Şimdi Ara

♠ KKTC ♠ YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİ ♠ (Okuyanlar, Yeni Gelenler, Sorularınız)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
206
Cevap
6
Favori
61.477
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ♠ KKTC ♠ YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİ ♠ (Okuyanlar, Yeni Gelenler, Sorularınız)

Merhaba arkadaşlar, Yakın Doğu Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde 3. senemdeyim ilk kazandığım sene bende burada bilgi almak istedim ama elim boş dönmüştüm şimdi yeni kazanan arakdaşlar için açtım bu konuyu ve her zaman güncel kalacaktır.

Her türlü soru sorabilirsiniz okul ve Kıbrıs hakkında.

Bu Mesajı daha sonra EDİT'leyeceğim, Ana sayfa olarak.

♠ KKTC ♠ YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİ ♠ (Okuyanlar, Yeni Gelenler, Sorularınız)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sherlock -- 18 Ağustos 2012; 4:19:04 >

• Öncelikle Konu için teşekkürler.

Ben 146k ile vakıf hukuk tercihlerimin sonuna geçen sene 176k ille kapatan doğu akdeniz hukuk onun altına ise geçen sene 238k ile kapatan yakın doğu ' yu yazdım ve 11.tercihim Yakın Doğu Hukuk geldi nasıl olsa en kötü daü gelecek diye hiç yakın doğuyu araştırmamıştım..

1- kazandığımı söyledğim zaman çok olaylı bi okul olduğu söylediler yani bende ne demek istediklerini anlamadım ama doğrumu ?

2-kayıt işini temsilciliklerden halledebiliyormuyuz ?(yani kıbrısa okul baslayana kadar gelmeme gerek varmı)

3-yurt daü de dolu seçenek vardı burda herhalde tek okulun yurdu var önerirmsnz? ve internet bağlantısı için extra ücret akınıyormu

4-yurtlarda banyo wc odalardamı sitede nedense yazmıyor

5-mersinde yaşıyorum ulaşım olarak ne önerirsiniz

çok uzun oldu k. bakmayın

• Birde Okul hukuktan mezun vermiyor kimseyi geçirmiyor diyorlar , güya geçen seneki 4.sınıflardan finallerde 10-11 kişi geçmş bunun da ne derece doğru olduğunu merak ettm..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Karapuma_ -- 19 Ağustos 2012; 12:48:52 >
  • evet bence zaten bazı şeyler fazla abartı oluyor peki benim hattım avea telefon konusunu nasıl yapacağım
    ve yıllık 2bin € yemek var onu önerirmsnz yoksa yurtta kaldığım zaman başka şekilde üniversite içersinde halledebilirmiyim altarnatif yerlerler varmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Karapuma_

evet bence zaten bazı şeyler fazla abartı oluyor peki benim hattım avea telefon konusunu nasıl yapacağım
    ve yıllık 2bin € yemek var onu önerirmsnz yoksa yurtta kaldığım zaman başka şekilde üniversite içersinde halledebilirmiyim altarnatif yerlerler varmı ?

orada zaten iner inmez bedava Turkcell ve Telsim hat veriyorlar ikisinide al

TR Hattını kullanmak çok masraflı oluyor onun için hiç kimse TR hattını kullanmaz ama Türkiye'den arkadaşlarınla mesajlaşmak istersen veya kız arkadaşın falan varsa 2 tel götür birinde TR hattın durur diğerinde Kıbrıs hattı, TR hattını yurt dışına aç avea bayinden( KKTC'de Avea çekiyormu bilmiyorum büyük ihtimal çekmez onuda sorarsın avea bayine) Arkadaşların senin TR hattına mesaj atar sen onlara Kıbrıs hattınla cevap atarsın bu şekilde 2 tarafta karlı olur.

başka türlü 2 taraftanda feci kontör yiyor.

Okul yemeği olayına kesinlikle girme, yemekler bildiğin çöp, ben ilk senemde bilmeden aldım boşa gitti 2 bin €, 1 hafta dayanabildim bir daha da hiç uğramadım.

zaten her fakültenin kendi kantini var yemek'te yapılıyor tüm kantinlerde.

ayrıca sen derslerini AKM ve Kütüphane'de göreceksin, Köprü Altı(Cafeler-Lokonta) oralara çok yakın.

• Bu konu bana çok yardımcı oldu forumda başka yakın doğulu Yokmu ya ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Karapuma_

Bu konu bana çok yardımcı oldu forumda başka yakın doğulu Yokmu ya ?

Bu sene geliyorum bende inş. bilgisayar mühendisliği %50 burslu
  • Kıbrıslı türklerin Tc den gelen öğrencilere karşı sert davrandıklarını duydum bu ne derece doğru acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Birdhouse

Kıbrıslı türklerin Tc den gelen öğrencilere karşı sert davrandıklarını duydum bu ne derece doğru acaba?

