Şimdi Ara

Gree Klimalar Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14
Cevap
2
Favori
3.896
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Herkese güzel forumlar dilerim.
    Forumda baktığım kadarıyla Gree klimalar genel anlamda tavsiye edilmiş.Ben de yatak odam için bir klima bakıyordum.Gree markasının Bursa bayilerini sitelerinden bulup aradım.Bazı sorularım vardı.Ama telefona çıkan bayanların pek bilgisi olmadığı gibi, web sayfasından klimayı almayın, bizden alın dediler.Neyse genel merkezi arayayım dedim.Müşteri hizmetlerinin de bilgisi yok.Yeni amber adında seriler geldi.O seri lomodan daha mı iyi diyorum, evet, galiba.ama şekil ve renk olarak çok estetikler filan diyor.Hanımefendi performansları nasıl, benim için renk görüntü performanstan sonra gelir dedim.O da, bilgilerinizi alayım, teknik arkadaşlara iletelim.Onlar size geri dönüş sağlasınlar.Daha net bilgileri onlardan alırsınız dedi.Şimdi aramalarını bekliyorum.
    Ayrıca Bursa bayilerini de anlamadım.İnsan sattığı malı bilmez mi arkadaş?Ben bilgi sahibi değilim, yetkili arkadaşlar da yok dedi her ikisi de.Yani şu an orda olsak klima almak için, doğru dürüst bilgi alamayacağız.
    Keşif de ücretli imiş, ne yaptımsa öğrenemedim fiyatını.Buraya gelin, burda yardımcı oluruz size dedi.
    Belli ki klima kaliteli ama TR distribütörleri dandik.
    Acaba servisinde sorun olmayan Arçelik, Beko gibi markalara mı dönsem ya.
    Bu arada odamın özelliklerini yazayım, belki sizin de daha güzel fikirleriniz olabilir.
    Yatak odam için bakıyorum klima.Tabiki sessiz olması gerekiyor.Odamda 1 balkon kapısı ve yapışık halde 1 pencere var.Odam tam kare veya dikdörtgen değil.L şeklinde düşünün.Balkona bakan kısım L harfinin bir bacağı ve o bacak kısmı çok kısa.Genişliği yaklaşık 2m.Güney cepheye bakıyor ama balkon da olduğu için direk dışarıya bağlı değil oda.Sanki biraz içeri doğru girmiş.Tahmini olarak Max. 20m2 gibi tahmin ediyorum odanın büyüklüğünü.Bursa ilinde ikamet ediyorum ve 8 katlı bir binanın 7. katında oturuyorum.Bizim ev dubleks yani üst katta da bir daire var ama o dairenin üstü hemen çatı.
    Umarım düzgün anlatabilmişimdir.
    Saygılarımı sunarım.Hayırlı günler.

• Merhabalar. Öncelikle konunuzdan beni de haberdar ettiğiniz için çok teşekkür ederim. Sn.Ado Hocam da konuyla ilgilenecektir.

Lomo ve Amber modellerini,üreticinin vermiş olduğu teknik verilere göre kıyaslarsak,

Sezonsal(SEER-SCOP) ve Normal (EER-COP) verimlilik değerler arasında fark bulunmamaktadır.

İç ünite hava debileri,aynı.

Ses seviye/basınçları aynı.

Çalışma sıcaklıkları aynı.

Soğutma-Isıtma min-max kapasiteleri aynı(nominal kapasitede 6 btu kadar kayda değer olmayan bir fark var)

Teknik verilerden yola çıkarsak aralarında herhangi bir fark yok. Hatta dış ünite aynı komponentlere de sahip gibi görünüyor.

*9000btu'luk modelleri kıyaslanmıştır.

Görünen şekliyle,aralarında görsellik dışında herhangi bir fark bulunmuyor. Siyah hoşunuza gidiyorsa onu tercih edebilirsiniz. Tek fark görsellik olarak görünüyor.

Genel anlamda gree,birçok markaya üretim yapan bir firmadır. Sigma Plus serisi,York,Demirdöküm,Vaillant,Viessmann gibi markaların kliması Gree tarafından üretilmektedir. Gayet güzel ve sessiz ürünler üreten bir üreticidir. Şahsen tavsiyem önce Arçelik,Beko ve emsali olan Midea'dan önce Gree gelir. Temsilcilerin ilgisiz olması hakikaten kötü olmuş. Distribütör TLC Klima'dır. Onlarla bir görüşmenizi ve durumu bildirmenizi tavsiye ederim.

