Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1901. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
14 Misafir - 14 Masaüstü
5 sn
57.248
Cevap
703
Favori
4.432.922
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18991900190119021903
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hayrul52

Teşekkürler hocam bı inceleyeyim

Alıntıları Göster
    Rica ederim hocam. Hayırlı olsun.

Saygılarımla...
  • Arkadaşlar merhaba, birkaç ay önce zaruri sebeplerle Manisa'daki doğalgazlı evimizden İzmir'deki doğalgazsız 2+1 85-90 m2 civarı olan zemin kat (üstünde 1 odasında klima çalışan yaşam var) evimize taşındık. Ev 2+1 ön tarafta 18-22 m2 civarı oturma odası ve 20m2 mutfak, arka tarafta 16-20 m2 civarı çocuk odası ve 22-24 m2 civarı yatak odası var. Ön taraftaki oturma odasında bir adet 12000 btu midea blanc model klimamız var. Arka taraftaki çocuk odasına bir klima daha alarak kapıları kapamadan tüm evde ısınmak gibi bir amacımız ve 2500 TL civarı bütçemiz var. Ben midea blanc'dan memnun olduğum için aynısını almayı düşündüm ancak danıştığım birkaç kişi kapı açık tüm eve faydası olması açısından 18.000 btu veya daha yüksek almanın daha mantıklı olacağını söyledi. Bütçem dahilinde 18.000 btu vestel flora inverter klima var. Bu klima iyi ısıtmada iyi ve verimli midir? yoksa başka model mi önerirsiniz? bütçemizi arttırmak +1000 kadar elektrik faturasında aylık olarak bize geri döner mi? kafam çok karışık yardımlarınıza ihtiyacım var.. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

• Koray Acar K kullanıcısına yanıt
    Biz birbirine yakın olan 2 odayı ısıtmak için kullanacağız. Normalde takılacak oda için btu değeri olarak büyük ama 2 oda olacağı için 12.000 tercih ettik. Bence 25m2 için 12.000 uygun olur
  • Herkese iyi akşamlar dilerim. Hocam değerli yorum ve cevaplarınızı okudum ve lg dual eco ile plus arasında kaldım. Wifi den ziyade 4 yönlü üfleme kafamı çeldi. Acaba bu özellik kayda değer bir fark yaratır mı merak ediyorum. Şimdiden ilginiz ve emeğiniz için teşekkür ederim.
  • Selamun aleyküm 2012 yılında burada değerli mat35 klima2222 gibi bişeydi sanırım :) önerisi ile
    DAİKİN 18BTU İNVERTER klima almıştım hala memunum şimdi yeni evim dublex onu montaj ettirdim.
    Alt odaya bir klima daha almam lazım yer antalya sabahları soğuk oluyor 25m2 alan ama odayı açtımmı
    Diğer odaları görsün istiyorum daikin sağolsun çok işe yaradı böyle 6 yıldır
    Ama bu kez MİTSUBİSHİ ELECTRİC AMA HEAVY değil 17-18 lik ne alabilirim koçtaş var ama 2016 model 5800TL gibi.?
    Mitsubishi Electrik Mağazasına gidip sormadım sizce ne yapmalıyım 2016-2017-2018 fark edermi.,*?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi altinbas07 -- 31 Ekim 2018; 10:44:34 >

• Merhabalar. Klima seçimimi @klima5505 hocamın tavsiyelerini okudukça ihtiyacım olan klimayı onun başkalarına ettiği tavsiyelerden yola çıkarak LG Dual Plus 18.000 btu olarak yaptım. Dün akşam 8 gibi kurulumunu yaptı LG Servisi. Fakat şöyle bir sıkıntım var. Wifi konusunda bütün yönergeleri izledikten sonra Smart ThinQ uygulamasına klimamı kayıt ettim. Kayıt başarılı demesine rağmen hiçbir türlü, hiçbir işlem yapamıyorum. İnternette de bir çözüm bulamadım. Bilgisi olan var mıdır acaba ? Resimleri de ekliyorum.

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

• Merhaba hocam, 12 m2 iyi yalıtımlı yatak odamıza 2500-3000 tl bütçeli bir klima almayı düşünüyoruz. Bazen odanın kapısını açıp 6 m2 koridorun da faydalanmasını düşünüyoruz. Yani toplamda 18 m2 olacak. Memleket Antalya. Soğutma performansı daha önemli. Max 3000 tl için model ve btu tavsiyeniz varmıdır. Aşağıdaki modeller nasıldır? İlave etmek istediğiniz varmıdır?

