Şimdi Ara

Kizilderililer de Cinli cikti...simdi ne olacak.. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
139
Cevap
2
Favori
5.179
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: asukrumercan

quote:

Orijinalden alıntı: bobo.1903

quote:

Game of Thrones'da ki Türklüğe hakaret haberinden sonra yine çok iddialı bir haber buldum.

Lego şirketi Star Wars serisi çıkarmış, paket üzerindeki Jabba'nın sarayını Avustralya'da yaşayan bir Türk Ayasofya'ya benzetmiş, bunun üzerine Avustralya Türk Kültürü Derneği de Türk ve müslümanlığa hakaret ediliyor diye tepki göstermiş... Ayasofya'yı da aslında ne Türkler ne de Müslümanlar yapmıştı ama .. (Anadolu insanı yapmıştı.. )

Ben sadece bizim ülkedeki insanlarımız hezeyan içinde sanırdım, Avustralya'da bile bu tepkimizi göstermişiz hemde dernek olarak...

http://ekonomi.haberturk.com/is-yasam/haber/814293-jabbanin-sarayi-ayasofyaya-benziyor

Toplum sağlığımız açısından güzel bir örnek daha...

çok araştırmışsındır bu haberi bulmak için kendinizi insanlardan üstün görmeyi çok seviyosunuz Atatürke hakaret davalarıda çok var onu hiç konuşmuyosunuz.

Sayın bobo,

İnsan ait olduğu toplumdan ayrı olamaz, kendi toplumunu tenkit etmek ayrı bir olaydır, üstün görmek ayrı bir olaydır.

Bu haber bugünkü vatan gazetesinde yazıyor, çok aramaya gerek yok. Zaten hemen hergün böyle bir haber var..

Bu arada bu haberin Atatürk'e hakaret davaları ile ne alakası var anlayamadım...

Sayın Kraven siz genetik çalışmaların aksini mi ıspatladınız da olayı pehlivan tefrikasına olarak görmeye başladınız..

Atatürk'e açılan hakaret davaları ile Türklüğe hakaret davaları arasında ne fark var.

• Sayın bobo hala neyi kastettiğinizi anlayamadım.

Türklüğe hakaret davası, Atatürk'e hakaret davası.... Bunların konumuzla ne ilgisi var..
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bobo.1903

quote:

Game of Thrones'da ki Türklüğe hakaret haberinden sonra yine çok iddialı bir haber buldum.

Lego şirketi Star Wars serisi çıkarmış, paket üzerindeki Jabba'nın sarayını Avustralya'da yaşayan bir Türk Ayasofya'ya benzetmiş, bunun üzerine Avustralya Türk Kültürü Derneği de Türk ve müslümanlığa hakaret ediliyor diye tepki göstermiş... Ayasofya'yı da aslında ne Türkler ne de Müslümanlar yapmıştı ama .. (Anadolu insanı yapmıştı.. )

Ben sadece bizim ülkedeki insanlarımız hezeyan içinde sanırdım, Avustralya'da bile bu tepkimizi göstermişiz hemde dernek olarak...

http://ekonomi.haberturk.com/is-yasam/haber/814293-jabbanin-sarayi-ayasofyaya-benziyor

Toplum sağlığımız açısından güzel bir örnek daha...

çok araştırmışsındır bu haberi bulmak için kendinizi insanlardan üstün görmeyi çok seviyosunuz Atatürke hakaret davalarıda çok var onu hiç konuşmuyosunuz.

Sayın bobo,

İnsan ait olduğu toplumdan ayrı olamaz, kendi toplumunu tenkit etmek ayrı bir olaydır, üstün görmek ayrı bir olaydır.

Bu haber bugünkü vatan gazetesinde yazıyor, çok aramaya gerek yok. Zaten hemen hergün böyle bir haber var..

Bu arada bu haberin Atatürk'e hakaret davaları ile ne alakası var anlayamadım...

Sayın Kraven siz genetik çalışmaların aksini mi ıspatladınız da olayı pehlivan tefrikasına olarak görmeye başladınız..

Hiç olmasa dahi 15 kere yazdım. Senin iddia ettiğin şeyleri gösteren son derece cılız dna testlerine karşılık yapılan daha kapsamlı testleri ve tarihi belgeleri koyuyorum. Bunun aksini iddia etmek tarihi bilimden saymamaktır ki bu da cahilliktir. Ortadaki durum ise aşikar.

