Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (2352. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
57.242
Cevap
703
Favori
4.432.065
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23502351235223532354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Zeze1

Mersin merkezde kullanılmak üzere 12000 btu klima arayışı içerisindeyim.
    20-25 metrekare civarı oda.
    2 tane pimapen var.
    Ev baraka olduğu için üstü çinko ve çok sıcak oluyor .Mersinin neminide hesaba katalım.
    Özellikle soğutması çok iyi olması lazım.

Aklımı çok çelen Feeders Electric fiyatı 2780 TL.Yorumlar gayet iyi.
    Diğer model ve fiyatlar şöyle ;

LG Dual Eco S3-W12JA3AA 3550TL
    Samsung AR12TXHQASI/SK AR35 3500TL
    Airfel LTXN35U 3230TL
    Altus Alk 1230 3136TL
    ECA Spylos ESA1212A100 3119tl (Burada çok tavsiye edildi fakat tipi ve servisi beni düşündürüyor.)

Bu işten iyi anlayan arkadaşlardan yardım bekliyorum.Şimdiden teşekkür ederim
    Merhaba.

Bu alanda 25m^2 için 12000 yerine 15000-18000 Btu tercih etmeniz daha sağlıklı olur. Bütçenizi aşabilir ancak 12000 de yetersiz kalma ihtimaline sahip.

Max. bütçeniz nedir acaba ?

Saygılarımla...

• hocam size altus ve 2 adet vestel klima tavsiyesi sormuş ve sizden altus yanıtı almıştım.
    şimdi sizden ricam eğer yardım ederseniz tam netleşmiş olacağım.
    evim toplamda 70 m2. bunun 40m2'si salon+açık mutfak+holden oluşuyor.ayrıca 30m2'side 2 oda ve banyoya gidiyor.ben 40m2'lik alan için 18000 btu bir klima almayı düşünüyordum.altusun 18'liği soğutmada a++ ısıtmada a+ olarak geçiyor ve fiyatıda şu anda 4650 lira civarında bulunuyor.ancak araştırırken baktım ki altusun 24000 btu olanı 4750 lira civarında satılıyor....yani aralarında 100tl.gibi bir fark var.
    acaba 18'lik yerine 24'lük alsam dahamı doğru bir iş yapmış olurum..24'lüğün farkı açıklama kısmında ısıtma verimliliği olarak a enerji sınıfında gözüküyor.ben klimayı hem soğutmak hemde ısıtmak amaçlı kullanacağım.acaba 24'lük kullanırsam 18'liğe göre çok daha fazlamı elektrik sarfiyatım olur?yada benim evim için odaların kapılarını açık bırakıp 24'lük kullanmam dahamı doğru olur,bu konuda yardımlarınızı acele olarak beklerim.
    ayrıca bana airfel markasınıda tavsiye etmişsiniz ancak araştırdım bana en yakın airfel servisi 80km.uzağımda bulunuyor.benim bulunduğum bölgede yaygın olarak arçelik , vestel , iklimsa , mitsubishi'nin servisleri var sadece.
    ayrıca şunuda eklemek isterim.evim bahçe katı ve salonda 2 adet mutfakta 1 adet ve arka odada 1 adet olmak kaydıyla toplam 4 adet büyük neredeyse yerden tavana sürgülü cam kapılar mevcut.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fromae

Siz böyle deyince çok mantıklı geldi hocam bütün hava bir filtrenin tam ortasından geçemez sonuçta çıkardım attım laf olsun özellik yazalım diye koymuşlar sanırım

Alıntıları Göster
    Merhaba.

Durum bundan ibaret hocam. Filtre kısmı tabiri caizse "fasa fiso". Klimada odak noktası iklimlendirmedir. Bu nedenle doğru düzgün bir filtrasyon beklentisi olmamalıdır,çünkü bunu karşılayamaz. Özel filtreleri emiş kısmının tamamını kaplayacak şekilde yaptıkları zaman da bu sefer hava debisi ve basıncını artırmak gerekir. Bu da sesin artmasına sebep olur,ev uygulamaları için uygun değildir.

Saygılarımla...

• klima5505 kullanıcısına yanıt
    Mini vfr icin de teklif alacagim. Evin plani dikdortgen seklinde. Benim planim, dis uniteyi 2 ic unite saginda, diger 2 ic unite solunda kalacak sekilde montajini yaptirmak. Bu sekilde min. Boru uzunluğu kullanmak. Sadece dis üniteye gecen kisimda multi split olursa borular fazla olacak ama hepsi asma tavan icinde kalacağı icin hic sorun degil.