Baymak Elegant Plus 12 A++ 12000 2400 TL

Sigma Plus SGM12INVDME 12000BTU 2700 TL

MİTSUBİSHİ SRK25ZMP-S 9000BTU 3000 TL

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SerhatUraL35

Merhabalar. Klima seçimimi @klima5505 hocamın tavsiyelerini okudukça ihtiyacım olan klimayı onun başkalarına ettiği tavsiyelerden yola çıkarak LG Dual Plus 18.000 btu olarak yaptım. Dün akşam 8 gibi kurulumunu yaptı LG Servisi. Fakat şöyle bir sıkıntım var. Wifi konusunda bütün yönergeleri izledikten sonra Smart ThinQ uygulamasına klimamı kayıt ettim. Kayıt başarılı demesine rağmen hiçbir türlü, hiçbir işlem yapamıyorum. İnternette de bir çözüm bulamadım. Bilgisi olan var mıdır acaba ? Resimleri de ekliyorum.

Merhabalar Hocam. İlginiz ve güveniniz için çok teşekkür ederim. Hayırlı uğurlu olsun. Servis yüzü görmemenizi temenni ederim. Wi-Fi bağlantısında ne yazıkki bağlantı sorunu oluşabiliyor. Bu konuda LG ile iletişime geçerek,bir konu açarak veya bu başlık altından çözüm önerilerini sizlerle paylaşmayı hedefliyorum. Umarım çözüm yöntemleri,sorununuzu çözecektir diye temenni etmekteyim.Kesin olarak bu sorunun çözümünü elimden geldiği ölçüde takip etmekteyim. Hem sizlerin de bu sorunu çözüme ulaştırmanıza imkan sağlayacak,hem de kullanıcı adaylarına rehber olacak düşüncesindeyim.

Cihazın performansı hakkındaki ön yorumunuz nedir Hocam mümkünse?

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: altinbas07

Selamun aleyküm 2012 yılında burada değerli mat35 klima2222 gibi bişeydi sanırım :) önerisi ile
    DAİKİN 18BTU İNVERTER klima almıştım hala memunum şimdi yeni evim dublex onu montaj ettirdim.
    Alt odaya bir klima daha almam lazım yer antalya sabahları soğuk oluyor 25m2 alan ama odayı açtımmı
    Diğer odaları görsün istiyorum daikin sağolsun çok işe yaradı böyle 6 yıldır
    Ama bu kez MİTSUBİSHİ ELECTRİC AMA HEAVY değil 17-18 lik ne alabilirim koçtaş var ama 2016 model 5800TL gibi.?
    Mitsubishi Electrik Mağazasına gidip sormadım sizce ne yapmalıyım 2016-2017-2018 fark edermi.,*?
    Aleyküm Selam. Ben miydim acaba hocam ?

Memnun olmanıza çok sevindim iki türlü de.

Yeni modeller artık R32 gazlı. R410A da eskimedi tabii. Koçtaş'taki ürün HJ serisi olması lazım. Antalya bölgesinde sorun olmadan kullanabileceğiniz bir cihazdır. Bütçeniz yetiyorsa AP veya EF serisini tavsiye edebilirim.

Alternatif olarak Panasonic etherea serisi de ısıtma konusunda çok iyi ve M.E ile aynı segmentte eksiği olmayan cihazdır. Ancak Mitsubishi'de karar kıldıysanız HJ serisi de sorun yaşatmayacak bir cihazdır. Yeni gelen seriler R32 gazlı olması lazım. 2016 seri ise R410A gazlıdır. Arada pek bir fark yok esasen.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: alimurat07

Merhaba hocam, 12 m2 iyi yalıtımlı yatak odamıza 2500-3000 tl bütçeli bir klima almayı düşünüyoruz. Bazen odanın kapısını açıp 6 m2 koridorun da faydalanmasını düşünüyoruz. Yani toplamda 18 m2 olacak. Memleket Antalya. Soğutma performansı daha önemli. Max 3000 tl için model ve btu tavsiyeniz varmıdır. Aşağıdaki modeller nasıldır? İlave etmek istediğiniz varmıdır?

