorum.

Alıntıları Göster
    Merhaba. Bahsetmiş olduğunuz şartlar dahilinde Altus ALK 1220'yi tavsiye edebilirim.

Sadece temel özelliklere sahiptir.

Servisi yaygındır,olası bir arıza durumunda daha kolay çözüme ulaşma imkanınız olacaktır.

Tüketim açısından da memnun edeceğini düşünmekteyim.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Merhaba. Bahsetmiş olduğunuz şartlar dahilinde Altus ALK 1220'yi tavsiye edebilirim.

Sadece temel özelliklere sahiptir.

Servisi yaygındır,olası bir arıza durumunda daha kolay çözüme ulaşma imkanınız olacaktır.

Tüketim açısından da memnun edeceğini düşünmekteyim.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Fiyatlari yakin ise, ALK1220 yerine Arçelik Ekolojik 12325 tercih edebilirim degil mi?

Ayrica Baymak klimalar 5 yil garanti ile geliyorlarmis, Baymak garantisi ne kadar kapsamli bilemiyorum ama Baymak Elegant Prime yada Elegant mi tercih etsem diyorum 5 yil garanti sebebi ile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drahte 1905 -- 13 Eylül 2020; 23:26:1 >

• klima5505 kullanıcısına yanıt
    Hocam 3-5 bini geçmez ise memnun olurum.
    Tesekkur ederim cevabiniz icin mideanin enerji verimliligi iyi gozukuyor kagit ustunde, tercih sebebim bu yuzden ama bu cihaz sart degil baska bir arkadas airfel ile ayni cihaz demis eger oyleyse onuda tercih edebilirim bu cihaza alternatif tavsiyeniz ne olur rica etsem bilgi verirmisiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba hocam,

Şu iki klima arasında kaldım.
    https://urun.n11.com/klima/yeni-seri-mitsubishi-klima-srk25zsp-w-9000-btu-klima-2020-model-P278588235
    https://www.vatanbilgisayar.com/baymak-elegant-prime-12-000-btu-a-yeni-nesil-inverter-klima-r32-gazli-.html

Odam yaklaşık 12 m2. Uzun vadede hangisi daha iyi olur? Bir arkadaşım Mitsubishi'nin 9.000'liği Baymak'ın 12.000'liğinden iyidir dedi ama bilmiyorum artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: drahte 1905

Fiyatlari yakin ise, ALK1220 yerine Arçelik Ekolojik 12325 tercih edebilirim degil mi?

Ayrica Baymak klimalar 5 yil garanti ile geliyorlarmis, Baymak garantisi ne kadar kapsamli bilemiyorum ama Baymak Elegant Prime yada Elegant mi tercih etsem diyorum 5 yil garanti sebebi ile.

Alıntıları Göster
    Merhaba.

Fiyatları yakın ise Ekolojik 12325 daha iyi bir tercih olur. Pek ihtiyacınız olmasa da 12325'de daha fazla özellik vardır. Fiyatlar yakın iken ihtiyaç olsun olmasın Arçelik daha mantıklı olur.

Baymak'lar da Arçelik'in bir tık altında yer alabilir.

Arçelik düşünürseniz ücretli olarak ek garanti sunuyorlar. Ona bir bakmanızı öneririm. Aksi halde Baymak da söz konusu talebinize karşılık verecektir.

Ek garanti ücreti ile birlikte Arçelik'in toplam fiyatını,Baymak'ın fiyatı ile kıyaslayınız. Kayda değer miktarda bir fark yoksa Arçelik'i tavsiye ederim.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: red_blade

Hocam 3-5 bini geçmez ise memnun olurum.
    Merhaba hocam.

5000 TL sınıra göre Arçelik 12660 serisini tavsiye edebilirim. Yaz kış sorunsuz kullanabileceğiniz cihazlardan biridir.

12565-12325 serilerini de nispeten daha uygun fiyat bandı için düşünebilirsiniz ancak kesinlikle 12660'ın performansı daha farklı olacaktır.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: lionheart1905

Tesekkur ederim cevabiniz icin mideanin enerji verimliligi iyi gozukuyor kagit ustunde, tercih sebebim bu yuzden ama bu cihaz sart degil baska bir arkadas airfel ile ayni cihaz demis eger oyleyse onuda tercih edebilirim bu cihaza alternatif tavsiyeniz ne olur rica etsem bilgi verirmisiniz.
    Rica ederim.

