Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1979. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
14 Misafir - 14 Masaüstü
5 sn
57.246
Cevap
703
Favori
4.432.613
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19771978197919801981
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: klima5505

Şimdi anladım hocam. Aynı evde başka odalara kurulacak sandım. Bütçenizi zorlamıyorsa bu fiyata değer. Aksi halde DD A5 Performans da gayet memnun kalacağınız bir cihazdır. Ancak 1000tl çok zor bir arttırım değilse HR'yi tavsiye ederim.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Merhaba bütçeyide zorlayarak ikinci klima seçimimde msz-hr35vf den yana oldu.Aynı cihazı Antalya'da 200 tl daha ucuza almıştım.Ama gaziantepte fiyat daha yüksekti.Umarım A5 performansla aradaki 1250-1500 tl lik farka değer.Yalıtımsız son kat 18 metrekare oda için almıştım.Teknik servis keşke 18 lik alsaydın dedi.Şuan onun acaba mı diye kaygısını yaşıyorum.Antalyada ki servis cihazı çalışır vaziyette teslim etti lakin G.antep servisten aynı hizmeti alamadım.Vakum Antalyada yaklaşık 20-30 dakika yapıldı.G.Antep servis ise sadece 10 dakika yaptı.Antalya servis kablo kanalı ile boruları gizlemişti ama aynı hizmeti G.Antepte alamadım.Cihazın kataloğunda soğutma 11.600 btu ısıtmada 12.000 btu yazıyor.Fan hızı yüksek ayarda diğer bir çok cihaz gibi rahatsız edici 1.kademede çok sessiz.Dış ünite demirdöküm veya vestellere göre küçük.Full yükte dış ünitenin titreşimini odamda azda olsa hissediyorum,istenen ortam sıcaklığı yakalanınca dış ünite bariz sessiz çalışıyor.Klimayı 25 derecede kullanıyorum şuan için olumsuz bir durum yok.Yalnız vakumlamanın kısa yapılması kafamda soru işareti bıraktı.Ayrıca servisin keşke 18 btu olanı nı alsaydın demesi? Ve daha büyük bir dış ünite bekliyordum küçük ve kibar olmasının yanında nasıl bir dezavantaj olur bilemiyorum.saygılar...

• Merhabalar;

Denizlide yaşıyorum düğün hazırlıkları yapıldı bitti. Bir ev satın aldım. Ev 7. katta (en üst kat) oluyor kuzeybatı cephesine bakıyor. Evde her türlü yalıtım izolasyon mevcut sıfır bina. Şu hava sıcaklıklarında bile ev konumu itibari ile hafif esintili. Ayrıca otomatik panjur var. Sıva altı çalışma yapılmış salon ve yatak odasına klima taktırabiliriz. Önceliğimiz salon.

Salon 32metrekare ölçüsünde 2 tane tam boy cam yer alıyor. 18kbtu sıva altı klima tesisatı yer alıyor. ne tip bir klima önerirsiniz? bütçem 4000-4500 arası (internet fiyatları ile)

Eve Vaillant kombi taktırdım, klima olarak ta Vaillant'tan görüş aldım. VAI 6-050 WN 18kbtu modelini bana 4000 nakit 4200/9 taksit olarak önerdiler. Bu model hakkında da bilgi verirseniz sevinirim.
  • LG Dual Plus S3-M12JA2FA 12K Wi-Fi A++ 12000 BTU Inverter Duvar Tipi Klima