Baymak Elegant Plus 12 A++ 12000 2400 TL

Sigma Plus SGM12INVDME 12000BTU 2700 TL

MİTSUBİSHİ SRK25ZMP-S 9000BTU 3000 TL
    Merhabalar. 18m2 alanda izolasyon değeriniz de iyi olduğu için 9000btu yeterlidir. Esas alanın 12m2 olduğunu da hesaba katarsak 12000 fazla gelebilir. Kesinleştirmek adına almayı düşündüğünüz markadan veya ücretsiz keşif hizmeti veren bir firmadan talepte bulunmanız daha sağlıklı olacaktır. Ancak onun dışında rakamsal verilerle 9000btu yeterlidir. Mitsubishi heavy,fena değil. Mitsubishi electric'ten farklı bir firma. Soğutma ise bu üç cihazın da rahatlıkla yapabileceği bir işlem. Ancak bu 3 ürün içerisinden Sigma Plus marka modelini 1. sıraya koyabiliriz. Isıtmada kullanacak olsanız da sorun yaşatmayacak bir cihazdır bu segmentte. Baymak da aynı şekilde soğutmada sorun yaşatmayacaktır. Isıtmasını bizzat tecrübe etmedim doğrusu. Ancak soğutması gayet iyi. Ama aradaki 300tl lik farkı gözardı ederek Sigma Plus serisini almanızı tavsiye ederim. Bu cihaz Gree tarafından üretilmektedir. Mits. Heavy ise bu durumda 9000 lik olduğunu da düşünürsek biraz ederinden pahalı durumdadır.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: korhin

Herkese iyi akşamlar dilerim. Hocam değerli yorum ve cevaplarınızı okudum ve lg dual eco ile plus arasında kaldım. Wifi den ziyade 4 yönlü üfleme kafamı çeldi. Acaba bu özellik kayda değer bir fark yaratır mı merak ediyorum. Şimdiden ilginiz ve emeğiniz için teşekkür ederim.
    Merhabalar. Salon gibi geniş bir alanda kullanacaksanız sağa ve sola otomatik hava yönlendirme işe yarayabiliyor. Ancak manuel olsa da birini sağa birini sola yönlendirerek kullanabilirsiniz. Satın alacağınız bölgede aradaki fiyat farkı çok değil ise Plus serisini tavsiye ederim. Ancak Eco serisini almanız halinde manuel olarak da ayarlayabilirsiniz. Sadece sağa ve sola otomatik değil de dikey flapların yarısı sağa,yarısı sola sürekli olarak üfleme yaptıracaktır.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hellori Hazretleri

Arkadaşlar merhaba, birkaç ay önce zaruri sebeplerle Manisa'daki doğalgazlı evimizden İzmir'deki doğalgazsız 2+1 85-90 m2 civarı olan zemin kat (üstünde 1 odasında klima çalışan yaşam var) evimize taşındık. Ev 2+1 ön tarafta 18-22 m2 civarı oturma odası ve 20m2 mutfak, arka tarafta 16-20 m2 civarı çocuk odası ve 22-24 m2 civarı yatak odası var. Ön taraftaki oturma odasında bir adet 12000 btu midea blanc model klimamız var. Arka taraftaki çocuk odasına bir klima daha alarak kapıları kapamadan tüm evde ısınmak gibi bir amacımız ve 2500 TL civarı bütçemiz var. Ben midea blanc'dan memnun olduğum için aynısını almayı düşündüm ancak danıştığım birkaç kişi kapı açık tüm eve faydası olması açısından 18.000 btu veya daha yüksek almanın daha mantıklı olacağını söyledi. Bütçem dahilinde 18.000 btu vestel flora inverter klima var. Bu klima iyi ısıtmada iyi ve verimli midir? yoksa başka model mi önerirsiniz? bütçemizi arttırmak +1000 kadar elektrik faturasında aylık olarak bize geri döner mi? kafam çok karışık yardımlarınıza ihtiyacım var.. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
    Merhabalar. Ortalama 86m2 alana sahip durumdasınız. Bu ortamı tek klima ile iklimlendirmek biraz zor olacaktır. Ancak klima en az 10 saatlik bir çalışma süresine sahip olmalıdır ki diğer ortamlara etki edebilsin. 24 saat çalıştırma imkanınız varsa ki,bu tüketimi sanılanın aksine azaltacaktır. Bu durumda 12000lik cihaz yetebilir. Ancak 24 saatlik çalışma şartıyla. Diğer türlü tavsiyem Vestel üzerinde karar kıldı iseniz 2 adet 12000lik cihazı birbirinden uzak odalara konumlandırıp aynı işlemi uygulamanızdır. Evin 2 ucundan yayılan sıcak hava evin ortasını daha kolay ısıtarak daha homojen bir hava akışı oluşturacaktır. Tek taraftan yapılan ısıtma verimsiz olabilir. Vestel'de ise sadece Flora serisi tavsiye edilmektedir. En az sorun çıkaran ve en çok memnun kalınan modelidir. Ancak 18000lik olup da evin ortası kabul edilebilen ve klimanın kendini erken kısmasını önleyecek alana sahip bir mekan var ise oraya takılırsa 2 klimadan daha verimli olacaktır. Mümkünse talebinizle birlikte ücretsiz keşif hizmeti veren bir firmadan keşif talebinde bulununuz. Bu mekanın bizzat incelenerek daha kesin sonuçlar alınmasını sağlayacaktır.Buna göre bütçenizi 1000tl daha arttırarak midea alabiliyorsanız kesinlikle onu tavsiye ederim.
    Tüketim olarak da etkisi olacaktır. Ancak bütçenizi aşıyorsa Vestel'de düşündüğünüz gibi sadece Flora serisini tavsiye ederim. Düzgün bir montaj ile,vakum da atlanmaz ise sorun yaşatmayacaktır. Markası farketmeksizin inv. cihaz olmasından ötürü mümkün mertebe kapatmadan uygun ayarda çalıştırmanız tüketimi azaltıp,verimi arttıracaktır.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Merhabalar Hocam. İlginiz ve güveniniz için çok teşekkür ederim. Hayırlı uğurlu olsun. Servis yüzü görmemenizi temenni ederim. Wi-Fi bağlantısında ne yazıkki bağlantı sorunu oluşabiliyor. Bu konuda LG ile iletişime geçerek,bir konu açarak veya bu başlık altından çözüm önerilerini sizlerle paylaşmayı hedefliyorum. Umarım çözüm yöntemleri,sorununuzu çözecektir diye temenni etmekteyim.Kesin olarak bu sorunun çözümünü elimden geldiği ölçüde takip etmekteyim. Hem sizlerin de bu sorunu çözüme ulaştırmanıza imkan sağlayacak,hem de kullanıcı adaylarına rehber olacak düşüncesindeyim.

