Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (2351. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
18 Misafir (1 Mobil) - 17 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.169
Cevap
703
Favori
4.425.587
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
87. Sırada  bugün en iyi #32
Sayfa: önceki 23492350235123522353
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Demirdöküm kion12, Demirdöküm A5 ve Sigma Comfort SGM12INVDMS arasında kaldım. Oda 15m2, Adana sıcakları, 2 kat, son katta üstü dam. 12000 alacağım. Gün içinde sipariş geçeceğim.
    Tavsiyeniz var mıdır?, @evelio @erkanaskar @klima5505

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ndandil01 -- 10 Eylül 2020; 16:43:29 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • erkanaskar E kullanıcısına yanıt
    Eyw hocam saol servis ve garanti konusunda sıkıntı yaşamak istemiyorum ondan marka olursa daha iyi olur diyordum.Bizim burda iklimsa bakiyomuş servise kafam daha rahat etti herhalde bi sorun yaşamam.

• ndandil01 N kullanıcısına yanıt
    Forumda okuduğum kadarıyla kion tavsiye edilmiyor. Diğerleri tavsiye edilen klimalar.
  • Sigma siparişi verdim. Kazananlar kulübü ile 3369a denk geldi.

• Mersin merkezde kullanılmak üzere 12000 btu klima arayışı içerisindeyim.
    20-25 metrekare civarı oda.
    2 tane pimapen var.
    Ev baraka olduğu için üstü çinko ve çok sıcak oluyor .Mersinin neminide hesaba katalım.
    Özellikle soğutması çok iyi olması lazım.

Aklımı çok çelen Feeders Electric fiyatı 2780 TL.Yorumlar gayet iyi.
    Diğer model ve fiyatlar şöyle ;

LG Dual Eco S3-W12JA3AA 3550TL
    Samsung AR12TXHQASI/SK AR35 3500TL
    Airfel LTXN35U 3230TL
    Altus Alk 1230 3136TL
    ECA Spylos ESA1212A100 3119tl (Burada çok tavsiye edildi fakat tipi ve servisi beni düşündürüyor.)

Bu işten iyi anlayan arkadaşlardan yardım bekliyorum.Şimdiden teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zeze1 -- 10 Eylül 2020; 23:18:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: evelio

Polen filtresi olabilir hocam o siyah olan. Ben de sifir alinca kutudan 1 adet cikmisti. Bahar aylarinda calistirirsan takarain demislerdi ama 1 tane olmasi sacma :)
    Montajlarken birini götürüyorlar mı ne yapıyorlar anlamadım ki, 10 kişiden birer tane alsalar bir filtre çıkar şaka bir yana galiba ek özellik yazmak için klimaya ekliyorlar ama işlevi çok düşük olduğu için laf olsun diye bir tane koyuyorlar sanırım

• quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Merhaba Fromae hocam,

Açıkçası bu filteler pazarlama amaçlı üretiliyor. Şahsen bu filtrasyon kısmına çok değinmiyorum. Çünkü klimanın emiş bölümünün 10'da 1'i kadar yer kaplayan bir filtrenin iş görmesi mümkün değil.

Bu nedenle o küçük filtreyi kullandığınız yere kadar kullanıp sonrasında çıkarabilirsiniz. Normal filtre gibi çıkarıp yıkayarak da temizleyip geri takabilirsiniz.

Güzel yorumlarınız için çok teşekkür ederim hocam. Sağ olun,var olun. Faydalı olabiliyorsam ne mutlu bana

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Siz böyle deyince çok mantıklı geldi hocam bütün hava bir filtrenin tam ortasından geçemez sonuçta çıkardım attım laf olsun özellik yazalım diye koymuşlar sanırım

• Üstteki yardım çağırma birisi cevap versin lütfen ya. Siparişi geçeceğim kararsız kaldım. 😑

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Fromae F kullanıcısına yanıt
    Benim Airfel'in kutusundan 1 adet çıktı. Belki üst düzey klimalardan 2 adet çıkıyordur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Şahsen

Ben teşekkür ederim hocam. Sizde çok sağolasınız.
    Rica ederim hocam.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: wquzun

Geri dönüşünüz için teşekkürler tavsiyelerinizi değerlendirip daikin alacağım saygılar.

