Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1229. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
16 Misafir (2 Mobil) - 14 Masaüstü2 Mobil
5 sn
57.230
Cevap
703
Favori
4.431.558
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12271228122912301231
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Biz de Temmuz ayı ilk haftasından itibaren 9luk LG Prestij serisini kullanıyoruz...

Daha önce de ifade ettiğim gibi 2250 TL ye satın almıştık...

Bazı değerlendirme, tespit ve montaj resimlerini paylaşmıştım...

Aradan tam bir bir elektrik fatura dönemi geçti... Herkes gibi bizim de merak ettiğimiz sarfiyat durumu ortaya çıktı...

Sıcak bir dönem geçiriyoruz... Her gün 6-8 saat süreyle günün en sıcak saatlerinde çalıştırdık...

Klimanın bulunduğu salon 23 m2 ve günün büyük bir kısmında direkt güneşe maruz kalıyor...

Büyük çoğunlukla 26 derecede, bazen 27 ye çıkardığımız oldu, çok az da 25 derecede çalıştı bu dönem boyunca...

Dış sıcaklık ise kabaca 32-37 derece arasında seyretti... Zaman zaman nem epey yüksek seviyelerde devam etti...

Bu koşullarda evin bir önceki elektrik faturası ile kıyasladığımızda klimanın aylık 30 TL gibi bir sarfiyatı olduğunu gördük... Tam inverter bir cihaz olmasından kaynaklandığını düşünüyorum...

Bu rakam bizi çok memnun etti... Zira çok konforlu bir serinlemenin karşılığı için makul bir değer diye düşünüyorum...

Cihaz gerçekten çok sessiz ve konforlu...Soğuturken hiç rahatsız etmiyor...

Ayrıca çok şık bir dizayna ve plazma gibi faydalı özelliklere sahip...

İyi ki almışız diyorum...

Elektrik sarfiyatını da görünce gönül rahatlığı ile tavsiye edebilirim... Harika ve f/p bir ürün... Zira aynı özelliklere sahip ürünlerin iki misli fiyata satıldığını araştırmalarım esnasında görmüştüm...

• quote:

Orijinalden alıntı: _png_

Arkadaşlar termometreye baktım şu an oda sıcaklığı 29 derece. Klima almaya karar verdim. Alırken iyi birşey alayım uzun ömürlü, performanslı ve yaktığı elektrikte tutumlu olsun diye düşünüyorum.

Tavsiye edebileceğiniz markalar nelerdir?

Klima alırken nelere dikkat edilmelidir?

Teşekkürler.

http://forum.donanimhaber.com/m_80232458/tm.htm burdaki konumda özellikleri verdim öncelikle okuyun daha net kararlar verirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Orijinalden alıntı: dersolog

quote:

quote:

Selamün aleyküm. Mersin gibi sıcak bir yerde 30 m2 lik bir salonumuz var hem ısıtma amaçlı hem de soğutma amaçlı kullanmak istiyorum. Forumdan okuduğum kadarıyla soğutma amaçlı baymak elite serisi 12 binlik yeter gibi geldi ama ısıtma amaçlı da kullanacağım için tekrar sormak istedim acaba istanbul bilişimdekihttp://www.istanbulbilisim.com.tr/baymak-elite-12-chs-baymak-klima-en-ucuz-fiyatlari%2C35061.html?ref=akakce&v=1.89.5 949 lira hem montaj hem kargo ücretsiz olacak şekilde verilen fiyat uygun mu fiyattan ziyade hem soğutmaya hem ısıtmaya uygun mu.Elektrik faturamız normalde 40 50 gelirken artışımız %300 400 olmasın istiyorum.

Tavsiyelerinize göre klimamızı seçeceğiz.Cevabınızı merakla bekliyorum

edit : bütçemiz 1000-1200 lira

Isıtma olunca 12 binlik yetmeyebilir.
    Hem bu durumda Baymak yerine daha düzgün birşey düşünmelisiniz.

Önceden etrafınızdaki bir klima servisini çağırıp keşif yaptırmanız çok iyi olur.

servis çağıracağız fakat servis tavsiyesinden önce sizlerin bir tavsiyesi var mı 18binlik ısıtma ve soğutma için a sınıfı fiyat/performans ürünü

Şu aralar piyasa fiyatlarına göre F/P ürünler Airfel ve yan markaları; Auer, Zass, Velena, Daylux.

