Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1978. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
12 Misafir - 12 Masaüstü
5 sn
57.246
Cevap
703
Favori
4.432.547
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19761977197819791980
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Dilocrom

İlginiz için teşekkür ederim.

Bu model için 9 taksit 3600 TL fiyat aldım. Satıcı firmada yakın ahbabım, sağolsun güzel fiyat verdi.

Bu cihaz için 5000 TL’den aşağı fiyat bulamamıştım diye hatırlıyorum. Çok cihaz baktım artık kafa karıştı. Kaçırmak istemiyorum.

Yalnızca soğutma amaçlı kullanacağım için giriş seviyesi cihaz yeterli olacaktır. SEER değeri de fena değil, 5,80

Malezya üretimi PZ serisi
    Rica ederim. 3600tl ise fiyat gayet uygun. Panasonic olduğu için yüksek fiyat yazarlar diye tahmin ettim. Ancak fiyat uygun görünüyor. İçinize sinen bir cihaz,hem satıcı da tanıdık olduğu için alınabilir. Panasonic'ler Malezya üretimidir.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: i39AHiM

Sharp AY-XC18VSR Kyoto Serisi A++ Enerji Sınıfı 18.000 BTU/h Inverter Klima

Nasıldır? %34 indirim var iklimsa da 5850 fiyatı var. Samsung wind free 24000 de 5750 ye bıraktılar. Sizce?
    Merhabalar. Samsung'tan uzak durmanızı tavsiye ederim. Sıkıntılı bir marka,klima konusunda.

Sharp Kyoto,Gree üretimi bir cihazdır. Sigma Plus INVDMG serisinden daha uygun fiyata sahipse alınabilir. Aksi halde Sigma R32 gaz avantajını da dahil edersek daha iyi bir tercih olur.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: TMoE

Bu ayrıntılı cevap için çok teşekkür ederim :) Tavsiyelerinize göre bir klima seçmeye çalışacağım.
    Rica ederim. Hayırlı olsun.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-F8D7B057F

Cevap için teşekkürler. Ülkemizdeki bu fuji markasında yaşanan karışıklık nedir peki?
    Fujitsu Fujiplus fujitherma vs birçok marka var.

Alıntıları Göster
    Merhabalar. Marka algısı oluşturmak için tanınan markalara yakın isimler seçiyorlar. Ancak üretim ve kalite alakasız.

Meşhur olarak tanıdığımız marka Fujitsu'dur. Eşdeğeri olan aynı marka ise General'dir. Bu da General Electric ile karıştırılıyor.

Fujitsu ve General aynı klimaları üretmektedir.

Fujiplus,Fujitherma vb. bu markalardan her anlamda bağımsızdır.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: scott0602

Ustam LG Bakır borulu modelleri için düşünceniz nedir ?

Alıntıları Göster
    Merhabalar. LG de bir zamanlar alüminyum boruya geçmişti. Sonradan Arçelik ile birlikte alüminyum boru kullanımını bıraktılar. Maliyeti kıstılar ama müşteri memnuniyeti de yerlere indi. Mecburen bakıra döndüler. Darısı Samsung'un başına.

LG'de öncelikli olarak Deluxe serisini tavsiye edebilirim. Daha alt serileri Arçelik klimalar ile eşdeğer. Servisi yaygınsa LG tercih edilebilir.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: Anjeliqué

Merhaba,

2500-2700 TL civarı 12000BTU klima arayışımız var, bu fiyatta bir kaç markada ürün var fakat klima işinden hiç anlamam marka model önerisinde bulunabilir misiniz?

Teşekkürler,
    Merhabalar.

Demirdöküm A5 serisini tavsiye edebilirim.

Alternatif olarak Airfel klimalar tercih edilebilir. İkisi de memnun kalacağınız cihazlardır.

Saygılarımla...
  • klima5505 kullanıcısına yanıt
    klima5505 merhabalar,

Demirdöküm a5'i tavsiyelerinize de uyarak sipariş etmiş bulunmaktayım. Teşekkür ediyorum yardımlarınız için.