• quote:

Orijinalden alıntı: TRojka

quote:

Orijinalden alıntı: Kraven

quote:

quote:

quote:

Günümüz Çinlilerinin bir kısmı ve Amerikan yerlileleriyle aynı ortak ataya sahiplermiş. Bu da çok farklı bir şey değil zaten. Kökenin haritadaki yerinden bahsedilmiyor zaten. Konu Amerikan yerlilerinin ve Amerikan yerlilerinin 40.000 yıllık bir ortak ataya sahip olması.
    Amerikan yerlileri ile Amerikan yerlilerinin ortak ataya sahip olması gayet normal zaten

Neyse.
    Şurada anlaşamıyoruz bir türlü, ilgili makalede Çinliler ile ilgili en ufak bir atıf dahi söz konusu değil. 40.000 yıl önceki Orta Asya insanından bahsediliyor orada, e zaten bu bilinen birşey. Makalenin özel yanı, belli bir mağaradaki dna ile yerlilerinkinin uyuşması. Fakat içten pazarlıklılar ve yandaşlar bunu hemen başka türlü piyasaya sürüp insanları ehehehe bakın onlar Türk değil Çinli'ymiş aslında diye ebleklikler yapmasa tartışmamıza dahi gerek olmayacak. Bu haberi bu şekilde verenler farkında değil ama Amerikan yerlileri Türk kökenlidir lafına istemeden daha fazla hizmet ediyorlar zira dediğim gibi milattan önceki tarihlerde yani ilk Türk konfederasyon hakanlıkları kurulduğunda bölge Türk bölgesiydi Çinliler güneyde şehir devleti halinde takılıyordu.
    Bazılarına da bu belgeleri gösterdiğinde ehühehe ama onları batılılar onaylamıyor ki diyor.

Asian'ı tam olarak ne manada söyledikleri sıkıntılı. Bana kalırsa kesinlikle Çin, Kore, Honkong gibi ülkeleri kastediyorlar ama, bunu açığa kavuşturmak lazım.

Eğer bu adamlar salak değillerse ve gerçek anlamda bilimsel çalışmalar yapıyorlarsa Çin Kore Honkong gibi ülkelerden bahsedemezler. Belirtilen tarihlerde belli bir millet söz konusu olamaz. Bu bölgede en erken döneme ait taş yazıtları ki bunların çoğunluğu Saymalı Taş yazıtlarında mevcut ve -30.000 ile tarihlendirilmişken ve tüm dünya bu yazıtları Türk yazıtları olarak kabul ediyorken kimse tutupta 30.000 yıl önce Türkler tarafından yazıldı demiyor, Orta Asyalı veya Orta Asya kişisi tarafından yazıldı deniyor.
    Kısacası, amaç gütmeyen bilimsel bir çalışmada Asyalı demek Asyalı demektir. Aksini iddia eden varsa zaten bu bilimsel değildir.

Günümüz Asyalısı derken Asyalıyı ırk olarak alıyor diye düşünüyorum ama, emin olamadım hala. Zira günümüz Asyalı'sı da bir tabir olamaz. Orta Asya halklarından ben şahsen Caucasian diye bahsederdim.

Tartışmanın tamamen dışındayım, ve 1 kelime içinde tüm konuyu okumadım ama şu " Caucasian " kelimesi okuduğum çeşitli yerlerde bilimsel araştırmalarda dahil, çok farklı anlamları kapsar biçimde kullanılıyor ve bir aralık cidden okuduğum metinleri rahatça kavramamı zorlaştırmıştı.
    Altta çevirmenlerimiz, yalnızca Kafkasyalı diye çevirip atmışlar. Oysa daha alttaki detaylı İngilizce bilgide 8. maddede bu kelimenin doğrudan Avrupalı birisini tanımlayabileceği ve 10. maddede de çok farklı coğrafyalardan Avrupa-Kuzey Afrika-batı,orta-güney Asyadan olabileceği belirtilmiş. Belki işe yarar tartışmada diye yazayım dedim!
    http://www.seslisozluk.net/?word=caucasian

• Zülfü Livaneli'nin bugünkü yazısı... Durumumuzu anlatıyor.

http://haber.gazetevatan.com/Haber/508779/1/Gundem
  • Başlığı okuyunca kızılderililere cinler musallat olmuş sandım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Haberde, yani orjinalinde öyle demiyor. Kendi sitelerindeki makaleyi okursan burada yazılanlar ile hiç alakası olmadığını göreceksin. Bırak Çinlileri günümüzün modern insanları ile dahi alaka kurulmamış.

of this individual's DNA showed that the Tianyuan human shared a common origin with the ancestors of many present-day Asians and Native Americans. In addition, the researchers found that the proportion of Neanderthal and Denisovan-DNA in this early modern human is not higher than in people living in this region nowadays. 