İstanbul bilişimden 2179 12 taksitli fiyatıyla Airfel AS18-0933 / 0940 INVERTER klima sizce nasıldır? Isıtma ve soğutma da f/p olarak da iyi olup da daha uyguna bulabileceğim marka ve serisi var mıdır? 1699 tl ye 12 taksitle LG DELUXE NON İnverter V 18000 BTU var bu nasıldır?

• herkese selam,

samsung maldives 9000 lik inverter klima ist bilişimde 1231 TL nakit fiyatı.

soğutma 10.918 btu
    ısıtma 15.353 btu

denilmiş. benim için öncelik ısınma, 9000 lik klima için 15353 btu bana çok iyi geldi, acaba gerçekte de böyle mi ısıtma amaçlı kullanan var mı bu klimayı?

(18 ve 20 m2 lik cam tarafındaki izolasyonu çok iyi, beton bölüm muallakta olan çatı katı odası için alacağım 2 adet.)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: azazelzere

Selamünaleyküm üstadlar,
    Antalya Merkez son kat, bina yalıtımı yok, camlar pvc, güney-kuzey-batı cephe, klima almayı düşündüğüm oda 25 m2 ve güney-batı cephe.
    Bütçem en fazla 2500 TL. Mevcutta esco marka 18000 lik bir klimam var 15 yaşında ve elektrik canavarı hem de verimi yok, ne ısıttığı belli ne de soğuttuğu, bir tek TEDAŞ memnun onun evde bulunmasından. evim 100 m2 odanın kapısını açık kullanıp diğer 2 odayı da etkilemesini istiyorum. İnverter özelliği olmasını istiyorum. Tavsiyeniz nedir.
    Şimdiden teşekkürler...

O oda için büyük, ama diğer odalara da hitap edebilmesi açısından bunlara bakın:

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-alarko-carrier-53nqv050-m-x-power-gold-fiyati,449082.html

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-airfel-as18-0933-inv-fiyati,448040.html

teşekkürler muhtemelen 18000 inverter olanı alacağım

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Selamün aleyküm. Mersin gibi sıcak bir yerde 30 m2 lik bir salonumuz var hem ısıtma amaçlı hem de soğutma amaçlı kullanmak istiyorum. Forumdan okuduğum kadarıyla soğutma amaçlı baymak elite serisi 12 binlik yeter gibi geldi ama ısıtma amaçlı da kullanacağım için tekrar sormak istedim acaba istanbul bilişimdekihttp://www.istanbulbilisim.com.tr/baymak-elite-12-chs-baymak-klima-en-ucuz-fiyatlari%2C35061.html?ref=akakce&v=1.89.5 949 lira hem montaj hem kargo ücretsiz olacak şekilde verilen fiyat uygun mu fiyattan ziyade hem soğutmaya hem ısıtmaya uygun mu.Elektrik faturamız normalde 40 50 gelirken artışımız %300 400 olmasın istiyorum.

Tavsiyelerinize göre klimamızı seçeceğiz.Cevabınızı merakla bekliyorum

edit : bütçemiz 1000-1200 lira

Isıtma olunca 12 binlik yetmeyebilir.
    Hem bu durumda Baymak yerine daha düzgün birşey düşünmelisiniz.

Önceden etrafınızdaki bir klima servisini çağırıp keşif yaptırmanız çok iyi olur.

servis çağıracağız fakat servis tavsiyesinden önce sizlerin bir tavsiyesi var mı 18binlik ısıtma ve soğutma için a sınıfı fiyat/performans ürünü

Şu aralar piyasa fiyatlarına göre F/P ürünler Airfel ve yan markaları; Auer, Zass, Velena, Daylux.

İstanbul bilişimden 2179 12 taksitli fiyatıyla Airfel AS18-0933 / 0940 INVERTER klima sizce nasıldır? Isıtma ve soğutma da f/p olarak da iyi olup da daha uyguna bulabileceğim marka ve serisi var mıdır? 1699 tl ye 12 taksitle LG DELUXE NON İnverter V 18000 BTU var bu nasıldır?

Bulduğunuz 18'lik Airfel inverter OK.
    Diğer LG modeli düz tip, ve o fiyat yüksek sayılır..

Bu arada, satın almayı düşündüğünüz dükkanı iyi araştırmalısınız.

*Ayrıca, forumdaki mbirol nickli Birol usta satıp servis verdiği Zibro 75 serisi klimalarda güzel indirim yapmış.
    Sizin oraya onun sattığı Zibro 7535 uygun olur. Bunlar Toshiba Twin Rotary kompresörlü gayet verimli aletler.
    Kendisiyle temas kurmanızı öneririm. Kendisi veya sizin oradaki bir arkadaşı vasıtasıyla işinizi görebilir.