Baymak Elegant Plus 12 Klima

Merhaba 22m2 oda için klima bakıyorum da çok bilgim yok aslında biraz bakındım yukarıdakiler iyi gibi yorumlar okudum hangisini tercih etmeliyim yada başka önerbileceğiniz model marka varsa yardımcı ouur musunuz ?
    az yaksın , genellikle soğutma için kullanacağım , İzmirde yaşıyorum
  • klima5505 kullanıcısına yanıt
    Tavsiyeniz için teşekkür ederim, bugün Demirdöküm A5 12000BTU aldım. 2600 TL ve 9 Taksit olarak. Servis kaydını demirdöküm websitesi üzerinden yaptım ama benim herhangi bir ön hazırlık yapmama gerek var mı? Bu bilgiyi bulamadım. Elektrik ile ilgili şalter vb hazırlık yapılmalı mı?
  • Anjeliqué kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun. Bu fiyata nereden aldınız?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • kc2003 K kullanıcısına yanıt
    Demirdöküm internet sitesinde yetklisi satıcı araması yaptım, Bursa da bulunan tüm yetkili satıcı ve satış noktasını tek tek aradım. En uygun fiyatı resimde paylaştığım yer verdi. Çok dengesiz bir fiyatlandırma var bazı bayiler 3500 dedi bazısı 3000 dedi 2800 diyen oldu. Aşağıda ki firma peşin 2500 TL, bonus 9 taksitli fiyatı 2600 TL olarak belirtti. Bende hemen gidip aldım. Eve nakliyesi yok, Montaj ücretsiz.

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]
  • Üstte yazdığım konuya ek olarak;
    Vaillant vai 6-050 ve Vaillant vai 8-050 arasında ne fark var hangisini önerirsiniz çok ufak bir fiyat farkı olduğu için soruyorum. WiFi iki modelde de var mı emin olamadım bir içerikte bulamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aaquilla -- 11 Haziran 2019; 18:46:58 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • klima5505 kullanıcısına yanıt
    Hocam sabırla milleti bilgilendiriyorsunuz, onlarca soruya cevap yazıyorsunuz, elinize sağlık. Sayenizde bilinçli tüketici oluyoruz. "Samsung iyidir harikadır" laflarıyla o kadar aklımızı çelmeye çalıştılar ki

Midea konusunda son bir şey sorayım. "Midea MDV Forest" ile "Midea Blanc" arasında 300-400 lira fiyat farkını hak edecek kadar bir kalite farkı var mıdır?
  • Merhabalar öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkürler
    Ben 12 btu inverter klima almayı düşünüyorum bütçem 4000 tl ye kadar
    Demirdöküm a5 performans serisi için 3300 tl taksitli fiyat aldım bu ürün bu fiyata uygun mudur?
    Alternatif önerileriniz var mıdır?

• quote:

Orijinalden alıntı: i39AHiM

Teşekkür ederim. Bu sabah Mitsubishi MSZ-AP ENVIROME MSZ-AP50VG'de karar kıldım. Birazdan kurmaya gelecekler.

Alıntıları Göster
    Rica ederim. Gayet iyi bir tercih yaptınız,hayırlı olsun. Kurulum gerçekleşti mi ?

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Natsukaw.S

DEMİRDÖKÜM A5 12000BTU sipariş vermiştim taksit seçmedim diye iptal ettim, ücret bugün geri geldi tekrar alayım dedim satıcı hemen zam yapmış.. sinirlendim vazgeçtim almaktan.

Uygun fiyat bulursam alacağım inşallah :@
    Şimdiden hayırlı olsun hocam.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahatay63

Sonunda kararımı verdim ve 2600 TLye Demirdöküm A5 12000 BTU aldım çarşamba kurulum yapılacak inşallah memnun kalırım burdan ayrıntıları paylaşırım
    Merhabalar. Hayırlı olsun hocam. İzlenimlerinizi paylaşırsanız çok memnun oluruz. Vakum işlemine mutlaka dikkat ediniz.

Saygılarımla...
  • Iyi akşamlar,

25-30 metrekare civarı büyüklükteki salonum için klima alacağım. Düşündüğüm modeller ve aldığım fiyatlar şöyle:

Mitsubishi heavy diamond srk35zsx-s 6200 TL
    Daikin Shira Plus 35 6600 TL
    Mitsubishi Electric enviro 35 5200 TL
    Mitsubishi Electric krigamine zen 35 5800 TL.

Siz bu cihazlardan hangisini önerirsiniz ve bu cihazlar ayarında tavsiye edeceğiniz başka t marka-model var mıdır?

Teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: adamgibiadam

Merhaba bütçeyide zorlayarak ikinci klima seçimimde msz-hr35vf den yana oldu.Aynı cihazı Antalya'da 200 tl daha ucuza almıştım.Ama gaziantepte fiyat daha yüksekti.Umarım A5 performansla aradaki 1250-1500 tl lik farka değer.Yalıtımsız son kat 18 metrekare oda için almıştım.Teknik servis keşke 18 lik alsaydın dedi.Şuan onun acaba mı diye kaygısını yaşıyorum.Antalyada ki servis cihazı çalışır vaziyette teslim etti lakin G.antep servisten aynı hizmeti alamadım.Vakum Antalyada yaklaşık 20-30 dakika yapıldı.G.Antep servis ise sadece 10 dakika yaptı.Antalya servis kablo kanalı ile boruları gizlemişti ama aynı hizmeti G.Antepte alamadım.Cihazın kataloğunda soğutma 11.600 btu ısıtmada 12.000 btu yazıyor.Fan hızı yüksek ayarda diğer bir çok cihaz gibi rahatsız edici 1.kademede çok sessiz.Dış ünite demirdöküm veya vestellere göre küçük.Full yükte dış ünitenin titreşimini odamda azda olsa hissediyorum,istenen ortam sıcaklığı yakalanınca dış ünite bariz sessiz çalışıyor.Klimayı 25 derecede kullanıyorum şuan için olumsuz bir durum yok.Yalnız vakumlamanın kısa yapılması kafamda soru işareti bıraktı.Ayrıca servisin keşke 18 btu olanı nı alsaydın demesi? Ve daha büyük bir dış ünite bekliyordum küçük ve kibar olmasının yanında nasıl bir dezavantaj olur bilemiyorum.saygılar...

Alıntıları Göster
    Merhabalar. Servis biraz abartmış. 18000 btu'ya kesinlikle gerek yok. Vakum konusunda da takriben 5 dakikalık bir vakum zaten yeterli oluyor. Ondan sonrası işi garantiye alma amaçlı. Bu iki durumda da herhangi bir anormallik yok. Cihazın içeri ses vermesi duvar tuğla ise olabilir. Dış ünite ayağında kauçuk takozlar takılı durumda mı ?

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: tafesan

Merhaba,

İstanbul Avcılar, güney cepheli, izolasyonlu ara kat ,salonu 25 m2 daire için tavsiyeye ihtiyacım var

Yazın soğutma, kışın da ekonomik ise bütün evi yada sadece salonu ısıtma maksatlı bir klima almak istiyorum,

peşin vererek indirim de alacağımı umarak 3500 tl ile 5500 tl arası bir klima tavsiyesi istiyorum.

Mitsubishi Fujitsu demirdöküm vs.. yada bakın bu fiyatına göre harika bir ürün gibi tavsiyeler olabilir.

Şimdiden teşekkürler
    Merhabalar.

12000 btu bir cihaz yeterli olacaktır.

Mitsubishi Electric'te Enviro serisi için fiyat almanızı tavsiye ederim.

Fujitsu'da LMCA serisi bu fiyatlara yakın olacaktır ve iyi bir cihazdır.

Mitsubishi Heavy düşünürseniz Premium ZS-S serisini tavsiye edebilirim.

Demirdöküm için A5 Performans serisini tavsiye ederim.

Bu üç cihaz da memnun edecektir.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: Aaquilla

Merhabalar;

Denizlide yaşıyorum düğün hazırlıkları yapıldı bitti. Bir ev satın aldım. Ev 7. katta (en üst kat) oluyor kuzeybatı cephesine bakıyor. Evde her türlü yalıtım izolasyon mevcut sıfır bina. Şu hava sıcaklıklarında bile ev konumu itibari ile hafif esintili. Ayrıca otomatik panjur var. Sıva altı çalışma yapılmış salon ve yatak odasına klima taktırabiliriz. Önceliğimiz salon.

