Teğmen
25 Aralık 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
8 üye
Görüntülenme
Toplam: 216 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Konu geçici olarak inaktiftir.

Merhabalar. MNG kargo ile yaşadığım sorunlar bir değil iki değil üç değil derken iyice can sıkıcı hale gelmeye başladı ve belki birisi bir çözüm önerisi sunabilir diye bu konuyu açma ihtiyacı hissettim. Antalya'nın bir ilçesinde görev yapmaktayım. MNG kargoya verilen kargolarım bugüne kadar bir kere bile ne vaktinde ulaştı nede bana ulaştı. Her seferinde şubeyi arayıp kavga etmem, aracını kovalayıp bulup teslim almam yada kargolarımı yollardan toplamam gerekti. Bu konuyu defalarca MNG kargo çağrı merkezine bildirmeme rağmen hiçbir aksiyon alınmadığı gibi lakaytlıkları iyice artarak devam etti. Peki nedir bu olaylar ?

1- 18 martta Trendyol üzerinden iş yerine sipariş verdiğim sağlık ve temizlik ürünleri hiçbir şekilde bana bilgi verilmeden EVİMİN(EVET iş yerine verdiğim ve üstünde iş yerinin adresi yazan kargo ev adresime getiriliyor) güvenlik kulübesinin önüne atılıp gidiliyor. Sonrasında personele oradan alamayacağımızı, üstünde yazan adrese teslim etmesini rica ediyoruz. Kendisi telefonu suratımıza kapatıyor ve sonra aradığımızda da açmıyor. Şube müdürünü arayıp durumu bildiriyoruz. Tamamdır halledeceğiz diyor. Personel tekrar binanın önüne fırlatıp attığı kargoları gelip araca alıyor ve gidiyor. Aradan 2 gün geçiyor. Adreste bulunamadığınızdan teslim edilemedi diye bir mesaj geliyor ve kargom için iade faturası kesiliyor. Şube müdürüyle görüştüğümüzde 2 parçanın geldiği diğer 2 parça gelmediğinden tek tek teslim edemeyeceklerini bu yüzden iade edeceklerini söylüyorlar.
Gelen mng kargo mesajları :
Evimin kapısının önüne atılan ve sonrasında iş yerinde adreste bulunamadığımızdan geri gönderilen kargolar(Ayrıca bir kamu kurumu mesai saatleri içerisinde adreste bulunamıyoruz ne kadar mantıklı değil mi?) :
25 inde gelip 26 sında iade faturası kesilen kargo :
İade faturası kesildiğine dair ekran görüntüsü :
2- MNG kargonun adrese teslim kargoları hiçbir şekilde adrese getirmeme gibi bir huyu var. Merkezleri buna da hiçbirşey yapmıyor yada umursamıyor. Ben böyle bir saçmalık görmedim. İlçede bir yere aracı yanaştırıp arka kapakları açıp millete mesaj atıyorlar gelin alın kargonuzu diye. Erzak dağıtır gibi kargo dağıtıyorlar.
MNG Kargo dağıtıcıları tarafından gelen anlamlı mesajlar :Bu kadar sorumsuzluğu, saygısızlığı ve görevini böylesine kötü bir şekilde yapmayı şikayet edebileceğim başka bir mercii bilgisi olan var mı ? Ben illallah ettim artık bu kargonun şubesinden. Ve inanın nereyi arayıp bildirdiysem de kimsenin zerre gram umurunda değil.
Superbox ile ilk kurulum aşamasında her ne kadar sorun yaşasam da uzun süredir gayet mutlu ve huzurlu bir şekilde kullanıyorum. Hız değerlerim gündüz saatleri 180-250mbit download - 20-50 arası upload olarak değişirken akşam saatlerinden geceye kadar 120-150 mbit download - 20-40 arası upload olarak değişiyor.

Bugün bir arkadaşım sorduktan sonra fark ettim ki Turkcell sınırsız 4.5G paketini sessiz sedasız kaldırmış. Onun yerine 10mbit ve 20mbit sınırsız paketler getirmiş. Turkcell çağrı merkezini aradığımda müşteri hizmetleri yetkilim de aynı bilgiyi teyit etti. Yaklaşık 5 gün önce kaldırılmış. Yeni paketler iyice avantajsız hale gelmiş. Benim gibi altyapısı olmayan kişiler için yine ideal olacak ama fiyatlar biraz üzücü oldu sanki.