Şimdi ki sorum ise kurulum aşamasında nelere dikkat etmeliyim ?

Vakum kaç dakika yapılmalı vs ?

Saygılarımla
  • Annemin ve benim eve 3 tane klima alma niyetim var. Benim ev dubleks alt katta 40 metrekare lik salona 18 bin Btu. Çatı katı ndaki 20 metrekare lik yatak odasına da 12 bin Btu luk klima teklifi aldım.
    Annem yalnız yaşayan biri. 30 metrekare salon için kışında kombi yanında ısınmak için 18 binlik klima kullanılacak.

Vaillant Vai 8 18000 lik klima nasıldır. Wifi özelliği olduğu söylendi. İnternet ten baktığım kadarıyla öyle bir özellik göremedim bu konu hakkında bilginiz var mı. 18 bin Btu için 4400 TL 12 bin Btu için ise 2950 TL fiyat verdiler. Teklif aldığım eleman aynı zamanda Daikin falan ds satıyor. Daikin e o kadar para vermeye gerek yok. Bunu öneririm deyince ben de sizlere sormaya karar verdim.
    Forumdan takip ettiğim kadarıyla genelde Gree lomo sigma plus ve Demirdöküm A5 performans öneriyorsunuz. Vailan bunlarla eş değer bir klima mıdır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • klima5505 kullanıcısına yanıt
    Öncelikle sizi tebrik etmek istiyorum. Herkesi sabırla, itina ile ve aydınlatıcı bir şekilde nazikçe yanıtlıyorsunuz. Bunun için çok çok teşekkür ederim.

Mitsubishi Electric markasının yeni çıkan Türkiye 🇹🇷 üretimi cihazları için ne düşünüyorsunuz? Bunuda sizden öğrenmek istiyorum. 10 yıldır evimde hiç problemsiz kullandığım bir markadır

Mitsubishi Electric MSZ-HR25VF 9000 btu cihaz Koçtaş’ta 3650 TL’ye 9 taksit satılıyor, ne dersiniz?

Bu arada daha önce hiç yazmadım; 2 hafta önce boyun fıtığı ameliyatı oldum. Yatak odasına klima mı tavan vantilatör mü alsam bilemiyorum. Klima almak delilik olacak gibi geliyor. Önümüzdeki hafta kontrolüm var doktoruma danışıp ona göre alacağım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: l3urak00

klima5505 merhabalar,

Demirdöküm a5'i tavsiyelerinize de uyarak sipariş etmiş bulunmaktayım. Teşekkür ediyorum yardımlarınız için.

Şimdi ki sorum ise kurulum aşamasında nelere dikkat etmeliyim ?

Vakum kaç dakika yapılmalı vs ?

Saygılarımla
    Merhabalar. Hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. İzlenimlerinizi paylaşırsanız diğer forumdaşlarımıza da fikir verecektir.

Kurulum aşamasında en çok üstünde durduğumuz konu vakumdur. Önemli olan buna dikkat edilsin. İç ve dış ünite düz bir şekilde terazide asılsın. Borular mümkün mertebe gizlensin,açılan delikler kapatılsın. Bunlar önemlidir. Ayrıyetten elektrik bağlantısına karışmama ihtimalleri vardır. Başka bir marka da olsa geçerlidir. Servisler elektriksel bir arızada mesuliyet üstlenmemek adına elektrik bağlantısına(klimaya gelecek olan enerji bağlantısına) karışmayabiliyor,elektrikçiye yaptırın diyebiliyorlar.