Cihazın performansı hakkındaki ön yorumunuz nedir Hocam mümkünse?

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Selamlar hocam. Çok teşekkür ederim. Kıymetli tavsiyeleriniz gerçekten çok önemli. Aynı ihtiyaca sahip olduğum başkalarına yaptığınız tavsiyeleri görünce tekrar tekrar sorup sizi de yormak istemediğimden direk satın aldım. Açıkçası LG markasına klima konusunda güven problemim vardı satın almadan önce. Sizin tavsiyeleriniz ve yorumlarınızdan sonra karar verdim. 18.000 BTU LG Dual Plus klima için 3400TL fiyat aldım. Hemen ertesi gün servis geldi. Vakumlama ve kurulumu 2 kişi hızlı bir şekilde yaptı(Wi-fi kurulumunu özellikle rica etmeme rağmen bilmiyoruz deyip göstermeden gittiler orası ayrı konu). Antalya'da yaşadığımdan dolayı gündüzleri soğutma, geceleri ısıtma ihtiyacımız oluyor şu an. Hem soğutmada hemde ısıtmada evde bulunan diğer klimama (Bosch B1ZMI18604 A++ 18000 BTU Duvar Tipi Inverter Klima) nazaran çok çok daha üst seviye bir performans ve çok daha sessiz bir çalışma ortamı sağladığını söyleyebilirim. LG dual plus un sağladığı özellikler beklentilerimin çok çok üstündeydi. Tekrar tekrar teşekkür ederim konuyla alakalı.
    Bu arada çözüm yöntemleri ile ilgili de sabırsızlıkla beklemedeyim. En çok wifi özelliği cezbetmişti beni evde kedilerim de olduğu için. Şu an kullanamadığım için gerçekten moralim bozuluyor. LG ye telefonla ulaştım yaptığım şeyleri tekrar yaptırıp kapattılar onlar da bir çözüm sunamadı maalesef.

• tavsiyeden öteye bir fırsatı sizlerle paylaşayım
    vestel flora serisini satan gittigidiyo üzerindeki hopeve kullanıcısına %10 indirim tanımlanmış
    fiyatları çok çok uygun şu anda , almayı düşünen varsa kaçırmasın.Ben 2 adet 12000 btu aldım,kargo direkt servise yönlendirilyor,çok temiz alışveriş...
  • 470cm x 680 cm ebatlarinda, guney cepheye bakan, ara kat ve gun boyu gunes alan salon icin klima bakiyorum... Klima butun gun calismayacak, belki haftasonu calisir, haftaici is vs. evde olunmuyor... %95 sogutma amacli kullanilacak...

Bunu al kafan rahat etsin diyebileceginiz, mumkunse wi-fi olan ve servisi iyi (yarin oburgun sorun cikarsa Merkez korkusundan camura yatamayacak) ne onerebilirsiniz?..

