Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1233. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
57.173
Cevap
703
Favori
4.426.162
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12311232123312341235
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Burak032

Arkadaşlar merhabalar
    http://www.toshiba.com.tr/ras-13-n3kvr-skvr-inverter-daiseikai-klima-p9.html

belirtmiş olduğum klimayı almayı düşünüyorum, özellikle filtreleri için tercih ediyorum, bu ürüne alternatif hangi ürünü önerebilirsiniz ve ürün hakkındaki düşünceleriniz nedir ?

teşekkürler.

Biz de aşağıda linkini verdiğim ürünü 2 aydır kullanıyoruz... Çok memnunuz... Bu cihaz ile ilgili; bu konu altında, vakumlama konusu altında ve LG 12 ....... kullanan var mı? konusu altında birçok paylaşım, fotoğraf ve yorumum var... Okuma fırsatın varsa faydalı olacaktır...

http://www.lg.com/tr/inverter/lg-AS-W096MMF0 (Bu ürünün 12 lik olanına da bakabilirsin) (Ayrıca şimdi bu ürünlerin sonu 5 ile biten yeni bir modeli çıkmış)

Senin üzerinde durduğun cihaza gelince; marka olarak elbette gayet kaliteli ancak bu modeli şahsen tavsiye edemem... Skvp2 ve Pkvp serilerini kesinlikle öneririm... Ancak fiyatlarının yüksek olması nedeniyle ben de araştırmalarım esnasında elemiştim... Alternatif olarak f/p bir ürün olan ve teknik verileri de Pkvp ile çok yakın hatta daha üstün olan linkini verdiğim üründe karar kılmıştım...

Tavsiye ettiğim ürünü gönül rahatlığı ile alıp kullanabilirsin... Karar senin... Kafana takılan bir husus olursa cevaplamaya çalışırım...

• quote:

Orijinalden alıntı: berkerden

quote:

Arkadaşlar merhabalar

belirtmiş olduğum klimayı almayı düşünüyorum, özellikle filtreleri için tercih ediyorum, bu ürüne alternatif hangi ürünü önerebilirsiniz ve ürün hakkındaki düşünceleriniz nedir ?

teşekkürler.

Biz de aşağıda linkini verdiğim ürünü 2 aydır kullanıyoruz... Çok memnunuz... Bu cihaz ile ilgili; bu konu altında, vakumlama konusu altında ve LG 12 ....... kullanan var mı? konusu altında birçok paylaşım, fotoğraf ve yorumum var... Okuma fırsatın varsa faydalı olacaktır...

http://www.lg.com/tr/inverter/lg-AS-W096MMF0 (Bu ürünün 12 lik olanına da bakabilirsin) (Ayrıca şimdi bu ürünlerin sonu 5 ile biten yeni bir modeli çıkmış)

Senin üzerinde durduğun cihaza gelince; marka olarak elbette gayet kaliteli ancak bu modeli şahsen tavsiye edemem... Skvp2 ve Pkvp serilerini kesinlikle öneririm... Ancak fiyatlarının yüksek olması nedeniyle ben de araştırmalarım esnasında elemiştim... Alternatif olarak f/p bir ürün olan ve teknik verileri de Pkvp ile çok yakın hatta daha üstün olan linkini verdiğim üründe karar kılmıştım...

Tavsiye ettiğim ürünü gönül rahatlığı ile alıp kullanabilirsin... Karar senin... Kafana takılan bir husus olursa cevaplamaya çalışırım...

Verdiğin bilgi ve öneriler için çok teşekkür ederim güzel kardeşim, bende bakınıyorum öyle...bu tarz ürünleri alırken kaline olanını almakta fayda var çünkü uzun süre kullanılan ürünler ve performans beklediğimiz ürünler , o nedenle sürekli araştırmadayım, Mitsubishilerde güzel olmazsa onlardan bi model alayım diye düşünüyorum ,forumda sürekli incelemelerdeyim, 2500 3000 arası bi ürün bakıyorum maksimum,bakalım ne bulabilirsem, Mitsubishinin fiyatlarıda yazımyor sitesinde o nedenle hangi ürün ne kadar bi fikrim yok. Bir bayiye gidip konuşmak lazım :)

• quote:

Orijinalden alıntı: karamaçalar

Selamlar benim faturamda normalde 90 geliyordu klima hiç kapatmadan 145 geldi.

süper hiç bir şey gelmemiş zaten şunu bilmek lazım klimanın nimetinden yazın yararlanıcam diyen bir insan yazın en az 70-80 tl gözden çıkartmalı bazı arkadaşar aman gontör yandı dergibi cem yılmazın eski reklamını hatırlatır derecede inceliyorlar. ama bu iş böyle değil kalite ürün kalite fatura:)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: berkerden

quote:

Arkadaşlar merhabalar

teşekkürler.