Alıntıları Göster
    Rica ederim. Şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: yigit1245

Değerli yorumlarınız için teşekkürler.
    Rica ederim.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sorumsuzadam

Değerli tavsiye ve yorumlariniz icin oncelikle cok tesekkur ederim.

Mini vrfnin tam olarak calisma prensibini anlayamadim internette arastirdigim kadariyla. Dediginiz gibi montaj kolayligi sagliyor. Baska bir artisi var mi bilemedim. Cok fiyat farki yok ise zaten tercih edebilirim.

Dedigim gibi iskenderunda yasadigimiz icin klima bizim icin buzdolabi gibi birsey :) ihtiyac yani olmazsa olmaz. Ustelik her odaya aliyoruz. ev insaat halinda oldugu icin hani bir bakayim eger cok fiyat farki yok ise tertemiz bu olsun dedim. Simdi evde 4 odaya klima almam gerekiyor. En ucuz klima alsam 3500tl den asagisi pek yok. 14bin tl eder zaten. Multisplit bu iklimsanin sitesinde montaj haric 17bin tl. Montaja da 1-2bin isterler herhalde en fazla. 5-10 bin isteyecek halleri yoktur sanirim ;) bu yuzden forumdan fikir almak istedim.

Drenaj pompasi belki tek ekstra parcasi. Muhakkak ki kullanim omru vardir. Ama goz ardi edilebilir. Camasir, bulasik makinesinde de saniyorum ayni tip atik suyu bosaltan pompa var. 10-15 yil sorunsuz kullanildigi oluyor.

Asma tavan dediginiz gibi 25-30 cm cok rahat uygulanabilir. O acidan problemim yok.

Hocam biz zaten klimayi mevcut evde 26 da kullaniyoruz. Evler yalitimli oldugu icin 15-30 dk da sürmüyor o serinlik hissi. Zaten her klima ayni olcmuyor. Diger evimde mesala 25 de kullaniyoruz. Soguk hava deposu gibi yapmiyoruz yani iceriyi. Multisplit de onceki mesjda belirtmiştim, tek basina salon ki kapilari vs kapatmiyoruz, antre vs de serin olsun diye o sekilde calistiriyoruz. Yalitim da oldugu icin diger odalarda pencere acilmazsa butun odalarda o bunaltici sicak olmuyor. Evi ara ara havalandırıp geri kapatiyoruz. Pencerenin acik olmasi daha sicak olmasina neden oluyor.

Elektrik tuketimden yana bir beklentim yok acikcasi. Konfor istiyorsak bedelini odemek zorundayiz. Simdiki evimdeki butun klimalar onoff. Surekli calistiriyoruz iste elektrik faturası 300-400 arasinda. İnverter olsa daha dusuk olur mu bilemiyorum tabi.

Kafamdaki butun sorularim cevabini verdiniz. Benim planim şu yonde. Bu sisteme karar verirsem, bu sistemi yaptirdiktan sonra asma tavanlari daha sonra yaptiracagim. Yani 3-4 ay bir bosluk olacak. O surede 3-4 gun bos evde calistiririm. Yani montaj sirasinda tesisatta bir gaz kacagi varsa saniyorum belli eder. Hatta 2-3 hafta bile 2-3 gune bir 3-4 saat calistiririm. Baktim tesisatta kacak vs yok o zaman asma tavani yaptiririm. Saniyorum basta bu sekilde test ettikten sonra tesisata mudahale olmazsa kolay kolay gaz kacagi durumu olmaz. Sonrasinda ic ünitelerde ve dis ünitede olursa tabi o ayri. Acikcasi ben cevremden hic duymadim sonrasinda gaz kacagi olan. Ya bastan beri oluyor yada ic veya dis uniteden oluyor.
    Ama dediginiz gibi yaptirirsam tesisatin uzerinde duracagim.

