Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1855. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: GENERAL006 Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 18 Misafir (3 Mobil) - 16 Masaüstü3 Mobil
5 sn
57.246
Cevap
703
Favori
4.432.542
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18531854185518561857
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: egemen0807

U... ...... kendi yazdığınla çelişiyorsun , kendin yazmışsın 5-6 yıl kullan at diye ben ne yazmışım kaliteli bir marka tercih edersen 5-6 yıl sonra çöpe atmak zorunda kalmazsın diye .Ucuzcular ucuz klimaları almaya devam etsin. Bende yav hee heee heeee diyorum arçelik vestel samsung baymak vs klima alıp sonra da çok iyi çok kaliteli çok az yakıyor dedikleri zaman...

Alıntıları Göster
    5-6 yıl kullan at demek 5-6 yıl sonra ömrünü tamamlamış demek degildir.Ucuz aldığın bu klimalar daha teknolojik bir modelle zamanı gelince değiştirilebilir.Neyse uzatmanın anlamı yok.Sen bildiğin klimaları al..Para senin keyif senin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• egemen0807 kullanıcısına yanıt
    Ticari kullanım dışında zaten evlerde klimalar belirli sezon zamanlarında yoğun kullanılıyor.Babam vesteli 9 yıldır kullanıyor taş gibi.Ben baymak aldım memnunum.Ev için gidip de klimaya 5 6 bin lira vermeyi anlamlı bulmuyorum.Baymak klimamı ısıtma da test ettim 50 dk bir defrosta girdi kar yağışlı havada ancak ortamı 27 dereceye kadar yükseltti forumda incelemem var bakabilirsiniz. En kaliteli klima kışın hiç defrosta girmeden ısıtma yapabiliyor mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: meeb

Ticari kullanım dışında zaten evlerde klimalar belirli sezon zamanlarında yoğun kullanılıyor.Babam vesteli 9 yıldır kullanıyor taş gibi.Ben baymak aldım memnunum.Ev için gidip de klimaya 5 6 bin lira vermeyi anlamlı bulmuyorum.Baymak klimamı ısıtma da test ettim 50 dk bir defrosta girdi kar yağışlı havada ancak ortamı 27 dereceye kadar yükseltti forumda incelemem var bakabilirsiniz. En kaliteli klima kışın hiç defrosta girmeden ısıtma yapabiliyor mu ?
    hocam baymak cok gurultulu geldı bır de sıgma ve lg modellerıne bakın arada 100-200 tl fark edıyor ama ses farkına deger gibi gelıyor bana
  • yok hocam baymak en sessiz cihazlar arasında.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Klima işinden anlayan uzmanlardan ricam şu aşağıdaki konuya bir açıklık getirebilirler mi? Resimleri konuya ekliyorum.

İnternet üzerinden Daikin klima kapasite hesaplama aracından salon için gerekli klima kapasitesinin 18bin BTU olduğunu tespit ettim ve yine internet sitelerinde karşılaştırma yapan sitenin birinden bir kaç model seçtim. Ancak karşılaştırma sitesi bana çok güvenilir gelmiyor. Nedeni;

Bu gibi sitelere parayı veren düdüğü çalabiliyor yani gizli reklamalar söz konusu olabiliyor. Bu dediğimi haklı çıkarabilecek aşağıdaki resimlerde Scop değerleri ve güç tüketimleri karşılaştırılan cihazlar içerisinde yıllık tüketim değeri daha düşük olan klimalara A+ daha fazla tüketen klimaya A+++ verilmiş.

Ya anlamadığım gözden kaçırdığım bir konu var yada buradaki etiket değerlendirmelerinde hata var. Bu arada tavsiye anlamında yerli klima düşünüyorum döviz biraz daha fazla yurtiçinde kalsın, Daikin, Mitsubishi vs tavsiye edeceklere şimdiden teşekkürler :)

Not Alarko Carrier evet o da full yerli değil ama Alarko diye listeye girdi.