Bu cihaz,Airfel'in güncel versiyonu konumunda.

Airfel de Midea üretimidir. Ancak R410A Gazlı "Blanc" serisinin eşdeğeridir. Prime serisi ise daha güncel bir seridir,R32 gazlıdır.

Yine Midea üretimi olup R32 gazlı olan Samsung AR35 serisi mevcuttur. Bu da aklınızda bulunsun derim,alternatif olarak.

3. olarak da Airfel'i tavsiye edebilirim. Üstteki iki seçenek ( Midea Prime - Samsung AR35 ) daha günceldir.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Powerofdreams

Merhaba hocam,

Şu iki klima arasında kaldım.
    https://urun.n11.com/klima/yeni-seri-mitsubishi-klima-srk25zsp-w-9000-btu-klima-2020-model-P278588235
    https://www.vatanbilgisayar.com/baymak-elegant-prime-12-000-btu-a-yeni-nesil-inverter-klima-r32-gazli-.html

Odam yaklaşık 12 m2. Uzun vadede hangisi daha iyi olur? Bir arkadaşım Mitsubishi'nin 9.000'liği Baymak'ın 12.000'liğinden iyidir dedi ama bilmiyorum artık.
    Merhaba hocam.

12m^2 alanınız için Baymak da olsa 12000 Btu'ya gerek yoktur.

Baymak'ın 9000'liği ile 12000'liği arasında 250TL civarı bir fark var.

12000 fazla gelmez ancak kâr kârdır derseniz 9000 Btu tercih etmenizle 250TL cebinizde kalabilir.

Kıyaslama noktasına gelecek olursak,

Mitsubishi Heavy'de asgari tercihinizin ZS-S veya ZS-W serisi olmasını tavsiye ederim. ZSP serisine bu fiyatı vermek yerine Baymak'ı tercih etmek "liste içerisinde" yapılacak bir kıyasta daha mantıklı olacaktır.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Merhaba. İyi akşamlar.

Sigma Plus INVDMG serisini tavsiye edebilirim. Memnun kalacağınızı düşünüyorum.

LG Dual Plus da tercih edilebilir ancak,bu cihazda koku şikayetleri söz konusu. Yani sıfır cihazda yanık kokusuna benzer koku şikayetleri mevcut ve bir tane değil,birden fazla.

Yeni üretilen,fabrikadan söz konusu şikayetten daha sonra çıkmış olan cihazlarda bunu çözmüş olabilirler. Henüz yeni üretime denk gelip bakamadım.