Bu şu anlama gelir, o tarihlerde Çinli Türk vs. söz konusu olmadığı gibi Pekin çok sonraları Çinlilere ait bir yer durumuna gelmiştir. Pekin, eski asıl Çin bölgesine göre oldukça kuzeyde kaldığı gibi o civardan oldukça fazla mumya çıkmakta ve bu mumyaların hiçbiri Çinli görünümünde değil tam tersine Avrupai görünümde tıpkı bize benzemekteler.

Sayın Kraven orjinal dökümanı eklediğin iyi olmuş böylece anlamadığın da ortaya çıktı.

Yukarıda bıraktığım yerleri tekrar oku kiminle karşılaştırma yapılmış, aynı bölgedeki günümüz insanı Pekin çevresinde hangi insanlar olabilir.

Böylece Çin'lilerin senin söylediğin gibi sonradan gelme değil modern insanın başlangıcından beri orada olduğu anlaşılıyor..

• quote:

quote:

Haberde, yani orjinalinde öyle demiyor. Kendi sitelerindeki makaleyi okursan burada yazılanlar ile hiç alakası olmadığını göreceksin. Bırak Çinlileri günümüzün modern insanları ile dahi alaka kurulmamış.

of this individual's DNA showed that the Tianyuan human shared a common origin with the ancestors of many present-day Asians and Native Americans. In addition, the researchers found that the proportion of Neanderthal and Denisovan-DNA in this early modern human is not higher than in people living in this region nowadays. 

Bu şu anlama gelir, o tarihlerde Çinli Türk vs. söz konusu olmadığı gibi Pekin çok sonraları Çinlilere ait bir yer durumuna gelmiştir. Pekin, eski asıl Çin bölgesine göre oldukça kuzeyde kaldığı gibi o civardan oldukça fazla mumya çıkmakta ve bu mumyaların hiçbiri Çinli görünümünde değil tam tersine Avrupai görünümde tıpkı bize benzemekteler.

Sayın Kraven orjinal dökümanı eklediğin iyi olmuş böylece anlamadığın da ortaya çıktı.

Yukarıda bıraktığım yerleri tekrar oku kiminle karşılaştırma yapılmış, aynı bölgedeki günümüz insanı Pekin çevresinde hangi insanlar olabilir.

Böylece Çin'lilerin senin söylediğin gibi sonradan gelme değil modern insanın başlangıcından beri orada olduğu anlaşılıyor..

Yahu cidden kabak tadı vermeye başladı artık. Güzel arkadaşım bak orada ne yazıyor ?

Asyalılar ile yerliler arasındaki bağlantıdan bahsediyor. İkinci cümleyi tekrar oku eğer İngilizcen varsa zaten saçmaladığını görürsün.

"In addition, the researchers found that the proportion of Neanderthal and Denisovan-DNA in this early modern human is not higher than in people living in this region nowadays."

Pekin'de yaşayan Çinlilerden mi bahsediyor orada ? Muhtemelen 20. kez yazıyorum ama, bilmediğin konularda ahkam kesme canım arkadaşım Pekin bölgesi aslen Çinlilere ait değildir, olsaydı oradan Çinli mumyalar çıkması gerekirdi en az iki kat yaşlı Türk mumyaları değil. Ve yine bilgin olmadığı bir konu, Türklere ait ilk izler biraz daha kuzey batıdan başlar ve zamanla yavaş yavaş aşağı inip sonra da okyanusa kadar uzanır. O nedenle Çinliler bizim akrabamız değildir fakat Koreliler ile kuzen sayılırız.
    Hiç olmazsa önündeki yazıyı oku bari.