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uisik34 -- 23 Nisan 2018; 10:48:43 >

• Salon ve yatak odasında kullanmak üzere tek dış üniteli 2 klimalı olanlardan düşünüyorum.Aynı anda çalışmayacak o yüzden 12 lik yeter diye düşünüyorum. Tavsiye alabilir miyim?

Salonum açık mutfak ve 30m2 civarında.Yatak odası da 25m2 diyebilirim.Yan yana odalar ve balkona konacak dış ünite.Sıkıntım iç ünitelere çok fazla boru gidecek olması bence.Bilgim de yok ondan emin olamıyorum
  • 9 binlik klima alıcaz en son olarak

FUJİTSU ASYG09LLTB

FUJITSU ASYG09LLT

2 sinin fiyatı aynı farklarını çözemedim anlayan varsa yardımcı olabilirmisniz

son olarak bu model

SHARP KYOTO AY-XC9VSR

sharp fiyatı biraz zdaha yüksek ama marka kalite olarak hangisi daha iyidir bizi uzun zaman idare eder ?
  • Arkadaşlar merhaba,
    aşağıdaki klimalar için tercih yapmam gerekirse hangisini önerirsiniz. Fiyatşlar birbirine çok yakın olarak düşünebilirsini.
    35 m2 K.D. cephe ara kat alan için.
    Mitsubishi heavy SRK-45ZMP-S -
    Mitsubishi elec. MSZ-HJ35 VA -
    toshiba RAS-13S3KV-TR-
  • 40 metrekare odaya klima tavsiyesi istiyorum. 22 btu yeter herhalde. Sorunsuz çalışsın, az yaksın. Fiyatı da uygun olsun. teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: uisik34

Klima işinden anlayan uzmanlardan ricam şu aşağıdaki konuya bir açıklık getirebilirler mi? Resimleri konuya ekliyorum.

İnternet üzerinden Daikin klima kapasite hesaplama aracından salon için gerekli klima kapasitesinin 18bin BTU olduğunu tespit ettim ve yine internet sitelerinde karşılaştırma yapan sitenin birinden bir kaç model seçtim. Ancak karşılaştırma sitesi bana çok güvenilir gelmiyor. Nedeni;

Bu gibi sitelere parayı veren düdüğü çalabiliyor yani gizli reklamalar söz konusu olabiliyor. Bu dediğimi haklı çıkarabilecek aşağıdaki resimlerde Scop değerleri ve güç tüketimleri karşılaştırılan cihazlar içerisinde yıllık tüketim değeri daha düşük olan klimalara A+ daha fazla tüketen klimaya A+++ verilmiş.

Ya anlamadığım gözden kaçırdığım bir konu var yada buradaki etiket değerlendirmelerinde hata var. Bu arada tavsiye anlamında yerli klima düşünüyorum döviz biraz daha fazla yurtiçinde kalsın, Daikin, Mitsubishi vs tavsiye edeceklere şimdiden teşekkürler :)

sitenin bir suçu var mı bilmiyorum ama sanırım hinlik bu markaların kendi broşürlerinde. Mesela alarko modelinin broşüründe şöyle birşey buldum. Diğerlerinde tek değer var SEER ve SCOP için.

Burda görüldüğü üzere tahminimce alarko'nun SCOP değeri 5.1 değil SCOP (ortalama) olarak 4.0 dır. Yani A+ olması gerekiyor diğerleri gibi.

Tabi bilgim kısıtlı olduğu için yüksek dedikleri SCOP (daha sıcak) 5.1 değeri nedir bilmiyorum. Bilgisi olan arkadaşlar daha sağlıklı bir açıklama yapabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gsemre -- 26 Nisan 2018; 17:49:42 >

• quote:

Klima işinden anlayan uzmanlardan ricam şu aşağıdaki konuya bir açıklık getirebilirler mi? Resimleri konuya ekliyorum.

Scop değerlerine falan takılmayın. Her şey klimanın yazılımsal tasarımında bitiyor. Bir de her şey ısıtmada P Tasarım P Design yükünde gizli. Şimdi size B sınıfı inverter klima getireyim bir de A+++ sınıfı klima getireyim. B sınıfı klimanın yazılımsal kodlanması çok iyi ama A+++ klimanın yazılımsal kodlanması mantıksız olsun. O B sınıfı klima bile daha az elektrik tüketecektir. Bunun örneğini çok gördük.