Verdiğin bilgi ve öneriler için çok teşekkür ederim güzel kardeşim, bende bakınıyorum öyle...bu tarz ürünleri alırken kaline olanını almakta fayda var çünkü uzun süre kullanılan ürünler ve performans beklediğimiz ürünler , o nedenle sürekli araştırmadayım, Mitsubishilerde güzel olmazsa onlardan bi model alayım diye düşünüyorum ,forumda sürekli incelemelerdeyim, 2500 3000 arası bi ürün bakıyorum maksimum,bakalım ne bulabilirsem, Mitsubishinin fiyatlarıda yazımyor sitesinde o nedenle hangi ürün ne kadar bi fikrim yok. Bir bayiye gidip konuşmak lazım :)

mitsubishi electric markası spotta bulunmaz bayilere gitmelisiniz doğru. burda bir link var

http://www.aloklima.com/index.php?sayfa=urunler&kid=18 fiyatlar size bilgi verebilir ve aşağı yukarı aynıda olabilir geçen gün bir arkadaş ge serisini 12000 btu 2780 tl ye buldum diyordu ama ismini unuttum araştırın sorun bulursanız o rakamalara hiç kaçırmayın 3000 tl bütçeniz varsada 2-3 yüz ekleyin derim şahsen. mitsubsihide karar kıldıysanız sağa sola bakmayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: alituzcu

Gerçekten bende çok şaşırdım. Klima inverter degil airfel turkuaz 18.ooo btu. Salon 35m².

Kapılar vs kapalı idi çalıştığı zamanlarda. @9köy vallahi inverter mı alayım yoksa normal mi derken. 2100tl lik klimayi 1500tl ye alınca inverter peşini bıraktım klima uyguna geldi diye aldım. :)

kardeş tuhaflık orada zaten. hem çok yüksek derecede çalıştıryorsunuz hemde bu fatura geliyor. bu faturanın gelmesi için sizin evinizin içi her daim 35C olması lazımki klima 28C getirmek için boğuşup duruyor densin.

bakın arkadaş 24 saat 15 liği çalıştırmış 140 tl fatura gelmiş. gayet normal.

sağlık olsun artık ne diyelim. ama bir servise gösterin derim genede.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lvnt38

Arkadaşlar daha önce bu forumdan okuduğum kadarı ile almış olduğum klima için servisten vakumlama talep ettim, adam 2 dk taktı çıkardı, ben daha uzun süre olmasını istedim ancak vakum makinesi farklı yeterli vs zırvaladı. Kullanım kılavuzunu okuduğumda ise en az 15-20 dk yazıyordu, daha sonra servise talebimi ilettim ve ne dese beğenirsiniz bizim için 2 dk yeterli, kitapçıkta ne yazdığı bizi ilgilendirmez. Durumu Samsung Müsteri Hizmetlerine bildirdim 15 gün sonra dönüş yaptılar ve servisin dediği doğru yeterli görmüşlerse 2 dk tamamdır dediler. Bende anında diğer odaya aldığım 2. Samsung klima siperişini iptal ettim bir daha da yanından geçmem ama Sanayi Bakanlığı bunlara nasıl izin veriyor, madem kullanım kılavuzunu ne diye yanında veriyorsunuz anlamıyorum. Ben artık geçtim ama durumu yurtdışı Samsunga bildireceğim ve bir daha kullanım kılavuzunda çoçuklarım için masallar yazmalarını isteyeceğim belki bir işe yarar! Burada çok uyarı yapılmıştı Samsung servilseri konusunda ben dinlemedim ama alacak olanların aklında olsun ve gerçekten uzak dursunlar ha denemesi en aşağı 1000 tl :)

hala 3-5 kuruş ucuz diye tercih etmeye çalışan arkadaşlara.

• quote:

Orijinalden alıntı: metin-22

quote:

M.elec.msz-ge42va

inanılmaz bi fatura güle güle kullanın klimanızı

Bu yıl Mayıs ayında aynı modelden ben de aldım..Fiyat olarak piyasadaki diğer marka modellerle mukayase edildiğinde oldukca yüksek kalıyor lakin aradığınız şey rahatsızlık vermeyen bir serinlik ve konfor ise bu parayı vermiş olmaktan ötürü pişmanlık yaşamıyorsunuz..