Şimdiden hayırlı olsun...

• Merhaba Klima5505 Hocam,

Öncelikle çok değerli bilgileriniz için teşekkür ediyorum.Benim yatak odamın mobilyaları beyaz renkli olduğu için, sanırım amber olanı seçmeyeceğim.Lomo serisinden seçmek en mantıklı seçenek olacaktır.Ben TLC müşteri hizmetlerini de aradım aslında.Dediğim gibi onlar da pek sağlıklı birşey söylemediler. Zaten Amber serilerinin satışlarını hiç bir yerde görmüyorum.NE kendi sitesinde, ne de farklı sitelerde amber modeli satışta değil.Belki daha sonra yine gelir.Ama yine de Lomo serisini seçeceğim.Renk için beklemek istemiyorum.

Benim kafamdaki soru işareti şu. Bayilere soruyorum 2 yıl garanti uzatmasını ne kadara yapıyorsunuz?Yanıt yok...Wi-fi aparatı elinizde var mı diyorum.Onun ne olduğunu bilmiyorlar.Yani ondan dolayı kafam karıştı.Peki size Gree lomo 9000BTU klimayı nereden almamı tavsiye edersiniz?Bayiden mi yoksa TLC web sayfasından mı?En azından almışken 2 yıl garantisi ve Wi-fi aparatıyla beraber alsam daha iyi olur.

Tekrardan çok ama çok teşekkür ediyorum.Allah'a emanet olun.

Hayırlı günler...

• quote:

Orijinalden alıntı: OSİBAY

Merhaba Klima5505 Hocam,

Öncelikle çok değerli bilgileriniz için teşekkür ediyorum.Benim yatak odamın mobilyaları beyaz renkli olduğu için, sanırım amber olanı seçmeyeceğim.Lomo serisinden seçmek en mantıklı seçenek olacaktır.Ben TLC müşteri hizmetlerini de aradım aslında.Dediğim gibi onlar da pek sağlıklı birşey söylemediler. Zaten Amber serilerinin satışlarını hiç bir yerde görmüyorum.NE kendi sitesinde, ne de farklı sitelerde amber modeli satışta değil.Belki daha sonra yine gelir.Ama yine de Lomo serisini seçeceğim.Renk için beklemek istemiyorum.

Benim kafamdaki soru işareti şu. Bayilere soruyorum 2 yıl garanti uzatmasını ne kadara yapıyorsunuz?Yanıt yok...Wi-fi aparatı elinizde var mı diyorum.Onun ne olduğunu bilmiyorlar.Yani ondan dolayı kafam karıştı.Peki size Gree lomo 9000BTU klimayı nereden almamı tavsiye edersiniz?Bayiden mi yoksa TLC web sayfasından mı?En azından almışken 2 yıl garantisi ve Wi-fi aparatıyla beraber alsam daha iyi olur.

Tekrardan çok ama çok teşekkür ediyorum.Allah'a emanet olun.

Hayırlı günler...
    Merhabalar Hocam. Rica ederim,faydalı olabildi isem ne mutlu bana... Haklısınız,Amber serisi ile birlikte daha önce çıkmış olan ve zannımca Gree'nin en üst versiyonu olan U-Crown serisini satışta ve kullanımda görememekteyim. Lomo serisi ise,beyaz görünümde ve verimlilik bakımından gayet iyi bir cihazdır. Lakin öyle bir durum var ki,kötü hizmet almanız büyük talihsizlik olmuş. Bayiden almanız halinde mağduriyet yaşamanız olası,o sebeple TLC sitesinden almanız daha uygun olacaktır. Montaj da ayrı dert gibi görünüyor,zira servis de bayiden hallice ise o daha büyük sıkıntı. O sebeple ürünü TLC'den alsanız bile,çevredeki birden fazla olduğunu tahmin ettiğim servislerle görüşmenizde fayda vardır. Yani montaj prosedürünü öğrenmenizde fayda görüyorum. Montaj sonunda,mutlaka vakum yaptırınız. Bu işlemi servisler atlamaktadır ve türlü bahanelerle tüketiciyi kandırmaktadırlar. Asla müsade etmeyiniz. Eğer ki servisler de bu denli ilgisiz ve bilgisiz ise,alternatif aramanız uygun olacaktır. Sonradan başınızı ağrıtma riski vardır...