Yani A+ olan az yakar B sınıfı olan fazla yakar diye bir şey olamaz.

Klimanın tüketimini etkileyen ana faktörler kullanılan kompresör kapasitesi serpatin ayarlanan set sıcaklığı. Ve en en önemlisi de frekans kodlamaları yani tasarlanan kompresör kademeleri. Her şey genel olarak yazılımda bitiyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba arkadaşlar.

soğutma amaçlı inverter klima almak istiyoruz.

İzmirde oturuyorum.
    Oda 17 m2, güney cephe. Çatı katı (daire üstü çatı yok)
    Duvarlarda yalıtım yok, ev çift cam.

2000-2900 TL arası soğutma amaçlı 12000 BTU klima giriş ve orta seviye önerilerinize ihtiyacım var arkadaşlar.
    Bakır borulu ve bakır kondenserli ürün olması tercihimdir.
    Baymak, Demirdöküm, Arçelik, Vestel vb marka alamk istemiyorum.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

(Klima tavsiyesi bölümünde günlerdir kimse bana yanıt vermiyor, donanimhaberforumu çok çok seviyorum. Ama klima bölümü gerçekten ölmüş)
  • quote:

Orijinalden alıntı: -YucukluSucurtam-

quote:

Scop değerlerine falan takılmayın. Her şey klimanın yazılımsal tasarımında bitiyor. Bir de her şey ısıtmada P Tasarım P Design yükünde gizli. Şimdi size B sınıfı inverter klima getireyim bir de A+++ sınıfı klima getireyim. B sınıfı klimanın yazılımsal kodlanması çok iyi ama A+++ klimanın yazılımsal kodlanması mantıksız olsun. O B sınıfı klima bile daha az elektrik tüketecektir. Bunun örneğini çok gördük.

Klimanın tüketimini etkileyen ana faktörler kullanılan kompresör kapasitesi serpatin ayarlanan set sıcaklığı. Ve en en önemlisi de frekans kodlamaları yani tasarlanan kompresör kademeleri. Her şey genel olarak yazılımda bitiyor.

Alıntıları Göster
    Peki hocam klimayı ısıtma için hiç kullanmıyorsak? Soğutma tasarrufu için yine ısıtmadaki P tasarım yükünü mü dikkate alacağız? Bir de bu P tasarım yükü kataloğun hangi bölümünde yazıyor?

• Yaklaşık 10m2 odam için mobil klima tavsiyesi istiyorum arkadaşlar. Marka, model, güç vs klima konusunda bir bilgim yok. Arkadaki sıcak hava tahliye borusunu dışarı çıkarmak için bir çözüm bulacağım. Oda çatı katında olduğu için sıcak şimdiden rahatsız etmeye başladı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: -YucukluSucurtam-

quote:

Alıntıları Göster
    Isıtma elzem değil benim için daha önemlisi soğutma. Şimdi zaten anlamadığım konuda bir tavsiye sorusuna cevaben bir de başıma P tasarım dizaynı ve klima yazılımı çıktı. Peki şöyle diyelim; sormuş olduğum soruma cevaben verdiğiniz açıklama ışığında yukarıdaki 4 model arasından sizin tercih ve tavsiyeniz hangi klima olacaktır? Eğer ayrıca bir yerli marka tevsiye etmek isterseniz marka model ile birlikte belirtmenizi rica ederim.

• uisik34 kullanıcısına yanıt
    hocam sadece soğutma için alacaksanız dert etmeyin klimalar için zor olan ısıtmadır.

Babam 9 yıldır vestel kullanıyor ısıtma için kar yağdığında sıkıntı olsada memnun.

Ben baymak aldım 5 yıl garantisi var memnunum.

Size baymak tavsiye ederim hem ekonomik hemde performanslı.Ancak illa yazdıklarınız aradında şeçim yapacak olursam klima kadar servisi de önemli olduğundan arçelik beko derim yılların tecrübesi ve lg ile olan birliktelikten deneyimleri var.