Mitsubishi Heavy SRK50ZS-S icin 7000TL nakit fiyat verdiler... Mitsubishi Electric Enviro icin fiyat alacagim o da muhtemelen bu ayardadir... Bunlar disinda atiyorum LG vs nasildir?..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keyn -- 5 Kasım 2018; 9:28:9 >
  • klima5505 kullanıcısına yanıt
    Esas alan 12 m2 olduğu için 12000 lik dur kalk yaparak çalışacağından performanslı olmayacak haklısınız. Sigma plus 9000 mantıklı teşekkür ederim.

• HERKESE MERHABA..EN SONUNDA DAYANAMADIM VE KLIMA ALMA ARIFESINDE FORUMA UYE OLMAYA KARAR VERDIM.ISTANBULDA OTURUYORUZ SALONUMUZ 20 METREKARE IZOLASYON IYI VE YAZLARI GUNDE SADECE 2 YADA 3 SAAT KULLANABILECEGIMIZ KIŞIN HIC KULLANMAYACAGIMIZ BIR MODEL ARIYORUZ .IKLIMSADAN GELIP BAKTILAR 12000 LIK COMFORT MODELI IÇIN 2500 TL FİYAT VERDILER UZATMALI GARANTISI DAHILMIS .FAKAT INTERNETTE 2000 TL YE KADAR VAR BU CIHAZLARDAN SIZLERIN TAVSIYESI NE OLABILIR ACABA ? BÜTÇE MAXIMUM 3000 TL .FARKLI MARKA VE ONERISI OLAN VAR MI ACABA BU GUNLERDE KARAR VERMEK ISTIYORUM .OZELLIKLE KLIMA5505 ISIMLI USTAD DUY SESIMI ;)) 1HAFTADIR HICBIR PAYLASIMINIZ OLMADI INSALLAH HERSEY YOLUNDADIR ..TUM CEVAPLAR IÇIN SIMDIDEN TESEKKURLER ..

• quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Merhabalar. Keşif ekibi tabii daha sağlıklı bir sonuç vermiş olacaktır. 24000 btu uygun olduğunu düşünürsek kapasite büyük olduğu için maliyet de yüksek olacaktır.

Isıtma da olacağına göre

Isıtmada özellikle performansını belli etmiş ve uygun fiyatlı cihazlardan biri Gree'dir. Sıklıkla bunu tavsiye etmekteyim.

Bu nedenle Gree Lomo serisini tavsiye edebilirim. Isıtma'da sorun yaşamayacağınız,nispeten uygun fiyatlı bir cihazdır. Aynı cihaz iklimsa'da bulabileceğiniz Sigma Plus modelidir.

Bütçeniz yetiyor ise Panasonic Etherea Serisini tavsiye ederim(Özellikle 2018 modelini). Ancak servisi biraz zayıftır. Önceden araştırmanızda fayda var.

Fujitsu LF serisini tavsiye edebilirim bu kapasitede. Bütçeniz yetiyor ise 30.000 btu modeli de mevcuttur.

Isıtma da işin içine girdiği için bu modelleri tavsiye etmekteyim.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    SGM24INVDME Bu modeli almak istiyorum. Sizce bu klimanın elektrik tüketimi ne kadar olur? Fiyat olarak da 4550 tl var. Fiyat nasıl sizce??

• quote:

Orijinalden alıntı: keyn

470cm x 680 cm ebatlarinda, guney cepheye bakan, ara kat ve gun boyu gunes alan salon icin klima bakiyorum... Klima butun gun calismayacak, belki haftasonu calisir, haftaici is vs. evde olunmuyor... %95 sogutma amacli kullanilacak...

Bunu al kafan rahat etsin diyebileceginiz, mumkunse wi-fi olan ve servisi iyi (yarin oburgun sorun cikarsa Merkez korkusundan camura yatamayacak) ne onerebilirsiniz?..

Mitsubishi Heavy SRK50ZS-S icin 7000TL nakit fiyat verdiler... Mitsubishi Electric Enviro icin fiyat alacagim o da muhtemelen bu ayardadir... Bunlar disinda atiyorum LG vs nasildir?..
    Merhabalar. Ürünü almadıysanız ikisi arasında servisi de gözetecek olursak Enviro serisini tavsiye ederim. Enviro daha iyi bir cihazdır.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: alimurat07

Esas alan 12 m2 olduğu için 12000 lik dur kalk yaparak çalışacağından performanslı olmayacak haklısınız. Sigma plus 9000 mantıklı teşekkür ederim.
    Rica ederim Hocam,hayırlı olsun.
  • 
Sayfa: önceki 18991900190119021903
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.