Bu riski gözeterek tercih edebilirsiniz. LG Dual Plus seviyesinde olup bu riski barındırmayan bir tavsiye olarak Arçelik 18565'e bakmanızı tavsiye edebilirim. Servisi de yaygın bir markadır.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Lg dual plus 12000 klimayı 25 gündür kullanıyorum.
    Klima ilk açıldığında plastik ve yanik kokusu geliyor.
    Bir iki defa da jet modunda çalıştıktan sonra normal moda geçince yoğun yanik kablo kokusu aldim ama çalışmaya devam ediyor.
    Klima 16 metre kare odayı 26 veya 25 dereceye kadar soğuttuktan sonra kendini 0.16 kwh a kadar kısabiliyor. İstenilen dereceye getirinceye kadar genelde 0.5 - 0.6 kwh değerlerde çalışıyor. Jet modunda 0.8-0.9 kwh tüketirken çok sicak günlerde (dışarıda gölgede 40 derece, oda sıcaklığı 35 derece iken) 1.21 kwh tüketime kadar çıkıyor.
    Odayı ayarlanan sıcaklıkta tutması iyi. Oda sıcaklığını 26 dereceye ayarlarsanız 26.2 ye çıkarmıyor veya 25.8 düşürmüyor. Oda sıcaklığı 26 yi gördüğünde ve odada 2 kişi varken tüketim genellikle 0.25 kwh de stabil kalıyor.
    Ancak handikapları var, şöyle ki;
    Oda sıcaklığı 26 ya ayarlanmış ve iç ünitenin içerdeki ölçtüğü sıcaklık 26 diyelim (iç ünitenin oda içinde ölçtüğü sıcaklığı uygulamadan görebiliyorsunuz ) siz terlediniz ve sıcaklığı kumandadan 25 e indirdiniz diyelim klima bu talebe 3 dakika sonra ve kademeli olarak cevap veriyor şöyle ki mesela 0.25 kwh çekerken set değerini 26 dan 25 e düşürdüğünüzde 3 dakika daha 0.25 kwh de çalışmaya devam ediyor 3 dakika sonra kademeli olarak 0.30, 0.37, 0.45 şeklinde artıyor. Tabi siz bu arada sıcağı yemiş oluyorsunuz.
    İkinci olarak fanı 5 kademe ama 1. Ve 2. Kademe tamamen fiyasko, sırf olsun diye konulmuş kesinlikle bir hava akımı yaratmıyor . Sessiz ama etkisiz.
    3. Kademede eğer 2 metre uzaktaysanız esintiyi biraz hissediyorsunuz 3 metre ötedeyseniz yine hissetmiyorsunuz. 4. Ve 5. Fan kademesinde 3 metre ötedeyseniz belli belirsiz bir esinti hissediyorsunuz ama o da yetersiz. Ses 1. Ve ikinci kademede çok çok az 3. Kademede normal fakat 4. Ve 5. Kademede aşırı yüksek.
    Fanın auto ayarı da saçma sapan. Normalde auto ayarı kompresör frekansını arttırdığı zaman fan hızını arttırmak, kompresör kıstığı zaman fan hızını düşürmek üzerine kuruludur . Lakin bu klimada böyle değil kompresörden bağımsız olarak bazı vantilatörlerdeki doğal rüzgar modu gibi hızı arttırıp azaltıyor. Çok garip bir fanı var flap havayı yönlendirmiyor. Flap hangi açıda olursa olsun esinti istediğiniz yere gitmeyip dağınık olarak çıkıyor.
    Lg servisine gelince adamlar şark kurnazı gibi davranıyorlar kaşla göz arasında diş üniteyi koydukları aski ayaklarını kullanılmış paslanmış eski takmışlar. Klimanın 5 metre bakır borusunun ihtiyaç yok diyerek 1.5 metrelik kısmını kesip götürdüler. Malzeme yok merdiven yok alçı yok hiç bir şey yok garip bir servisti.
    Evimde 2018 yılında aldığım 1 adet sigma plus 12000 klima daha var. lg ile sigma arasında fersah fersah fark var. Bir kere almış bulunduk ama beğenmedim
    Alacak arkadaşlara referans olsun diye yazdım. Sorusu olan varsa cevaplamaya çalışırım.

• Aşağıya lg dual plus 12000 klimanın tüketim değerlerini koyalım tam olsun. Klima 16 metre kare yatak odasında kullanılmaktadır. Geceleri her gün ortalama 12- 13 saat kullanılıyor . Zaten grafiklerde kullanım süresi mevcut.
    Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]
    Bu grafik 1 haftalık kullanımı gösteriyor 1 haftada 19.2 kwh tüketmiş 3 gün 17 saat 51 dakika kullanılmış oda sıcaklığı bu sürelerde hep 25 ya da 26 dereceye ayarlanmıştır. Diş sıcaklık gece olması nedeniyle 33 ile 37 arasında seyretmekte idi.
    Aşağıda da ay başından bugüne kadar olan 2 hatalık kullanım görünmektedir.
    Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]
    Kullanım şartları aşağı yukarı aynıdır.
    2 hafta boyunca 7 gün 8 saat 11 dakika kullanılmış ve 43.2 kwh enerji harcamış.
    Çok mu az mi normal mi bilemedim.