Vakum ise 10 dakika da olsa yeterli aslında. Ancak 15 dakika yapılırsa işi garantiye almış olursunuz. 3 4 dakika çalıştırıp da bitti demelerine izin vermeyiniz. Bu süre bile yeter ancak,işlemi garantiye almak varken vakitten kısmak yersizdir. O esnada kablo bağlantılarını,son dokunuşları vb. yaparak zaten vakum süresini dolduracaklardır. Ancak vakumu mutlaka yaptırınız. Vakumu gereksiz kılacak bir teknoloji henüz ülkemizde mevcut değil.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: Achina

Annemin ve benim eve 3 tane klima alma niyetim var. Benim ev dubleks alt katta 40 metrekare lik salona 18 bin Btu. Çatı katı ndaki 20 metrekare lik yatak odasına da 12 bin Btu luk klima teklifi aldım.
    Annem yalnız yaşayan biri. 30 metrekare salon için kışında kombi yanında ısınmak için 18 binlik klima kullanılacak.

Vaillant Vai 8 18000 lik klima nasıldır. Wifi özelliği olduğu söylendi. İnternet ten baktığım kadarıyla öyle bir özellik göremedim bu konu hakkında bilginiz var mı. 18 bin Btu için 4400 TL 12 bin Btu için ise 2950 TL fiyat verdiler. Teklif aldığım eleman aynı zamanda Daikin falan ds satıyor. Daikin e o kadar para vermeye gerek yok. Bunu öneririm deyince ben de sizlere sormaya karar verdim.
    Forumdan takip ettiğim kadarıyla genelde Gree lomo sigma plus ve Demirdöküm A5 performans öneriyorsunuz. Vailan bunlarla eş değer bir klima mıdır.
    Merhabalar. Vaillant klima,Demirdöküm A5 , Gree Viola , Sigma Comfort ile eşdeğer aynı olan cihazdır. Fiyatlar cihaza göre gayet uygun. Gree Lomo ayarındaki cihazlar Sigma Plus,Demirdöküm A5 Performans serileridir. Ancak uygun fiyatı ile Vaillant klimaları tavsiye edebilirim.

Saygılarımla...

• Teşekkür ederim. Wifi özelliği mevcut mu acaba?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Öncelikle sizi tebrik etmek istiyorum. Herkesi sabırla, itina ile ve aydınlatıcı bir şekilde nazikçe yanıtlıyorsunuz. Bunun için çok çok teşekkür ederim.

Mitsubishi Electric markasının yeni çıkan Türkiye 🇹🇷 üretimi cihazları için ne düşünüyorsunuz? Bunuda sizden öğrenmek istiyorum. 10 yıldır evimde hiç problemsiz kullandığım bir markadır

Mitsubishi Electric MSZ-HR25VF 9000 btu cihaz Koçtaş’ta 3650 TL’ye 9 taksit satılıyor, ne dersiniz?

Bu arada daha önce hiç yazmadım; 2 hafta önce boyun fıtığı ameliyatı oldum. Yatak odasına klima mı tavan vantilatör mü alsam bilemiyorum. Klima almak delilik olacak gibi geliyor. Önümüzdeki hafta kontrolüm var doktoruma danışıp ona göre alacağım.
    Merhabalar. Güzel yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Faydalı olabiliyorsam ne mutlu bana.

Türkiye üretimi olan cihazlar ; öz eleştiri olarak söylüyorum,yanlış anlaşılmasın. Kalite düşüşü yaşayan cihazlar olarak düşünülebilir. Genel olarak böyle bir anlayış söz konusu. Çok göze batmayan bir farklılık da var aslında materyal kalitesinde. Ancak yine Mitsubishi kalitesini taşıyor.

Made in Turkey olan cihazlar Enviro ve Hare serileri. Hare serisi,Enviro ile Comfort ( HJ ) serisinin arasında olan bir seri. 9000 btu'luk bir cihaz için fiyat uygun. Kötü bir cihaz değil. Bu fiyata da alınabilecek bir cihaz. Tavsiye edebilirim. Daha yüksek fiyatlara olsaydı değmezdi. Şu anki fiyatına göre alınabilir.

Çok geçmiş olsun. Doktorunuzun tavsiyesi bu konuda çok önemli. Ancak uygun kullanımda klimanın zararsız olduğunu sadece fikir belirtme adına söyleyebilirim.