Yeni Superbox paket fiyatları şu şekilde :

15.06.2019 GÜNCELLEME : Sorunum 6 ay sonrasında BTK nın da desteğiyle sonunda çözüldü. Yetkili birimlere aktarılması 6 ay sürmüş. Ne diyeyim... Aktivasyonum yapıldı. Aktivasyon işlemi yapıldığından beri bir kere kopma sorunu yaşamadım yada internetimde hız düşüşü olmadı. Herhalde geçici bir talihsizlik yaşamışım. Yaşadığım sorunların aktivasyon yapılsa dahi düzeleceğine inancım yoktu. Fakat işin aslı aboneliğim aktif görünmediğinden baz istasyonu interneti kaçak olarak kullandığımı düşünüp her 5 dakikada bir atıp hız vermiyormuş. O kadar ödediğim faturaya yapacak birşey yok artık. IMEI numaramı baz istasyonlarına tanımladıktan ve aktivasyon yapıldıktan sonra sabit olarak 200 mbit civarı download , 80 mbit civarı upload alıyorum. Şu an oldukça memnunum.


Merhabalar. 21 Aralık 2018 tarihinde yeni taşındığım binamda altyapı olmamasından dolayı(Antalya-Gazipaşa da nasıl altyapı yok onu da çözemedim) TTNET aboneliğimi iptal ederek Turkcell ile görüştüm. İlk başlarda herşey toz pembe tabi. Yok 150 mbit download garanti yok akşamları 250 mbit download garanti vs. Yalan da değil 1 ay boyunca download 150-250 arası upload ım 45-60 arası gidip geldi sürekli. Hiç kopma da yaşamadım. Tabi cicim ayları biter bitmez sorunlar da baş göstermeye başladı. Daha ikinci ayımda bir baktım ki kopmalar var. Oyun oynuyoruz hop birden internet kopuyor, geri geldiğinde ölmüş oluyorum. Çağrı merkezi desteği veriyoruz, hop birden internet gidiyor yediğimiz küfürün haddi hesabı yok.

Asıl rezillik bundan sonra başlıyor. Turkcell Çağrı merkezi'ni bir arıyorum bu sorunlar için, bana diyorlar ki beyefendi sizin aboneliğiniz aktif değil ???? Nasıl aktif olmaz 3 ayda 900 lira para almışsınız ! Hatta bağlanırken güvenlik sorusu olarak ödemelerimi hangi bankadan yaptığımı soruyorsunuz??? Nasıl olur diyorum. Yapacak birşey yok ben şikayet kaydınızı açayım diyorlar. Tamam diyorum vardır bir hata anlayışlı olalım. Şikayet kaydı açıyor ne arayan var ne soran. Ertesi gün arıyorum bayide sorun diyorlar. Bayiyle görüştürüyorlar konferans olarak sorun Turkcell de çıkıyor. Ya şundadır ya bunda derken bütün sorun sıkıntı da bana tabi. Maddi olarak ettiğim zararın haddi hesabı yok. Sonrasında nasılsa aktif görünmüyor internetim diye herhalde internetim kesildikçe kesilmeye başlıyor. Her bir dakikada bir (evet yanlış duymadınız her dakika) internetim bir gidiyor 20 sn sonra geliyor. Bu ne demek ? 1 gün 1440 dakika ise bunun sadece 960 dakikasında internetim var demek. Ve bu iş iyice kabak tadı vermeye başladı. Sorun modemdendir belki dendi. Bugün biraz önce teknik destek ekipleri geldi. Hattınız aktif görünmüyor diyerekten modem değişikliğini de yapmadan gittiler :D (Birde kurulumu yapan personel geldi şansıma. Nasıl kurulum yaptınız nasıl aktif değil diye düşünüyor insan.) Velhasıl kelam 1 aydır internetim yok. Yine 300 lira fatura ödeyeceğim ama internetim yok. Bana bir çıkar yol gösterecek yardımcı olacak kim varsa çok sevinirim. Yapacak gerçekten hiçbirşeyim kalmadı artık.Gerekli resimleri konuya ekliyorum.