Foruma girmedim bayadır, cevap geç oldu kusura bakmayın. Teşekkür ederim ilginiz için. Arçelik aldım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • noirdesire N kullanıcısına yanıt
    Oda sıcaklığını 26 dreceye getirdiğinzde bi süre sonra dış ünite kendini durduryormu

• cicek_7 C kullanıcısına yanıt
    Oda sıcaklığı ayarladığınız seviyeye geldiğinde diş ünite duruyor iç ünite de fanı 1. Kademeye kısıyor. Ama bu durum 1 dakika kadar sürüyor 1 dakika sonra diş ünite asgari düzeyde yeniden çalışmaya başlıyor (0.17 kwh) iç ünite de fanı ayarlamış olduğunuz düzeye arttırıyor.

Hocam dediğiniz ürüne baktım çokta güzele benziyor. Keşif için arçeliği aradım, yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim.
  • noirdesire N kullanıcısına yanıt
    Bndede beko cihaz war aynısı oluyor bisüre sonra sürekli dıs ünite calısıp duruyor 26 da falan ayarladgımda iç ünite dediğinz gbi en kısığa alıyor kendni o anda

• Hocam merhaba,

keşif için geldi arçelikten arkadaşlar ve 6 x 4.5 metre genişliğinde, tavan yüksekliği 3 metre olan ofisim için 18.000 btu klimayı önerdiler. Soğutma için 12.000 ısıtma için 18.000 olmalı dediler. 18.000 btu olduğu zamanda A+++ enerjili bir ürün göremiyorum arçelikte acaba siz başka bir marka mı önerirsiniz ? yoksa 12.000 btu sizin önerdiğiniz 12660 arçelik yeterli gelir mi ? Kararsız kaldım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: noirdesire

Aşağıya lg dual plus 12000 klimanın tüketim değerlerini koyalım tam olsun. Klima 16 metre kare yatak odasında kullanılmaktadır. Geceleri her gün ortalama 12- 13 saat kullanılıyor . Zaten grafiklerde kullanım süresi mevcut.

Bu grafik 1 haftalık kullanımı gösteriyor 1 haftada 19.2 kwh tüketmiş 3 gün 17 saat 51 dakika kullanılmış oda sıcaklığı bu sürelerde hep 25 ya da 26 dereceye ayarlanmıştır. Diş sıcaklık gece olması nedeniyle 33 ile 37 arasında seyretmekte idi.
    Aşağıda da ay başından bugüne kadar olan 2 hatalık kullanım görünmektedir.

Kullanım şartları aşağı yukarı aynıdır.
    2 hafta boyunca 7 gün 8 saat 11 dakika kullanılmış ve 43.2 kwh enerji harcamış.
    Çok mu az mi normal mi bilemedim.
    Merhaba. Tüketim açısından iyi bir izlenim bıraktığını söyleyebilirim. Diğer olumsuz kısımları için de sadece geçmiş olsun diyebiliyorum...

İzlenimlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: huseyinoner

Foruma girmedim bayadır, cevap geç oldu kusura bakmayın. Teşekkür ederim ilginiz için. Arçelik aldım
    Rica ederim,önemli değil.

Hayırlı olsun. Cihaz kuruldu mu ? Memnun musunuz ?

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: red_blade

Hocam merhaba,

keşif için geldi arçelikten arkadaşlar ve 6 x 4.5 metre genişliğinde, tavan yüksekliği 3 metre olan ofisim için 18.000 btu klimayı önerdiler. Soğutma için 12.000 ısıtma için 18.000 olmalı dediler. 18.000 btu olduğu zamanda A+++ enerjili bir ürün göremiyorum arçelikte acaba siz başka bir marka mı önerirsiniz ? yoksa 12.000 btu sizin önerdiğiniz 12660 arçelik yeterli gelir mi ? Kararsız kaldım.
    Merhaba hocam.

18000 Btu kapasitede A+++ enerji verimliliğini bulmak çok zordur. Bu değere sahip olan cihazların fiyatları da çok yüksek seviyelerde bulunuyor. Arçelik'in fiyatını 2'ye katlayacak seviyelerdedir.

Uzun süreli bir kullanımınız olacaksa,yani ofiste bulunulan süre boyunca cihaz çalışacaksa 12660 serisinin yeterli olacağını söyleyebilirim.

Diğer türlü Arçelik bünyesinde 18565 serisi bir alternatif olarak bulunmaktadır.

Saygılarımla...

• 
Sayfa: önceki 23512352235323542355
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.