Inverter klimadan, hele ki piyasada genel kabul görmüş kaliteli bir markadan ilk beklentiniz KONFOR olmalı arkadaşlar..Açıkcası benim hissettiğim en önemli duygu bu ve aynı serinliği farklı marka ürünlerle daha ucuza sağlayabilecekken daha fazla parayı sırf daha kaliteli bir serinleme sağlayabilmek için verdim..Klimayı akşamdan akşama 4-5 saat kullanırım diyordum, hafta içleri 12- 15 saat, hafta sonları 24 saat kesintisiz kullanmaya başladım..Cihaz seçerken alacağım klimanın elektrik faturasını ne kadar yükselteceğinin açıkcası benim için bir önemi yoktu lakin bu kadar uzun süre çalıştırıldığı halde evin genel elektrik faturasını bu kadar az arttıracağını da açıkcası düşünmemiştim..Temmuz ayı faturam 61 TL, Ağustos ayı faturam 88 TL geldi ki çocuklu bir aileyiz ve evde sürekli birileri oluyor, her evde kullanılan klasik elektrikli cihazların bizde de olduğu düşünüldüğünde klimanın faturaya gerçekten çok az etkisi olduğu kanaati oluştu bende..

• quote:

Orijinalden alıntı: adventurer0008

Arkadaşlar uzun zamandır forumu inceliyorum ama nedense iyi kaliteli klima tavsiyesi verilirken fiyatları Daıkın den yüksek olmasına ve Daıkın kadar kaliteli verimli olmamasına rağmen Mıtsıbıshı marka klimalar önderiliyor , neden Daıkın hakkında çok detaylı bilgiler verilmiyor yada tartışılmıyor ,elbette fiyatları yüksek bu ortada ama Daıkın fiyatlarına çok yakın olup çok dandik klimalardan defalarca söz edilmiş ,varsa Daıkın ile ilgili çok olumsuz eleştiriler veya şikayetler paylaşılsın lütfen bizde bilgilenelim.

Hakkinda en cok elestiri yapilan Daikin bu forumda,aramalara Daikin yazin okuuun yorumlari. Ustelik Daikin lar cok ucuk para da degil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Metbrave

quote:

quote:

M.elec.msz-ge42va

Bu yıl Mayıs ayında aynı modelden ben de aldım..Fiyat olarak piyasadaki diğer marka modellerle mukayase edildiğinde oldukca yüksek kalıyor lakin aradığınız şey rahatsızlık vermeyen bir serinlik ve konfor ise bu parayı vermiş olmaktan ötürü pişmanlık yaşamıyorsunuz..

Inverter klimadan, hele ki piyasada genel kabul görmüş kaliteli bir markadan ilk beklentiniz KONFOR olmalı arkadaşlar..Açıkcası benim hissettiğim en önemli duygu bu ve aynı serinliği farklı marka ürünlerle daha ucuza sağlayabilecekken daha fazla parayı sırf daha kaliteli bir serinleme sağlayabilmek için verdim..Klimayı akşamdan akşama 4-5 saat kullanırım diyordum, hafta içleri 12- 15 saat, hafta sonları 24 saat kesintisiz kullanmaya başladım..Cihaz seçerken alacağım klimanın elektrik faturasını ne kadar yükselteceğinin açıkcası benim için bir önemi yoktu lakin bu kadar uzun süre çalıştırıldığı halde evin genel elektrik faturasını bu kadar az arttıracağını da açıkcası düşünmemiştim..Temmuz ayı faturam 61 TL, Ağustos ayı faturam 88 TL geldi ki çocuklu bir aileyiz ve evde sürekli birileri oluyor, her evde kullanılan klasik elektrikli cihazların bizde de olduğu düşünüldüğünde klimanın faturaya gerçekten çok az etkisi olduğu kanaati oluştu bende..

Kesinlikle güzel bir fatura bize klima olmadığı halde 80-90 geliyor sizin faturanız gerçekten iyi klimanız ise bence parasını sonuna kadar kadar hak ediyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Metbrave

quote:

quote:

M.elec.msz-ge42va

şaka gibi faturalar gerçekten de...

hayırlı olsun :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 35@35

quote:

Arkadaşlar merhabalar

teşekkürler.