Merhabalar. Ay sonu itibari ile araç ruhsat basımları noterliklere devrediliyor. Yani araç satışı yapıldıktan sonra ruhsat basımı için ilgilinin sigorta yaptırıp trafiğe gitme zorunluluğu ortadan kalkıyor. Bu sebeple çalıştığım noterlikte sadece ruhsat basımında kullanılacak bir yazıcıya ihtiyaç var. Alınacak yazıcının uzun süreli kullanımı göz önünde bulundurularak şu anda sorunsuz olarak ruhsat basımı yapan birkaç model arasından tavsiyenizi rica edeceğim. Bu modeller şu şekildedir ;


1- Samsung SL-M2020W

2- Brother HL-1211w

3- HP LaserJet Pro P1102 (Piyasada sıfırını bulmak pek mümkün değil. Olanlar da çok fahiş fiyatlardan satılmakta.)


Şimdiden yardımlarınız ve önerileriniz için teşekkür ederim.
Herkese iyi geceler. Rainbow 6 de yeni gelecek operator tanıtımları yapıldı malum. Yeni operatorlerle alakalı düşünceleriniz nelerdir ?
Eğer izleyemeyen veya kaçıran varsa youtube'a upload ettim. Yüklediğim videolardaki acemiliğim için şimdiden kusura bakmayın.
Zofia :https://youtu.be/TZvQp9fOZik
Vigil :https://youtu.be/6dg21-A7BGc
Dokkaebi :https://youtu.be/DjsvYrEp2FE
Maksimum bütçe 30TL. En az 1 efsanevi ve 50 kart olmak zorunda. Ödeme yöntemleri : Denizbank havale yada istediğiniz bankaya eft, kontör, steam kodu, lol rp vs. ne isterseniz.
Merhabalar.Origin hesabımı oyunlara uzunca bir süre ara verecek olmamdan dolayı satmaktayım.Hesaptaki oyunları tek tek aldığınız zaman 450-500 arası tutacaktır.Fakat benim istediğim fiyat sadece satın aldığım ve hala taksitini ödediğim Battlefield 4 ve Battlefield 4 Premium'un fiyatından fazlası değildir.Yani hesabı 200'ye satmaktayım.Pazarlık pek düşünmüyorum çünkü 2 oyunun fiyatına 30'a yakın oyun veriyorum ve hepsi kaliteli oyunlar.Bu fiyata bu oyunları verebilecek başka birisi olabileceğini sanmıyorum çünkü ciddi anlamda zararı göze alarak satıyorum. Yeter ki oyunlar elimden gitsin diye. Gelen para ile de en azından taksitlerini bitireyim niyetindeyim. Herkese iyi alışverişler diler saygılarımı sunarım.

Hesap içerisinde mevcut bulunan oyunlar :
1-) Battlefield 4 (Şu an 100'den satılmaktahttp://www.playstore.com/#!/oyun/battlefield-4)
2-) Battlefield 4 Premium (100'den satılmaktahttp://www.playstore.com/#!/oyun/bat...ium-membership)


Paket özelliği :Battlefield 4 Premium üyeliği ile daha fazlasına sahip olun, daha fazlası olun. Beş genişleme paketinin tamamına iki hafta önce erişin, ve haftalık içerik ve 12 ek Battlepack ile aksiyonun tüm yıl sürmesini sağlayın. Server'lardaki önceliğiniz sayesinde savaşlara daha hızlı girin ve Premium etkinliklere dahil olun. Özel kamuflajlar, boyalar, amblemler, künyeler ve daha fazlası ile Battlefield 4 tecrübenizi kişiselleştirin.


Öne çıkan özellikler

Yeni multiplayer haritalar ve oyun içi içerikler sunan beş dijital genişleme paketi.
Bütün genişleme paketlerine iki hafta erken erişim sayesinde rekabette bir adım önde olma şansı.
Özel kamuflajlar, boyalar, amblemler, künyeler ve daha fazlası ile oyunu kişiselleştirme imkânları.
Server sıralarında öncelik.
Her hafta yeni içerik.
12 bonus Battlefield 4 Battleback.

