Şimdi Ara

klima secemiyorum

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
1
Favori
1.389
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar merhaba her girdiğim bayide fikrim değişti ve bir türlü klima beğenip alamadım benım ıcın satıcı degıl kullanıcı yorumları onemlı tahmını 25 metre kare salonumda soğutma amacıyla kullanıcam ev yenı korunaklı fazla gunes gormuyor arakat klıması olan ve kullanan arkadaşlar bı fıkır verınde bıtsın su klıma esaretı sessız olsun fazla sorun çıkarmasın saygılar selamlar

• arkadaşım sizi o kadar iyi anlıyorumki.çünki zamanıda bende aynı sorunları bizzat yaşadım.marka çok oluncak kafa karışıyor haliyle.sadece soğutma amacı ile bakıyorsunuz.peki gönlünüzden geçen bütçeyi yazın ona göre fikrimi paylaşayım sizinle.
  • hasanustaa H kullanıcısına yanıt
    cevabınız ıcın teşekkür ederım oncelıkle aklımdan gecen rakam 2500 tl cıvarı
  • quote:

Orijinalden alıntı: sea_demon

cevabınız ıcın teşekkür ederım oncelıkle aklımdan gecen rakam 2500 tl cıvarı

me sf serisi öneririm ama sizin bütceyi aşıyor.o yüzden.

sizin mekana 1200 btu bir cihaz lağzım.inverter alsanız heranlamıyla daha iyi olur.bu bütçenize uygun olarak:

mideanın klimaları güzeldir.(modern klima)kendi klimaları olduğu gibi başka markalarada klima yapıyorlar.örneğin uğur klima.bunlar fiyat olarak uygundur ve sizi üzmez.

birde airfel var fakat kurulumda bakır boru kullanmıyorlar.bakır boru için fark vermek zorundasınız.
  • 50m2 lik bir çatı katı L tipi 3 bölümlü açık alan salonum var..
    3 bölümden oluşuyor dediğim mutfak - tv oturma alanı - yemek masası vs.
    burayı ısıtma ve soğutmada 12000 mi? yoksa 18000 mi?
    ve hangi markayı tavsiye edersiniz?
    2000-2300 TL bütçem var..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi snl_ -- 3 Ağustos 2015; 3:14:34 >
  • hasanustaa H kullanıcısına yanıt
    mıdea mı samsungmu arcelıkmı hangı markayı tercıh etmelıyım
  • quote:

arkadaşlar merhaba her girdiğim bayide fikrim değişti ve bir türlü klima beğenip alamadım benım ıcın satıcı degıl kullanıcı yorumları onemlı tahmını 25 metre kare salonumda soğutma amacıyla kullanıcam ev yenı korunaklı fazla gunes gormuyor arakat klıması olan ve kullanan arkadaşlar bı fıkır verınde bıtsın su klıma esaretı sessız olsun fazla sorun çıkarmasın saygılar selamlar

Daikin,Mitsubishi Electric ten şaşma derim. Bende uzun uzun araştırdım ama emin ol bu iki firma üzerine kim ne diyosa yalandır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: snl_

50m2 lik bir çatı katı L tipi 3 bölümlü açık alan salonum var..
    3 bölümden oluşuyor dediğim mutfak - tv oturma alanı - yemek masası vs.
    burayı ısıtma ve soğutmada 12000 mi? yoksa 18000 mi?
    ve hangi markayı tavsiye edersiniz?
    2000-2300 TL bütçem var..

22.000 btu Mitsubishi Electric
    24.000 btu Daikin shira serisi
    Ayrıca emin olmamakla birlikte cevremde kullananların onerdigi Airfel markasi var. Daikin servisi ilgileniyor. 24000lik fiyatını 3400TL ye bulabilirsin.

• Merhaba cevap için tesekkur ederim 18000 mitsubishi elektrik 3.900 TL o kadar vermek istemiyorum max ayirdigim 2500 oda max çünkü sadece sogutucak :) airfeller biraz hesaplı gibi

• Arçelik de dusunebilirsin gayet hesaplı

• Arçelik kullanan arkadaşlar var sorun var dediler bu iş şans işi kullanıcı yorumları önemli benim için

• ne kadar enerji yaktığına dikkat ediyor musunuz?
  • Arçelik 18510 var onun fiyatını araştırıyoruz makine iyi gibi gorunuyor iyi FIAT gelirse onu alicam saygilar

• quote:

arkadaşlar merhaba her girdiğim bayide fikrim değişti ve bir türlü klima beğenip alamadım benım ıcın satıcı degıl kullanıcı yorumları onemlı tahmını 25 metre kare salonumda soğutma amacıyla kullanıcam ev yenı korunaklı fazla gunes gormuyor arakat klıması olan ve kullanan arkadaşlar bı fıkır verınde bıtsın su klıma esaretı sessız olsun fazla sorun çıkarmasın saygılar selamlar

Kaç BTU/h Kapasiteli Klima Almalıyım? BTU Hesaplamak :
    BTU ingiliz birim sisteminin bir birimidir. 1 BTU demek 1 libre suyun sıcaklığını 1 fahrenayt artırmak için gereken enerji demektir. Odanızın ,evinizin ihtiyacını karşılayacak bir klimanın BTU değerinin kaç olması gerektiğini hesaplamak için aşağıdaki pratik yöntemi uygulayın.

Soğutma ihtiyacı (Btu/h) = Bölge Katsayısı x Soğutulacak alan (m2)

Bölge katsayıları
    Akdeniz 445
    Doğu Anadolu 308
    Ege 423
    Güney Doğu Anadolu 462
    İç Anadolu 346
    Karadeniz 385
    Marmara 385

Bir örnek verelim. Salonumuza klima seçeceğiz. Evimiz Ankarada yani İç Anadolu bölgesinde ve 40 m2. İhtiyacımız olan klimanın BTU değeri = 346x40 = 13.840 BTU . Bu BTU değerinde bir klima işimizi görecektir. Kapılar pencereler sürekli açılıyorsa biraz daha güçlü bir makine seçebiliriz.

Tavsiye edeceğim makine ise arçelik inverter KLIMA

KLIMA inceleme

• dostlar secenegı ıkıye ındırdım
    1.http://www.modernklima.com.tr/Fairwind
    2.http://www.arcelik.com.tr/ev-tipi-klima-ionizer--inverter-18410-aa-ev-tipi-klima.html

tecrübe sahıbı arkadaşlar bana gelıs fıatı hemen hemen aynı ıkısınınde sızce hangısı daha az sorun çıkarır ve saf-dece soğutma amaçlı benı memnun eder saygılar
  • dostlar secenegı ıkıye ındırdım
    2.http://www.arcelik.com.tr/ev-tipi-klima-ionizer--inverter-18410-aa-ev-tipi-klima.html

tecrübe sahıbı arkadaşlar bana gelıs fıatı hemen hemen aynı ıkısınınde sızce hangısı daha az sorun çıkarır ve saf-dece soğutma amaçlı benı memnun eder saygılar
  • quote:

dostlar secenegı ıkıye ındırdım

arkadaşım tabikide midea hertürlü iyidir diğerinden. alın midea bakın rahatınıza.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.