• Kraven şu Çinde çıkan mumyalar için Türklere aittir diyorsun. Oysa ki ben onların Tocharianlara ait olduğunu biliyordum. Zaten mumyalar Avrupai fenotipte gibiyde. (Bazılarında Mongoloid karışımı belli). Kaynak falan varsa verebilirmisin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: burakutus

Kraven şu Çinde çıkan mumyalar için Türklere aittir diyorsun. Oysa ki ben onların Tocharianlara ait olduğunu biliyordum. Zaten mumyalar Avrupai fenotipte gibiyde. (Bazılarında Mongoloid karışımı belli). Kaynak falan varsa verebilirmisin?

O mumyalar yüzünden Çin ayağa kalktı. Çinlilerin iddiası bunlar tabiki Çinli. Yabancıların, yaptıklarını söylediklerini testlerde ise sonuç çok farklı. Onlar güney Sibirya ve bir kısımda Anadolu geni olduğunu iddia ediyor. Kısacası bizler ile hemen hemen aynı. Asıl önemli olan gömülme şekilleri, tabutlarının şekli ve örtülüşü, eşyalar, mumyalardaki dövmeler. Bunların Çin ile zerre alakası yok bir kere tabut öküz derisine sarılı kayık şeklinde. Bu yöntemi halen kullanan bazı Türk aşiretleri mevcut o bölgede. Bunlarla ilgili çeşitli makaleler var fakat direk rapor olarak istiyorsan bilemiyorum adamlar bırak rapor yayınlamayı bunlar Çinli diyerek geçiştiriyor direk.

• quote:

"In addition, the researchers found that the proportion of Neanderthal and Denisovan-DNA in this early modern human is not higher than in people living in this region nowadays."

Pekin'de yaşayan Çinlilerden mi bahsediyor orada ? Muhtemelen 20. kez yazıyorum ama, bilmediğin konularda ahkam kesme canım arkadaşım Pekin bölgesi aslen Çinlilere ait değildir, olsaydı oradan Çinli mumyalar çıkması gerekirdi en az iki kat yaşlı Türk mumyaları değil. Ve yine bilgin olmadığı bir konu, Türklere ait ilk izler biraz daha kuzey batıdan başlar ve zamanla yavaş yavaş aşağı inip sonra da okyanusa kadar uzanır. O nedenle Çinliler bizim akrabamız değildir fakat Koreliler ile kuzen sayılırız.

Sayın Kraven size İngilice dersi verecek değilim ama ben bu yayınları okuyarak 2002 yılında Doçentliğimi aldım.

Bu makaleden böyle bir çıkarımda bulunursanız Türklerin 100000 yıl önce de bir milyon yıl önce de varolduğuna inanırsınız..

Adamlar daha ne kadar açık yazacak, bir testi o bölgede yaşayan Çin'lilerle diğer diğer testi de orta asya ile mi yapacak, yapsalardı zaten yazarlardı. Tüm test o bölgedeki Çinlilerle ve Amerika kıtasındaki yerlilerle yapılmıs... Bırakın artık yok o bölgede Türkler de vardı demeyi..

Orta asya'da ki Türklerin bile sizler kadar fanatik olduğunu düşünmüyorum..

Önce bilimsel makale de ne yazdığını anlayın sonra yorumda bulunun..

• quote:

quote:

Sayın Kraven size İngilice dersi verecek değilim ama ben bu yayınları okuyarak 2002 yılında Doçentliğimi aldım.

Bu makaleden böyle bir çıkarımda bulunursanız Türklerin 100000 yıl önce de bir milyon yıl önce de varolduğuna inanırsınız..

Adamlar daha ne kadar açık yazacak, bir testi o bölgede yaşayan Çin'lilerle diğer diğer testi de orta asya ile mi yapacak, yapsalardı zaten yazarlardı. Tüm test o bölgedeki Çinlilerle ve Amerika kıtasındaki yerlilerle yapılmıs... Bırakın artık yok o bölgede Türkler de vardı demeyi..

