Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1475. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
14 Misafir - 14 Masaüstü
5 sn
57.248
Cevap
703
Favori
4.432.925
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14731474147514761477
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    http://www.n11.com/daikin-klima-ftxs25k-resmi-distributor-garantili-P23781160 usta bu mu yok sa senin intelligent 9 binlik mi (n11 kuponla çip parayla 2600-2700 geliyor) ne dersin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Uzun arastirmalarim sonunda klimami almış bulunmaktayım arkadaşlar. 24 metrekare salona 13 binlik Toshiba ras n3kv serisi klima aldım. Kesinlikle tavsiye ederim cok memnunum babamlar da 13 binlik daisekai modelini aldılar onlar da oldukça memnun arkadaşlar. Servis olarak da çok memnun kaldım. Çok ilgililer. Satıcı adresini verebilir miyim. Reklama girer mi bilmiyorum ama İzmir karsiyakadan Toshiba. Bayisinden aldım sait bey sağolsun çok ilgilendi. Klima montajı yapıldığında dışuüniteden ses geliyordu hemen kendisini aradim ilgilendi hemen servisi yönlendirirdi ve sorunu hallettiler. Servis olarak da sağolsun iİbrahim bey ilgiliydi. Özet olarak eeğer İzmirde oturuyorsaniz mutlaka sait beyden klimanizi alin mutsuz olmaz uzulmezsiniz. İnternetten satış yapıyorlar diğer şehirlere ama diğer şehirlerin servisi nasil dır bilemediğimiz için birşey diyemem. Ama İzmirde ikamet edenler için tavsiye ederim...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • klima5505 kullanıcısına yanıt
    http://www.n11.com/daikin-klima-ftxs25k-resmi-distributor-garantili-P23781160 usta nasıl alınır mı 15 metrekarede

• 9000 lik inverter lazım arkadaşlar yatak odasına oda 13metre
    evde Mitsubishi var 9000lık memnunum ama pahalı 2200tl dediler general marka 1900 dedi daha uygunu var mıdır ya da general ile Mitsubishi arasında tüketimde fark olur msz chc25va serisi galiba bendeki klima
    acil cevap verirseniz sevinirim akşam 7 sabah 7 açık kalacak klima
  • quote:

Orijinalden alıntı: coco1912

http://www.n11.com/daikin-klima-ftxs25k-resmi-distributor-garantili-P23781160 usta bu mu yok sa senin intelligent 9 binlik mi (n11 kuponla çip parayla 2600-2700 geliyor) ne dersin

Daikin bu seri güzel ama itel..ile aynı katoğori değil.Bu daikin nın orta serisi,intel..Haier in üst seğmenti.Shira ile Brezza Nebula kıyaslaması daha doğru olur.

Bu arada intel.. benim değil yahuuuu..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbirol -- 16 Aralık 2014; 20:45:21 >

• quote:

http://www.n11.com/daikin-klima-ftxs25k-resmi-distributor-garantili-P23781160 usta nasıl alınır mı 15 metrekarede

Shira serisi sanırım. Shira güzeldir. Tavsiye ederim..

Saygılar..

• quote:

Orijinalden alıntı: shomakay

quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

quote:

Orijinalden alıntı: shomakay

Klimalar için ayrıca elektrik hattı çekmek lazımmı yoksa uzatma ile 17 m2 oda için split klima çalıştırabilirmiyiz?

Çalışır ama servis kabul edermi belli olmaz. En iyisi sigorta kutusundan 3x2.5 veya 3x1.5 mm² kabloyla uygun akım değerine C tipi sigorta takılarak elektrik verilmesidir.

Hattı sigorta kutusundan değilde en yakın topraklı prizden çeksek nasıl olur?Sigorta kutusu baya uzakta

Evet priz yerine buattan çekilir ama mutlaka bir yere klimanın yanına vs
    Sigorta koyulmalı..

• quote:

Orijinalden alıntı: edi1907

Arkadaşlar Samsung'un maldives ile ar5000 serisi arasındaki fark nedir acaba? Bilen birisi yardımcı olursa çok sevineceğim?

Ar5000 modeli yeni çıktı. Fakat samsung tavsiye etmem. Alü. Kondanser kullanılıyor.

• quote:

quote:

Arkadaşlar Samsung'un maldives ile ar5000 serisi arasındaki fark nedir acaba? Bilen birisi yardımcı olursa çok sevineceğim?

Ar5000 modeli yeni çıktı. Fakat samsung tavsiye etmem. Alü. Kondanser kullanılıyor.

Siz hangi klimayı tavsiye edersiniz?