Sert davranıyorlar demek yanlış, yakın kıbrıslı arkadaşlarım var. Fakat büyük çoğunluğunun sıcak kanlı davrandığı söylenemez
  • quote:

Orijinalden alıntı: Skayn

quote:

Kıbrıslı türklerin Tc den gelen öğrencilere karşı sert davrandıklarını duydum bu ne derece doğru acaba?

Sert davranıyorlar demek yanlış, yakın kıbrıslı arkadaşlarım var. Fakat büyük çoğunluğunun sıcak kanlı davrandığı söylenemez

Aynen, zaten illaki birkaç kıbrıslı arkadaşın oluyor onlarla aran iyi oluyor ama geri kalan pek sıcakkanlı değil aslında çok sette sayılmaz ama bizdeki gibi misafirperverlik sıcakkanlılık yok.

Mesela esnaftaki genel mantık alacaksan al yoksa s. git tarzında.
  • bu ekonomik yurtlarda tek kişilik odalar nasıl?
  • quote:

bu ekonomik yurtlarda tek kişilik odalar nasıl?

Ekonomik yurtlarda TV, Buzdolabı ve Telefon olmuyor tek avantajı tek kalmandır.

Standart yurtta 2 kişilik odayı öneririm.
  • peki yıl içinde kaç kere ailenin yanına dönebiliyosun? uzun tatiller varmı?
  • quote:

peki yıl içinde kaç kere ailenin yanına dönebiliyosun? uzun tatiller varmı?

O tamamen sana bağlı, senin bölüm neydi hatırlayamadım Hukuk muydu ? Bölümün ders ağırlığına göre de kafana esip gidebilirsin.

ama eğer resmi tatilleri soruyorsanhttp://www.neu.edu.tr/akademik_takvim_2012-2013.pdf bu linkte akademeik takvime bakabilirsin.

25 Ekimden 29 Ekime kadar tatil var mesela, 25 ekim perşembeye geliyor eğer benim o hafta Pazartesi,Salı,Çarşamba önemli bir dersim olmazsa bi önceki hafta Cuma günü akşama bilet alırım 11 gün tatil olur

Zaten tatil konusunda rahat ol Türkiyeden daha çok tatil oluyor, TR tatilleri + Paskalyaydı, Noel'di şuydu buydu falan tatil çok bi Cadılar Bayramında tatil olmuyor ama onuda çok fena kutluyorlar yani Gece Dereboyu akıyor

• yurt kuralları uygulanıyormu yoksa esnekmi?
  • quote:

yurt kuralları uygulanıyormu yoksa esnekmi?

Esnek zaten erkekler için kural pek yok.

Sadece dışarıdan arkadaş getirme konusunda çok katılar ama bunun içinde haklı sebepleri var.

Giriş - Çıkış saati falan yok zaten.
  • okulun bütün bölümlerinin türkiyeyle denkliği var dimi?
  • quote:

okulun bütün bölümlerinin türkiyeyle denkliği var dimi?

Tabiki de bu konuda tamamen rahat olun, Kıbrıs diploması TR'de geçerli değil lafı çok yaygın bir efsanedir.

hatta sadece TR değil, Uluslararası geçerliliğe de sahiptir.
  • kıbrısta öğrenciler nerede takılıyor , nerden alışveriş ediyorlar? , ev kiraları ne alemde? eve çıkmak daha mı karlıdır?
  • quote:

kıbrısta öğrenciler nerede takılıyor , nerden alışveriş ediyorlar? , ev kiraları ne alemde? eve çıkmak daha mı karlıdır?

Cep durumuna göre değişir o ama ortak bi yer olarak herkes illa ki Dereboyun'a gider. Bazen kafan atınca bi Girne yada Magosa yaparsın onun dışında işin yoksada altında arbada varsa Girneye gidebilirsin. Cep sağlamsa cluplara takılırsın.

veee kaçınılmaz yol istediğin kadar ben parayla yapılan işe karşıyım desende yinede o Alayköye gideceksin

Alışveriş yine Dereboyu'nda mekanlar.

Ev kiraları 3+1'ler 700-800'den başlar üst sınır yoktur 2000'e kadar çıkar daha üstünü de gördüm.

eve çıkmak daha mı karlı dersen fiyat olarak olmasa da, iç huzur ve kendi rahatlığın, stresten kurtulma bakımından çok daha karlıdır çünkü yurt bi süre sonra çok basıyor insanı.

Lüks yurtlar hariç tabi ama onlarda ev kiralarının 3-4 katı.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.