Doçentlik cahilliği götürmüyor maalesef bilgi sahibi olmadığın bir konuda.
    Haklısın bilimsel makalede ne yazdığını anlamak gerekiyor ama işine geldiği şekilde değil ne yazıyorsa onu anlamak gerekiyor. Bölgedeki Çinliler ile yapılmış dediğin deneyler ile ilgili bir cümlede bile Çinli kelimesi geçmiyorken şunları yazman biraz komik durmuş. 40.000 yıl önce Pekin bölgesinde yaşamış olan Asyalı insanlar ile yerliler karşılaştırılmış ve bu karşılaştırmadan çıkan sonuç ile bölgedeki modern insanların Neanderthal karşılaştırmalarının sonucunu evet onlar Çinliymiş şeklinde yorumlamak cidden takdire şayan.
    10.000 yıl önce Türkler demek fanatiklik ise hiç kusura bakma 40.000 yıl önceki insana Çinli demek zır cahilliktir. Senin bu yaptığın, Amerikalı ergenlerin her çekik gözlü adama aaa Çinli bu demesi ile aynı.
    Ne zaman tarihin dna ve gen üzerine değil belge üzerine kurulu olduğunu idrak eder ve ne zaman tarihin gerçek bir bilim olduğunu idrak edip bu cahillikten kurtulursun, daha detaylı tartışabiliriz. İyi geceler.

• quote:

quote:

Pekini bu sene Moğollar işgal etse o zaman test Amerikan yerlileri ve Moğollarla mı yapılmış diyeceğiz.

Testin yapıldığı kemik canlıyken hangi kültürün etkisindeydi bu önemli. O bölgede hangi devlet vardı bu bilinemeyeceğine göre yazının olmadığı yerde kalıntıların hangi kültüre ait olduğunu bulmak gerekiyor.

Çin kültürü mü baskın yoksa Kuzeydeki atlı göçebe hayvan uslubunu sanat olarak kullanan topluluk mu?

Kraven i dikkatle okursanız Çin kültürü olma ihtimali daha zayıf.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ar_tryk -- 26 Ocak 2013; 1:12:55 >

• Bir de Çinlilerin göç etmemelerinin sebebini bilmek gerek. Çin devamlı göç almıştır. Bunlar bilindiğinde sorun kalmıyor.

Türklerin niçin kolay göç ettiğini de bilmek gerek.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ISIS

Bütün dünyanın Türklerden gelip gelmediğini bilmem ama,
    dünyanın nereye doğru gittiği hakkında az çok fikrim var.

40.000 yıl önce Çinli mi varmış diye sormak lazım.
    Haberleri biraz irdeleyin bence.
    Kaldı ki, farklı bir tarih bile olsa,
    o bölgede ağırlıklı olarak Türkler yaşamış. Ve halen de yaşıyorlar.
    Bugünkü devletlerin kontrolü altında olması,
    ne Yakut Türklerini Rus;
    ne de Türkistan Türklerini Çinli yapmaz.

Size önerim, açın atlasınızı, etnik olarak nerede kim yaşıyor
    güzelce inceleyin.

Hürriyet gazetesini kaynak olarak vermenizi gülümseyerek karşılıyor,
    yarışmacı arkadaşlara başarılar diliyorum.

Antropolojiyi hayatının merkezine koyan insanlara üzülüyorum.
    Yarın bir kemik çıkar ve denir ki,
    "pardon sizin soyunuz gelişmemiş bir ırkı işaret ediyor"
    Ne yaparsınız?
    Okuyun, okuyun da çok fazla inanmayın.

Siz yarın, gelecek yıl nasıl geçineceksiniz,
    yakınlarınız hala yanınızda olacak mı,
    çocuk üni.yi kazanırsa,
    sevdiğinizi kaybederseniz... vs.
    bunlara kafa yorup hazırlıklı olun,
    bırakın bilmem kaçbin yıl önceki olayları.
    Geleceğe bakın geleceğe.

40,000 yıl önce Çin'de yaşayan insanların şu an Çin'de yaşayanların ve Amerikan yerlilerinin atası olduğunu söylüyor haber. Asıl kaynak gayet güvenilir bir enstitü. Max Planck. Ayrıca şahsen bir antropolog olarak hayatımın merkezine manavlığı yerleştirmeyi düşünmüyorum.

Çin kuzeyden çok göç almıştır. Bu yüzden kemik Çinliye ait denilemez. Yani Çinlilerin atası olmak Çinli olmak demek değildir.

• quote:

Orijinalden alıntı: ar_tryk

Testin yapıldığı kemik canlıyken hangi kültürün etkisindeydi bu önemli. O bölgede hangi devlet vardı bu bilinemeyeceğine göre yazının olmadığı yerde kalıntıların hangi kültüre ait olduğunu bulmak gerekiyor.