Onumuzdeki hafta bayi ile gorusecegim.

Gelismeleri yazarim.

Tekrardan tesekkur ederim hersey icin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Hocam bütçe pek yoktu Feeders Electric 12000 btu aldık 2780 tlye. İnşallah çok pişman olmayız. Eğer kesinlikle alınmaz derseniz o listedeki ürünlerden biriyle değiştirmek istiyoruz. Bütçe siz derseniz artabilir.

İlginiz için teşekkür ederim hocam.
    Sigma plus 18000 btu almaya karar verdim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar arkadaslar izmir ozderede 40 m2 buyuklukte oturma alani icin isitma amaci ile kullanabilecegim 7-7.5 lira civarinda 24 bin btudan asagisi kesmeyecektir muhtmelen klima tavsiyesine ihtiyacim var acikcasi aklimda Midea Prime MA2-24NXD0 modeli var enerji verimliligi baya iyi gozukuyor fiyat bir nebze asiyor ama kampanya falan denk gelir belki bu konuda sizlerin tavsiyesi nedir acaba tesekkurler simdiden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lionheart1905 -- 12 Eylül 2020; 15:21:53 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • lionheart1905 kullanıcısına yanıt
    bende aynı klimanın 9000 btu modeli var memnunum. size tavsiyem internet fiyatı yerine bayi fiyatını araştırın.
    çok daha uyguna bulursunuz ya da en iyisi Airfel LTXN71U modelini alın. 5500 liraya aynı klimanın r410a gazlı olanı
  • Öncelikle herkese iyi günler 30 metre karelik salonum için klima almaya karar verdim. Ürünü yaz-kış kullanacağım ve bütçem yaklaşık 5-5 buçuk bin tl civarında.

LG Dual Plus 18000 BTU ile Sigma Plus 18INVDMG arasında hangi ürünü tercih etmem daha doğru olur sigma plus forumda oldukça tavsiye ediliyor :) veyahut bana hangi ürün ve modeli tavsiye edersiniz?
    Şimdiden çok teşekkür ederim.

• Merhaba arkadaşlar 27 m2 ofisim için 12000 btu, A++, özellikle Wi-Fi özelliği olan, yaz-kış kullanabileceğim bir klima arıyorum. Fiyat performans ürünü olur ise sevinirim.

Şimdiden yardımcı olabilecek arkadaşlara çok teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi red_blade -- 12 Eylül 2020; 17:25:11 >
  • slm. aynı marka ve modelin 18000btu ile 24000btu arasındaki elektrik sarfiyat farkı çok olurmu acaba,tam olmasada yaklaşık fark oranı ne kadardır?
  • Daikin,ME iyi.
  • Takılacağı yer,çalışma koşulları mühim,evet.
  • quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Merhaba.

24000 tek cihaz veya 12000 Btu iki cihaz için ayrı ayrı bütçenizi belirtebilir misiniz ?

Tek 24000 yerine 2 12000 olması daha iyi olacaktır. Olası bir arızada en azından 2 cihaz olursa 1'i durumu idare eder. Ancak mutlaka ve mutlaka normal şartlarda 2 cihaz birden çalışmalıdır.

Set değerini ayarlayarak sıcaklık değerini ayarlamanızı tavsiye ederim. Az soğutma istediğiniz zaman cihazlardan birini çalıştırmak yerine ikisini çalıştırıp kısık ayarlayarak kullanmanız daha iyidir.

Tek cihaz yetersiz kalması sonucu az soğutma yapacaktır. Bu da sarfiyatı artırıp cihazın ömrünü kısaltacaktır.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Sabit bir butcem yok, amacim lukse kacmadan fiyat/performans urunu makul klima satin almak.

Her 12.000BTU'lik klima icin butceyi 3.000TL civarina cekip, hizli bozulucak yada cok elektirik tuketecek bir model almak istemiyorum, ayni zamanda klima basina 5000TL civarina cikip, is yeri kullanimi icin gereksiz konfor ozellikleri olan bir klimayida tercih etmek istemiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: sorumsuzadam

Mini vfr icin de teklif alacagim. Evin plani dikdortgen seklinde. Benim planim, dis uniteyi 2 ic unite saginda, diger 2 ic unite solunda kalacak sekilde montajini yaptirmak. Bu sekilde min. Boru uzunluğu kullanmak. Sadece dis üniteye gecen kisimda multi split olursa borular fazla olacak ama hepsi asma tavan icinde kalacağı icin hic sorun degil.

