Şimdi Ara

Klasörlerin geç açılma sorunu!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
7.639
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Pc yi yeni açtığımda tüm dosya ve klasölere hemen ulaşamıyorum, özellikle çok sayıda dosya olan klasörler 3-5 dk da anca açılıyor ve işlemciyi %60 civarı zorluyor.
    Araştırdığımda farketim ki işlemciyi böyle meşkul eden şey Defender. Acaba virüs kaynaklı bir şey mi? Format atmayı düşünüyorum ama çare olacağına emin değilim.
    Sizlerin önerisi nedir??

• Sorunun sebebini buldum Defender i kapatınca bilgisayar roket gibi oldu her klasöre dosyaya ışık hızında ulaşır oldum :)
    Sorunu bulduk da çözüm Defender'i kapatmak olmamalı... Fikir olan arkadaşlar??
  • quote:

Orijinalden alıntı: GuGuuuK

Sorunun sebebini buldum Defender i kapatınca bilgisayar roket gibi oldu her klasöre dosyaya ışık hızında ulaşır oldum :)

Defender dışında başka bir antivirus kullanıyor musunuz? Kullanmıyorsanız defender i tekrar devreye sokup "troubleshooter" ile bir tarama yapmanızı öneririm, durum normal değil...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Motan

quote:

Sorunun sebebini buldum Defender i kapatınca bilgisayar roket gibi oldu her klasöre dosyaya ışık hızında ulaşır oldum :)

Defender dışında başka bir antivirus kullanıyor musunuz? Kullanmıyorsanız defender i tekrar devreye sokup "troubleshooter" ile bir tarama yapmanızı öneririm, durum normal değil...

3-5 yıldır Antivürüs programları kullanmıyorum, defender da win8 de var diye kullanıyordum ama yaradan çok zararını görüyoruz. Dikkatli olursak zaten çok ta kolay virüs bulaşmaz diye düşünüyorum genel olarak :)
    İlginiz için teşekkürler önerdiğiniz taratmayı yapacağım bakalım ne olacak...

• Antivirusler biraz fala inanma, falsız da kalma gibidir. Bende defender hiç sorunsuz çalışıyor, hatta bir kaç fare de yakaladı...
  • sorun giderme programı hiç bir sorun algılamadı, her şeyi normal görüyor. Defender ile tam virüs taraması yapıyorum bakalım fayda olacak mı.
    Yaşadığım bu sorunu win7 de KIS 2010 ile yaşamışlarhttp://resim.donanimhaber.com/m_35523106/mpage_1/key_//tm.htm#35565789 konu burda nerdeyse aynı sorun.
  • quote:

Antivirusler biraz fala inanma, falsız da kalma gibidir. Bende defender hiç sorunsuz çalışıyor, hatta bir kaç fare de yakaladı...

Aynen :) ama ben fala inanmam falda baktırmam, antivirüslere yaklaşımın demek ondan böyle :)
  • quote:

Aynen :) ama ben fala inanmam falda baktırmam, antivirüslere yaklaşımın demek ondan böyle :)

Öyle deme yav, fal muhabbeti, hatta fala bakma cins-i latif ile yakınlaşma konusunda bayağı işe yarar...
  • Tamam orasına katılıyorum, hatta ciddi uygulayıcılarındanım :) kendimizi de deşifre ettik böylece...
  • quote:

quote:

Üstat bu sorunu tam virüs taraması ilede çözemezsem format düşünüyorum ne dersin??
  • quote:

Tamam orasına katılıyorum, hatta ciddi uygulayıcılarındanım :) kendimizi de deşifre ettik böylece...

Demek ki neymiş? Hacı ninemin dediği gibi "Her b..lu taş gün gelir bir işe yararmış:)...

Senin format atmana gerek yok, sitem yenileme özelliğini kullanırsan kendi kendine sistemi sıfırlayıp yeniliyor, ayrıca bir de kurma, aktive etme gibi ıvır zıvırla uğraşmıyorsun
  • quote:

quote:

Tamam orasına katılıyorum, hatta ciddi uygulayıcılarındanım :) kendimizi de deşifre ettik böylece...