Ben teşekkür ederim Hocam,hayırlı günler dilerim. Sizler de Allah'a emanet olunuz.

Saygılarımla...

• Merhabalar Hocam,

Bursa ilinde toplam satıcı 3 firma var.Biri İnegöl'de olduğu için ordan hizmet alamıyorum.Geri kalan 2 bayi de, hem yetkili satıcı, hem de yetkili servisler.Yani TLC web sayfasından bile klimayı alsam, bu 2 firmadan biri destek vericek.O sebeple ben klimayı almadan önce, bu servislerle görüşeceğim.Ben TLC web sayfasından klimayı alacağım, montaj işlemini de sizler yapıyorsunuz.Dolayısıyla sizden montaj için birkaç isteğim olacak diyeceğim.Eğer kabul ederlerse klima siparişini vereceğim.Yok eğer bizim öyle bir uygulamamız yok derlerse, sanırım farklı bir marka klima aramam lazım.

Bu arada Gree klimalarda borular bakır diyi mi hocam?

Tekrardan teşekkür ederim ilginiz için.Hayırlı günler.

Saygılarımla...
  • quote:

Merhabalar Hocam,

Bursa ilinde toplam satıcı 3 firma var.Biri İnegöl'de olduğu için ordan hizmet alamıyorum.Geri kalan 2 bayi de, hem yetkili satıcı, hem de yetkili servisler.Yani TLC web sayfasından bile klimayı alsam, bu 2 firmadan biri destek vericek.O sebeple ben klimayı almadan önce, bu servislerle görüşeceğim.Ben TLC web sayfasından klimayı alacağım, montaj işlemini de sizler yapıyorsunuz.Dolayısıyla sizden montaj için birkaç isteğim olacak diyeceğim.Eğer kabul ederlerse klima siparişini vereceğim.Yok eğer bizim öyle bir uygulamamız yok derlerse, sanırım farklı bir marka klima aramam lazım.

Bu arada Gree klimalarda borular bakır diyi mi hocam?

Tekrardan teşekkür ederim ilginiz için.Hayırlı günler.

Saygılarımla...
    Merhabalar Hocam. Önceden görüşmeniz isabet olur. Gree'de serpantin boruları bakır ancak,iç dış ünite arasındaki bağlantı seti alüminyum diye biliyorum. Ekstradan 200tl civarı bir masraf ile bakır tercihinde bulunabilirsiniz ki,önemle tavsiye ederim.

Rica ederim Hocam. Saygılarımla,hayırlı günler dilerim.

• quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Merhabalar Hocam. Önceden görüşmeniz isabet olur. Gree'de serpantin boruları bakır ancak,iç dış ünite arasındaki bağlantı seti alüminyum diye biliyorum. Ekstradan 200tl civarı bir masraf ile bakır tercihinde bulunabilirsiniz ki,önemle tavsiye ederim.

Rica ederim Hocam. Saygılarımla,hayırlı günler dilerim.

Alıntıları Göster
    Merhabalar hocam,

Bakır boru durumunu belirttiğiniz için çok teşekkür ediyorum.Bu isteği TLC web sayfasında alırken mi yoksa, yetkili servisten mi isteyeceğiz?Web sayfasında klimayı, Wi-Fi kiti ve 2 yıl garanti uzatma ile beraber 3100 TL tuttu.Şuan hepsini sepete attım ama servislerle görüşüp o şekilde siparişi vereceğim.

Hayırlı günler hocam.

Saygılarımla...

• quote:

Merhabalar hocam,

Bakır boru durumunu belirttiğiniz için çok teşekkür ediyorum.Bu isteği TLC web sayfasında alırken mi yoksa, yetkili servisten mi isteyeceğiz?Web sayfasında klimayı, Wi-Fi kiti ve 2 yıl garanti uzatma ile beraber 3100 TL tuttu.Şuan hepsini sepete attım ama servislerle görüşüp o şekilde siparişi vereceğim.

Hayırlı günler hocam.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Merhabalar Hocam. Rica ederim. Bu durumu servise "mutlaka montaja gelmeden önce" bildirmeniz gereklidir.