Çin kültürü mü baskın yoksa Kuzeydeki atlı göçebe hayvan uslubunu sanat olarak kullanan topluluk mu?

Kraven i dikkatle okursanız Çin kültürü olma ihtimali daha zayıf.

Bazan oyle seyler yaziyorsunuz ki yorum yapmak mumkun olmuyor..

Bahsedilen kemiklerin yasi yaklasik 40000 yil once. O devirde ne Cin kulturu ne de Turk kulturu var, daha yeni yeni modern insan olusmus... O modern insan da Avrupa'nin modern insani degil, Asya'nin modern insani..

Testler yapildiktan sonra anlasiliyor ki bu kemik haplogrup B'ye sahip olanlarin atasi. Sonuclar haplogrup B'nin yaygin oldugu cografi bolgeler ile karsilastiriliyor. Ayni zamanda da magaranin bulundugu o bolgedeki insanlarla daha spesifik olarak yine DNA karsilastirmasi yapiliyor. Sonra da su sonuclara variliyor..

Today, mtDNA of haplogroup B occurs in Native Americans,
    populations of the Russian Far East, Central Asia, Korea, Taiwan,
    Melanesia, and Polynesia. It is thus widespread in Asia and
    America. The fact that an individual who lived in the Beijing area
    40,000 y ago carried a mitochondrial genome that is potentially
    ancestral to mtDNAs in all these areas suggests that there is at
    least some population continuity from the earliest modern
    humans in East Asia to present-day populations in these areas

In addition, the researchers found that the proportion of Neanderthal and Denisovan-DNA in this early modern human is not higher than in people living in this region nowadays.

Sonucta burada bulunan genetik yapi dogu Asya'daki insanlarin onemli grubunun atasi buna simdiki Cinliler, Kore'liler, Rusya'nin uzak dogu'sunda yasayanlar, Amerikan yerlileri, orta Asya'lilar, Malezya-Endonezya'da yasayanlar ve bu bolgeye yakin Pasifik Adalari yerlileri dahil.

Makaledeki haritaya bakarsaniz, http://intl.pnas.org/content/early/2013/01/17/1221359110.full.pdf+html

Bu haritada bu genetik yapinin orta asya'da da bir miktar olmakla daha cok dogu asya'dan baslayip Endonezya'ya ve Pasifik adalarina ulastigi goruluyor, tabii Kuzey Amerika kitasina da.

**Bu Harita'da onemli bir bulgu daha var, bu genetik yapi hazar golunun batisinda gozukmuyor.. Burada bahsedilen genetik yapi Anadolu da yok...**

Sonucta sayin Kraven'in dedigi gibi o bolgenin Turkler ile bir alakasi yok, daha cok su anda Cin'de yasayanlar ile alakasi var. Eger hayir o bolge Turk derseniz zaten o zamanda orta asya Turkleri ile su andaki Cin'lilerin, Amerikan yerlilerinin, Endonezya'lilarin, Pasifik Adalari yerlilerinin ortak Ata'dan cogaldigi goruluyor..

Sonucta ne olursa olsun bizim Anadolu insani ile ilgili olmayan bir tartisma ve genetik yapi. Amerikan yerlilerinin Anadolu Turkleri ile bir ilgisi olmadigindan kendi kendimize gelin guvey olmanin anlami yok. ..