• benyalniz B kullanıcısına yanıt
    Klima çok sorun çıkardı. Açıkçası performansı pek iyi değildi. Gürültü yapıyordu çok. Servis de kabul etti. En son servisten geri geldi baktım gene sorun var iade ettim.
  • Arkadaşlar siteye yeni üye oldum pek kullanmasını bilmiyorum ama bir konuda da çok acil yardıma ihtiyacım var....
    Klima almam gerekiyor fakat bilgim yok yakın çevremde de pek bilgisi olan yok (çareyi foruma sığınmakta buldum :))
    Amacım tasarruf sağlayacak bir klima..
    Ev 90m2 klima 30m2'lik odaya kurulacak...
    Arçelik ürünlernden memnun olduğum için, klimayı da Arçelik almak istiyorum...
    Özellikler; inverter mono split, enerji sınıf A ya da A+ bildiğim teközellikler bunlar...
    Lütfen iyi bir model almam için yardımcı olur musunuz??? (parayı zor biriktirdim yazık olsun istemiyorum :( )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pinkgirl90 -- 18 Aralık 2014; 22:13:15 >
  • quote:

kardeşim eğer şhira serisi ise kesinlikle al derim kendim kullanıyorum asla sorun yaşmassın ses olsun performans olsun

ben bu klimam varken başka oadama klima aldım bin pişman oldum keşke bin lira fazla verseydimde daikın alsaydım diye kendime söylenip durdum

şuanda aklım olsa daikın klimadan şaşmam asla sorunsuz kullanıyorum çok memnunum

• quote:

quote:

quote:

Bütçeniz nedir? Kaç m² alanda kullanacaksınız?

• quote:

quote:

quote:

quote:

35 m2 civarı - 2000 TL

• ozkan1979 kullanıcısına yanıt
    Tşk ederim

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

35 m2 civarı - 2000 TL

Bütçenizi biraz arttırmalısınız. Haier Geos tavsiye ederim. 18000 lik uygundur.

• 9 luk lg prestige 2 hafta önce montajı yapıldı

ilk çalıştırma değerlerim şu şekilde
    oda 55 m3 civarı
    3 pencereli doğu cephe, yalıtım orta seviye (duvara köpük koymuşlar), camlar pimapen

çalıştırma saati 18:30 oda 18 derece, fan oto modunda

18:33'de üflemeye başladı (ılık)
    18:40'da oda 19 derece
    18:42'de sıcak üflüyordu
    18:49'da oda 20 derece
    18:59'da oda 21 derece
    klimayı çalıştırdıktan yarım saat sonra salon gayet oturulabilir sıcaklıktaydı
    19:11'de oda 22 derece
    19:28'de oda 23 derece

fanı oto yapmaktan ziyade yüksek dereceye alsam odayı daha cabuk ısıtırdı. ilk çalıştırmaya göre daha cabuk ısıttıgını hissediyorum iki hafta sonunda
    hava 0 dereceyken yaklaşık 45 dk-1saat civarında bir defrosa giriyo. bu biraz canımı sıktı

ama genel olarak cok memnunum. servise işim düşmediği sürece de memnun olacagım gibi gözüküyo.
    55m3 alana fazlasıyla yeterli. salon kapısını açıp evi de ısıtıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: SUBARU

9 luk lg prestige 2 hafta önce montajı yapıldı

ilk çalıştırma değerlerim şu şekilde
    oda 55 m3 civarı
    3 pencereli doğu cephe, yalıtım orta seviye (duvara köpük koymuşlar), camlar pimapen

çalıştırma saati 18:30 oda 18 derece, fan oto modunda

18:33'de üflemeye başladı (ılık)
    18:40'da oda 19 derece
    18:42'de sıcak üflüyordu
    18:49'da oda 20 derece
    18:59'da oda 21 derece
    klimayı çalıştırdıktan yarım saat sonra salon gayet oturulabilir sıcaklıktaydı
    19:11'de oda 22 derece
    19:28'de oda 23 derece

fanı oto yapmaktan ziyade yüksek dereceye alsam odayı daha cabuk ısıtırdı. ilk çalıştırmaya göre daha cabuk ısıttıgını hissediyorum iki hafta sonunda
    hava 0 dereceyken yaklaşık 45 dk-1saat civarında bir defrosa giriyo. bu biraz canımı sıktı

ama genel olarak cok memnunum. servise işim düşmediği sürece de memnun olacagım gibi gözüküyo.
    55m3 alana fazlasıyla yeterli. salon kapısını açıp evi de ısıtıyorum.

Defros kısa süreli ve ortam ısısının konforunu bozmadığı sürece iyi bir şeydir.Ayrıca defros sadece dış ortam ısısına bağlı değildir .aynı zamanda nem oranı çok daha önemli...

• SUBARU kullanıcısına yanıt
    Vay be 55 metre kare ha super birde faturayi görelim

• Herkese günaydınlar 35m2 için general ashg 18 lfca aldik bir arkadaş sayesinde montaj dahil izmir dikili ye 3.400 tl klima ve fiyag hakkinda ne dersiniz..

• 
Sayfa: önceki 14731474147514761477
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.