Fiyat uygun görünüyor hocam. Serviste de sorun çıkmamasını temenni ediyorum.

Şimdiden hayırlı olsun,hayırlı günler dilerim.

Saygılarımla...

• OSİBAY O kullanıcısına yanıt
    Merhaba Gree Klimadan memnun musunuz?
  • gree fairy 12000btu olarak karar verdim taktırdım. genel olarak memnunum. ama var olduğunu sandığım bir kaç şey sanırım yok yani opsyonel galiba ama var gibi görünüyordu.

ne derseniz ?

1- sanırım temp tuşu dış hava sıcaklığını göstermiyor. iç hava sıcaklığını kısa süre iç ünite üzerinde gördüm o okey. ama dış ortam sıcaklığı yok. durum böyleyken temp tuşu ile görebildiklerimiz sadece iç ortam ve ayar değeri.

diğer içi boş ev ve hiç simge olmamasının hiç bir gereği ve anlamı görünmüyor.

2- i feel hiçte var gibi görünmüyor. i feel varsa bence mutlaka kumanda bulunduğu yerin ısısını kendi termostatından göstermeli ki anlayalım. sadece ayar değerini gösteriyor.

i feel e basınca ses geliyor. ama bir etkinlik var mı anlamak mümkün değil. kumanda üzerinde kumandanın bulunduğu yeri ölçse derdik ki evet bu bölgede sıcaklı bu. bunu ölçtüğüne göre bir şeyler yapacak. ama öyle bişi yok.

3- son olarak Ankara, taş yünü mantolamalı, 2. kat ,güney dogu cepte, ekim ayı (6ekim) ve üstelik ankaranın çivi gibi gecesinde 16 derece soğutma ayarlı, turboya alınmış, zaten evdeki termostat 24 derece gösterirken ve buz gibi donacak hale geleceğini beklerken ortamın, klima 21 derceye yarım saatte anca gelebildi. bilmiyorum belki yaz sıcağında test etmek gerek.

k

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasesa -- 7 Ekim 2020; 16:43:37 >

• Merhaba arkadaşlar

Gree G-tech 12 klima kullanan var mı? Varsa da tavsiye ederler mi diye danışmak istedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: yasesa

gree fairy 12000btu olarak karar verdim taktırdım. genel olarak memnunum. ama var olduğunu sandığım bir kaç şey sanırım yok yani opsyonel galiba ama var gibi görünüyordu.

ne derseniz ?

1- sanırım temp tuşu dış hava sıcaklığını göstermiyor. iç hava sıcaklığını kısa süre iç ünite üzerinde gördüm o okey. ama dış ortam sıcaklığı yok. durum böyleyken temp tuşu ile görebildiklerimiz sadece iç ortam ve ayar değeri.

diğer içi boş ev ve hiç simge olmamasının hiç bir gereği ve anlamı görünmüyor.

2- i feel hiçte var gibi görünmüyor. i feel varsa bence mutlaka kumanda bulunduğu yerin ısısını kendi termostatından göstermeli ki anlayalım. sadece ayar değerini gösteriyor.

i feel e basınca ses geliyor. ama bir etkinlik var mı anlamak mümkün değil. kumanda üzerinde kumandanın bulunduğu yeri ölçse derdik ki evet bu bölgede sıcaklı bu. bunu ölçtüğüne göre bir şeyler yapacak. ama öyle bişi yok.

3- son olarak Ankara, taş yünü mantolamalı, 2. kat ,güney dogu cepte, ekim ayı (6ekim) ve üstelik ankaranın çivi gibi gecesinde 16 derece soğutma ayarlı, turboya alınmış, zaten evdeki termostat 24 derece gösterirken ve buz gibi donacak hale geleceğini beklerken ortamın, klima 21 derceye yarım saatte anca gelebildi. bilmiyorum belki yaz sıcağında test etmek gerek.

k

merhaba bu klimanın ısıtma performansı nasıl + iç ve dış ünite sesi rahatsız ediyor mu.?

• Isıtma süper. İç dış ünite sessiz. Tek şikayetim var i fell çalışıyor gibi durmuyor. Ve Dış ortam ısısını ölçmüyor. Kumanda üzrinde ısı okuma sensörü yok. Yani i fell için bulunulan yer sıcaklığı

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.