Salon 32metrekare ölçüsünde 2 tane tam boy cam yer alıyor. 18kbtu sıva altı klima tesisatı yer alıyor. ne tip bir klima önerirsiniz? bütçem 4000-4500 arası (internet fiyatları ile)

Eve Vaillant kombi taktırdım, klima olarak ta Vaillant'tan görüş aldım. VAI 6-050 WN 18kbtu modelini bana 4000 nakit 4200/9 taksit olarak önerdiler. Bu model hakkında da bilgi verirseniz sevinirim.
    Merhabalar. Hayırlı olsun. Vaillant VAI 6 serisi cihaz Demirdöküm A5 , Sigma Comfort serisi ile eşdeğer olan bir cihazdır. Üreticisi aynı. Hangisi daha uygun fiyatlı ise onu tavsiye ederim. Ancak Vaillant da alınabilir. 4000 tl nakit bu cihaz için uygun bir fiyat.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: cancan175

LG Dual Plus S3-M12JA2FA 12K Wi-Fi A++ 12000 BTU Inverter Duvar Tipi Klima

Baymak Elegant Plus 12 Klima

Merhaba 22m2 oda için klima bakıyorum da çok bilgim yok aslında biraz bakındım yukarıdakiler iyi gibi yorumlar okudum hangisini tercih etmeliyim yada başka önerbileceğiniz model marka varsa yardımcı ouur musunuz ?
    az yaksın , genellikle soğutma için kullanacağım , İzmirde yaşıyorum
    Merhabalar. Bütçeniz yeterli ise LG Deluxe serisini tavsiye ederim. Diğer türlü alternatif olarak Demirdöküm A5,Sigma Comfort INVDMS , Vaillant VAI 6 serisi cihazları tavsiye edebilirim.

Tüketim konusunda da memnun edecek cihazlardır.

Baymak da bu cihazlardan sonra gelir.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anjeliqué

Tavsiyeniz için teşekkür ederim, bugün Demirdöküm A5 12000BTU aldım. 2600 TL ve 9 Taksit olarak. Servis kaydını demirdöküm websitesi üzerinden yaptım ama benim herhangi bir ön hazırlık yapmama gerek var mı? Bu bilgiyi bulamadım. Elektrik ile ilgili şalter vb hazırlık yapılmalı mı?
    Rica ederim. Hayırlı olsun. Elektrik işlemine karışmayabilirler. Marka farketmeksizin servisler,elektriksel bir arızada mesuliyet kabul etmemek için elektrik işine karışmayabiliyorlar. Onun dışında vakum işlemine mutlaka dikkat ediniz,servisin yapması gereken bir işlemdir ancak atlayabiliyorlar.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aaquilla

Üstte yazdığım konuya ek olarak;
    Vaillant vai 6-050 ve Vaillant vai 8-050 arasında ne fark var hangisini önerirsiniz çok ufak bir fiyat farkı olduğu için soruyorum. WiFi iki modelde de var mı emin olamadım bir içerikte bulamadım.
    Merhabalar. İki seride de Wi-Fi mevcut değil. VAI 8 serisi daha yeni ve daha üst bir seri. Fiyat farkı ufak ise kesinlikle VAI 8 serisini tavsiye ederim. Daha güncel bir seridir.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: MarcosDH

Hocam sabırla milleti bilgilendiriyorsunuz, onlarca soruya cevap yazıyorsunuz, elinize sağlık. Sayenizde bilinçli tüketici oluyoruz. "Samsung iyidir harikadır" laflarıyla o kadar aklımızı çelmeye çalıştılar ki

Midea konusunda son bir şey sorayım. "Midea MDV Forest" ile "Midea Blanc" arasında 300-400 lira fiyat farkını hak edecek kadar bir kalite farkı var mıdır?
    Merhabalar hocam. Güzel yorumlarınız için teşekkür ederim. Sağolun varolun. Faydam oluyor ise ne mutlu bana...

MDV ile Midea arasında fark yok. MDV Midea'ya ait bir marka. Ancak dikkat etmeniz gereken kısım,Midea ile MDV'nin servisi aynı mı ? Değilse de yaygın mı ? Bunlara dikkat etmeniz gerekir. Bu durumlar olumlu ise MDV de alınabilir.

Saygılarımla...

• 
Sayfa: önceki 19771978197919801981
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.