Şimdi Ara

Windows 8.1 Türkçe Dil Paketi Uyarlama

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
1
Favori
3.068
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bir çok windows 8.1 kullanıcılarının bileceği üzere bilgisayarı fabrika ayarlarına sıfırladığınızda windows 8.1 English language pack olarak karşınıza gelir ve bütün işletim sisteminin arayüzü İngilizce olarak karşınıza gelir.

Windows 8.1 Türkçe dil paketi günümüz 2020'de bulmak zor çünkü bütün linklerin çoğu kırılmış, bugün One Key Recovery ile bilgisayarımı fabrika ayarlarına sıfırladım ve Türkçe dil paketini kurmak için bir çok yerden dil paketi aramaya çalıştım ve biraz zorlandım bulmak için şahsen.

Forum Platformlarıyla çok ilgilenmeyen ve sorunu çözemeyen kişiler için böyle bir rehber getirmek istedim internetten bir kaç kaynaktan buldum bu tekniği ve çalışan tek tekniktir.

Windows 8.1 İşletim sisteminin içerisinde Türkçe Dil paketi mevcut fakat içerisindeki arayüz İngilizce olarak geliyor.

Windows Search -> Language kısmından Advanced Options'dan Kurulum yaparkende bu işletim sistemi için Türkçe unavailable (kullanım dışı gözüküyor.)

Türkçe Dil Paketini upload ettim mediafire'a ben de bilgisayarımı sıfırlarsam eğer tekrardan bu konudan ulaşabilmek adına buraya konu açıyorum;

Biliyorum çok konuştum hemen işleme geçelim  

Turkish Language Pack Download link:

http://www.mediafire.com/file/88w5hv5yy7tgyft/tr-lp.rar/file

1. Gerekli .cab dosyasını "C:/lp" klasörüne çıkartın. Böyle bir klasör olmayacağı için lp diye klasör oluşturmanız gerekiyor Yerel Disk C:'ye.

2. Komut satırını yönetici olarak aç ve aşağıdaki komutları sıra ile çalıştır.

Komutlar: Sırasıyla CTRL + C ile Kopyala komut satırına sağ tıklayıp Paste yapabilirsiniz.

Kod

Yığını:
    DISM /Online /Add-Package /PackagePath:C:\lp\lp.cab bcdedit /set {current} locale tr-TR bcdboot %WinDir% /l tr-TR

3. Regedit ile gereksiz dil dosyalarını kaldırman lazım. en-EN gibi ru-RU gibi kullanmak istemediğin dillerin kayıtlarını kaldır. Tek bir dil kalmalı burada. Misal tr-TR gibi.

Windows + R tuşuyla Çalıştır'ı açın ve "regedit" yazın. Çıkan pencerede buradaki yolu izleyin ve diğer dillerin üzerine maus ile tıklayarak Delete tuşuna basıp silin sadece TR-TR kalsın.

Kod

Yığını:
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\MUI\UILanguages
    • 4. Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve Türkçe Arayüzle gündelik kullanımınıza devam edin :).

İyi forumlar dilerim.

• Sadece teşekkür etmek için yazayım dedim. Harikasın dostum, saçma sapan ingilizce lite sürümü windows 8.1'i bile türkçe yaptı, adamsın.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.