Tekrardan cok tesekkur ederim. İlk firsatta öncekle iklimsa bayisine gideceğim.
    Rica ederim.

Mini VRF'nin uygulamanızda tek avantajı,4 iç ünite olduğunu düşünürsek dış üniteye toplamda 8 boru gelmesi yerine 2 boru gelmesi olacaktır. Dış ünitenin olduğu bölümde daha derli toplu bir görüntü oluşur. Ancak bu avantaj için aradaki fiyat farkı çok fazla olabilir. Bu nedenle sadece aklınızda bulunmasını tavsiye ederim. İsterseniz bir fiyat alın derim.

Multi düşünceniz bu açıdan gayet mantıklı. Fiyat da çok yakın olunca cazip oluyor.

Evet,çamaşır bulaşık makinalarında (akvaryum motorlarında) olduğu gibi relüktans motorlu bir drenaj pompası bulundurur. Kolay kolay arıza yapacak bir parça değildir. Bazen şamandıra arızası meydana gelip pompa devreye girmemektedir. Bunlar arıza ihtimalleridir. Mutlaka başınıza gelecek diyemeyiz. Çok ince detaylara indiğimizi düşünerek bu yorumu yapabiliriz.

Ancak genel olarak incelersek duvar tipi bir cihazdan farkı olmayacaktır.

Nitekim çoğu ofis vb. alanlarda bu ürünler (kaset tipi cihazlar da drenaj pompası içerdiği için bu ürünü de dahil edebiliriz) sorunsuzca kullanılmaktadır.

Inverter cihaz olduğunda,uygun set değerinde (ki bahsettiğiniz set değerleri gayet uygun) kullanıldığında Inverter cihazlar mutlaka daha tasarruflu olacaktır. On-Off cihazların,On-Off olmasının yanı sıra yılların verdiği aşınma ile oluşan verim kaybını da hesaba katarsak mutlaka daha düşük tüketimlerle karşılaşacaksınız.

Multi cihazlarda işçilik daha çok önem ve ciddiyet arz ediyor. Çünkü olası bir arızada tespit,tamir vb. işlemler çok ağır olabiliyor. Cihazın gazı açılmadan önce mutlaka azot ile kaçak testi yapılacaktır. Kaçak testi yüksek basınç ile yapılmaktadır. Bu aşamada bir kaçak tespit edilmezse bu sistem %99 ihtimalle kullanım ömrü boyunca hiçbir arıza çıkarmaz.

Rica ederim.

İşlemlere dair gelişmeleri bildirirseniz memnun olurum.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: parezer

Hocam bir ay olmak üzere. Plastik kokusu değil, rutubet kokusu gibi bir koku odayı sarıyor.

Alıntıları Göster
    Merhaba hocam.

1 ayda bu kokunun olmaması gerekiyor. Filtrelerini düzenli olarak temizliyor musunuz ?

Filtrenin altında bulunan petekleri fısfıs ile temizleme imkanınız var mıdır ?

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mertcan03

Millet forumlarda fazlaca övünce bende lg prestige 9btu klima aldım.
    İnşallah iyi etmişimdir :)
    Merhaba. Hayırlı olsun. Prestige serisi döneminin çok iyi olan serilerinden biridir. Memnun kalacağınızı söyleyebilirim.

Vakti gelince izlenimlerinizi paylaşırsanız memnun olurum.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ubtatto

hocam airfel bende düşündüm ancak bulunduğum yerde yetkili servisi yok maalesef..
    Merhaba hocam.

Bu durumda listedeki sıralamayı takip etmenizi tavsiye ederim.

Airfel'e Daikin servisi bakıyor. Daikin servisi de ülke genelinde yaygındır. Daikin servisi olarak aradığınız halde yakında servis çıkmadı mı ?

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: drahte 1905

Elektronik urunlerin bulundugu bir alani 24.000BTU ile sogutmam gerekiyor.