Demek ki neymiş? Hacı ninemin dediği gibi "Her b..lu taş gün gelir bir işe yararmış:)...

Senin format atmana gerek yok, sitem yenileme özelliğini kullanırsan kendi kendine sistemi sıfırlayıp yeniliyor, ayrıca bir de kurma, aktive etme gibi ıvır zıvırla uğraşmıyorsun

Eskiler ne zaman boş konuşmuş ki zaten :))

Sistem yenile olayını 2 ay önce denedim içime sinmedi zaten birazdan ondan takığım sanki ondan sonra oldu yada istediğim verimi alamadım. birde windows old. klasörü cabası...
    Windows 8 Enterprise de aldığım zevki stabiliteyi bu para verip aldığım Win8 Pro da yakalayamadım, azcık ta ondan format denemeleri :)

• quote:

Sistem yenile olayını 2 ay önce denedim içime sinmedi zaten birazdan ondan takığım sanki ondan sonra oldu yada istediğim verimi alamadım. birde windows old. klasörü cabası...
    Windows 8 Enterprise de aldığım zevki stabiliteyi bu para verip aldığım Win8 Pro da yakalayamadım, azcık ta ondan format denemeleri :)

Doğrusun, tarih hep tekerrür ediyor da biz adem oğulları ve de kızları ders alamıyoruz bir türlü..

15 yıllık pc kullanıcısı olarak sistem yenileme dışında bir kez hariç format atma gereği duymadım, belki de çok şanslı biriyim bu konuda. Hem masaüstü hem de laptop ile Temmuz'dan beri Win 8 (Preview, tam sürüm) Win 8 kullanıyorum, bir defa avg ile başım derde girdi, onu da formatsız halledebildim ve Win 7 ye nazaran daha iyi geliyor bana Win 8, stabil ve çok hızlı. Tabii bu konuda bileşenlerin de rolü büyük, bazıları uyumsuz ve sorun çıkarabiliyor sahiplerine. Bu konuda da şanslıyım, bir tek sürücü bile kurma ihtiyacı duymadım, sistem kendi halletti hepsini.

Format konusunda usta olmadığım için bu konuda tavsiye verecek yeterlilikte düşünmüyorum kendimi...

• quote:

quote:

Doğrusun, tarih hep tekerrür ediyor da biz adem oğulları ve de kızları ders alamıyoruz bir türlü..

15 yıllık pc kullanıcısı olarak sistem yenileme dışında bir kez hariç format atma gereği duymadım, belki de çok şanslı biriyim bu konuda. Hem masaüstü hem de laptop ile Temmuz'dan beri Win 8 (Preview, tam sürüm) Win 8 kullanıyorum, bir defa avg ile başım derde girdi, onu da formatsız halledebildim ve Win 7 ye nazaran daha iyi geliyor bana Win 8, stabil ve çok hızlı. Tabii bu konuda bileşenlerin de rolü büyük, bazıları uyumsuz ve sorun çıkarabiliyor sahiplerine. Bu konuda da şanslıyım, bir tek sürücü bile kurma ihtiyacı duymadım, sistem kendi halletti hepsini.

Format konusunda usta olmadığım için bu konuda tavsiye verecek yeterlilikte düşünmüyorum kendimi...

Alıntıları Göster

Format konusunda uzman oldum bende 20 yılı aştı pc kullanımım, çok daraaldım mı basarım formatı :))

Windows 8 Enterprise kullanırken çok mutluydum gerçekten, anlamdığım win8 pro daha stabil olması gerekirdi diye düşünüyorum.

• Format'ta çare olmadı nedir bu ya :(
  • sorun tamamiyle windows defender kaynaklı.
    Norton Internet Security 2013 deneme sürümünü yükledim ve şimdilik sorun çözüldü.
    Umarım benim yaşadığım soruna benzer sorunlar yaşayanlara kaynak olur...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.