Saygılarımla..

• quote:

Orijinalden alıntı: Achina

Teşekkür ederim. Wifi özelliği mevcut mu acaba?
    Rica ederim. Wi-Fi özelliği mevcut değil malesef.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Merhabalar. Güzel yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Faydalı olabiliyorsam ne mutlu bana.

Türkiye üretimi olan cihazlar ; öz eleştiri olarak söylüyorum,yanlış anlaşılmasın. Kalite düşüşü yaşayan cihazlar olarak düşünülebilir. Genel olarak böyle bir anlayış söz konusu. Çok göze batmayan bir farklılık da var aslında materyal kalitesinde. Ancak yine Mitsubishi kalitesini taşıyor.

Made in Turkey olan cihazlar Enviro ve Hare serileri. Hare serisi,Enviro ile Comfort ( HJ ) serisinin arasında olan bir seri. 9000 btu'luk bir cihaz için fiyat uygun. Kötü bir cihaz değil. Bu fiyata da alınabilecek bir cihaz. Tavsiye edebilirim. Daha yüksek fiyatlara olsaydı değmezdi. Şu anki fiyatına göre alınabilir.

Çok geçmiş olsun. Doktorunuzun tavsiyesi bu konuda çok önemli. Ancak uygun kullanımda klimanın zararsız olduğunu sadece fikir belirtme adına söyleyebilirim.

Saygılarımla..

Alıntıları Göster
    Nazik ilginiz için tekrar teşekkür ediyorum.

Emin olunuz ki faydalı olmanızın ötesinde soru soran sormayan herkese fazlası ile yardımcı oluyorsunuz.

Gelişmeleri Dr. kontrolümden sonra aktaracağım 👍

İyi geceler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dilocrom -- 11 Haziran 2019; 0:25:1 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Nazik ilginiz için tekrar teşekkür ediyorum.

Emin olunuz ki faydalı olmanızın ötesinde soru soran sormayan herkese fazlası ile yardımcı oluyorsunuz.

Gelişmeleri Dr. kontrolümden sonra aktaracağım 👍

İyi geceler...

Alıntıları Göster
    Ben teşekkür ederim,güzel yorumlarınız için.

Memnun olurum.

Saygılarımla,iyi geceler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Merhabalar. Samsung'tan uzak durmanızı tavsiye ederim. Sıkıntılı bir marka,klima konusunda.

Sharp Kyoto,Gree üretimi bir cihazdır. Sigma Plus INVDMG serisinden daha uygun fiyata sahipse alınabilir. Aksi halde Sigma R32 gaz avantajını da dahil edersek daha iyi bir tercih olur.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Teşekkür ederim. Bu sabah Mitsubishi MSZ-AP ENVIROME MSZ-AP50VG'de karar kıldım. Birazdan kurmaya gelecekler.
  • DEMİRDÖKÜM A5 12000BTU sipariş vermiştim taksit seçmedim diye iptal ettim, ücret bugün geri geldi tekrar alayım dedim satıcı hemen zam yapmış.. sinirlendim vazgeçtim almaktan.

Uygun fiyat bulursam alacağım inşallah :@
  • Sonunda kararımı verdim ve 2600 TLye Demirdöküm A5 12000 BTU aldım çarşamba kurulum yapılacak inşallah memnun kalırım burdan ayrıntıları paylaşırım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba,

İstanbul Avcılar, güney cepheli, izolasyonlu ara kat ,salonu 25 m2 daire için tavsiyeye ihtiyacım var

Yazın soğutma, kışın da ekonomik ise bütün evi yada sadece salonu ısıtma maksatlı bir klima almak istiyorum,

peşin vererek indirim de alacağımı umarak 3500 tl ile 5500 tl arası bir klima tavsiyesi istiyorum.

Mitsubishi Fujitsu demirdöküm vs.. yada bakın bu fiyatına göre harika bir ürün gibi tavsiyeler olabilir.

Şimdiden teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 19761977197819791980
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.