Mevcut alanda bir yada iki kisi mesai yapacak ama klimalarin amaci elektornik urunlerin sicakliklarini sabit tutmak.

1 adet 24.000BTU yerine 2 adet 12.000BTU klima ile daha homojen bir sogutma yapmayi dusunuyorum eger 1 adet 24.000BTU ile 2 adet 12.000BTU arasinda ki fiyat farki cok degilse.

Montaji cok kolay, klimalarin takildigi duvarin hemen arkasina dis uniteler takilabiliniyor.

Bu tur uygulama icin marka model tavsiyesi alabilirmiyim?
    Merhaba.

24000 tek cihaz veya 12000 Btu iki cihaz için ayrı ayrı bütçenizi belirtebilir misiniz ?

Tek 24000 yerine 2 12000 olması daha iyi olacaktır. Olası bir arızada en azından 2 cihaz olursa 1'i durumu idare eder. Ancak mutlaka ve mutlaka normal şartlarda 2 cihaz birden çalışmalıdır.

Set değerini ayarlayarak sıcaklık değerini ayarlamanızı tavsiye ederim. Az soğutma istediğiniz zaman cihazlardan birini çalıştırmak yerine ikisini çalıştırıp kısık ayarlayarak kullanmanız daha iyidir.

Tek cihaz yetersiz kalması sonucu az soğutma yapacaktır. Bu da sarfiyatı artırıp cihazın ömrünü kısaltacaktır.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: RouxLee

Cevabiniz için teşekkür ederim merak ettğim tek şey marka takintim var sigma nasil marka olarak güvenilirmi daha önce mitsubishi klima kullanmiştim ama heavy modeliydi çok yakiyodu o yüzden tekrardan mitsubishi almam eğer sigma markasi iyise servis olarak bi sıkıntı olmazsa almayi düşünüyorum.

https://m.n11.com/sigma-sgm18invdmg-plus-serisi-a-enerji-sinifi-18000-btuh-inve-P426226630?utm_campaign=akakce_genel&utm_source=comp_akakce&v=1.44.2&utm_medium=cpc
    30m2 ısıtmak için yeter mi?
    Merhaba.

Sigma'dan memnun kalacağınızı söyleyebilirim. Fiyatına göre iyi ürünler sunmaktadır. Sigma cihazlar Gree üretimidir.

M.Heavy'de de alınabilecek modeller olduğu gibi uzak durulması gereken modeller de mevcuttur. Sıkıntılı bir seriye denk gelmiş olabilirsiniz.

30m^2 alanını ısıtılması için 18000 Btu bu cihaz yeterli olacaktır.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: yigit1245

Arkadaşlar merhaba, orta sınıf bir klima arayışı içersindeyim. Kafamda forumda okuduklarıma göre iki marka belirledim bunlardan ilki sigma plus SGM18 INVDME serisi bir diğeri ise gree inventer 18000 Viola serisi. Bu iki marka arasından hangisi seçmem daha doğru olur fiyatları yaklaşık aynı miktarlarda, cihazı daha çok ısınma amaçlı kullanacağım. Ek olarak iç üniteden çıkan sesde benim için önemli bu kriteri göz önüne tutarak yardımcı olursanız mutlu olurum.
    Merhaba.

İkisi arasında Sigma Plus INVDME serisini tavsiye ederim. Bütçeniz için uygunsa INVDMG daha iyi bir tercih olur.

Ancak viola ile DME arasında DME daha iyidir.

Ses konusu biraz göreceli bir durum. Çünkü herkesin algılama eşiği farklıdır. Ancak ses konusunda da memnun edeceğini düşünmekteyim.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: ndandil01

Sigma siparişi verdim. Kazananlar kulübü ile 3369a denk geldi.
    Merhaba. Hayırlı olsun. Vakti gelince izlenimlerinizi paylaşırsanız memnun olurum.

Saygılarımla...
  • 
Sayfa: önceki 23492350235123522353
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.