• @asukrumercan

Arkadaşım cidden okuduğunu anlamak ile ilgili problemlerin olduğunu düşünüyorum. Yoksa başka türlü izah edilemez şu durum.
    Defalarca kez söylememe rağmen kafan bir türlü almıyor ama Anadolu Türklerinin çok büyük bir kısmı Oğuz'dur. Oğuz boyu neredeyse tamamen batıya göç etmiştir ve haliyle Asya'da bu insanlara ait gen bulamazsın. 1400lere kadar bu Oğuz göçü devam etmiş bugünkü Afganistan Türkmen aşiretleri dışında Orta Asya bölgesinde Oğuz boyuna mensup belki tek tük bulabilirsin. Dolayısıyla bu geni Anadolu'da bulamazsın. Sonuç olarak bir türlü idrak edemiyorsun ama tekrar yazayım. Türk demek Anadolu'ya gelen ve bugünkü Türkiye'yi oluşturan insan grubu demek yani bizler değiliz. Türk milleti demek bizimde dahil olduğumuz 38 farklı boyun birleşimi ve toplamda yaklaşık 350 milyon kişi demektir. Şunu bir anla önce.
    Ayrıca Amerikan yerlilerinin tamamı bahsettiğin gen grubuna dahil değildir. Yapılan araştırmalara iyi bakarsan birden fazla gen grubunun görüldüğü okuyacaksın. Zaten kimse Amerikan yerlilerinin tamamı Türklerden geliyor demiyor. Bir kısmı Türk kökenli veya Türklerden etkilenen bir kültürden gelme. Diğerleri farklı kökenlere sahip. Bunu dna testlerine bakmadan sadece Amerikan yerli kültürlerini inceleyerek dahi anlayabilirsin yandaş kafayla bakmazsan.

Okumazsan veya anlamazsan diye tekrar yazıyorum. Türk demek Anadolu'ya gelen ve bugünkü Türkiye'yi oluşturan insan grubu demek yani bizler değiliz. Türk milleti demek bizimde dahil olduğumuz 38 farklı boyun birleşimi ve toplamda yaklaşık 350 milyon kişi demektir. Şunu bir anla önce.

• quote:

@ Anadolu Türklerinin çok büyük bir kısmı Oğuz'dur. Oğuz boyu neredeyse tamamen batıya göç etmiştir ve haliyle Asya'da bu insanlara ait gen bulamazsın.

Sayin kraven,

Fastastik tarihi film senaryosu gibi senaryo yazmissinz..

Sizin bu yorumunuz sonra Ermeniler, Balkan ulkeleri, Suriye, Kuzey Irak, Kurtler gibi topluluklar da Oguz boyuna ait oluyor cunku Anadolu Turkleri ile bu topluluklarin da genetik yapilari asagi yukari ayni..
  • Valla ben evrim teorisine gore bakmiyorum tarihe o yuzden 40 000 yil once cinliler olabilir de olmayabilir de ama kultur de vardi medeniyet de vardi turkler de vardi da cok acmayayim orayi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

@ Anadolu Türklerinin çok büyük bir kısmı Oğuz'dur. Oğuz boyu neredeyse tamamen batıya göç etmiştir ve haliyle Asya'da bu insanlara ait gen bulamazsın.

Sayin kraven,

Fastastik tarihi film senaryosu gibi senaryo yazmissinz..

Sizin bu yorumunuz sonra Ermeniler, Balkan ulkeleri, Suriye, Kuzey Irak, Kurtler gibi topluluklar da Oguz boyuna ait oluyor cunku Anadolu Turkleri ile bu topluluklarin da genetik yapilari asagi yukari ayni..

Güzel arkadaşım, film senaryosu dediğin şey tarihi belgeler-kayıtlar ile sabittir. Büyük Selçuklu zamanında yapılan göçler direk olarak Anadolu'ya değil parça parça yapılmıştır ve bir kısım Halep Şam Kuzey Irak gibi bölgelere yerleşmiş sonradan Anadolu'ya geçmiştir. Kürtler dediğin milleti ise çok daha detaylı araştırmak zorundasın çünkü kimi Türkmen aşiretleri zamanla yoğunluktan dolayı Kürtleşmiş, kimi Kürt aşiretleri de zamanla yoğunluktan dolayı Türkleşmiştir. Bölgedeki yerel halklardan ve Araplardan bahsetmiyorum, bölgeye gelen Oğuzlardan bahsediyorum.
    Ayrıca senin dayanak gösterdiğin o 2-3 bin kişilik testlerin hiçbiri bu anlattıklarıma dikkat etmez, testler tarafsız yapılmış olsa dahi bölgede yaşayan 2-3 bin kişi üzerinden yapılır. Benim bahsettiklerim aşiretlerin göçleri ve yapıları ile ilgili tarihi belgelere dayanan gerçeklerdir. Detaylı bakmak istiyorsan Yusuf Halaçoğlu veya benzer birkaç kişinin kaynaklarını okuyabilirsin.
    Senin fantastik dediğin şeye biz tarih bilimi diyoruz. Tarih bilimi belgeye dayanarak yapılır, dna üzerinden yapılmaz.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.