3-) Battlefield 3 (Şu anki fiyatı 36 ama bir zamanlar humblebundle de 6 dolara satıldığı için 12 diyelim)
4-) Battlefield 3 Premium (Fiyatı 72 http://www.playstore.com/#!/oyun/bat...remium-service)
5-) Battlefield 2142 ( 10 euro yani 30 diyelim.https://www.origin.com/en-ie/store/s...uctID=85062100
6-) Battlefield 1942 ( Ücretsize düşmüş bunu hiç saymıyorum)
7-) Command And Conquer Ultimate Collection (Şu anki fiyatı 72 ama 50 ye almıştım 50 den sayıyorum. )

Command & Conquer The Ultimate Collection PC

Bu muhteşem koleksiyon paketi 17 farklı Command&Conquer oyununu içeriyor.
Command & Conquer
Command & Conquer The Covert Operations
Command & Conquer Red Alert
Command & Conquer Red Alert Counterstrike
Command & Conquer Red Alert The Aftermath
Command & Conquer Tiberian Sun
Command & Conquer Tiberian Sun Firestorm
Command & Conquer Red Alert 2
Command & Conquer Red Alert Yuris Revenge
Command & Conquer Renegade
Command & Conquer Generals
Command & Conquer Generals Zero Hour
Command & Conquer 3 Tiberium Wars
Command & Conquer 3 Kanes Wrath
Command & Conquer Red Alert 3
Command & Conquer Red Alert 3 Uprising
Command & Conquer 4 Tiberian Twilight
Ayrıca bir sonraki Command&Conquer oyunu için erken erişim imkanı sağlar

8-)Burnout Paradise Ultimate (Humblebundle dan toplu olarak 6 dolara alınan oyunlardan birisi)
9-)Mirrors Edge(Humblebundle dan toplu olarak 6 dolara alınan oyunlardan birisi
10-) Dead Space(Humblebundle dan toplu olarak 6 dolara alınan oyunlardan birisi )
11-) Dead Space 3(Humblebundle dan toplu olarak 6 dolara alınan oyunlardan birisi )
12-) Crysis 2(Humblebundle dan toplu olarak 6 dolara alınan oyunlardan birisi )
13-) The sims 3 ve 2 adet dlc'si(Humblebundle dan toplu olarak 6 dolara alınan oyunlardan birisi )
14-) Medal Of Honor(Humblebundle dan toplu olarak 6 dolara alınan oyunlardan birisi )
15-) Populous(Humblebundle dan toplu olarak 6 dolara alınan oyunlardan birisi )Ödeme yöntemleri : Ziraat Bankası , İş Bankası , Paypal , Enpara , Yapı Kredi bankası , HSBC , Finansbank , ininal kart


İletişim adresi :
Skype : serhatural35

Hesaptan alınmış bir ekran görüntüsü :

http://puu.sh/6M9dW/5d1934e3f1.jpg
Hakkında
Konum: Antalya, Alanya
Meslek: Noter Katibi
Forum İmzası:

NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi Kullananlar KulübüIntel Core i7-10700K Processor | EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA GAMING 10GB | MSI MPG Z490 GAMING EDGE WIFI | GSKILL 32GB(2x16GB) TRIDENT Z NEO DDR4 3600MHz CL16 | CORSAIR HX 1000W 80+ PLATINUM PSU
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
PC
Otomobil
bmw
Mobil cihaz
iPhone
Operatör
Türk Telekom
ISS
Turkcell SuperOnline
Oyun Platformu
PC
Takım
Fenerbahçe
World of Warcraft
World of Warcraft
Steam
Steam
TV
LG
Klima
Mitsubishi Heavy
Ses Sistemi
Logitech
Tablet
Tablet
Notebook
MSI
GPS, Navigasyon
Tomtom
Xbox Live GamerTag
Xbox Live GamerTag
LOL
Riven
Kulaklık - Amfi
Pioneer
Basketbol
Anadolu Efes
İşlemci
Intel
Anakart
MSI
Sabit Disk
Kingston
Ekran Kartı
Evga
Modem
Asus
Beyaz Eşya
Bosch
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 hafta önce
Son Mesaj Zamanı: 2 ay
Mesaj Sayısı: 175
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 363
İkinci El Bölümü Mesajları: 166
Konularının görüntülenme sayısı: 7.824 (Bu ay: 351)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 217 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: İkinci El
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.