• beyler hani genç ve gururlu biri vardı burda 3 ay önce tavsiye istemişti,

Şekil resimdeki gibi, yaklaşık 50 m2 büyük salon. bursada.
    tüm doğu tarafı Cam kapı ve 2 ayrı balkon.

Airfelin DAylux modeli Düz 18K lık 1.150 TL ye almıştım 16 taksitle. vatandan.

Çok fazla geliyor, evin doğuya bakması herseyi degiştiriyor, dışarısı 36-37 dereceyken ( en sıcak o akdar olmustur) bile anında içeriyi 25 dereceye düşürebiliyor..
    klimayı övdüğümden değil, evin yalıtımı ve ev arakat ve de Hangi yöne baktığı inanılmaz önemli..

doguya bakan ev kuzeyden sabah biraz gunes alıyor sonra idare ediyor.

keşke diyorum toshibanın n11 deki 1.900 luk 12k lık inverterını alsaymısım. ev kiralık sonucta. boyle salon bi daha denk gelmez herhalde 50m2!!

bu arada bu daylüx diger 18k lıkalra gore iç ve dıs unitesi daha kucuk, seessiz, ve sevimli goruntusu var.

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

EDiT: klimayı D noktasında konulandırdık,
    mutfak kapısını da açıp toplamda 60m2 yi geciyordur o zaman, full fanda olunca mutfagı da kısa sürede hallediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gimmeluck -- 27 Ağustos 2013; 15:07:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: renzokuken

herkese selam,

samsung maldives 9000 lik inverter klima ist bilişimde 1231 TL nakit fiyatı.

soğutma 10.918 btu
    ısıtma 15.353 btu

denilmiş. benim için öncelik ısınma, 9000 lik klima için 15353 btu bana çok iyi geldi, acaba gerçekte de böyle mi ısıtma amaçlı kullanan var mı bu klimayı?

(18 ve 20 m2 lik cam tarafındaki izolasyonu çok iyi, beton bölüm muallakta olan çatı katı odası için alacağım 2 adet.)

Orada verilen değer yanlış, azami kapasitesi 14 bin civarı olmalı.

http://www.samsung.com/tr/consumer/home-appliances/air-conditioner/inverter/AQV09PSLNAND-spec

Nominali 12 bin civarıdır, o da o mekana yeter.

O fiyata başkaları taksitle de veriyor Hem de sağlam dükkanlar.

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-samsung-maldives-aqv09psln-fiyati,444696.html

• eni klıma alıcam evleniyorum 2 tane düşünüyorum fiyat performans olarak öneriniz ne olur şimdiden tesekkürler .
  • quote:

Orijinalden alıntı: dockhanger

eni klıma alıcam evleniyorum 2 tane düşünüyorum fiyat performans olarak öneriniz ne olur şimdiden tesekkürler .

soru sormadan bir forumu okuyun be

nereye alcan
    ara katmı
    bütçe ne
    kaç metre kare
    yaz kış kulanıcanmı
    çatımı
    çatısa yalıtım nası

hiç sanki domates alcan.

• tutankemon T kullanıcısına yanıt
    of amma yapışkan insansın ya çocuk gibi altta kalmiyim diye bişeyler yazıyosun ama ne yazdığını kendinde bilmiyorsun..çocuk gibi koca koca gülmeler falan ne yani bunlar.bana birdaha bişey yazma kaale alınacak insan değilsin çünkü.
  • arkadaşlar 21 m2 kare bi oda için klima almayı düşünüyrm. ana amaç ısınma kafamdaki model ise Mitsubishi Electric -MSZ-SF35VE modeli

bu cihaz hakkındaki görüşlerinizi alabilrmym yada başka cihaz tavsiyesi. şimdiden teşekkürler

http://www.aloklima.com/index.php?sayfa=urun&uid=108&kid=18#
  • acil klima tavsiyesi,

kafeteryaya olacak 40 metrekarelik salon ve sıcak cihazlarım ve sürekli çalışan dondurma dolabı derin dondurucu 2 tane meşrubat dolabı, dolasıyla içerisi ısınıyor sürekli...

aklımdan geçen markalar : daikin, mitsubishi,carrier,samsung,lg ama inverter şart, çünkü ısıtmada da kullanacağız....bütçe 2000/3000 arası şu ana fırsat buldukça araştırıyorum ama tecrübeleri olanlar paylaşırlarsa sevinirim...

teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetbilen

acil klima tavsiyesi,

kafeteryaya olacak 40 metrekarelik salon ve sıcak cihazlarım ve sürekli çalışan dondurma dolabı derin dondurucu 2 tane meşrubat dolabı, dolasıyla içerisi ısınıyor sürekli...

aklımdan geçen markalar : daikin, mitsubishi,carrier,samsung,lg ama inverter şart, çünkü ısıtmada da kullanacağız....bütçe 2000/3000 arası şu ana fırsat buldukça araştırıyorum ama tecrübeleri olanlar paylaşırlarsa sevinirim...

teşekkürler...