Onumuzdeki hafta bayi ile gorusecegim.

Gelismeleri yazarim.

Tekrardan tesekkur ederim hersey icin.
    Rica ederim hocam. Şimdiden hayırlı olsun.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zeze1

Hocam bütçe pek yoktu Feeders Electric 12000 btu aldık 2780 tlye. İnşallah çok pişman olmayız. Eğer kesinlikle alınmaz derseniz o listedeki ürünlerden biriyle değiştirmek istiyoruz. Bütçe siz derseniz artabilir.
    Merhaba hocam. Hayırlı olsun. 2780TL güzel fiyat. Feders'ler Chigo üretimi. Beklentinizi karşılayacağını düşünüyorum. Kesinlikle alınmaz diyebileceğimiz bir cihaz değildir.

Vakti gelince izlenimlerinizi paylaşırsanız memnun olurum.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: RouxLee

İlginiz için teşekkür ederim hocam.
    Sigma plus 18000 btu almaya karar verdim.
    Rica ederim hocam. Şimdiden hayırlı olsun.

Vakti gelince izlenimlerinizi paylaşırsanız memnun olurum.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: lionheart1905

Merhabalar arkadaslar izmir ozderede 40 m2 buyuklukte oturma alani icin isitma amaci ile kullanabilecegim 7-7.5 lira civarinda 24 bin btudan asagisi kesmeyecektir muhtmelen klima tavsiyesine ihtiyacim var acikcasi aklimda Midea Prime MA2-24NXD0 modeli var enerji verimliligi baya iyi gozukuyor fiyat bir nebze asiyor ama kampanya falan denk gelir belki bu konuda sizlerin tavsiyesi nedir acaba tesekkurler simdiden.
    Merhaba.

24000 Btu tercih etmeniz,düşündüğünüz gibi sağlıklı olacaktır.

Midea Prime için birden fazla yerden fiyat almanızı tavsiye ederim. Bütçenize göre 7,5000TL civarına bulabilirsiniz. Daha üstü fiyatlar (7500TL üstü) şahsen tavsiye ettiğim bir cihaz olsa da bu cihaza göre fazla bir fiyattır.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: yürüyenmasa

Öncelikle herkese iyi günler 30 metre karelik salonum için klima almaya karar verdim. Ürünü yaz-kış kullanacağım ve bütçem yaklaşık 5-5 buçuk bin tl civarında.

LG Dual Plus 18000 BTU ile Sigma Plus 18INVDMG arasında hangi ürünü tercih etmem daha doğru olur sigma plus forumda oldukça tavsiye ediliyor :) veyahut bana hangi ürün ve modeli tavsiye edersiniz?
    Şimdiden çok teşekkür ederim.
    Merhaba. İyi akşamlar.

Sigma Plus INVDMG serisini tavsiye edebilirim. Memnun kalacağınızı düşünüyorum.

LG Dual Plus da tercih edilebilir ancak,bu cihazda koku şikayetleri söz konusu. Yani sıfır cihazda yanık kokusuna benzer koku şikayetleri mevcut ve bir tane değil,birden fazla.

Yeni üretilen,fabrikadan söz konusu şikayetten daha sonra çıkmış olan cihazlarda bunu çözmüş olabilirler. Henüz yeni üretime denk gelip bakamadım.

Bu riski gözeterek tercih edebilirsiniz. LG Dual Plus seviyesinde olup bu riski barındırmayan bir tavsiye olarak Arçelik 18565'e bakmanızı tavsiye edebilirim. Servisi de yaygın bir markadır.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: red_blade

Merhaba arkadaşlar 27 m2 ofisim için 12000 btu, A++, özellikle Wi-Fi özelliği olan, yaz-kış kullanabileceğim bir klima arıyorum. Fiyat performans ürünü olur ise sevinirim.

Şimdiden yardımcı olabilecek arkadaşlara çok teşekkür ederim.
    Merhaba.

Max. bütçeniz nedir acaba ? Üst sınırı belirtebilirseniz daha uygun tavsiyelerde bulunmuş oluruz.

Saygılarımla...
  • 
Sayfa: önceki 23502351235223532354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.