filtre hikaye azıcık forumu araştırın hikayeye para verceksen al

ses sorununuda iyi aratşrı gerçi okuman yok galiba ya işte

Evet yazmam var ,okumam yok :) Alaycı ve espirili bir arkadaş olduğunu düşünüyorum . Okudum ses sorununu ama yok yeni seri çıkmış flan dediler hani belki çözülmüşse o sorun alınabilir diye düşündüm. Mitsubishilere bakıyorum şimdi, onda da bir sürü model var . Bakalım ne olur, senin bir tavsiyen varmı, yine alaycı bi şekilde :)

anladım zaten başkasına yazdırdıgını

istersem yanıtlarım istemezsem yanıtlamam alaycı bi şekilde Türkçe ayzmayı denet yazdırdıgına

alaycı bi şekilde
    evet bi
    bi
    bi

• selamlar adanada ikamet etmekteyim yazları cehennem sıcağını yasıyoruz desek yalan olmaz nemde bir yandan cok yüksek rahatsız edici bunun için bir klima almak istiyorum serinlemek için adana kısın pek soğuk olmaz eksi derecelere düşmez yani cok nadir vestelin 12btu inverter plus klimasını nasıl bilirdiniz babamlarda vestel 24btu bio model klima var nerdeyse 10 senedir kullanılıyor daha servis yüzü görmedi cok memnunlar bide bu vestelin sitesinde 12 btu inverter plus ayrıyeten bide süper inverter plus modeli var 2 si arasındaki fark nedir 100tl oynuyor kullanılacak oda doğu cephe cift cam pimapenli bir duvar dısarı bakıyor alt katım ve üst katımda ev var ara daire duvarlar yalıtımlı 15m2 oda büyüklüğü simdiden tesekkür ederim.
  • Beko kullanıyorum 2 yıldır sorun çıkmadı.

• birolusta sen hangi marka model önerirsin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: klima uzmani

barkodlarını 2013 te basıp, üretimini 2014'te yapacaklarmış.....

diğer ustalarda yazmış zaten. sen ekmeğintadında değişme seziyormusun. hani mayalar doğala dönmüştü. ve katkı madddeleri yaSSaH kardeşim denmişti. anca yassah kardeşim derler.

sonra fırıncılara sorarsın ya hani ekmekler doğal olcaktı vs. cevap abi eskiden katkı mddesi yazıyordu bize gelen kutuların üstünde. şimdi ise bize gelen kutularda ekmek geliştirme maddesi yazıyo abi.

gene yazmışlar en azından ama r22 yazmış bşro usta başka bir konuda. yasaklandığı halde devam ediyorsa klasiklerde isterse üretimi şimdiden yazsınlar ben diyim ne 2014ü 2017de bile çıkar. sende 2020 de:)

vatandaşımızda der ya ne güzel kanunlar çıktı bea dedikten sonra sorun yok.

• arkadaşlar

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

bu konuyu kim şikayet etti böyle sama şeymi olur ya. düpedüz psikopatlığına şikate edilmiş gözüküyor.

daha 2gün önce vardı konu sonunda bir yazı okumuştum yorum yapayım şimdi baktım bugün yok konu.

• Selamlar,

Ofiste ısınma amaçlı klima kullanmak istiyoruz. Nasıl bir klima almalıyız ? Ofisin özellikleri aşağıda :

Yaklaşık 20m2
    Teras katı (5.kat)
    Denizden 300-400 metre uzakta ve direk deniz görüyor, yani iyi rüzgar alıyor. (İstanbul-Bostancı)
    Bir pencere var ahşap, bir de geniş kapılı pencere var o PVC yaklaşık 2 metre uzunluğunda 3 metre yüksekliğinde.
    Yalıtım yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

arkadaşlar

bu konuyu kim şikayet etti böyle sama şeymi olur ya. düpedüz psikopatlığına şikate edilmiş gözüküyor.

daha 2gün önce vardı konu sonunda bir yazı okumuştum yorum yapayım şimdi baktım bugün yok konu.

Anlasilan mali duzeltmek yerine,hizmet vermek yerine sansur uygulayip,baski kurup,hatta gozdagi verip ,bilincsiz toplum olustirma pesindeler.

Bence bu urunde sikintisi olanlar buralarda da yazmalilar.

Bu konuda @daikin Turkiye nicli uyeyi ayakta alkislamak gerekiyor,okadar elestirilere ragmen objektif bir bicimde burada yer aliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbirol -- 6 Eylül 2013; 23:07:13 >

• Neymiş ki mevzu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

Neymiş ki mevzu?

Usta yapma gozunu seveyim. Vatandas,hemde forum uyesi yorum yapiyor,,gercek kullanici,,siksyet edilip okadar yszi olan konu kspattiriliyor. Bumudur buyukluk.
  • 
Sayfa: önceki 12311232123312341235
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.