Merhabalar...

Soğutma için inverter sıkıntı olacaktır. Çünkü sürekli ısı üreten cihazlar ortamın sıcaklığını sürekli arttıracak ve Klima düşük kapasiteye gelemeyecektir...

ısıtma için,en düşük dış ortam sıcaklığı nedir?

• mehmetbilen kullanıcısına yanıt
    G.E almanı tavsıye ederım yada toshıba
    General elektrık urunlerı bıraz kaba da dursa kullanım omurlerı cok fazla hem ısıtmada hem sogutmada cok daha uzun omurlu cıhazlar
  • arkadaşlar yaz kış için antalyada kullanmak için kaliteli uzun ömürlü ekonomik, anlayacağınız f/p olarak en iyi bir klima tavsiye eder misiniz. 2000-3000 tlye kadar
  • arkadaşlar yaz kış için antalyada kullanmak için kaliteli uzun ömürlü ekonomik, anlayacağınız f/p olarak en iyi bir klima tavsiye eder misiniz. 2000-3000 tlye kadar
  • dış ortam istanbul çok soğuk değil eksi dereceleri nadir görür...zaten ısıtma için bahsettiğim gibi 24 saat çalışan dolaplar var yeterinse çeriye ısı yayıyorlar, tost makinesi fritöz elektirikli ızgara genelde açık , onlarda iç ısıyı etkileyen cihazlar...

bir de amaç ısıtmak soğutmak ve aynı zamanda temiz sağlıklı hava da olmalı...iyonizer özellikli gibi şartım da var.
    split olacak bu arada....salon tipleri hakkında kararsızım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gimmeluck

beyler hani genç ve gururlu biri vardı burda 3 ay önce tavsiye istemişti,

Şekil resimdeki gibi, yaklaşık 50 m2 büyük salon. bursada.
    tüm doğu tarafı Cam kapı ve 2 ayrı balkon.

Airfelin DAylux modeli Düz 18K lık 1.150 TL ye almıştım 16 taksitle. vatandan.

Çok fazla geliyor, evin doğuya bakması herseyi degiştiriyor, dışarısı 36-37 dereceyken ( en sıcak o akdar olmustur) bile anında içeriyi 25 dereceye düşürebiliyor..
    klimayı övdüğümden değil, evin yalıtımı ve ev arakat ve de Hangi yöne baktığı inanılmaz önemli..

doguya bakan ev kuzeyden sabah biraz gunes alıyor sonra idare ediyor.

keşke diyorum toshibanın n11 deki 1.900 luk 12k lık inverterını alsaymısım. ev kiralık sonucta. boyle salon bi daha denk gelmez herhalde 50m2!!

bu arada bu daylüx diger 18k lıkalra gore iç ve dıs unitesi daha kucuk, seessiz, ve sevimli goruntusu var.

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

EDiT: klimayı D noktasında konulandırdık,
    mutfak kapısını da açıp toplamda 60m2 yi geciyordur o zaman, full fanda olunca mutfagı da kısa sürede hallediyor.

.

yani özetle 50m2 ye 18K Airfel düz klimasogutma için fazla geldi arkadaşlar.

.

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmetbilen

dış ortam istanbul çok soğuk değil eksi dereceleri nadir görür...zaten ısıtma için bahsettiğim gibi 24 saat çalışan dolaplar var yeterinse çeriye ısı yayıyorlar, tost makinesi fritöz elektirikli ızgara genelde açık , onlarda iç ısıyı etkileyen cihazlar...

bir de amaç ısıtmak soğutmak ve aynı zamanda temiz sağlıklı hava da olmalı...iyonizer özellikli gibi şartım da var.
    split olacak bu arada....salon tipleri hakkında kararsızım.

Bu model size uygun gibi duruyor, güç ve istediğiniz özellikler olarak:

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-samsung-maldives-aqv24psln-fiyati,447593.html

• 
Sayfa: önceki 12271228122912301231
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.