Son olarak sadece soğutma ağırlıklı olarak kullanacaksanız18.000 btu 2000 lira bandında vestelin yan ürünleri var son derece başarılı vestel güvenceli isterseniz linklerini verebilirim.Etiket değerlerine takılmayın hangi şartlar altında o belgelerin alındığı belli değil .Tabi ki yol gösterici ancak asıl performans kullanıldığı yerde belli olur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: meeb

hocam sadece soğutma için alacaksanız dert etmeyin klimalar için zor olan ısıtmadır.

Babam 9 yıldır vestel kullanıyor ısıtma için kar yağdığında sıkıntı olsada memnun.

Ben baymak aldım 5 yıl garantisi var memnunum.

Size baymak tavsiye ederim hem ekonomik hemde performanslı.Ancak illa yazdıklarınız aradında şeçim yapacak olursam klima kadar servisi de önemli olduğundan arçelik beko derim yılların tecrübesi ve lg ile olan birliktelikten deneyimleri var.

Son olarak sadece soğutma ağırlıklı olarak kullanacaksanız18.000 btu 2000 lira bandında vestelin yan ürünleri var son derece başarılı vestel güvenceli isterseniz linklerini verebilirim.Etiket değerlerine takılmayın hangi şartlar altında o belgelerin alındığı belli değil .Tabi ki yol gösterici ancak asıl performans kullanıldığı yerde belli olur.

Isıtmada çoğu klima illa ki az da olsa çok da olsa defrost yapıyor kesinlikle. Çok elzem üst segment klima olmadıkça defrostan kaçmak imkansız. Ama klima ortamı ısıtmada 24-25 dereceye getiriyorsa sıkıntı Yoktur.

• haklısınız hocam benim baymakın incelemesi yaptım dışarısı eksi 5 derecede kar yağışlı havada ki dış ünitenin içine doğru kar yağıyordu test ettim 4 saatten fazla sürede.Ortam kısa sürede 27 dereceye yükseldi 45 50 dk da bir defrosta girdi ancak işini fazlasıyla yaptı.kar yağışı yokken zaten defrosta girdiğini görmedim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gsemre

Peki hocam klimayı ısıtma için hiç kullanmıyorsak? Soğutma tasarrufu için yine ısıtmadaki P tasarım yükünü mü dikkate alacağız? Bir de bu P tasarım yükü kataloğun hangi bölümünde yazıyor?

Soğutmada zaten testler +35 derecede yapılıyor ciddi performans kayıpları olmuyor ısıtmadaki kadar. Ama ısıtmada P Design ve P Tasarım yükü -7 derece ve -10 derecede de yapılıyor. Asıl klimanın marifeti performansı ısıtmadaki bu söylediğim değerlerde gizli. Ve ısıtmada 12 btu olan klima -7, -10 derecede genelde 8500 btu civarlarına düşüyor. Ama siz sadece soğutmada kullanacaksanız bu değerlere bakmanıza gerek Yok. Soğutma işlemi ısıtmaya göre çok çok daha kolaydır klima hafif ortamdaki nemi alsa bile mutlaka ferahlama hissedeceksiniz. Demek istediğim klimanın kalitesi marifeti asıl ısıtma performansı ile ortaya çıkar

• quote:

Isıtma elzem değil benim için daha önemlisi soğutma. Şimdi zaten anlamadığım konuda bir tavsiye sorusuna cevaben bir de başıma P tasarım dizaynı ve klima yazılımı çıktı. Peki şöyle diyelim; sormuş olduğum soruma cevaben verdiğiniz açıklama ışığında yukarıdaki 4 model arasından sizin tercih ve tavsiyeniz hangi klima olacaktır? Eğer ayrıca bir yerli marka tevsiye etmek isterseniz marka model ile birlikte belirtmenizi rica ederim.

Birinci tercihiniz Alarko
    İkinci tercihiniz Arçelik Beko
    Hiç tavsiye etmediğim son seçeneğiniz E.C.A olsun.

• 
Sayfa: önceki 18531854185518561857
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.