Şimdi Ara

KKTC 5G Geçiş Süreci Başlıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
1
Favori
862
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

https://www.kibrisgazetesi.com/kibris/telsime-4-g-5g-yetkilendirme-belgesi-verildi-h137052.html

Alıntı

metni:
    Bilgi Teknolojileri Haberleşme Kurumu Başkanı Kadri Bürüncük, 4 G/ 5 G’nin ilk ihalesinde bir operatörün yetkilendirme aldığını anımsatarak, 272 Megahertzlik yeni ek frekans ihalesinin 27 Aralık’ta sonuçlandığını, ihalenin 222 Megahertzlik kısmının Telsim tarafından alındığını kaydetti.
    17 milyon 791 bin 177 Dolara bağlanan ihalenin seçilen ödeme yöntemine göre yaklaşık 30 ile 40 milyon dolar arasında bir ödemeyle gerçekleşeceğini belirten Bürüncük, bu sürecin özellikle Maliye Bakanı Alişan Şan ve Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı’nın gösterdiği siyasi kararlıkla sonuca vardığını söyledi.
    Geciken bu teknolojinin ülkenin her yerine hızlı şekilde ulaşması konusunda hassasiyetleri olduğunu vurgulayan Kadri Bürüncük, 4 G’nin güncel versiyonu olarak hizmete girecek 4,5 G’nin 2 yıl içinde ülkenin yüzde 60’ını, üç yıl içinde de yüzde 95’ini kapsamasını hedeflediklerini belirtti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Birkanbey -- 30 Aralık 2022; 19:16:22 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ülke çok geriden geliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phasan -- 31 Aralık 2022; 7:27:5 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Kıbrıs 4g için çok ama çok geç kaldı. Bir kaç defa gittim kıbrısa halen 3g kullanıyorlar, teknolojik olarakda türkiyenin çok gerisinde. 7 yıl mağduru olmuş cihazlarımı test için kıbrıstan hat alayım dedim meğer orda alınan hatlar türkiyede ses kapalı oluyormuş sadece interneti kullanabiliyormuşuz. Şaçmalığa bakar mısınız?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Vodafone Telsim ,Turkcell’den ciddi oranda fazla ödeme mi yapmış ?

• Umarım Türkiyede de 5g ihalesinde aynı performansı gösterip 4gdeki açıklarını kaparlar .

• Turkcell başlamış hizmete, Telsim ilginç şekilde şartnamaye göre 28 Ekim'i beklemek zorunda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Birkanbey -- 8 Eylül 2023; 11:59:39 >

• sevimlican S kullanıcısına yanıt

Bende şaşırdım, vodafone daha çok yatırım yapmış

• askerde çok çektim bu hat sorunlarından

• tekst79 T kullanıcısına yanıt
    Bu operasyonel yatırım değil, lisans bedeli olduğu için telco "ben şu kadarlık ödeyeyim" diyerek seçmiyor, kamu otoritesi kaç lira derse :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ö1f1 kullanıcısına yanıt

Anladım hocam, mecbur ödemeleri gereken bedel bu

• 4G ye boşuna yatırım yapıyorlar,sadece 5G ile devam etmeliydiler.

• power-pc P kullanıcısına yanıt

4G'ye de yapılan bir yatırım yok.

Baz istasyonları perişan halde, 2024'e gireceğiz hala fiber sonlandırma yapılmamış bakır kablo çekili istasyonlar var, baz istasyonlarının kapasiteleri düşük 50 bin insanın yaşadığı yere 30 bin kapasiteli baz isasyonu koymuşlar. 5G'ye geçildiğinde sadece ekranda 5G yazısını göreceksiniz değişen bir şey olmayacak özellikle vodafone için düşük çekim kalitesi ve düşük internet hızları devam edecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 30 Eylül 2023; 23:23:27 >
  • donanımcı123 kullanıcısına yanıt
    Bakır ile uplink? R/L ile çalışıyordur, bakır olacağını sanmam.

Yalnız KKTC'de fiber probleminin çözülmesi için Telekom İdaresinin sektörü serbestleştirmesi şart. Hem serbestleştirmiyor hem de yatırım yapmıyor, böyle olmaz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.