Şimdi Ara

Anadolu Üniversitesi e-Sertifika Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
1
Favori
55.822
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Az önce bana bir mesaj geldi. E-sertifika proğramı ile ilgili .Nedir ne değildir deyip araştırdım ve özellikle uzmanlaşmak istediğim bir kaç konuda ders gördüm
    Özellikle '' Girişimcilik '' ve '' Pazarlama '' hakkında eğitim ve sertifika almak isterim
    Ancak o denli basitte değil yani bir iki günlük bir iş değil.Aynı okuyor gibi kayıt oluyorsunuz ( 200TL )
    Sonra 3 kitap geliyor çalışıyosunuz ve sınav oluyorsunuz. Tüm bunlara değer mi? Yani bize bilginin dışında bir getirisi olur mu?
    Özel sektör bu sertifikaları ne denli ipler?
    Ayrıca bu sertifikayı almak için kayıt olunca yine öğrenci sayılıyor muyuz? Pasaport vs vs alınabilir mi?

Bilgi verene şimdiden teşekkürler

• Bende aynı anda kaç tanesine başvuru yapabiliyoruz onu merak ediyorum.? Bitirdikten sonra ne gibi avantajı olucak,diploma benzeri bir işlem görürmü sizce?
  • Sertifikaların elbette katkısı vardır, iş başvurularında genelde özgeçmişi olumlu yönde etkiler. Bilgiyi arttırır.

Fakat; Özel sektörün ilanlarında belirtilen pozisyonla bağlantılı Eğitim Durumu ve özellikle DENEYİM daha önemli yer tutar.

Bunların yanında; Yabancı Dil + Ehliyet (Aktif Araç Kullanma) + MS Office Bilgisi gibi diğer niteliklerde mevcuttur.

Fikir edinme açısından ilgilendiğiniz pazarlama ile ilgili iş ilanlarına çeşitli kariyer sitelerinden yine de muhakkak bakın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-3C704DB7A -- 6 Şubat 2014; 1:00:47 >
  • Çok genel bir açıklama olmuş
    Bilginin elbette zararı yok faydalıdır temeline indiğinizde

Ancak bu sertifikaya sizce bir işveren ne denli önemli bakabilir veya bir insan kaynakları departmanı
    Kalitesi hassasiyeti nedir. Bu iş biraz sütçüoğlundan mezun olmakla ODTÜ,İstanbul Teknik üniversitesinden den mezun olmaya benzer.
    Veya 2 yıllık işletme mezunu olmakla 6 yıllık tıp mezunu olmaya

Kısaca bu sertifikanın yeri neresidir. Sertifika veren bir çok özel eğitim kurumu da var
    Açıköğretimin geçerliliği pek yoksa vaktimizi harcamayalım.Bu konuda alternatif bol

http://www.suyem.com/ ( bana sürekli spam maili geliyor )
    http://www.sem.yildiz.edu.tr/kisisel_egitim_detay.php?pID=3&eID=123
    http://www.sem.yildiz.edu.tr/kisisel_egitim_detay.php?pID=3&eID=154
    http://www.sem.yildiz.edu.tr/kisisel_egitim_detay.php?pID=3&eID=145
    http://kocgirisimcilik.com/?page_id=352

Örnekler çoğaltılır
    Kısaca eğitim-sertifika çok.. Açıköğretimde bu kayıt parasına ve emeğe değermi..Soru bu

• Ben AÖF'ün verdiği sertifikanın tercih sebebi olabileceğini düşünmüyorum. Ama zararı da olmayacağı kesin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3 tane kalın kitap bitirip
    Sınava hazırlanıp üste birde 200tl verip
    Bunun yanısıra hiç bir öğrenci avantajlarından yararlanmayıp ( paso vs vs yok )
    Bir halta yaramayacaksa yazık değil mi bize yani

Alan eden yokmudur.kendimi feda mı edim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Halkçı2013 -- 6 Şubat 2014; 17:51:20 >
  • Sınavları final sınavına yakın olmasaydı daha iyi olurdu,hangi birine çalışacağız.
  • para tuzağı
  • Ben dış ticareti aldım daha önce iş başvurusunda vs. bulunmadığım için bilemeyeceğim
  • arkadaşlar... aöf e-sertifika programı faso-fiso dan başka bir şey değildir. ne bir garantisi var, ne de bir önemi.. 2012 de sınava girdim iş yaşamı ve hukuk programından... çok ta iyi çalıştım. üstelik daha önce almış bulunduğum bu derslerden gayet iyi sonuç beklediğim sınavından bana verdikleri cevap topu topu 3 ders yani.... 1 ders geçti 2 ders kaldı.... denildi.. ekstradan 100 tl yatır yeniden derse gir deniliyor küstahça birde...... ve inanın bana aöf ye ulaşmam çok zor oldu.i tiraz dilekçeme cevap verme tenezzülünde bulunmadılar bile!!! aylarca peşine düştüm.. telefonlara çıkmazlar.. maillere cevap dönmezler.. resmi yazışma kim ki onlara göre... bir de azarlayıp uğraştığın telefonu kapatırlar.. el elde el başta kalakalırsınız... en son bu sene bimer! e yazdım.. ordan da bişey çıkmadı en gıcığı ...eeee ne de olsa it iti ısırmıyor deyimi cuk diye oturuyor buraya tabi.... napalım... öylece giittti emeklerim!!!!
    zarar edersiniz... zarar...

• Teşekkürler bilgi için

Evet aöf benide bazı konularda çok yordu
    Hakettiğim onur belgem için yapmadık telefon görüşmesi göndermedik dilekçe kalmadı
    Kargolarını bana ödettirip yollamışlardı 2-3 ay sonra. Demekki devlet işlerine bulaşmamak gerek özelden para verip halletmek lazım bu tarz sertifikaları
    Devlet sosyal olmayınca herşeye para herşeye kendiniz koşturuyor oluyorsunuz.
  • Bişeye yarayacağı yok ancak malum bizde herşey etikete bakıyor. (diploma, takım elbise... ) Bu yüzden alın dursun kenarda, belki hiç beklenmedik bir zamanda işe yarar.
  • Arkadaşlar merhaba.. Bu dönem aöf işletme lisansımı tamamladım (GNO 3.75), yeditepe sağlık yönetimi bölümü yüksek lisansa başvuracağım, bu aradaki kısacık boşlukta sağlık iletişimi sertifikası alıp özgeçmişime iliştirsem yüksek lisans için olumlu bir imaj olabilir diye düşündüm ( belki 1 tık ).. ama internette araştırmalarım sonucu çok mağduriyet gördüm ve gözüm korktu açıkçası..e sertifika kayıtlarının bitmesine 1 hafta kaldı sizce ne yapmalıyım ?
  • Sertifika alacaksanız uluslararası alanda geçerli ve örgün eğitim veren bir sertifika alın. Bu konuda Avrupa Eğitim Akreditasyon Merkezi olan EETA vardır. Sertifika kodunuzu girersiniz bu merkezin web sitesine uluslararası geçerliliği var mı, yok mu görürsünüz. Gerisi fasa fiso

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • JaCKiE_BrOwN kullanıcısına yanıt
    Peki sizce Halk Eğitim Merkezleri ve/veya Mesleki Eğitim Kurslarından (örneğin ismek) sertifika almak mantıklı mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • gerçekten sertifika almak istiyorsanız gidin spk alın, smm alın, cia alın, sap alın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JaCKiE_BrOwN -- 18 Haziran 2017; 20:4:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Sertifikalar MEB onaylı ve örgün eğitim veriliyor fakat yurt dışında geçerli değil. Mesajınızda "Sertifika alacaksanız uluslararası alanda geçerli ve örgün eğitim veren bir sertifika alın." demiştiniz. Tek sorun yurt dışında sertifikaların geçerli olmayışı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LittleEinstein -- 18 Haziran 2017; 20:16:16 >
    Ayrıca bu mesajınızı biraz açar mısınız? Kısaltmalar var fakat bunlar ne anlama geliyor? Bazı kısaltmalar anlaşılır olsa da bazıları değil.

• SPK = Sermaye Piyasası Kurumu
    Kurumun açtığı bir sertifikasyon sınav var. Yurtdışında finans ve sigorta sektöründe çalışabilmenin ilk şartı bu sertifikayı almaktır. Benim bankacılık yıllarımda da söylenti vardı. Önümüzdeki sene SPK olmadan bankaya alınmayacaksın diye. Hala bizde bu işler oturutulmamış. Bu sertifikanın farklı türleri var. Türev Piyasalar, Gayrimenkul değerleme, türev araçlar, kredi derecelendirme vs.. 2 tür sertifika var. Biri temel, diğeri ileri düzey. İleri düzeyde farklı türlerini seçebiliyorsunuz. Uzmanlık gibi düşünün. Bankalarda, aracı kurumlarda, yatırım, factoring, leasing şirketlerinde iş imkanınız olur

SMM = Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirlik

CIA = Certification Internal Audit
    İçdenetim sertifikası. Bankalarda ya da kurumsal şirketlere iç ya da dış denetçi olarak çalışabilirsiniz. Teftiş kurullarında özellikle... müfettiş yardımcısı vs için. Türkiye'de TİDE yapıyor sınavları. Türkiye İçdenetim Enstitüsü. Yeri gayrettepe'de.

SAP = Bir bilgisayar yazılım adı. Modül modül farklı türleri var. Finans, Stok, Muhasebe, Veri Analitiği vs.. Bu lisans ile İş bulamayacağınız sektör yok.

Birde türkiye bankalar birliği'nin açtığı eğitim ve sertifika programları var. Bunlar da az çok işe yarar.

Alacaksanız bu lisansları kovalayın. Gerisi gerçekten hikaye. 36 yaş tecrübemle söylüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JaCKiE_BrOwN -- 18 Haziran 2017; 21:49:50 >

Açıkçası ben üniversite öğrencisiyim (önlisans) . Meslek yüksekokulunda bir bölümü uzaktan eğitim olarak okuyorum. Bir işte de çalışmadığımdan dolayı uzaktan eğitim okumam sebebiyle boş zamanlarımı kurslara katılarak değerlendiriyorum. İSMEK benim için daha uygun olur diye düşünüyorum. Acaba İSMEK'teki kurslardan hangileri ileride işime yarar?

http://www.ismek.ist/tr/branslar3.aspx

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.